Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Amalberga

Od začátku filmu chrlí Deadpool během soubojů ve slow motion (tfuj! tfuj!) a zabíjení poskoků zlých padouchů jednu super hlášku za druhou až vás rozbolí hlava. Pak přichází na řadu dojemný ohraný lovestory s prostitutkou a rakovinou navrch. Nakonec je zlý padouch zlikvidován, osudová láska získaná zpět a náš svérázný hrdina donucen sekat dobrotu (nebo spíš jen některé padouchy). Neznám historii X-menů a neviděla jsem s nimi žádný jiný film. ()

Scaevola

Deadpool je široce rozkročen mezi humorem a akcí, ale vsází na něco úplně jiného, a to je škoda: Nadsázka komiksovým filmům přirozeně svědčí, leč když se vám pro samé hláškování, jež se některým zdá i úsměvné, rozpadá celá příběhová kostra, tak je cosi špatně. Z mého úhlu pohledu navíc většina povedených vtípků plynula z převedení ikonické metatextovosti hlavního hrdiny na plátno, za což tvůrcům tleskám, avšak zároveň se obávám, že to je jeden z mála kladů celé taškařice. Akce na druhé straně je tu taktéž dostatek a je zručně nasnímána i vymyšlena, leč pakliže si uvědomím, že autoři měli k ruce více či méně nesmrtelnou hračku neomezenou fyzikou ani biologií, nevyznívají už brutální sekvence ani zdaleka tak působivě. Co je tedy Deadpoolovým hnacím motorem, když jím nemůže být ani vtip ani krvelačnost? Bohužel mám pocit, že jde o jistou míru rádoby skandálnosti, která je vytvořena jednoduchým marketingovým trikem se zvýšením povolené přístupnosti. Ukecaný žoldák totiž nenabízí nic jiného než obligátní superhrdinský film s R-kovým ratingem, což je žalostně málo. ()

Fajung

Marvelovka pre dospelých. Solídny prírastok do kategórie komiksoviek o superhrdinoch. Akcia bola fajn, niektoré hlášky boli už prehnané, ale za to dej sa mi aj napriek jeho jednoduchosti páčil. 72% ()

O_Peki

Další z komixových slátanin, která chce jen vysát vaší peněženku. Ale Deadpool to alespoň dělá s grácií a úchylným smyslem pro humor. ()

sebulba1981

Parádní film,který je neskutečně vtipný a hodně Cool.Už jsem ho viděl asi 5krát a pořád mě neskutečně baví.Ryan Reynolds je sympaťák a jsem rád,že přemluvil studio,aby mu tento film zaplatili.Výsledek je něco mezi Kick-Ass,pak je tu pěkná romance a trochu hororu.To vše je proložené hodně černým humorem.Určitě film bude mezi mým The best of roku 2016. ()

osmdesatosm

U Deadpoola jsem prožíval zklamání od úvodních titulků až do konce. Napěchovat film pubertálními vtípky a upozorňováním na jeho nedostatky byl dle hodnocení ostatních uživatelů evidentně dobrý nápad, ale mě to rozhodně neuspokojilo. Snaží se hrozně moc odlišit od ostatních filmů s komiksovou tématikou a přitom přesně zapadá do jejich šablony včetně romantického příběhu s dobrým koncem. Svým komentářem to skvěle vystihl Marigold, děkuji. ()

esmoke

Deadpool je další comicsový film od Marvelu (od 20th Century Fox, nikoliv od Disneyho), který je výjimečný tím, že je věrný comicsové předloze. A je to tiskárna na dolary. Požitek z filmu je tvořen především vztahem k hlavní postavě, Deadpool je proslavený brutalitou a humorem (velmi sprostý a velmi infantilní). Často jsem si říkal "panebože, fakt udělali tenhle vtip a prošlo jim to". Odvahu tvůrci tedy měli. (2D dabing) Rozpočet: $ 58 miliónů, Tržby: $ 762,971 miliónů. ()

PunyHumanNo2

Ze samotného filmu si nic úchvatného nepamatuji, ale pochvalu zaslouží marketingový tým, který se (ač je to krapet smutné) zasloužil o nejlepší kampaň na prevenci rakoviny varlat. ()

RomaS

Sprostý a vulgární superhrdina? Asi něco nového. Vlastně hned po těch divných, ale efektních úvodních titulcích je jasné, že všechna vážnost jde stranou a prim bude hrát pouze vtip a hláškování. Úkol je to těžký. Jde vůbec efektně spojit supersprosťáka s univerzem X-manů a nevylámat si na tom zuby? Ano je to možné. Tím, že budu prdět, souložit, pomlouvat jiné hrdiny, sekat hlavy, mluvit s dívákem, nadávat na casting a směrovat kameru co má točit. Je to sice na hraně grotesky, ale neuvěřitelně funkční a zábavné. ()

Willynka

Naboostovaný ale přitom paradoxně dost civilní příběh? Check. Dobře provedený konkurz? Check. Originální akční scény, které jsou jenom dvě, ale bohatě to stačí? Check. O tomhle si kapitán dokonalý Američan může nechat pouze zdát. ()

LencaN

Zvláštní hrdina. Frajírek se živí mlácením zlých lidí... aspoň tak jsem to pochopila. Potká svou životní lásku - lehkou děvu, jenže mu zjistí rakovin skoro v celém těle. Je proto nucen kývnout na nabídku jedné pochybné skupiny lidí, kteří zkouší mutovat lidi a měli by tak nemocného Wadea vyléčit. Doktorem je bohužel jeden Francis háklivý na svoje jméno a hlavně háklivý na Wadeovy posměšky o něm, takže mu přivodí takovou mutaci, o které se Wadeovi nesnilo... ani v těch nejhorších snech. Wade se potom snaží ho najít, aby mu spravil ksichtík. Už úvodní plakát filmu mě irituje a v takovém podbízivém duchu se odehrával i celý film. Žádný hlubší smysl, žádné poslání. Nejlépe, kdybych si vypnula zvuk, protože dialogy byly trapné. Většinou to vypadalo na podařený vtip, v tom to ale někdo utne a totálně to zkazí. Sexistické, ubohé a otravné. Alespoň že natočené to bylo dobře, hezky nastříhané a hrátky s kamerou byly fajnové. Deadpool ale pro mě nikdy nebude hrdinou, ale povrchním frajírkem. PS: Kromě porna snad nikde nikdo tolikrát za film neukázal holý zadek. ()

polucio

Všeobecne som z komixoviek už vyrástol, ale Deadpool rozhodne prekvapil. Od Kick-Ass som sa na žiadnej tak dobre nepobavil. Viac takéhoto...čosi... ()

Tondonis

Odvaha tvorcov sa vyplatila a odrazila v kvalitách tohto filmu. Reynolds zvláda úlohu úchylného, vtipného a brutálneho "žoldáka" naozaj bravúrne. Za málo peňazí veľa muziky sa v tomto prípade ukázalo ako pravdivé. Správny výber hudby len doplnil tento vydarený kúsok. Taktiež pochvala za správne zvolený rating, btw dabing by som asi neprežil. ()

czema

Výborná drsárna s plno hláškama vtipnýma scénama a superpadouchama. Nejlepší je zjistit že celou dobu hledá chlápka ale ne aby ho zabil, ale aby mu prve vylepšil jeho scvrklej ksicht a pak se dozví že to není možný což mohl tušit. Ale jinak to stojí fakt za to. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě