Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

ajuska

Skvělá sonda do partnerského vztahu okořeněná trefným a nezapomenutelným slovním humorem. Hodně se mi líbilo také zpestření filmu přímými vstupy do vyprávěného děje a kontaktem s diváky. A závěrečná průpovídka to všechno korunuje a nelze ji než podepsat. ()

lamps

Allen je skutečně nesmírně talentovaný filmař a každý jeho film je svým způsobem unikát. Jsou inteligentní, nespoutané, celistvé a nedíváme se na ně, protože to chceme, ale protože je prostě potřebujeme. Annie Hall je příběh ze života podaný čistě po Allenovsku, nebo-li vložení jeho osoby na pozadí partnerských problémů a jejich překonávání nikoli z pohledu Alvyho Singera, nýbrž samotného Allena. A proto je tenhle film tak moc osobitý, originální a příjemně humorný, stejně jako celá jeho tvorba. Doufám, že i další jeho filmy, které mi dosud unikaly, budou také takové.. 85% ()

Jhershaw

Začínám mít Allenovy filmy opravdu rád. Vynikající (ne)romantická komedie, úplně SKVĚLÉ postavy, dialogy a hlášky... Navíc to na mě působilo tak reálně, jako ze života... ()

Aky

Woody Allen v poloze, která mu zřejmě nejlépe vyhovuje. Film přecpaný bonmoty a ozdobený Dianou Keaton. ()

GilEstel

"Vy jste takový šťastný pár. Čím to je?" _____"Jsem povrchní, prázdná a nepřemýšlím." "Já jsem úplně stejný." _____ Jedna z velmi ceněných komedií W. Allena, navíc oscarová. Co kvituji, je vcelku inteligentní humor a originalita. Allenův způsob humoru mi ale poněkud nesedí. Nevím čím. Možná je to na můj vkus až příliš ukecaný. Takovýho chlápka já potkat na ulici, tak se s ním raději moc nebavím. Navíc zjevná ironie a sarkasmy stavěné nad cítění člověka a relativizující ho, je pro mě z principu těžko stravitelný přístup. Zvlášť když jde o dějovou kostru. 65% ()

Ruut

Málokdo si troufne udělat tak silně autobiografický snímek jako Woody Allen s Annie Hall. Diane Keaton, neurózy, začátky komika, židovství .. je tam vše. A zároveň tento film obstojí i tváří tvář neznalým divákům. Opět neurotik Allen tak, jak jej milujeme. ()

HAL

Partnerské vztahy stokrát jinak, to jsou filmy Woodyho Allena. Příliš vtipné a s nadsázkou aby u nich mohl mít člověk deprese, příliš reálné aby se u nich z těžkotonážní romantiky rozbrečel. Annie Hall je jejich prvotřídní extrakt a se spoustou excentrických gagů, intelektuálního blábolení a neurotického zmatení z okolního světa navrch. 9/10 ()

misterz

Vitajte v neurotickom svete Woodyho Allena! Najlepšie filmy tohto velikána sú tie, ktoré si sám napíše, zrežíruje a aj zahrá. A tento sa mi z nich zdá zatiaľ najlepší. Podľa mnohých je Annie Hall prelomovým v jeho kariére a ja s nimi súhlasím. Po prvý krát tu totiž začína prevažovať hlboký filozoficko-obsahový rozmer nad komediálnou stránkou. Niečo by sa síce našlo aj v Láske a smrť, tam však niektoré filozofické myšlienky boli zatienené výraznou paródiou ako takou. Prostredníctvom snímku sa tu divák nedozvedá iba o filozofii partnerského vzťahu a možných riešeniach a scenároch partnerských problémov a kríz, ale aj o Allenovi samotnom, o jeho názoroch, svojskej životnej filozofii (pritom tak geniálne trefnej) a v neposlednom rade aj o jeho láske k mestu New York, ktorá sa mimochodom odzrkadľuje vo väčšine jeho filmoch. V týchto smeroch možno Woodyho Allena považovať za najlepšieho scenáristu a režiséra na svete. Vždy sa v téme dokáže trafiť presne tam kde má, pričom s milimetrovou presnosťou dokáže vystihnúť jej podstatu. Geniálne filmové dielo, ktoré by nemalo uniknúť pozornosti žiadneho fanúšika filmu. ()

