poster

Hamlet (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2005, 100 min

Režie:

Zdeněk Troška

Scénář:

William Shakespeare (divadelní hra)
 • quixote
  **

  Ne, opravdu ne. Jen další z českých "písničkálů", který se rozpadá na proud jevištních "klipů", které drží pohromadě osekané Shakespearovo drama. Písničky jsou veskrze popové, mít jiné texty, v životě by nikoho nenapadlo, že jsou z muzikálu, natož na takové téma. Herecké výkony pop-zpěváků bez komentáře.(5.3.2011)

 • Eruwen
  *****

  Poprvé jsem byla na muzikálu jako malá, ještě ten rok, co s tím Ledecký přišel. Od té doby je to moje srdcovka. Měla jsem obsazení trochu jiné, než je na DVD - Ledecký/Hamlet, Dasha/Ofélie (ale i Laurinová je dobrá), Petr Kolář/Laertes, bratři Tesaříci/hrobníci, Michal Prokop/strýc-král, Sisa Sklowska/královna, Josef Laufer/Polonius.. Celkově paráda, hodně povedené a písničky Ledeckého jsou skvělé jak hudebně, tak i libretem. Jen je škoda, že to pak Ledecký prodal Američanům, kteří to předělali do podoby, v jaké se to hraje dnes s Noidem, Bučkovou etc., protože ta nová americká verze té původní nesahá ani po kotníky!(20.10.2015)

 • marien1039
  *

  Děs! Čtyřicetipěti letý Hamlet! Jeho strýc je mladší než on sám. Zedníček je možná herec, ale není zpěvák. Když jsem na toto byla v divadle, na tu novou "rockovou verzi", která zní skoro stejně, říkala jsem si že tam je strašná choreografie. Žádní tanečníci, jen něco ve stylu "budeme chodit do kolečka" a nebo "tleskejme do rytmu". Měla jsem z toho smíšené pocity. Sice pěvecky to bylo na úrovni, ale to je tak všechno. Naštěstí tam zrovna nehrál Ledecký, který neumí ani hrát ani zpívat, ale jeho alternace Vojtek. Ale i tak jsem jela domů a celkem zklamaná. Každopádně jsem si doma stáhla tuto verzi pro srovnání. Tady není už vůbec žádná choreografie, pěvecky je to děs, herecky taky. Jednu hvězdu dávám za kupodivu překvapivou Laurinovou. Kdyby to vypadalo takto, tak ani nemrknu a má to 5 hvězdiček: http://www.youtube.com/watch?v=5Iu-dQGE2HY&feature=BFa&list=PLD1B5DFE0FEFC7A9F(10.5.2012)

 • Mr.Nobody
  *

  Muzikál je velmi zajímavý žánr. Vyžaduje širokou škálu nejrůznějších druhů lidské práce. Je zde potřeba umělecky prezentovat nejen samotné herecké a zpěvácké výkony. Ovšem, kdy měla být viděna nějaká práce, viděna nebyla. zřejmě je to jeden z těch muzikálů, který se bohužel svezl na vlně dobrých muzikálů, které mu předcházely. Navíc bylo zjevné, že předloha W. Shakespeara značně utrpěla. Hamlet sám o sobě je zajímavou hrou, ale ne v tomto zpracování. Už jen pro velmi nezvládnuté, kostýmy, hudební zpracování, texty písní, ztvárnění kulis, rekvizit nebo scény (úpravy jeviště) jako celku. Hamlet by mohl být zajímavým muzikálem, ale pouze za předpokladu, že bude zpracován seriózně. Bohužel po tomto počinu se zjevně nějakého lepšího zpracování nejspíš ještě dlouho nedočkáme.(11.8.2017)

 • Gig
  ***

  Tato verze, tedy originální, bohužel tolik nepůsobí kompaktně. Ale měla tolik krásných rockových balad a melodií a hlavně vtipu Shakespearovského rázu a nádherných textů, že nedalo autorům pokoj a předělali toto dílo daleko krásnější a srozumitelnější show. Ale kdo chce vidět originál, doporučuju. Škoda je, že nová verze nebyla natočena, ale třeba se jí dočkáme. Aspoň dokud nám krev proudí a barvu má jak víno z Francie. ;)(20.4.2012)