Pavlínka9

Od začátku filmu jsem si řikala, proč se odehrává v roce 2001. Už na začátku jsem si toho opravdu všimla. Je to zvláštní, ale když jsem poté viděla tu scénu, kdy Tyler stál u těch vysokých hubených oken, hned mě to napadlo. A ono to tak opravdu bylo. Byla jsem v tu chvíli v šoku. Film se podle mě povedl. Krásné zobrazení toho, jak člověka dokáže poznamenat ztráta někoho velice blízkého a bojí se co bude dál..Jak silně se to podepíše na celé rodině a každý se s tím vypořádává po svém...Celý film jsem čekala na něco, na něco, co se prostě muselo stát. To bylo jasné...Od určitého momentu jsem jen čekala na ten zásadní počin. A ten byl na konec opravdu hodně originální. Film je ukázkou toho, jak jeden moment dokáže změnit ZNOVU život někomu, kdo se začal vypořádávat s problémy, které nakonec vyřeší, které už konečně měli navždy odejít, ale pak se stane opět něco zásadního a vše je opět na začátku. Když se člověk tedy konečně změní, udělá zásadní rozhodnutí, dosáhne svého štěstí, je spokojen, udělá dobrou věc, tak pak příjde stejně někdo, někdo, kdo s daným problémem není seznámen a vše to zničí. A takových lidí v těch budovách bylo nespočet. Byla to jen ukázka jednoho příběhu, který se tam odehrál...Postavy měli podle mého názoru výborné obsazení, prostředí - jak oblíbený New York, tak zavrhovaný Queens - takže vyvážení rolí :) a rozpolcené duše. Ne jen ukázka jedné, ale více, které jsou spolu dokonce pokrevně spřízněné či velice blízké. Pro mě to je hodně intenzivní snímek, který má depresivní a melancholickou náladu... ()

uiu

Kdyby nebylo konce, tak dám tři, možná i dvě hvězdičky. Příběh to není vůbec složitý. Robert Pattison hraje poněkud rozmazleného synka bohatého otce, který se jen pere, kouří a chlastá. Při jednom incidentu ho napadne policista a posléze jeho kamarád vymyslí, že si začne s jeho dcerou, která chodí s nimi na školu a tím se mu pomstí. Do této doby se film dal ještě snést, jenže pak začínají typické klišoidní romantické scény, držení se za ruku, pusinkování se, neustálé tulení (proč asi po 3 dnech chození seznámí dívku se svou rodinou s chováním jako by to s ní myslel do konce života?). A hádejte co! - on se do ní nakonec doopravdy zamiluje! Tyhle americké pohádky fakt nemusím. Očekávala jsem nějakou romantickou tragédii, která ukončí jejich vztah. Něco z jejich minulosti, co vyplave na povrch, nebo že se snad z Pattisona vyklube paranoidní schyzofrenik, který si myslí, že je jeho mrtvý bratr a zabije svou dívku. Jenže... ten konec je opravdu nečekaný a potěšilo mě, že ještě dnes umí scénaristi psát. Po skončení filmu cítím podivnou prázdnotu a úzkost. Kdo ví, co se může stát?... ()

asirtes

Z tohoto naozaj mohol byť výnimočný film s dlhodobo aktuálnou výpoveďou. Potenciál by tu bol, ale proste niečo tomu chýba. ()

Triny

Jako vždy se neshodnu s většinou názorů na tento film - slova jako "plytké", "průměrné", "nedotažené", "ploché",.. jako by mluvili o jiném filmu, než který jsem já právě dokoukala.. Ten film, co jsem viděla já, se mi dostal neuvěřitelně pod kůži.. Vztahy, pro některé mé "kolegy" tady, tak máme "uvěřitelné", byly pro mě tak emotivní, že jsem se nemohla odtrhnout.. A konec?? Ten ve mě vyvolal přesně to, co skutečně znamenal a znázorňoval (to pochopí až ti, co shlédnou)... Zůstala jsem sedět a snad jsem cíťa, ale smuténka mě dostala stejně jako pocit bezmoci.. Brzo se k němu vrátím.. "Nezapomenu.." ()

Raven0

Překvapivě zajímavý film. Jenž sice zpočátku znechucuje pseudo-intelektuálními žvásty, které mají znít velmi sofistikovaně, ale jsou jen ploché a na efekt. Přesto se děj pomalu rozjíždí, najdeme tu klasické schéma lásky, která musí projít mnoha komplikacemi, jenž je ale podpořena nezvykle kvalitními hereckými výkony. U konce mě překvapilo ono zvláštní napětí, které film v dívákovi vyvolává. Díky nostalgicko melancholické hudbě a skladbě záběrů se mi do hlavy vtíral pocit, že teď se něco musí stát, něco se zlomit... A ono to opravdu přišlo a slušně mě to rozházelo. ()