Satan

Měl jsem půl hodiny do Simpsonových, když jsem pustil Annie Hallovou. Říkal jsem si, že se podívám, pak to přeruším a někdy se na to dodívám. Nepočítal jsem však s rafinovaností scénáře a jeho bezchybnou prezentací z úst Woodyho Allena. Vtip střídá gag a gag střídá inteligentní moudro a inteligentní moudro střídá vtipnou scénku a vtipná scénka střídá pohled do kamery a pohled do kamery je vyplněn inteligentním moudrem a následuje další gag a další humorná scénka. Takto jede celá Annie Hallová hodinu a půl. Bez výraznějších zastávek, bez slabších míst, jako švýcarské hodinky. Stále dál, stále minimálně stejně vtipně a stále minimálně stejně liberálně. Virulentní humor Allena je právě patrný v 70. letech, kdy je jeho tvorba nejradikálnější, nejodvážnější a nejsarkastičtější. Annie Hallová znamenala v jistém ohledu přelom v Allenově kinematografii. Jak říká Nicolaus Schröder: „Kašpar se změnil v občana velkoměsta s vysokým identifikačním potenciálem.“ Přitom jsou témata stále stejná – utahování si z vlastních předků, tedy Židů, sexismus…Do tohoto klasického víru brýlatého neurotika je vtažena i Diane Keatonová. Jsou to právě scény s ní (a tady musím poukázat na vyloženě „rofloidní“ scénku s živými korýši), které patří k vrcholům filmu. Její potrhlé herectví, stejně jako androgynní styl oblékání, se stalo idolem své doby. Společně s Woody Allenem se tak stali ikonami velkoměstské buržoazie. Samostatnou kapitolou je scénář. Ve filmu nenajdete jedinou minutu, ve které byste se a) nesmáli, b) nepokývali hlavou a neříkali „jo, to je fakt.“ A tady Annie Hallová exceluje. Nejen, že se zasmějete a pobavíte, ale utvrdíte se v tom, že milostné vztahy jsou všude stejné a přitom jsou tak jednoduché – zkrátka opětovat lásku k druhému člověku. Rada na závěr: udělejte si místo na celý film, je velice pravděpodobné, že vás chytne natolik, že vaše plány na tomto díle ztroskotají. Ty Simpsonovi jsem samozřejmě nestihnul. A nelituji. [Přesná stopáž: 89 min] ()

Vančura

Po druhém zhlédnutí jdu s hodnocením o hvězdu dolů, přece jen mě to podruhé už tolik nebavilo. Přesto je to pochopitelně skvělý film, plný jedinečného humoru a oduševnělých replik. A ano, je to mimochodem ten film, kde zazní vtípek o onanii coby sexu s někým, koho máte rádi. Woodyho Alvy Singer je tak roztomile praštěnej, že si ho nelze nezamilovat. K Diane Keaton se raději vyjadřovat nebudu, ta herečka mi je skutečně extrémně, opakuji extrémně protivná. Přes všechno komično mi však ten film přijde nesmírně trpký a pesimistický, viz nejrůznější repliky, které pronáší Alvy, typu: "Cítím to tak, že životy se dělí na hrozné a nešťastné. To jsou dvě kategorie. Do hrozného spadají beznadějné případy, slepci a mrzáci. Nechápu jak s tím dokáží žít. To mě naprosto udivuje. A nešťastní jsou všichni ostatní." Při sledování se mi na mysl stále dralo srovnání s dvěma podobnými snímky: "Já, truchlivý Bůh" z r. 1969 a "500 dní se Summer" z r. 2009. V prvním zmíněném filmu hlavní postava a současně vypravěč Adolf vystupuje podobně jako Alvy SInger ze své role a se suchým humorem glosuje děj i chování okolních postav, které na něj dokonce občas lehce reagují. A pozor, to bylo 8 let před natočením Annie Hallové. K "500 dní se Summer" bych podotknul asi tolik, že kdyby byl ten film aspoň z poloviny tak oduševnělý a neokázale formálně originální jako "Annie Hallová", vzal bych ho na milost. Takto mohu jen v duchu povzdechnout, že když dva dělají totéž (film o rozchodu)... ne, skutečně to není vždy totéž. Annie Halová je film, který nestárne, a který lze doporučit všem fandům ukecaných filmů Woodyho Allena - tento patří bezesporu k jeho nejlepším vůbec. ()

Šakal

Woodyho úsměvná a zároveň trefná " STUDIE " na téma vztahy. Vtipné, originální, chytré a v neposlední řadě stále aktuální ( nadčasové dílko ). p.s. 1. Nevadí Ti, že mi " TO " , tak dlouho trvalo?......Kdepak, už mě pomalu přestává brnět čelist :o) p.s.2. Jak často spolu spíte?... Téměř ne....3x týdně X Pořád....3x týdně :o) p.s.3 a tohle je kdo?.....mafián ze spojených prádelen :o) myslím, že tohle je za všechny komentáře........ ()

Webb

První seznámení se s velikánem Woody Allenem nedopadlo vůbec špatně. Je tu styl točení pro třetí osobu, která je jakoby na place a herci rozehrávají pro diváka divadlo. Dobrá podívaná kterou mohu každému doporučit. [7/10] (Rollins-Joffe) (Barevný /// Produkce: Charles H. Joffe, Jack Rollins /// Scénář: Woody Allen, Marshall Brickman /// Kamera: Gordon Willis /// Oscar: Charles H. Joffe (nejlepší film), Woody Allen (režie), Woody Allen, Marshall Brickman (scénář), Diane Keaton (herečka) /// Nominace na Oscara: Woody Allen (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Sonnery

Do Woodyho světa mě přivedla jeho kniha Vedlejší účinky. Ironií je, že vedlejším účinkem knihy Vedlejší účinky se stala záliba v Allenových filmech. Miluju každého jeho pitoreskního hrdinu a často najdu nějakou shodu mezi "jeho já a mým já" a Annie Hall byla mou první.....ehm Allenovskou zkušeností. Proto ta zamilovanost. A jestli jsem napsal, že nacházím kousek sebe v jeho filmech, tak koupelnová scéna s usmrcením pavouka jako by mi z "v"oka vypadla. ()

Anderton

Na prvý krát mierne sklamanie, na druhý to bolo za štyri a teraz po rokoch zase mierne sklamanie. Mám s týmto filmom jeden vážny problém, a to fakt, že sa v ňom neustále rozpráva. Bez prestávky. Ako sa mám potom sústrediť na tie chytré repliky, kedy mám nad nimi rozmýšlať, keď vzápätí sa musím sústrediť na ďalšiu. Je to škoda, pretože okrem vtipných postrehov je tu aj množstvo prázdnych a rádoby vtipných dialógov. Annie Hall je pre mňa film ako na húpačke, v niektorých momentoch geniálne trefný, inokedy myšlienkovo hluchý. ()

Frajer42

Woody Allena uznávám. Uznávám ho hlavně proto, že s ním sdílím podobný pohled na život i na smrt. Bohužel toto dílo si mě příliš nezískalo. Bylo zde pár lehce filozofických myšlenek, které zde označoval jako vtipy a dále tady bylo obrovské prázdno. Jako komedie mi zkrátka tento film rozhodně nepřišel. Já komedii považuji za žánr, u kterého se člověk valnou většinu filmu baví a směje. Jestli jsem se pousmál 2x tak pořádně přeháním. Celkové podání filmu mi přišlo o trochu více za zmínku stojící. Zkrátka film vyzařuje smysluplné poselství, pod které bych se nebál vložit svůj podpis. Avšak ptám se...Potřebujeme vážně tento film, abychom si některé věci uvědomili? Za sebe říkám, že já rozhodně ne. Dávám *, protože prostě nemám koule na to dát filmu od Woody Allena s Woody Allenem ODPAD. ()

stilgar1

Snímek trošku zaostává za vynikajícím Love and Death, avšak i přesto je naprosto skvělý. Takový humor snad nemůže vyprodukovat nikdo jiný než Woody. Jelikož na sebe scény časově nenavazují, měl jsem zpočátku problém s pochopením děje. Avšak dalo se v tom začas zorientovat a nakonec do sebe vše perfektně zapadlo :) Nu a na co se zaměřil Woody Allen tentokrát? Zaměřil se na problémy partnerských vztahů (samozřejmě, že všechnu vinu hodil na ženy :o)), postavení muže a ženy ve vztahu a vše obalil pořádnou vrstvou svého skvělého humoru. A přechody od přízemního humoru k řešení nejhlubších metafyzických problémů jsou úžasné :) Už se těším na další snímek Woodyho :o) 9,5/10 ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem