Neskutečně úchylná vztahová magořina, která mě ale šíleně bavila. Ve filmu se například šuká, šuká se často a je naprosto jedno kdo a s kym. Podstatný je to, že dva se rozvedou a pak si ze svýho domu udělaj jedny velký orgie, při kterých se pořád něco děje a žádný šuk nezůstane utajen. Ten název filmu to vystihuje naprosto přesně. Taková upřímná komedie, která v jistých scénách donutí přilepit k obrazovce obě oči.(17.9.2010)

Ona už zápletak sama o sobě nabízí mnoho filmově zajímavých možností a finové z ní vytřískali maximum. Humor, romantika, akce, sex, absurdno si v příběhu podávají dveře. Trošku se mě nelíbila ta "gagnsterká" dějová linie, ale na konci se ukázalo, že i ona měla svůj smysl a pěkně si přisedla k hlavnímu příběhu. Nejvíc oceňuju, že hlavní hrdinové byli naprosto průměrně a nudně vypadající osoby a celej ten cirkus co se pak kolem nich rozjede o to víc vyniká.(15.6.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,801,039(3.9.2010)

3-4.(9.3.2010)

Streštená komédia, nie prízemná, na druhej strane ani veľmi smiešna. Všetko nabáchané do jedného: rozvod a jeho príčiny, krádež, traumy z detstva, prepletenec nových vzťahov, excentrickí kamoši, policajti vyvodzujúci nesprávne závery, pasák - otec rodiny... Drží to pokope, je to usledovateľné, ale oproti mojej predstave severského chladu a z neho plynúceho máloslovného situačného humoru veľmi rozvravené. K vyústeniu - v Orvokkiho komentári spomínaný alternatívny krvavý záver by sa mi k celej tej mäteži hodil viac - ako taký absurdne preťatý gordický uzol. Občas bolo cítiť pomrkávanie na väčšinového diváka, čo potvrdila výročná Fínska cena divákov. No a ešte čosi - v tunajších komentároch sa viac krát objavuje, že film je samá šukačka. Úprimne, ak sa z celkovej stopáže filmu presúložilo viac ako 4 minúty, tak to bolo veľa (a to som ešte veľkorysý :).(23.9.2011)

Rozvod po fínsky a zápletka k tomu. Ja som sa bavila. Film má aj alternatívny koniec, trochu krvilačný :). Tri nominácie na Jussi 2010 (Hannu-Pekka Björkman, Elina Knihtilä a za strih).(14.4.2011)

• jhrasko

Typický príklad toho, že ani fínska sauna nemusí vždy účinkovať blahodárne.(28.9.2010)

• Lokutus

Nudná blbost plná šukání s finskejma mužatkama. Nedík.(20.4.2011)

Takto si predstavujem čiernu komédiu.(11.10.2011)

Kaurismäki není jen Aki. Mikka, ač již delší dobu pobývá ve slunném Riu, na výheň finské sauny nezapomněl. A tak natočil ryze finský film s finským humorem, s finskými kulisami a především s perfektně hrajícími finskými herci. Již průvodní dynamicky natočená a sestříhaná scéna ukazuje, že ne vše, co se ve filmu odehraje, lze brát vážné. V tomto duchu se vlastně nese celý příběh o mafiánech, jedné smrti, obchodu s bílým masem a o rozpadu manželství. Dům košaté lásky je ztřeštěná vztahová komedie, kde si oškliví lidé dělají ošklivé věci a je to finská sranda.(18.9.2011)

Mika Kaurismäki má podobný styl jako jeho bratr a není v některých chvílích jasné, jestli se díváte na komedii neb na drama. Právě tahle dvojakost, která skvěle funguje, se mi líbila. Navíc humor je jemný, příběh černohumorný, postavy zajímavé, a i když to není nic, co dějově oslní - všechny prvky už jste někde viděli - jako celek je to super.(19.7.2017)

Vtipné, zajímavě pojaté téma manželské krize, ke konci napínavé - takovýto film se nemůže natočit nikde jinde než na severu Evropy, zde konkrétně ve Finsku. Stále mě dostává, jak to ti Finové dělají :-) Nejlepší byla stylová "japonská" kamarádka hlavní ženské představitelky, slídivý "slušný" soused a peripetie policejního páru. I když motiv s pasákem a znovu nalezeným příbuzným byl slabší a snažil se o nějaké zabroušení na odvrácenou stranu, dávám 5 hvězd, protože mě to naprosto strhlo!(26.9.2011)

Poslední dobou přicházím na chuť některým severským komediím. Tahle finská k nim určitě patří. Mám ráda tragikomedie a černý humor, kterého je tady opravdu dost. Je pravda, že bláznivých situací je zde někdy až moc, ale bavily mě. Herecky jsem si nejvíce užívala ujetou kamarádku manželky a slizkého kamaráda manžela, kteří fakt neměli chybu. Situační humor kolem zvědavého a stále vyplašeného souseda byl taky super. Prostě jsem se bavila od začátku až do konce, což je při dnešních komediích docela vzácné.(21.1.2012)

Hlavni role Elina Knihtilä...! Mika neni Aki, ale tez dokaze (byt trochu jinym stylem) pobavit oko a srdce divaka. To se povedlo i u tohoto kousku. :-)(5.2.2011)

Zábavná komedie....(11.12.2010)

Neskutečná šílenost o manželích,kteří se rozvádějí.Bylo to vtipné i scénky šokující,překvapivé.Škoda překombinovaného konce,jinak bych hodnotil na více procent,takto 65%.(15.3.2012)

Děj a vztahy jsou opravdu mimořádně košaté, až je toho občas příliš. Taky mě trochu iritovalo, že se tam pořád souloží, jako by vztahy ani o ničem jiném nebyly. Ale spousta drobných vtípků, třeba aktivistický soused, to vpohodě dorovnává.(21.9.2011)

• agassi68

Tešil som sa na fínsky humor a dostal sa mi.. Toto mi bolo vtipné, keď som mal dvanásť. A to ešte možno preháňam. Čo je to za komédiu bez štipky nápadu. Stále dokola trtošenie len aby ten druhý žiarlil. Dramatické tam tiež nič nebolo. Dopozeral som lebo sa mi nechcelo veriť, že to takto pôjde až do konca. išlo..(21.12.2011)

• amarth

Finské filmy u mne mají speciální místo v šanónu pro své originální, nám dosti cizí, pojetí. Tento snímek si však do něj rozhodně nezařadím. Není o co stát...nebavil mne ani humorem, ani černým humorem, ani rádoby hlubší filosofií...(17.5.2011)

Oh yes... Tušila jsem, že finský film bude stát za to... :) Všichni povinně pustit... Nebojí se ukázat velký a starší lidi ve spodním prádle... Dokonce mající sex... A mám silné podezření, že i bez make upu... ano... Boří všechna tabu... A stojí to za to... Je to úchylný, bláznivý, šílený a naturalistický a při tom fak dobrý! :)(30.1.2012)

<< předchozí 1 2