Thommie

Nemělo to náboj. Konec byl prostě jenom nějaká situace, která mohla nastat, ale nemusela, nedonutila diváka si o tom něco myslet. Pattinson je hroznej herec, Emilie docela ušla. ()

MikyAff

Není to špatný film, jen je lehce překombinovaný. Aspoň se díky tomu během sledování nenudíte. Typické problémy s láskou, šikana ve škole, problémy s tátou, stesk po zemřelých.. Celou tu dobu to ujde. Ale když jsem se dostala na konec a uvědomila si, o co tady vlastně jde, tak jsem byla v šoku a s chutí bych tam prala ty čtyři hvězdy. Jenže pak jsem si to uvědomila. Jakou to má spojistost? Má to být jisté vyrcholení nějaké myšlenky? Proč to končí, jak to končí? A došla jsem k závěru, že to nejspíš je pouze na efekt pro diváky. Jestli neuměli vymyslet nějaký lepší závěr, tak je to celkem škoda. ()

tere.z

Do posledních zhruba pěti minut jsem si říkala, že jde o příjemný, ale průměrný snímek, ze kterého si odnesu hlavně poznatek, že Pattinson není zas takové poleno (ovšem pan herec z něj asi nikdy nebude, to zas jako pardón). Jenže, jak už to tady bylo mnohokrát poznamenáno, pointa to všechno kompletně roznesla (i k ní mám sice malé výhrady, ale budiž). Ale pouze zajímavý konec film nespasí… ()

drake31

Jeden z mala filmov ktoré ma tento rok naozaj prekvapili ... v dobrom slova zmysle. Jednoduchý príbeh medzi dvoma ľuďmi, ktorý sa do seba zamilujú, potom rozídu a zas sa spoja v jedno - klišé to áno ... ale v tomto podaní celkom pozerateľné, Emilie de Ravin je sympaťačka na pohľad, a Pattison miláčik dievčenského publika, ktorý tu ukázal že vie aj hrať. Ako som písal na začiatku film ma prekvapil, ale najviac tým koncom. Slabšie 4* ()

nevermore

Těchto filmů je v poslední době přehršel. Další útok (u mě bezvýsledný) na strunu něžných emocí. Profily jednotlivých postav mi přijdou nezvládnuté a nedostatečně propracované. Celý film je navíc neuvěřitelně předvídatelný a k tomu závěru, to jsem vybuchnul v hurónský smích, jak Americké :) Na Nezapomeň na mě, určitě do pár týdnů zapomenu. Pierce Brosnan byl ale v roli veleúspěšného podnikatele bez vadný 60% ()

Timak

Prvni pulka me teda vubec nenadchla a porad jsem si rikal - sakra proc vlastne? K cemu? Co mi to ma jako rict? Avsak druha pulka se rozjede solidnim tempem a konec je proste dokonalej. Ja si opravdu myslim, ze konec to totalne otocil o 180 stunu a ja jsem si tak nejak ten film oblibil. Hodne se mi libil Pierce. Robert toho nemel moc co ukazat. Takovych podobnych rolich tu bylo a bude ... Za konec davam * navic a jdu celkem spokojene spat ... ()

zdenny

Už v první minutě jsem strašně nadával. Do filmu nás uvede sprostá vražda, která skoro nemá obdoby ani v reálu. Jinak celkem slušný film o milostném vztahu dvou mladých studentů, kteří si nesou svá dávná tajemství okořeněn spolubydlícím, který do filmu přináší trochu nadhledu a úsměvu. Hodnocení filmu ale dost shazuje závěr, který byl do filmu uměle naroubován. Film byl natočen devět let od 11. září, takže nevím, proč měl někdo potřebu tuto událost do filmu, který je úplně o něčem jiném, zamontovat. Takhle svým politickým výkřikem jen tenhle film zdegradoval. Kdo chce vidět drama, které má s 11. zářím opravdu logickou souvislost, až se podívá na kvalitní práci "Volání o pomoc". PS: Možná si ta malá, zlá svině zasloužila víc, než jen afektované převrácení lavice. ()

sochy.zirafka

Velký začátek, nečekaný konec, bohužel poněkud zahozený potenciál mezi tím. Pattison možná bude dobrým hercem, zatím mne však o svých schopnostech nepřesvědčil. I tak je ale film dostatečně kvalitní na to, aby vyvolal intenzivní příval emocí. A to mi bohatě stačí. ()

Tereza666

Rozhodovala jsem se mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Díky konci nakonec dávám tři. Remember Me je obyčejné suché drama, které se mě nikterak nedotklo. ()

Brain-D

Skoro všichni na mě působili mdle včetně Pattinsona. Jediný, kdo vykročil z linie byl Chris Cooper, který byl asi zhruba stejně zastrašující jako v Americké kráse. ()

Beatle

Překvapivý konec se naprosto vymyká celému stylu filmu. Docela mě to šokovalo. A co mě šokovalo ještě víc je, že mě to fakt docela bavilo :) ()