Prokletý klub

• Velká Británie The Damned United (více)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

zigíš

pri odpore, ktorý chovám k športu (a pasívnemu zvlášť) je až s podivom jakým prekvapením ´damned united´ je. bude to asi zvolenou formou -kde zo zápasov takmer nič nevidíme- ktorá je velmi účiná a (hlavne) sústreďuje dej na to podstatné, umanutú perzónu ´najlepšieho trenéra anglickej ligy´ ..inu, brian clough uber-fucking-alles ()

Zagi20

Příjemné anglické retro z fotbalového prostředí. Skvělý Michael Sheen v hlavní roli. K příběhu se nemá cenu vyjadřovat, přece jenom je to hlavně životopisné drama. Co oceňuju je pohled na ty dávnější doby anglického fotbalu. Spoustu týmu sem poznával ale nevěděl sem že mají takovou tradici a tolik úspěchů. A taky sem nevěděl, že v Leedsu hráli takové prasata :) Takže sem si úspěšně doplnil své fotbalové znalosti a můžu jít s klidem spát. ()

klima777

Je-li film vtipně natočen, nemusí automaticky spadat do žánru komedie... Velmi svěží záležitost (takříkajíc bez ofsajdů). 3,5*. ()

BuryGol

Film podle skutečnosti. Brian Clough byl drzej jako dneska Mourinho, Leeds byli dobří ale dneska jsou v kelu a Derby je taky kdesi v nižší divizi. Prolínání časem a původní záběry byly taky hezky prolnutý, Michael Sheen odehrál dobře a anglickej fotbal je prostě jakej je. Jo, tehdy se ve druhý lize hrálo v dešti na place, co připomínal tankodrom a diváci stáli na rozpadlejch stadionech. Dneska je to už jiný. ()

jenik71

Vždy se rád podívám na filmy ze sportovního prostředí. Myslím si, že "Prokletý klub" je v tomto směru průměrným počinem. Ono ani tak nejde o ten fotbal, jako o trenérův osobní život, o jeho vzestupy a pády. Tohle by mohli klidně dávat na ČT4 SPORT v rámci nějakého Cloughova výročí. Dávám 50%, vyznavači Premier League si možná nějaké to procento přihodí. ()

ZkuKol

Asi nejlepší film o tom "našem" fotbale. Hooper má, jak se zdá, rád filmy, kde se o akci spíš mluví, něž by se ukazovala, ale Prokletému klubu to příliš nevadí. Sheen i Spall fungují, atmosféra stadionů se k vám dostane tak intenzivně, že si po filmu půjdete vyčistit špunty a emoce ovládá tahle už sto let, tak proč by zrovna tentokrát měla zklamat! Příběh je opravdu zajímavý a upřímně by mě vlastně lákalo, kdyby tvůrci stvořili celý epilog jako dalších 30 minut filmu. Takže jestli zrovna není v telce fotbal a vy byste si zrovna dali, Dammed jsou správná volba! Ti dva spolu byli výborní, ale museli se rozdělit a trpět, aby se nakonec opět společně stali nejlepšími!.. 80% ()

Maynard.

Ale jo, příjemná oddychovka z netradičního prostředí... Fotbal je sice celosvětovej fenomen a tak je divnější, že filmů z fotbalovýho prostředí je poskromnu. Nejvíc na tomhle kousku mě bavily dobový záběry hry a k tomu čistokrevnej anglickej punk :o). Jinak to o fotbalu bylo celou dobu, nebo spíš teda o dvou neslučitelných trenérech. Ale záběrů ze hřiště tam bylo hodně málo, takže to nemělo jak gradovat a jak bejt napínavý. Každopádně filmek potěšil a M.Sheen jak by smet. Stejně má tenhle chapík zajímavý role... Asi nejvíc u mě zatím TRON LEGACY jakožto úchylnej vládce baru :o) ()

casioa....

