Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

VenDulin85

Myslím, že jsem se bavila fakt dobře, z několika důvodů: 1. Nic jsem od toho nečekala; 2. První verze, kterou jsem zhlédla, byla pro slabozraké (pro ty, kteří žádný takový film neviděli, neustále tam někdo komentuje, co kdo dělá, nejlepší byl komentář- Anna se lehce usmívá -> Anna se neusmívala vůbec); 3. Druhá verze, kterou jsem získala den poté, byla již v pořádku, ale ve francouzštině, také zážitek; 4. Třetí verze kupodiva byla úplně o.k., krásná angličtina a irština. Jsem tudíž důkazem, že na film se dá dívat i tři večery po sobě, Matthew Goode je prima šašek, jen ho měli před natáčením ostříhat. To, že víte, co se stane, dříve než se to stane, je vedlejší. ()

Flego

Možno je to tým, že príbeh je väčšinu zasadený do írskeho vidieka a je to práve príroda, ktorá dotvára romantický kolorit. Chémia medzi neokukanými hlavnými predstaviteľmi funguje tak akurát, humor je skôr roztomilý a príjemne hladí po srdci. Pochopiteľne, že v podobnom žánri je problémom vymyslieť niečo úplne nové, preto som vďačný za zopár scén, ktoré vybočujú zo série tých presladených. Hoci útrapy, ktoré Anna ( rozkošná Amy Adams ) musí prežívať na svojej ceste do Dublinu, sú nekorektne prehnané a zrejme mal scenárista ťažké srdce na ženy, práve tieto peripetie robia tento film tým, čím je. Ja som sa pobavil a určite sa s Priestupným rokom ešte stretnem. Nielen v kalendári. ()

rikitiki

Velkým kladem snímku je, že by s z něj dal sestříhat moc hezký kalendář s přírodními krásami Irska. A co dál? Dál už nic! Film o setkání dvou vzájemně si nesympatických lidí nemusí být vždycky jen blbost. Jak se říká: "Láska nehněvaná, není milovaná". Jenomže to by musel scénárista trochu rozhýbat mozek a ne jenom vzpomínat, jaké romantické komedie na tohle téma viděl a co by z nich mohl ukrást. ____ Hlavní dvojice je na facku, jejich nevraživost je až protivně vykalkulovaná. Oba by potřebovali návštěvu dobrého psychologa a v reálném životě by měli mít zakázáno se k sobě jen přiblížit. Protože potomek takové dvojice by dokázal rozpoutat třetí světovou. ()

honajz

Nesympatická ženská - a nepřišla mi ani moc sexy - a nějaký metrosexuál, který si hraje na drsného kluka z irské farmy. Od začátku je to celé nevtipné, práce bytové designérky a na mobilu ukázky operací jejího amerického partnera mi přišly zcela mimo mísu a nijak mne nebavily, a nakonec ani ten irský venkov není nasnímaný nijak zajímavě nebo objevně. Navíc to celé působí jako plakát irského venkova - asi jako kdyby Pražáci vyrazili do sklípku na Moravu, ožrali se jak prasata, a protože je to bavilo, natočili film o plakátové Moravě, jak ji poznali - třeba by se to mohlo jmenovat Přestupné bobule. A ani tady jsem ústředním postavám jejich vztah nijak nevěřil a když jí pak romanticky (dycky romanticky!) dává prstýnek, vůbec mu ten projev nevěřím a jí taky ne. ()

claudel

Další z plejády amerických tuctovek, která drží v ruce dva silné trumfy - Amy Adams a Irsko, což je stát, do něhož jsem se bezvýhradně zamiloval a to až tak, že jsem si v Dublinu koupil ponožky se zeleným trojlístkem a nápisem "My feet will be always in Ireland". Čím víc Irska, tím lépe pro mě. ()

ARI50

Amy vyhrála v tomhle filmu a hlavně dobrý příběh a i když to není dokonalé je to na podívání dostačující. ()

Kamca_

Překrásný romantický film přesně podle mého gusta. Vím, že takových filmů bylo natočených už hodně, ale já na to můžu koukat donekonečna a stejně mě to nikdy nepřestane bavit. Sympatický pár a pěkná příroda taky dělalo hodně. 80%. ()

jh666

Klišé za klišé, ale koukat se na to dá. Amy Adams i Matthew Goode jsou v roli hlavní dvojice sympatičtí. Párkrát se člověk opravdu pobaví a pár bodů navíc za Irsko. 60 % ()

moviesfan

"LY" je tak neuvěřitelně jednotvárná romantická komedie, která nevybočí do žádného směru. Jen si udržuje svou cestu, někdy vcelku dobře a zábavně, jindy jí to nevychází. Nezaznamenal jsem ani jeden moment, který by byl něčím extra a vynikl by. Amy je však sympaťanda i zde. ()

Ajinka126

Tohle je taková pohádka.. připište k tomu ještě to fantasy, aby ženy zbytečně nehledaly podobnou romantiku, která je asi tak reálná jako, že NASA objeví inteligentní formu života na Marsu. Ale co naplat, já mám pohádky ráda :), takže se mi to celkem líbilo, jen kdyby to nedokonili tím koncem.. Ti z vás, kteří nechtějí znát žádné spoilery, tak přestaňte číst, ale to jako po pár hodinách a po jedné puse věděli, že se chtějí vzít? To mě přijde dost ujetý, ne romantický... brrr. ()

