Volné pokračování psychologického hororu Škodná. Kdo je skutečným pachatelem rafinovaného zločinu, v jehož středu stojí sériový vrah? ... S volným cyklickým pokračováním psychologického hororu Škodná má detektivní scénář Hrobník společné některé hrdiny. Jsou to především vyšetřovatelé postarší major Políčko (Oldřich Vlach), pro něhož je tento případ i odchodem do důchodu, a dále mladší detektivové nadporučík Linda Krocová (Lucie Zedníčková) a kapitán Marek Zikán (Petr Štěpán), mezi nimž se utužuje přátelský a milostný vztah. Jako šéfka přichází do mordparty z ekonomického úseku plukovník Ličková (Veronika Freimanová), která problematice vražd zatím příliš nerozumí. Ve středu příběhu stojí sériový vrah, zabíjející bohaté podnikatele, které předtím vyláká pod záminkou prodeje svého luxusního statku. Jedna z vražd však do této série nezapadá, i když se jí do jisté míry podobá. V silném podezření je vdova po jednom podnikateli Sojková (Vilma Cibulková), jež ovšem současně vystupuje v roli detektiva - amatéra, pátrající na vlastní pěst po vrahovi svého manžela, když ho - podle ní - neschopná policie nemůže dopadnout. Kdo je tedy skutečným pachatelem tohoto rafinovaně koncipovaného zločinu? Hrobník není pouze obvyklou detektivní hříčkou s otazníkem, ale napínavým chandlerovským příběhem, kritizujícím současnou honbu za penězi, hmotnými statky a dalšími neduhy dnešního reálného světa. (Česká televize)

Šimpy

Sice celkem nic moc detektivka, zbytečně akční práce kamery, ale podrželi to pánové Vlach a Töpfer a jejich poslední scéna byla za tu třetí hvězdičku... ()

dr.fish

Dobří herci, slušný příběh, špatné řemeslo. A to u Kleina teda překvapilo. Zejména kamera a hudební doprovod tragédie. Celkově velmi průměrné. 55% ()

sator

Sériový vrah Strouhal se jmenuje v inscenaci,porovnejte s reáliemi vraha Roubala.................................................. Ivan Roubal získal středoškolské vzdělání na zemědělské škole a maturitu složil v roce 1970. Vystřídal několik zaměstnání. Pracoval na dráze jako pomocník strojvůdce, vlakový průvodčí, topič v kotelně, dřevorubec a jeden čas se živil také jako zootechnik. Znalci z oboru psychologie a psychiatrie byl hodnocen jako osobnost silně defektní, bezcitná, narcistická, egocentrická a sobecká. Podle nich Roubal pohrdal lidmi a jeho nejvyšší hodnotou jsou mu peníze a majetek. Při dosahování těchto cílů byl bezohledný a surový a byl schopen agrese a krutosti. Ve vypjatých situacích se však velmi dobře ovládal. Jeho IQ činí 112 a je označováno za mírně nadprůměrné. Posudek znalci uzavřeli konstatováním, že "objektivní možnosti jeho resocializace jsou v rámci současného systému velmi omezené."Při komunikaci se znalci, vyšetřovateli a nakonec i před soudem vtipkoval, používal bohatý slovník a své odpovědi prokládal citáty z bible. Nikdy neopomněl dát okázale najevo, že je hluboce věřícím křesťanem. Před zahájením jednoho z mnoha líčení doslova uvedl: "dobrovolně se vzdávám svého práva, kterým je lhát. Bylo by mi to odporné a neslučuje se to s mou vírou"... V závěrečné řeči vyzval Roubal soudce k božímu soudu. V minulosti byl trestán podmínečným trestem za dopravní nehodu na železnici způsobenou nedbalostí a za členství v sektě Jehovistů (v době před rokem 1989), se kterou se pak, ještě před revolucí rozešel. 70% ()

Mylouch

S trochu nesoudným sebevědomím natočená stylová replika "pátera Knoxe", která se také ve stejné louži čvachtá. ()