Futbal mám rád. Ale ten anglický až tak moc nemusím. No predsa, toto bol (skoro) futbalový "Duel Frost/Nixon". Sheen skoro tak dobre zahratý part, ako už v spomenutom DF/N. A ten výrok sa nedá nespomenúť: " Brian Clough bol najlepším trénerom, akého anglická reprezentácia nikdy nemala". Ale tiež nezabudnem na to, ako mi tento film znova pripomenul, že mi niekedy "britská angličtina proste faakt trhá ušné bubienky....brrr" :).......a na záver niečo riadne od veci :P.... Shit, goddamn! I'm a Man? I'm a man? Yes! I said Shit goddamn! I'm a Man!! (EofDM) ()

korndaddy

Drama z prostředí fotbalu, které je určitě zajímavé. Výkon obou dvou hlavních herců jenž opravdu skvěle ztvárnily trenéra a jeho kolegu byl vynikající. Jak Sheen tak určitě i Spall. Pro fanoušky fotbalu určitě ůžasný film, ale mě fotbal moc neříká tak musím dát ´´pouze´´ 4. ()

Drak9

Tak to je přesně ono! Nejlepší film z fotbalového prostředí jaký jsem zatím viděl. Kromě jednoho případu, kdy by se zápas hrál asi ve tmě, se zde neobjevují přiblblé záběry ze hry, ale jsou zde použity archivní snímky ze skutečých zápasů a to se opravdu velmi povedlo. Atmosféra skutečného fotbalu, britský retro styl, hudba a všechno kolem, to je to, co mě naprosto dostalo. Navíc mě pobavila podobnost Timothy Spalla s Harrym Redknappem. ()

DavidS.

Fotbal mě absolutně nezajímá, ale Hooperův cit pro formu, detail, reálie, silný příběh i precizní herce ano... ()

Mistickzz

Najlepší film o futbale (a tým nemyslím to americké rugby zvané football). Micheal Sheen bol proste geniálny v roli ambiciózneho a nekompromisného trénera sa mi páčil ešte viac ako v Howardovom Duel Frost/Nixon. Pre skalného fanúšika nezameniteľný film a pre Hoopera kvalitný filmový debut (nemám namysli tv filmy). 78% ()

MARTIN*I

Ani nemusíte být fotbalový fanoušek, aby jste si tohle fotbalové drama zalíbili. Chvílema hlavního hrdinu zbožňujete a chvílema ho nesnášíte. Film vypovídá o lidských charakterech, ambicióznosti, o tom, že chvíli může být člověk úplně nahoře a za chvíli na naprostém dně. Film se nebojí ukázat charakterové vady hlavní postavy a to poměrně nekriticky, někdy až dokumentárně, přesto se značným subjektivním zarytím v pozadí. Palec nahoru. ()

honzii

Stylově natočený a s grácií zahraný pravdivý fotbalový příběh o snech, o rivalitě i o přátelství. Velmi britské, velmi příjemné. ()

YoZo8

Výborný športový film a jeden z najlepších s futbalovou tématikou, aké som videl. Brian Clough ako svojrázny tréner si film určite zaslúži, lebo to čo dokázal bolo a je obdivuhodne. Veľmi sa mi na filme páčilo prepletanie trénerskej kariéry hlavného hrdinu. Ďalším naozaj veľkým pozitívom pre mňa boli dialógy a samotný scenár. Ten pôsobil fundovane a neboli to žiadne nudné frázy. Veľkým potešením pre mňa bolo, keď vo filme zaznelo meno môjho obľúbeného klubu Juventusu Turín. Herec Michael Sheen svoju rolu arogantného a ambiciózneho trénera zvládol na jednotku a už od prvých minút mi bol veľmi sympaticky. To ako dokázal zahrať až chorobnú rivalitu medzi ním a trénerom Reviem bolo pôsobivé. Film ukazuje na to ako priateľstvo je viac než ego a tiež aj, že len s tými pravými priateľmi po svojom boku môžeme dokráčať ku hviezdam. Tento snímok by si pokojne mohol dať aj druhe pokračovanie, lebo to čo Brian Clough a jeho asistent Peter Taylor dokázali vyhrať s Nottinghamom je na ďalší celý film. ()