Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

Hunt

To nebylo dobrý, scénář který nenabízí nic zajímavého a hlavně ústřední dvojice, která absolutně nebaví a jediné, co by Vam udělalo radost, kdyby v prvních dvaceti minutách je přejel vlak a celý film by byl o někom jiném ()

Rosaviva

Ano, je to komedie jako každá jiná, nenabízí vám nic, co byste už nikdy neviděli. Jak se bude děj odvíjet je jasné od začátku filmu, vtipné chvilky jsou už stokrát natočené, ale mě to baví, baví mě se na tyhle filmy dívat, baví mě se tomu smát a dokud se tomu budu smát, budu kroutit hlavou nad všemi kdo na tohle nedokážou zapomenout. Každý se potřebuje odreagovat a přesně tohle ten film splňuje. Ovšem, je to v celku průměrné, ovšem dávám 4* přičemž jednu navíc přihazuji za naprosto úžasnou Irskou krajinu a za kufr se jménem "Luis". "Já nevěděl, že mluvíš plynně kravsky" ()

misterz

Po všetkých stránkach vydarená romantická komédia, ktorá ešte k tomu ako bonus ponúka aj prenádherné prírodné zábery a scenérie. To najcennejšie na filme je však to, ako dokonale dokáže diváka kultúrne vtiahnuť, nasýtiť jedinečnou írskou atmosférou a láskavým humorom aj zabaviť. Sympatickí herci, sympatický dej, u mňa spokojnosť. 75/100 ()

Anarvin

Amy Adams je tu protivná a hnusná, Matthew Goode těžkotonážní uspavač hadů. Vzájemná chemie neexistuje, na nějakou romantiku tedy zapomeňte rovněž. Stejné je to s humorem, ten se jaksi nedostavil. Všechny skoro-vtipy jsou předvídatelné, ohrané, špatně podané a prostě zoufalé. Jediné body si snímek zaslouží za pěknou Skotskou krajinu, ale to si radši pustit dokument od National Geographic, tohle je na usnutí. ()

Payushka

Dalsi schematicky scenar, dalsi sablonovite postavy, dalsi sladarna. Prestupny rok nenabizi nic, co byste nevideli uz nekde jinde. Muz a zena. Nenavidí se. Postupne se sblizuji. Zamiluji se. To vse by se dalo shrnout do peti minut, zde kvuli sve drahe polovicce budou muset panove vytrpet hodinu a tri ctvrte. Tahle romanticka komedie ale ma to stesti, ze se odehrava v Irsku. Priroda a zabery po okoli jsou nadherne a potesi nejedno divacke oko. Zaroven maji oba herci mozna priserne role (predevsim chudinka Amy Adams – ja mela celou dobu chut omlatit ji podpatky o hlavu), zato jsou ale pohledni a celkem zabavni. Matthew Goode si po svem utilitaristickem Ozymandiovi z Watchmenu strihl drsneho Ira se sexy strnistem. Nejaka ta chemie mezi postavami funguje, bohuzel ke konci zacne dej opakovat na stribrnem platne uz stokrat vyrcene a ta muznejsi cast publika usina. Skoda. ()

Aknah

To se mi tedy tuze líbilo... milé, ano prvoplánové, ale to asi jako každej romantickej film, kde hned prokouknete scénař a jak to asi dopadne... :) Každopádně oba herci sympatičtí, Amy mám ráda. Mimochodem, kdo by nepropadl jeho očím, no? :) moc hezké, poplakala jsem si :D ()

gilmore_girl

Tak jo, tohle vsechno uz jsme tu meli, ale trocha te prekombinovane romantiky nikdy neuskodi. Neandrtalec Declan je docela zajimavy typek a navic jsem se dost nasmala. Zvlast Louis Vuitton nemel chybu :). ()

IQ Tiqe

Tuctová romantická komedie, o holce, která má s někým vztah, pak někam jede sama, potká někoho jiného, nemůže ho vystát, něco spolu zažijou a najednou se jí začne líbit. Co se na téhle šabloně dá vylepšit? Obsadit pěknou herečku, natočit to trochu dobrodružným stylem, aby se něco (aspoň trochu zábavného) dělo, tak aby divák neměl důvod hlídat na hodinkách zbývající čas do konce, a nenatahovat délku přes 2 hodiny. Což se víceméně povedlo. I když jde o průměr, a zítra nebudu mít ponětí, o čem Přestupný rok byl, neotrávil mě a řekl bych, že minimálně na Louiho nezapomenu. ()

HoneyBunny

Přestupný rok je lepší, než čsfd hodnocení napovídá. Minimálně ústřední dvojka Amy Adams - Matthew Goode stojí za to: jiskří to mezi nimi, oba jsou sympaťáci a co chvíli se vytasí s dobrým vtípkem nebo průpovídkou. A pak tu samozřejmě máme krásné irské exteriéry. Scénář žádná překvapení nenachystal, ale ani neškobrtne (ach ano, ten konec na sluncem ozářených útesech je jak z filmů podle Rosamunde Pilcher). Navzdory absenci originality mě tenhle film poměrně bavil a bez problému si ho dám na televizní obrazovce znovu. ()

Anderton

Vvykrádačka Sweet Home Alabama, ktorý je vykrádačkou ďalších starších a kvalitnejších romkomov. Máme tu tie najotrepanejšie klišé, aké si dokážete predstaviť, lacný exotizmus (chudáci Íri a kardiochirurgovia) a extrémne predvídateľný dej nielen ako celok, ale aj pri jednotlivých sekvenciách. Tí vysokoškolsky vzdelaní a z mesta sú vychytralí hajzlíci, tí z vidieka zase bezvýhradne správni. Film som si pozrel čisto kvôli Amy Adams a vedel som našťastie vopred, do čoho idem. Adams má nesmierne šťastie, že sa dokázala vekom z takýchto schematických úloh pohodlne vymaniť a prejsť do o dve poschodia vyššej ligy. Sledovať Prestupný rok týždeň po Ostrých objektoch je zážitok iba ťažko popísateľný slovami. Toto natočil režisér Hillary a Jackie, smutný to koniec jedného veľkého talentu. ()

Mia...

Bez výhrad .. jemné, krásné, křehké a zcela vyvážené. Nepřehnané a milé .... jsem více než spokojená se vším ...krásný příběh, herci, příroda ... :) ()

predators

Přestupný rok neurazí, ale k nějaké romantické nebo vtipné uspokojenosti má daleko. Nic nového pod sluncem, ale i tak se najde moment, kdy srdéčko zaplesá, a to hlavně díky milé ústřední dvojici a Irsku. :-) 45% ()

Eawy

Ja som sa bavila, je to jedna z tých starých dobrých romantických komédií. Ona a on, hádky, hádky, hádky, bozk, hádky, hádky, hádky, láska. Mne sa takéto páči. Je to otrepané, ale medzi tými novými romanťákmi, ktoré smerujú ku všetkému možnému len nie k romantike to vyniká. Ak by som si mala vybrať tak je to určite jedna z tých komédií, ktré stojí za to pozrieť. pre mňa 75% ()

Slartibarkfast

Veskrze průměrná romantická road movie, kde slečna chvátá za svým vyvoleným, aby zjistila, že toho pravého už našla. Kupa klišé a scény, které jste již mnohokrát viděli v jiných průměrných filmech podobného ražení. Jediné, co činí tento kousek originálním, jsou patrně lokace natáčení. A jelikož Irsko a Skotská vysočina jsou má CPU záležitost, alespoň něčím se trefili do mého šálku čaje. Tedy i přes veškerý ten patos je to docela fajn odpočinková záležitost. 60% ()

nash.

Nenáročná pohodovka, postavená na protikladech, které se přitahují, vzájemně ovlivňují a samozřejmě neustále škorpí a dohadují. Rozpaluje ji stále šmrncovnější Amy Adams, chladí svěží irská krajina plná hor, kamených zídek, jezer, starých hradů a deště, a i když se tu najde několik scén, které opravdu rozesmály (postarala se o ně především Amy jako kouzelně bezradná smolařka), i okamžiky, které opravdu dojaly, celkem vzato je to milý, příjemně plynoucí snímek, který netlačí na pilu ani pokud jde o humor ani pokud jde o romantiku. Možná by se mi líbilo, kdyby to všechno pro osvěžení tématu dopadlo trochu jinak, ale v tomto případě nemám námitek ani proti dokonalé romantice v záři zapadajícího slunce. ()

iamek

Milionkrát ohrané téma. Film není ani vtipný a ani ničím nepřekvapuje. Prostě máte jednoduchou dějovou linku a podle ní se celý sníměk řídí. Opravdu moc trapné a ztráta času v kině. ()

Chrustyn

Nafoukaná fiflena z velkého města se vydává do irského Dublinu aby požádala o ruku svého nezajímavého přítele a po cestě potká buranského cynika, který jí doprovází a zcela neočekávaně obrátí vzhůru nohama její rozhodnutí o svatbě. Naprosto standardní ničím překvapivá a hlavně neskutečně naivní a kýčovitá pohádka, která však dokáže zaujmout a to díky nádhernému prostředí irských vesniček a sympatickému -míněna je samozřejmě hlavní herecká dvojice- hereckému obsazení, kterému sice neuvěříte ani nos mezi očima ale příjemně se na něj kouká. Škoda, že film neskončil o deset minut dříve, působil by mnohem příjemněji a uvěřitelněji. Ale co, po celou dobu to je kýč, tak i konec tomu musel odpovídat. ()