JimmyII

Další bezduchá a téměř amatérská pitomina z dílny České televize potažmo páně Kleina. Kameraman vypadá, jako by dostal záchvat pseudoartovosti (rozuměj dojem uměleckosti od někoho, kdo nikdy neviděl nic kvalitního), herci jako obykle v TV přehrávají, až na pár světlých okamžiků, a scénárista to tak nějak slepil z různých klišé a na konec se úplně vyprdnul, proč taky něco vysvětlovat, když mě nenapadá nic zajímavého, že... Bože, dost už! Kdy si někdo konečně uvědomí, že na tohle fakt nikdo nepotřebuje koukat? Hvězdičky snad jenom za Vlachovu hlášku "Na to ti seru, krávo!" ()

Lukoboss

Vidím, že mám v podstatě ty samé problémy, co se Hrobníka týče. Každý záběr je přezoomován, vypadá to, jakoby kameraman tuhle funkci teprve objevil a snažil se jí využít za každou cenu. Výsledek je ale ne zrovna dobrý. A potom..... Zedníčková v roli drsné vyšetřovatelky. To je špatná kombinace, protože spíš působí jako kráva. Jinak ten příběh zase tak špatný nebyl. ()

Kovaja

Tahle na české poměry výtečná kriminálka mě fakt dostala,dlouho sem nic tak skvělého neviděl amusím říct že sem byl do dějě pěkně vtažen.Nad poměry se mi líbila nadporučík L.Zedníčková která hrála drsnou vyšetřovatelku.No a Cibulková je standart,u ní není co dodávat:-)) ()

Bohemák

Z novodobých českých kriminálek průměr. Když už jsou dialogy podobně pitomé jako v nováckých kriminálních projektech, tak se lze radovat alespoň ze slušného obsazení. ()

FARGO

Jaj to zase byla televizné blbost. Zoom na obličeje, "výborné" dialogy a některe ty "náhody" a vyšetřovací psotupy byly doopravdy k popukaní. ()

Piškotka

Celkem zajímavý propletenec plánů a tužeb. Vrah v řadách nejbližších sice přijde do podezření jako první, ale když jde o sérii vražd různých podnikatelů, tak ustupuje do pozadí. Mužská i ženská logika obou vyšetřovatelů občas vzala za své. Ještě když jsou partneři. Vilma Cibulková vdovu zahrála dobře, stejně tak Tomáš Töpfer chladnokrevného zabijáka s maskou mírného a biblí se inspirujícího člověka. ()

mira007

Detektivka ve starším tv provedení , trochu zacíleno na papučové publikum, ale celkem se ta zápletka dala, Případ inspirovaný jedním z nejhorších vrahů české historie Ivanem Roubalem, trochu atypicky obsazeno ( Olda Vlach forever!) ale Cibulková je profík a utáhla roli podezřelé vražedkyně manžela. PS: Markéta Frosslová v plavkách zvýšil estetický zážitek z tohoto filmu o půl hvězdy. ()

ArthasKarfa

Tyhle krátké televizní detektivky mají často potenciál na kvalitní krimi zážitek, ale kazí to nejprve malé drobnosti a odchylky od nějaké logiky, aby pak celý film skončil spíše na druhé koleji a nechal ve vás spíš pasivní zážitek. Tady to zachraňoval Tomáš Töpfer, který měl ovšem jen velmi omezený prostor. Tři hvězdičky za Vlacha, Freimanovou a kameru. Pointa spíš umělá a pachatel měl složitější psychologický profil než Severus Snape. Konec vás hodně překvapí. ()

LaGomme

Zabít hyperdementního kameramana, kterej si myslí, že rychlý pohyby kamery sem a tam a neustálý přibližování má bejt nějaký supercool (ne, kurva neni), ultrašpatnýho scénáristu a půlku hereckýho ansáblu a možná, MOŽNÁ, by to bylo i koukatelný. Takhle je to jen další typicky strašně mizerná česká hovadina. 20% ()

Brtniik

V čase premiéry mi to nějak uteklo (prožíval jsem jeden ze svých sociálních resetů), ale ač nejsem fandou detektivek (nyní je jich opravdu hafo) z této jsem poněkud nadšený! Dost děsivý námět a ještě ten inkubátor hada na prsou to zazdil - ony holky bývají dost "šikovné", jen co je pravda. Mrtvol jako po bitvě u Hradce Králové, ale i toho p. Vlacha bych nechal zlikvidovat. Kromě něj mi tam docela vadila pí. V.Frejmanová. Byla tam nějak navíc a notně protivná. Dlužno poznamenat, že mám slabost na Lucii Zedníčkovou, ale i bez této preference to bylo důstojné dílo. ()