Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

eileen9

"The odd thing about this form of communication is that you're more likely to talk about nothing than something. But I just want to say that all this nothing has meant more to me than so many somethings." ()

MatyTM

Tenhle film mi lehce připomínal Forresta Gumpa, Meg Ryan mi tam připdala podobná Robin Wright, ale možná je to pouze špatný dojem.Nicméně bylo hezké vidět Toma Hankse hrát v takovéhle romantické komedii. Tyhle filmy občas když se zadaří běží v televizi. Občas na něco podobného koknu, někdy to ale není nic moc, tenhle mě přjemně potěšil. ()

Richie1

Zjišťuji, že i po vícerém shlédnutí se mi film stále hooodně líbí. Meg Ryan i Tom Hanks své role zahráli perfektně. Skvělé dialogy, správně navozená romantika, příjemné prostředí knihkupectví. Moc se mi líbí grimasy Hankse, když se snaží nějak ospravedlnit, že nepřišel na schůzku :-) Tahle romantická komedie už si zajistila stálé místo v mých nej ... ()

gidzitka

Marne premitam, proc jsou vlastne ty nejlepší romanticke filmy jenom variaci na "Pychu a předsudek". U této vynikajici romanticke komedie tomu není jinak. Dva jedinci se nemohou vystat, takze jinak to ani dopadnout nemůže. :) Co dela tuto romantiku nadprůměrnou je nadherne nostalgicka a poeticka atmosféra. Podzimni New York, utulne knihkupectvi, spousta literárního i filmového podtextu, vynikajici hudba i herci. Hudba je vůbec kapitolou samou pro sebe - pamatujete na "Moon River" ze "Snidane u Tiffanyho"? Tak nejak podobnou nostalgii chytnete i tady. A vůbec celej film je o ohromných maličkostech a ja si jejich dulezitost vždycky rada pripomenu... ()

Guran

Zní to zajímavě a herecké obsazení vás nadchne. Představte si místo tehdejších emailů dnešní facebooky jsme v dnešní době, ve které to s tou láskou nechodí tak skvěle, jako v tomhle filmu. Jenom škoda, že mě skrytá láska mezi Hanksem a Ryanovou tolik neohromila. Příběh mi kromě těch dvou hrdliček přijde dost prázdný. Doufal jsem v nadprůměrný romantický snímek, ale shlédl jsem ojetinu, která mi nic nedala. Škoda. Tu třetí hvězdičku navíc dávám jenom díky hercům, jinak mi je snímek dost ukradený. ()

Pokryvac

Scenáristicky prepracovanejšie a kvapku uveriteľnejšie ako Bezssenné noci v Seattli, i keby sa dalo povedať, že filmy majú podobný rukopis. Hanksovi a Ryanovej to na plátne funguje a Láska cez internet je podľa môjho názoru ich najlepšia spolupráca. Film nie je prehnane sentimentálny a mix komédie a romantiky je správne vyvážený. Pre česko-slovenského diváka je snímka priam prorocká, keďže podobné anonymné internetové vzťahy sú dnes u nás už bežnou praxou a tak sa dá na Lásku cez internet pozerať ako na modernú romantickú komédiu nového pretechnizovaného sveta. Myslím, že práve tento film by mohol byť jedným z tých partnerských filmov, ktorý by bol znesiteľný aj pre mužskú polovičku. Čo by som rád pochválil je aj neošúchaný soundtrack pozostávajúci z výborného Harryho Nilssona, Joni Mitchell, Cranberries a ďalších... ()

freedom3112

Velká srdcovka ! Když ji někomu doporučuji,říkám inteligentní červená knihovna.Cranberries Dreams nám hrálo na svatbě :) A ještě něco ...tohle mohla napsat pouze žena :) ()

Mire

Romantické komédie príliš nevyhľadávam, ale v tomto žánri je "Láska cez internet" bezpochyby jeden z najlepších filmov. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 70%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 74,8% | Další naše slabost se dostavila přímo od "romantikové" expertky Nory Ephronové, která opět využila pravděpodobně nejlepší romantické filmové dvojice všech dob (Tomovi a Meg to úžasně sluší). Co jiného by mohlo vzejít z takovéhle kombinace než pětihvězdičková romantická komedie :) Jeden z nejpříjemnějších filmů, jaký jsme kdy viděli a který nám vždy zaručeně zvedne náladu z 0 na 100(%)! TOP 30 ()

Micoldee

Já nevím no, tak jako předvídatelný děj jak prase, klasická story a kvalitní film v nedohlednu. Tom Hanks to trochu zachraňuje. ()

Hrabovo

Bylo by to lepší, kdyby to nebylo tak dlouhé, kdyby to skončilo s krámkem na rohu, dala bych hvězdy tři...Ve druhé polovině jsem se začala nudit! ()

JosefTomas

Krásný film s krásným příběhem, kde není důležité, co film vypráví, ale jak ho vypráví. Něco takového dlouho nepamatuji. Hanks a Ryan hrají fantasticky, scénář je v dialozích tak náramně promyšlený, že bych z toho viděl i knihu a režijně hravé a svěží. Příjemná oddechovka. ()

hrumsrt

Ikonická romantická komedie, která tenhle žánr krásným způsobem charakterizuje. Dva lidé, kteří se nenávidí a v profesním životě jsou navíc konkurenti, si však přes rádi chatují s někým přes email (ano tak starý ten film je!). Že je divákovi od začátku známé, že jde právě o ně dva, dodává filmu zvláštní napětí a právě i výbornou humornou notu. Jejich první opravdové F2F setkání v kavárně je vtipně kouzelnou situační groteskou. Nemám rád Toma Hankse, štve mě v každé roli, a když to zkouší právě na Meg Ryanovou, nevěřím.. Ale ve své podstatě jde o chytrý a milý film, který dokazuje, že láska není o vzhledu, že se zamilovat můžete jen do představy... 75% ()

ostravak30

Dvě romantické komedie  - Láska přes internet a notoricky známý Samotář v Seattlu. Oba filmy režírovala Nora Ephron a v obou se potkali Tom Hanks a Meg Ryan. Ty ostatní společné filmy neznám, ale v tomto se mi hodně líbili. Já mám oba herce nesmírně rád a nikdo mi nepředstavil New York tak poeticky jak tento snímek. Těch komediálních momentů moc není, vlastně je to téměř čistá romantika. Z dnešního pohledu o to úsměvnější, když si připomeneme současné seznamky a komunikační programy. Film je možná ale naivní i z jiných stránek. Ačkoli k obchůdkům s osobním přístupem se lidé dnes vrací a právě tento osobitější přístup si žádají, zůstávalo mezi partnery to, že její milý jí zrušil po více než čtyřiceti letech obchod. A nevěřím, že by to mezi nimi nadále nedělalo paseku. To se ale v romantických filmech nadále neřeší, tam zůstávají šťastni až do smrti. ()

Blazkowicz

Strašná slaďárna. Na to se ani nedá dívat. Uživatel Gimp vystihl jednou větou přesně moji myšlenku. Koho napadlo už potřetí dát dohromady Hankse a Ryan. Podle mě u nich nefunguje žádná chemie a proto je to tak blbé. A jako kdo by se chtěl dívat na děsně nesympatickou Meg Ryan. Já ani omylem. Dám si od ní pokoj na hodně dlouho. 2+* ()