Reklama

Reklama

Hamlet

(divadelní záznam)

Obsahy(1)

HAMLET - slavný český muzikál v americké adaptaci a v původní české verzi! Muzikál Hamlet českého hitmakera Janka Ledeckého se v Praze dočkal strhujícího úspěchu, za který vděčí v první řadě Ledeckého působivým, ale přitom chytrým melodiím, které příběh lásky a zrady v království dánském doprovázejí. Nemalou zásluhu nesou i písňové texty, nepostrádající humor a vtip hodný Shakespearova odkazu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

marien1039 

všechny recenze uživatele

Děs! Čtyřicetipěti letý Hamlet! Jeho strýc je mladší než on sám. Zedníček je možná herec, ale není zpěvák. Když jsem na toto byla v divadle, na tu novou "rockovou verzi", která zní skoro stejně, říkala jsem si že tam je strašná choreografie. Žádní tanečníci, jen něco ve stylu "budeme chodit do kolečka" a nebo "tleskejme do rytmu". Měla jsem z toho smíšené pocity. Sice pěvecky to bylo na úrovni, ale to je tak všechno. Naštěstí tam zrovna nehrál Ledecký, který neumí ani hrát ani zpívat, ale jeho alternace Vojtek. Ale i tak jsem jela domů a celkem zklamaná. Každopádně jsem si doma stáhla tuto verzi pro srovnání. Tady není už vůbec žádná choreografie, pěvecky je to děs, herecky taky. Jednu hvězdu dávám za kupodivu překvapivou Laurinovou. Kdyby to vypadalo takto, tak ani nemrknu a má to 5 hvězdiček: http://www.youtube.com/watch?v=5Iu-dQGE2HY&feature=BFa&list=PLD1B5DFE0FEFC7A9F ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Tato verze, tedy originální, bohužel tolik nepůsobí kompaktně. Ale měla tolik krásných rockových balad a melodií a hlavně vtipu Shakespearovského rázu a nádherných textů, že nedalo autorům pokoj a předělali toto dílo daleko krásnější a srozumitelnější show. Ale kdo chce vidět originál, doporučuju. Škoda je, že nová verze nebyla natočena, ale třeba se jí dočkáme. Aspoň dokud nám krev proudí a barvu má jak víno z Francie. ;) ()

Reklama

Eruwen 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem byla na muzikálu jako malá, ještě ten rok, co s tím Ledecký přišel. Od té doby je to moje srdcovka. Měla jsem obsazení trochu jiné, než je na DVD - Ledecký/Hamlet, Dasha/Ofélie (ale i Laurinová je dobrá), Petr Kolář/Laertes, bratři Tesaříci/hrobníci, Michal Prokop/strýc-král, Sisa Sklowska/královna, Josef Laufer/Polonius.. Celkově paráda, hodně povedené a písničky Ledeckého jsou skvělé jak hudebně, tak i libretem. Jen je škoda, že to pak Ledecký prodal Američanům, kteří to předělali do podoby, v jaké se to hraje dnes s Noidem, Bučkovou etc., protože ta nová americká verze té původní nesahá ani po kotníky! ()

Psycho.R 

všechny recenze uživatele

Tento týden jsem dostal kritiku, že přestávám být originální v recenzích. Řekl jsem si, že to napravím, ale k tomuhle nemůžu nic říct, protože to byl snad jedinej muzikál, kterej se mi líbil, a to protože to nebyl klasickej českej shit, ale vznikl pod záštitou rock opera, což znamená, že se dočkáme verze netradiční. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí nové verze s Noidem, Bučkovou a dalšími (mimochodem, dost hrůza) jsem se začala zajímat o původní muzikál. Je o několik tříd lepší, kromě Ledeckého mě potěšila Laurinová a Bohouš Josef, písničky jsou pěkné a zapamatovatelné. Možná bych mohla vytknout podivný věkový rozdíl mezi Hamletem a jeho strýcem, ale pokud máte možnost, vykašlete se na současné provedení a sáhněte raději po tomto, neprohloupíte. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama