Petr Zelenka prostě přistupuje k filmařině i k náhledu na české dějiny jinak, než drtivá většina jeho kolegů. A má k ruce schopný štáb (o hercích nemluvě) a dokáže zviditelnit lidi všeobecně méně známé (zde historik Jan Tesař). Hravé a provokativní, důkaz, že mozek a zábava můžou jít ruku v ruce. Klidně bych si dokázal představit tento snímek jako "dvojdílný", regulérní příběh o Daladierově papouškovi, který by nebyl utnut a pak film o filmu poněkud delší. Ale jasný, snímek funguje hlavně jako metafora, jak si tady u nás dokážeme věci často posrat.(9.11.2015)

Petr Zelenka je prostě jinde. Takhle nápaditý, vtipný a hlavně zároveň velice chytrý film jsem od českého režiséra neviděl už hodně dlouho. Pecka, které do absolutna ale něco chybí. Přesto je to výborná alegorie a metafora, která si hraje s divákem po celou dobu, ale není to nefér hra, protože na první pohled skrytá vodítka jsou vidět po celý film... Povedené 4*.(16.8.2016)

Podle mrknutí se na některé názory (ale spoilerům jsem se vyhýbal) jsem pochopil, že to bude překvapivý film.... Ale až takhle??? Krása. Jsem rád, že se pan Zelenka po letech zase vyhecoval k celovečeráku a vystřihnul si rovnou nejlepší český film roku 2015 i několika předchozích. Český lev za tenhle rok je, alespoň doufám, zcela jasný.(1.1.2016)

Letošní rok spěje českým filmům a tohle není výjimka. Když jsem šel do kina, tak jsem o filmu věděl jen základ, a tak mě hodně překvapilo, že uprostřed filmu skončil film a začal úplně jiný film. První část, která někomu přijde trapná, mě však přišla naprosto skvělá. Vše co vám v ní připadá absurdní nebo laické se poté svýborně vysvětlí. Druhá část filmu mi dost připomínal film Ed wood. Hodně se povedla hudba a výběr herců. Doporučuji k filmu přečíst knihu Mnichovský komplex na který film odkazuje. Od Zelenky jsem dosud nic neviděl, ale po tomhle si něco určitě pustím. Pro mě nejlepší český film roku . 90%.(31.10.2015)

Petr Zelenka je opravdu zručný mystifikátor. Takže nakonec poslal do kin film o filmu Ztraceni v Mnichově. A nejspíš až při příštím shlédnutí zjistím, zda to do sebe všechno opravdu dokonale zapadá. Každopádně v záplavě všech těch od prvních minut předvídatelných filmů se snímek obzvlášť vyjímá. Na druhou stranu jsem si pak hledal, zda opravdu existuje kniha Mnichovský komplex od Jana Tesaře, nebo si ji Zelenka také vymyslel. Ale to už jsou rizika mystifikací (90%).(23.10.2015)

• - Ačkoli jsou v Česku tisíce řopíků, předválečný bunkr filmaři nahradili maketou bunkru ze Sigfriedovy linie, který zanechali filmaři v Milovicích po natáčení filmu Himmelsleiter (2015). (KRYSIOPICE)

• - Ve filmu si zahráli reportéři České televize Daniela Písařovicová a Jakub Železný. (M.B)

• - Film byl vybrán jako zástupce českého filmu, který se ucházel o Oscara v sekci cizojazyčný film za rok 2016. (orkadimenza)