Prokletý klub

• Velká Británie The Damned United (více)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

BoPo

Tešil som sa, že konečne film o futbale na úrovni. Vizuálne je to podarené, no príbeh až taký spád nemá. Takže moje čakanie pokračuje. ()

PROROK14

V skutku zaujímavý námet, ktorý však nevyniká nad ostatnými priemernými filmami (nie však o futbale). Vlastne toto bol prvý film o futbale čo som videl a tak to nemám s čím porovnať. A v celej škále sa tomuto filmu odo mňa ujdú max. 3*. 70% ()

Terva

Jakého trenéra teď hledá fotbalový svaz ? ......Nového, mladého s novými myšlenkami, ve sportovním úboru a hlavně náročného. Film se odehrává na dvouch rovinách a to v roce 1969 a v roce 1974. Nejdřív sledujeme vzestup klubu Derby County http://en.wikipedia.org/wiki/Derby_County_F.C. pod vedením trenéra Briana Cloughta a pak sledujeme jeho....ale podívejte se sami. Je to celé o fotbale, zúčastněný musejí dát do toho vše....city, lásku, oddanost i krev, bude - li to nutné. Brian není nejlepší trenér v Anglii, ale jak on sám řekl, " jsem jen lepší než druhý ". CITÁT - Tahle bláznivá ctižádost. Přijde a odejde. Někdy je i dobrá. To teda jo. Jako oheň. Kterej všechno vybudí. Pak ale tahle věc všechno zachvátí. A zničí, co máš v životě dobrý.... Ve filmu mimo jiné zazní i song Hight of the Red skupiny Deep Purple. Podařený snímek o kopané a vše co se kolem ní děje. ()

Johny_fork

V Anglii je fotbal náboženství a Prokletý klub je přímo nasáklý tou atmosférou, hrdostí trenérů a krásou hry. Brian Clough je megaosobnost, skvěle odvyprávěný životopis, šampion, který si musel nabít hubu. ()

adamo_znk

Zajímavá britská jednohubka, která těží hlavně ze zajímavé postavy skutečného Briana Clougha, kterého si Michael Sheen střihnul na jedničku. ()

Folpa

Parádní film z fotbalového prostředí, kterého mě, jako fanouška fotbalu naprosto nadchl. Pěkný anglický přízvuk, žádná hnusná "američtina" a příběh o tom, jak když si dva spolu sednou, jak to může vést k úspěchu. ()

Marek1991

Celkom dobrý film o kontroverznom trénerovi, naozaj mi svojím vystupovaním a rozhodnutiami niekedy pripomínal napríklad Josého Mourinha, či Vladimíra Weissa staršieho. Veľmi sa mi páčilo ako ukázali, jak jeho tímy postupovali tabuľkou, nejaké tie jednania, televízne výstupy a podobne. Celkovo však čistý priemer, lebo to na mňa pôsobilo miestami nudne s nedopracovaným scenárom s kopou hluchých miest, ale oceňujem, že tam je zahrnuté obdobie viac ako 5 rokov. Mám rád šport a filmy o ňom, najmä tie skutočné, či dokumenty. Tento ma potešil lebo sa jedná o tými, na ktoré má môj otec spomienky, keď hrali so Slovanom Bratislava alebo keď pôsobili v európskych súťažiach. Ja ani neviem prečo, ale akosi automaticky som od detstva mal v Anglicku okrem Chelsea, West Hamu, Arsenalu, Tottenhamu Hotspur a isté obdobie aj Manchestru United, či Newcastlu, rád kluby ako Nottingham Forest, Derby County, Leeds United a Queens Park Rangers. Viem na to povedať zjednodušene celkom fajn film. ()

F.man

Ten Michael Sheen asi vážně umí hrát. Dostal mě v Královně, dostal mě ve Frost/Nixonovi a teď mě dostal i potřetí v The Damned United. Každopádně jakožto fotbalový fanoušek jsem se hodně bavil. Tom Hooper si udržel režii pevně pod rukou (no a na King's Speech se těším zase o něco více) a vykouzlil komplexní snímek, který dle mého bude fungovat i na lidí, pro který je nějaká kopaná španělskou vesnicí. Rozhodně velmi milé překvapení, které jsem od tohodle malého britského snímku rozhodně nečekal. Things are going to be a little different around here... without Don. ()

berny2468

Fotbal je jednoznačně nejlepší sportovní na planetě. Bohužel ho někdy kazí, jak je zde ukázáno, neschopní ředitelé klubů, kteří fotbalu nerozumí ( v současnosti např. baník ostrava). Naštěstí tenhle film nedělali americane, a tak film nekončí typicky americky(z outsidera vítěz). Brian Clough je hodně podobný Josemu Mourinhovi, hlavně v posledních měsících. Výborný výkon podal Michael Sheen. A ukázal, že je jeden z nejlepších anglických herců současnosti. Pro mě je to jeden z nejlepších sportovních filmů, které jsem zatím viděl. 90%. ()

Z0oMb3E

Troška histórie anglického futbalu. Film o vzostupe a páde veľkého trénera. Film o tom, že môže byť človek geniálny v tom čo robí, ale ak nemá potrebné zázemie je nula. Film aj o tom, ako ťažko a neochotne sa prijímajú nové veci a nové spôsoby tréningu. Z Michaela Sheena charizma srší po celý čas. Človek s ním prežíva trápenie, keď ho nechce akceptovať tým, keď kľačí pred kamarátom, aby ho vzal späť. Kde sú časy keď Leeds kraľoval Anglickej súťaži? Asi už dávno preč. Ešteže majú na čo spomínať. ()

Paxxx.cz

Docela povedený film, který ocení především skalní fanoušci (anglického) fotbalu. Kvalit série Góóól to sice nedosahuje ale určitě to má své kouzlo. Palec nahoru především za Michaela Sheena, který se zhostil role sebejistého kouče jakoby dostával rady od samotného Mourinnha. Pro mě 8/10. ()

mysiak

Mám rád športové filmy..a Damned United ma prekvapil že sa vlastne nevenoval ako tak zápasu, ale skôr ostrej rivalite manažérov...skvelý Martin Sheen patrí už k hereckej elite na Ostrovoch...a tento film je dôkazom toho, že športový film nemusí byť hneď o zápasoch..ale o emóciách, ľudoch...vynikajúca dráma ()

GodComplex

Tom Hooper je neskutecnej brit. Oba jeho filmy jsou britske az na kost a tim padem maji u me hned jedno velke minus. Narozdil od nechutne prehodnocene a tragicky spatne The King's Speech ma ale tenhle fotbalovy kousek precijen neco do sebe a to mam na sportovni prostredi alergii. Skvele vykreslene fotbalove zakulisi a Michael Sheen, ktery to jako manager vylozene tahne. 6/10 ()

rt12

Když si spleteš sebejistotu s arogancí, většinou padneš na prdel a čím jsi výš, tím to víc bolí. Brianovi Cloughovi tento pád pomohl otevřít oči. Výborný film, který předčil mé očekávání. ()

Thomassi

Mám strašně rád sportovní dramata, která jsou podle skutečných událostí. A když se to týká ještě fotbalu, je z toho film must see. Prokletý klub je film, který se tváří úplně nekomerčně, na nic si nehraje, ale má v sobě naprostou geniálnost. A v tom je pro mě rozhodně pětihvězdičkový. Pojednává o trenérské éře Briana Cloughe, jeho nevídané úspěchy a neúspěchy. Byl to člověk velmi ambiciózní, za vším, co řekl, si vždy stál a s nikým se nesral. Prostě to tady musím napsat, ač je to tu zmiňováno už asi stokrát. Brian byl člověk, který je neskutečně podobný Josému Mourinhovi - vždy si prosadí své a nebere si žádné servítky se soupeři. A v podání Michaela Sheena to byl velevýkon, který na mě zapůsobil neskutečně a ještě dnes si vybavuji jeho kolikrát arogantní chování, které dokázal vyjádřit jak slovy, tak mimikou. Ten člověk chtěl hrát skutečný fotbal, a né žádné divadelní představení, jak to můžeme vidět dnes takřka v každém zápase. A samotní fotbalisté k němu měli úctu a to prokazovali i na hřišti, kde hráli a neváleli se po zemi. Je to výjmečné drama. ()

Chatterer

Super "biografie" o Brianovi Cloughovi (v kariéře 274zápasů/251gólů a dva starty za reprezentaci), který se proslavil jako skvělý hráč i jako trenér. Skvěle jej ve filmu ztvárnil Michael Sheen (Bože, jak mu závidím Kate Beckinsale), ze kterého egoismus trýskal proudem. 85% ()

Derek

futbalova bromance s vynikajucim sheenom a presnou hooperovou reziou (neviem ci spolupracoval s rovnakym kameramanom ako u kralovej reci, ale uplne vidiet ako su si tie dva filmy podobne)... ()

Fanucci

Tento film není o fotbale, ale o lidském charakteru a chorobných ambicích, které člověku můžou zatemnit mozek. Brian Clough takovým člověkem byl. Můj problém s tímto filmem je, že jsem se s postavou Clougha vůbec neztotožnil. Působil na mne jako užvaněný zapomplexovaný slaboch, který se neumí chovat a k tomu všemu ani pořádně nerozumí své práci. Když se k tomu přidá věčně usměvavé a nepřesvědčivé herectví Sheena, který (viděl jsem s ním už řadu filmů) bohužel postrádá charisma, nemůže tento film vybočit z průměru - 60%. Abych ale jen nekritizoval, atmosféra 70 let a fotbalové prostředí té doby jsou ve filmu vystihnuty velmi pěkně! ()