Orel Deváté legie

• Velká Británie The Eagle (více)

V roce 140 našeho letopočtu, dvacet let po zmizení římské deváté legie na severu Británie, přijíždí do Británie mladý římský voják Marcus Flavius, aby zde sloužil jako velitel posádky. Marcův otec byl velitelem deváté legie, která zmizela i s jejich symbolem, zlatým Orlem. Marcus věří, že vykoupí čest svého otce odvážným působením zde v Británii. O pár dní později Marcusova bdělost zachrání většinu mužů posádky, na kterou zaútočí keltské kmeny. Je vyznamenán za statečnost, avšak kvůli zraněné noze je propuštěn za služby. Později se Marcus dozví, že na severu Británie někdo symbol Orla deváté legie spatřil, a tak se rozhodne, že se vydá do neprobádaných končin za Hadriánův val. Doprovod mu dělá jeho o Esca, který Římany nenávidí, ale který je Marcovi zavázán, protože mu během gladiátorského souboje zachránil život. Po několika týdnech putování severskou divočinou se Esca a Marcus setkávají s Guernem, což je bývalý římský voják Lucius, který bojoval v řadách deváté legie pod vedením Marcova otce. Lucius sdělí Marcovi, že symbol zlatého orla ukradli Pomalovaní, což je jeden z nejkrutějších kmenů mezi Seveřany. Marcus i Esca dojdou až k Pomalovaným, kterým Esca řekne, že je synem náčelníka, který prchá před Římany, a že Marcus je jeho otrok. Díky tomu je Esca kmenem Pomalovaných přivítán a přijat. Esca po pár dnech Marcovi pomůže v noci tajně přepadnout válečníky, kteří hlídají Zlatého orla... (TV Nova)

rhodos

Ač mám všeobecně historické filmy velmi ráda, tak tento je pouze průměrný, i když ve srovnání s tématově podobným filmem "Centurion" je tento o level výš. Tomuto filmu nohy podkopává vysportovaný a stejně se tvářící herec a model Channing Tatum, ale také sice skvělý, ale do své role se fyzicky nehodící Jamie Bell. Samostatná hvězdička náleží zářícímu na malém prostoru Donaldu Sutherlandovi. ()

padlar

Oproti Centurionovi vyloženě slabota (přičemž toto na Centuriona jakoby volně navazuje). Začátek je sice vynikající, ale po chvíli se film změní na historický cestopis po severoanglické krajině s naprostým minimem akce. ()

TheCage87

Channing Tatum známý spíš jako Tyler Gage ve filmu Step Up v tomhle filmu podle mě zahrál velice dobře syna Římského vojáka, který při útocích na germány nejspíš zahynul a ztratil zlatého orla, čili standartu Římské armády a zahanbil tak celou svoji rodinu, který se sám s otrokem vydává do divočiny aby orla našel a vrátil rodině čest a možná našel i svého otce. Nedokázal sem si představit Tatuma jako Římského vojáka ale po zkouknutí sem byl mile překvapen, jeho výkon byl podle mě dobrý a tento film by si zasloužil i pokračování s dějem kolem onoho otce. Filmy s vojenskou a válečnou tématikou mám rád a tento film podle mě patří mezi ty lepší kde konečně není děj rozdělen na dvě části kde se v první řeší válečný děj a v druhé milostný vztah hlavního hrdiny. Vřele doporučuji ()

matryagy

Kupodivu snesitelně natočený film.Channing sice asi neodpovídá průměrnému římanovi,ale aspoň se na něj dobře dívá.Jamie je v pohodě všude a Donald byl příjemné oživení.Vlastně jsem docela spokojená..milé překvapení. ()

TheBlizard

Nemáme co dělat. A co takhle zajet na výlet do Skotska mezi barbarské kmeny zjistit, co se stalo s Devátou legií a tím jejich zlatým orlem? A tak se taky stalo. A na mne to i celkem fungovalo. 70% ()

Harakiros

Fofrovi sáhli punkáči na fógla, tak musel naběhnout americký rek ... co to kecám! Talián! No, hlavně hrdina! S pomocí bráchy otroka zaběhne až někam k severnímu pólu a rozkope moře barbarů, přičemž ještě stihne sehnat pár drsných veteránů, kteří nějak přežili masakr ve Skotsku a následně ešče fůru let v týlu nepřítele ( páč byli tak špičkoví agenti, že by i Putin zbledl závistí) a nakonec dopadne jak Rambo ve Vietnamu. Zazvoní Bell a pohádky je End! ()

