Externí recenze k filmu (12)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Petr Zelenka všechny metaforické paralely k Mnichovské zradě i sebepřijímání českého národa provádí tak, že si ani neuvědomujeme, že nás skrze vtipné situační scénky zavádí někam mnohem hlouběji do říše našich národních traumat." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) *****

  "Petr Zelenka přišel po sedmi letech s novým příběhem na pomezí dramatu a komedie, který geniálně zpracovává vážné téma: mnichovskou zradu. Snímek je komediální, ale zároveň má hloubku a názorně vykresluje, jak tragické události se mohou rozpoutat tam, kde není možno uvést věci na pravou míru. V…" (více)

 • Doutas.blogspot.cz *****

  "Ztraceni v Mnichově je jedním z nejlepších českých filmů, které jsem v poslední době viděl a skvělým exemplářem celosvětově vzácného druhu chytré komedie. Film, který se musí líbit každému, kdo má filmy aspoň trochu rád a komu nevadí hravá forma zesměšňování našich národních bolístek." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "Ale tato nejistota mi nijak nebránila všechno si to užít, a dokonce - skoro se stydím to napsat - zamyslet se nad tím, jak tato obecná tvrzení zapadají do toho, co se do té chvíli na plátně odehrálo. Jako kdyby Zelenkův film v několika fázích odkrýval své další a další vrstvy a odhaloval stále…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Storyboard v niekoľkých obrázkoch prezrádza, aké to mohlo byť dielo. Zelenkova irónia vrcholí. Film Stratení v Mníchove, ktorý sa pohyboval v niekoľkých časových a žánrových rovinách, sa končí. Mám silný pocit, že ďalšie České levy sú na obzore, aj keď som v kinosále multiplexu sedela sama..." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Snímek po celou dobu vykazuje známky jisté režijní ruky a pro Petra Zelenku typických prvků, jako je ambivalentní vztah mezi realitou a fikcí. Hrané scény jsou kombinované s dokumentárními záběry, jiné pasáže se zas jen tváří jako dokumentární. Herci hrají jednak postavy ve filmu, pak částečně sami…" (více)

 • Indiefilm.cz (Jakub Jiřiště) *****

  "Zelenkův film nenabízí zevrubnou analýzu mnichovského komplexu a jeho snahou ani není diskutovat se současnými názory na toto téma. Naopak jej činí součástí vyváženého celku, jenž situuje prověrku národní povahy na filmový plac jako symbolické místo, v němž je skutečnost přetvářena v iluze a…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) *****

  "Bez okolků, tohle je jeden z nejlepších českých filmů porevoluční éry, skýtající natolik intenzivní zážitek, že pro něj v domácí kinematografii v podstatě nenajdeme srovnání! A platí to i navzdory zdrcující pravdě, že se přinejmenším v jedné vrstvě jedná o poměrně zlomyslný a dlouho trvající…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Zelenkova tvorba ctí smysl pro hru a mystifikační rozměr, v němž se fikce snoubí s realitou způsobem, který záměrně ztěžuje vidět, co je pravda a co výmysl. V případě Ztraceni v Mnichově se však zdá, že odvaha experimentovat s dramaturgií znemožňuje formulovat poselství díla dřív než v úplném…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) *****

  "Je fascinující, jak dokáže Zelenka pracovat s mystifikací diváka i samotných postav. Jeho pohrávání si se skutečností i filmovou realitou fikčního světa je i po všech jeho předchozích dílech stále dostatečně nápadité a úderné. Ze začátku filmu se může zdát, že v detailech pořád něco nesedí a celé…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Zelenkovi nechybí vtip, nadhled ani neuvěřitelná lehkost, se kterou točí další autorský klenot zabalený složenými a ostrými ironickými závorkami, který se bude v jeho portfoliu lesknout a za který mu přejeme minimálně dalšího Českého lva. Autor staví neprůstřelné zrcadlo nešvarům češství, naší…" (více)

 • TotalFilm.cz (Jan Škoda) ****

  "Zelenka navazuje na své dřívější mystifikace mimořádně vytříbeným kouskem, v němž to schytávají jak kolegové filmaři, tak Češi obecně. Ztraceni v Mnichově vynikají originální formou i vtipem, což z nich zatím dělá český film roku." (více)