F.man

Další z těch umělohmotných a neosobních komedií, při kterých po 10 minutách zná člověk celý děj. Tentokrát tady ale nejsou ani žádné vtipné momenty, zajímavé dialogy či alespoň malinkatý moment překvapení. Amy Adams taky nepředvádí nějaké extra herectví což se bohužel týká i Matthewa Goodeho. No prostě snímek, který znamená ztrátu času a který nemůže dostat vyšší hodnocení než jednu hvězdu. What are you, the Lucky Charms leprecaun? ()

spaceboyCZ

Stejne jako mne Amy Adams neskutecne stvala v Julie&Julia, tak mne stvala tady. Tohle neni a nikdy pro mne nebude filmova herecka, jeji vyraz je toporny, stale stejna poza, brrrrr. Zato Matthew Goode, to je klasa. Jeho Declan tahne cely film, od prizvuku, pres jeho hlasky a narazky az po chovani...proste perfektni. Tenhle film by byl mnohem lepsi, kdyby si tvurci vybrali jinou hlavni predstavitelku (i provarena Katherine Heigl by to zvladla lepe). Skoda toho...takhle to zabredava do prumeru klasickych romantaren, nicmene, zde je to prospikovano Irskym prizvukem a skvelymi hlaskami hlavniho hrdiny :)) ()

hous.enka

Irsko a Amy Adams - to nemůže zklamat, říkala jsem si před filmem A taky že ne. Navíc ten Ir je fakt sympaťák a s někým takovým si umím představit život. Přestupný rok je romantická komedie, která vám dá přesně to, co od ní čekáte. Zejména ta irská příroda je prostě krásná. A pak se mi líbila ta scéna, kdy si Amy prohlíží prsten a všechno jí to dojde. A ten požár. A jak jdou na hrad u nádraží. A jak nabíjí telefon v Declanově hotelu. No, zkrátka je tu celá řada scén, které mi uvízly v paměti. ()

MartinezZ

24.4.2010 ~ A další romantická, tentokráte spíše "skoro-komedie". Škoda jen, že má snad jediné dva opravdové plusy. Aneb nečekané probuzení v nečekanou chvíli. ~ Amy Adams je zvyklá žít na trošku vyšší nožce a má přítele, který je více než do ní zahleděný do sebe a své práce. A ne a ne jí ten blb požádat o ruku. Takže když nemůže Mohamed k hoře... Ale jak by to vypadalo, kdyby ho o ruku požádala sama. Ledaže by se to zakamuflovalo za starou Irskou tradici, kdy může žena požádat o ruku muže - právě 29. února na přestupný rok. A protože Jeremy, kardiochirurg, zrovna v Irsku je na konferenci... ~ Jenže na samotnou romantiku zřejmě do kina nikoho nenalákáte, tak se k tomu musí cmrndnout trocha komedie. Amy tedy nedoletí do Dublinu, jak má v plánu, ale skončí trochu jinde. Úplně jinde. Někde úplně jinde, sama, opuštěná. Jedinou pomocí se jí stane místní hospodský, kuchař, taxikář... a tak trochu buran. A Amy bude mít jedinečnou možnost zjistit, zda-li je to, co si chce zvolit, i tím, co chce žít. ~ Film má snad jediné dva plusy. Amy, která je tu vážně roztomilá (no je, no a co? Přestaňte na mě tak zírat!) a Irsko. Staré malé vesničky a městečka a irská příroda s kamennými valy. To je bohužel ale všechno. Romantika tu je, to nikdo nepopře, ale nikdo se nijak zvlášť neobtěžoval vymýšlet nějaké nové zápletky. Spíš mi to přišlo jako variace na "Objektově orientované programování pro začátečníky". Vezmeme krávy, dáme je sem, vezmeme krásku, dáme ji sem, vezmeme burana, dáme ho sem, sem dáme dlouho cestu a několik hříček přírody rozhážeme podél ní, vtip dáme sem a sem, romantiku sem a sem a pustíme Play. Není nic, co by Vás tu nějak mohlo překvapit. Což je poměrně škoda, z tohohle mohlo být něco mnohem hezčího. Takhle je to jenom velmi nenáročná oddychovka na zkouknutí o deštivém víkendu spolu s někým v náručí... ~ ...což z tohohle filmu udělá možná něco mnohem hezčího. ()

Alqarin

Je tam až moc laciných fórku a klasických klišé ale Goode je boží, Adams je krásná a Irsko je Irsko. Jen škoda hodně vlažnýho soundtracku, dokázal bych si představit tisíckrát zajímavější výběr písní. ()

mysiak

Rozdielne časti filmu, prispeli skôr ku slabšiemu hodnoteniu...Goode a Adams sú veľmi dobrá dvojka čo sa týka humoru, ale v citovej časti sa to moc nechytá...o klišé je zbytočné hovoriť, ide o obyčajnú romantickú komédiu... ()

katasta

Žádný zázrak se nekoná, ale pro oddech po těžkém dni je to naprosto postačující. Myslím si, že potenciál byl trochu větší, ale co naplat. Po celou dobu se v podstatě nic moc vtipného neděje, a to nic je ukončeno kýčovitou tečkou. A k mému překvapení, ačkoli mám velmi ráda Amy Adams, zde byl ke koukání pouze Matthew Goode. Na jeho charizma je dle mého názoru celý snímek postaven. ()