len.tilka

Hodně. Hodně dobrý. Channing všem závistivcům svejch břišáků ukázal, že zvládne i něco chlapáčtějšího než psát Amandě dopisy. Tenhle film naprosto 100% stojí za shlídnutí, protože kulisy jsou neuvěřitelně věrohodný, už dlouho se mi nestalo, že bych nenašla nic, co by tomu nasvědčovalo - celý dvě hodiny máte prostě pocit, že někdo v dobách Říma měl barevnou kameru a všechno to tam natáčel. A mimochodem, ANTHONY DOD MANTLE je od tohodle filmu můj osobní oblíbenec, protože ten obraz je dechberoucí. Miluju ty rozklepaný záběry, kdy máte pocit, že jste neustále někde schovaný za keříkem a všechno si to tam totálně napjatý s popcornem pozorujete. Bravo Anthony, jseš fakt frajer, hned si tě jdu vygůglit! Nedotčená a neobydlená krajina je naprosto úchvatná, což ještě víc přidává na věrohodnosti. A nakonec komparz, který hrál všechny ty kmeny... Bezvadná řeč, pohyby, oblečení (v některejch případech pouze bederní rouška), masky i vlasy (jak v nich měli ty kosti? Vau!), každej pidi detail totálně rozpracovanej. A ještě samozřejmě otrok Esca, u kterýho chvílema tak jako netušíte, na kterou kytaru teda brnká. "Esco, co se děje?!" - "Teď si ty můj otrok." ÚŽASNÝ. ()

Ladull

Pár dní před shlédnutím jsem dočetla knihu a kdybych to měla hodnotit podle toho, tak tu máme stejnojmenný film a knížku, kde jsou stejná jména postav, námět stejný, ale tím to stejné vlastně končí :D Když ale opomenu ty myšlenky typu "bože, takhle to vůbec nemělo být..." , tak se mi to vlastně i líbilo. Nakonec mi tam zapadly i tváře herců, "pomalovaný" lid byl perfektní. A hudba skvěle dodávala atmosféru :3 A jak si tu mnozí ztěžují na málo krve a málo akce, pak jistě nečetli knihu. Protože už i tak jsem se divila, kolik soubojů tam režisér dokázal nacpat i přesto, že v knize nebyl vlastně téměř žádný :D Abych to shrnula, bavila jsem se a nemůžu sice říct, že to je perfektní film, ale dobrý určitě je! :) ()

Karlito74 odpad!

Fašistická storka o tom, že když je tvůj pán amík, pardon říman, vyplatí se zradit své soukmenovce a získat symbol, abys mu pak za odměnu mohl lízat botu. Pro ty co rádi tráví svůj čas pohybem od pc do lednice a na hajzlík, mají pleť jako tavenej sejra se šunkou, v hlavě pixely a levely a obdivují když stříká umělá krev v co největší míře...protože to je hustý.... ()

Sandai

Film je kvalitní a možná by si i zasloužil hvězdičky čtyři. Ale zatímco slibný začátek nabízí legonářský film, tak velmi rychle se změní na boj jedné skupinky proti druhé skupině a s legijí jako takovou už nemá nic společného. ()

kecal

Nechutně přehnaná a neuvěřitelná slátanina. Typická americká sračka. Absolutně nechápu troufalost autora sprasit zrovna tuhle část ryze evropských dějin. Jediné na co se tam šlo dívat byly záběry krajiny a tak Skotsko zase jednou ušetřilo za propagaci cestovního ruchu. ()

Filmyx

Nenadchne a znudí. Dalsi ztráta casu s dost nesympatickym hrdinou. Film s podobnou tematikou - Centurion - je mnohem lepsi. ()

horskejvlk

Gladiátorem to začalo, excelentního seriálem Řím pokračovalo a Orlem to končí, není to špatné, odpustil bych mu nepřesnosti ohledně kostýmů, zbroji apod. nicméně ten obsah mě nenadchl. Řím představoval civilizaci vše ostatní bylo kruté, kmenové tak jako byl život sám, rozhodně ty zablešený Kelty neidealizuji. ()

milos.bradik

Tak drama, prosím, dobrodružný, budiž, ale historický, ani omylem. To by mohli jako historický označit i každou pohádku. Nejblíž by k tomuto pasovalo označení fantasy, protože tvůrci popustili fantasii uzdu opravdu hodně. Jako dobrodružný film si to ovšem tři hvězdy zaslouží, protože to splnilo účel a je to průměrný dobrodružný film. Vyniká pouze Donald Sutherland, ale ten má malou roli. ()

Falanx

60%. Tři stálice kinotyjátru budou slušeti více. A já prostě a seriózně zapomenu na "Tulení válečníky" s kebulemi vyholenými do podoby indíánských transvestitů...Pochválím však hmotnou kulturu. Loriky byly zbrojně na výši, gladia též, a želva excelentně testudovitá. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Akční hrdina budoucnosti?

Akční hrdina budoucnosti?

11.11.2010

Ještě nedávno jsme se mu vysmívali pro jeho fešáckou tvářičku a nevalné herecké schopnosti, hvězda Channinga Tatuma však stoupá. V G. I. Joe jsme mu akčního hrdinu docela věřili, v pozvolna se… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku