Hamlet (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2005, 100 min

Zdeněk Troška

William Shakespeare (divadelní hra)

překvapivě solidní muzikál...slušná hudba...... hezky to příběhově a motivicky vyčistil a upravil...škoda že si víc nepohrál se zapojováním postav do děje a víc to vztahově nezahustil...jinak výborně řešená scéna, kdy pomocí stěny natlačil jeviště na diváky...hezky pracuje s točnou - v některých scénách dosahuje epického efektu tím, že figury prochází napříč celým prostředím ( viz skvělý finále se soubojem)...výborný atmosférický svícení...solidní herci...překvapivě dobrá Laurinová, slušnej Zedníček...Ledecký neni žádnej ultra zpěvák nebo podiovej špílmajtr, ale hodí se tam a tim svym sympatickym civilismem to utáhne...a z hlediska režie je to asi nejlepší Troškova práce za poslední roky, neřku-li dekády :)))...prostě takovej docela moderně a vzdušně urobenej kýč s působivym závěrem...jediný, co mě výrazněji iritovalo byla klasická kalichovská práce s komparzními herci - zpěváky...v těch malých počtech a v tomhle provedení to působí infantilně a samoúčelně...(25.11.2011)

Poprvé jsem byla na muzikálu jako malá, ještě ten rok, co s tím Ledecký přišel. Od té doby je to moje srdcovka. Měla jsem obsazení trochu jiné, než je na DVD - Ledecký/Hamlet, Dasha/Ofélie (ale i Laurinová je dobrá), Petr Kolář/Laertes, bratři Tesaříci/hrobníci, Michal Prokop/strýc-král, Sisa Sklowska/královna, Josef Laufer/Polonius.. Celkově paráda, hodně povedené a písničky Ledeckého jsou skvělé jak hudebně, tak i libretem. Jen je škoda, že to pak Ledecký prodal Američanům, kteří to předělali do podoby, v jaké se to hraje dnes s Noidem, Bučkovou etc., protože ta nová americká verze té původní nesahá ani po kotníky!(20.10.2015)

• quixote

Ne, opravdu ne. Jen další z českých "písničkálů", který se rozpadá na proud jevištních "klipů", které drží pohromadě osekané Shakespearovo drama. Písničky jsou veskrze popové, mít jiné texty, v životě by nikoho nenapadlo, že jsou z muzikálu, natož na takové téma. Herecké výkony pop-zpěváků bez komentáře.(5.3.2011)

Po shlédnutí nové verze s Noidem, Bučkovou a dalšími (mimochodem, dost hrůza) jsem se začala zajímat o původní muzikál. Je o několik tříd lepší, kromě Ledeckého mě potěšila Laurinová a Bohouš Josef, písničky jsou pěkné a zapamatovatelné. Možná bych mohla vytknout podivný věkový rozdíl mezi Hamletem a jeho strýcem, ale pokud máte možnost, vykašlete se na současné provedení a sáhněte raději po tomto, neprohloupíte.(22.6.2012)

Tento týden jsem dostal kritiku, že přestávám být originální v recenzích. Řekl jsem si, že to napravím, ale k tomuhle nemůžu nic říct, protože to byl snad jedinej muzikál, kterej se mi líbil, a to protože to nebyl klasickej českej shit, ale vznikl pod záštitou rock opera, což znamená, že se dočkáme verze netradiční.(1.3.2010)