Sir „P", devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál. (Falcon)

Alden_Larson

Geniální. Jinak to popsat nemůžu. Naprosto fantastický snímek. Děj je absurdní, ale originální a tím pádem skvělý, postavy jsou skvělé, herecké výkony jsou skvělé a prezentace v obou částech filmu je perfektní. Zkrátka pro tento film nemám nic než chválu, je to jeden z nejlepších českých filmů, který jsem kdy viděl. 10/10 ()

tchempi

Povedený kříženec Nolanova Inception a Svěráko-Smoljakova Trháku. Smekám před Zelenkou. Vymyslel úžasný propletenec… zábavný, poučný i dojemný. ()

mouzi

Snizuji hodnoceni, protoze cely projekt mi prijde prvoplanovity a natoceny tak, aby sokoval a aby se o nem mluvilo. Hned prvni titulek ve filmu hlasa, ze je venovan Janu Tesarovi. To znamena, ze klicova scena a vlatne jedina, kvuli ktere film vznikl, je ta, kde Mysicka s Bambuskem prekotne vysvetluji Skultetymu "skutecny" vyznam Mnichovske dohody. Proc si Zelenka vybral zrovna Tesarovu variantu, nevim, pravdepodobne proto, ze je nejvice pritazena za vlasy. Totiz jak je zde vykreslen prezident Benes a cely jeho promysleny plan mi prijde spise z rise sci-fi. Napadlo me, ze se Zelenkovi nelibilo, jak bylo toto historicke obdobi vyjeveno Sedlackem v serialu Ceske stoleti a proste se mu tato varianta nezamlouvala. Suma sumarum, v celem filmu je klicova jedina scena, zbytek je jen takova omacka, aby z toho byl celovecerni film. A o absurdite ceske mentality toci Zelenka porad a porad. Cisty kalkul. ()

tucnakova

vysoko zhodnocený, protože naše? nebo protože jakože edukativní? mám dva základní dojmy: taclík měl doma dobrej slogan a papouškova sračka vypadala strašně nesračkově - celou dobu jsem v podstatě přemýšlela o tom, jestli je možný, že neexistuje nějakej prověřenej, dobrej a dostupnej recept na netu, kterej by ušetřil hodně času i peněz ... ()

hony23

I já se ztrácel v Mnichově, tedy spíše v té mystifikaci, kterou nám Zelenka předložil. I přes pár vtipných momentů rozhodně nejde o komedii, spíše jde o to nastavit zrcadlo naší mentalitě, ovšem způsobem, který mě nijak nenadchnul. ()

alexwill

Originální zjevení, Zelenkův svěží vítr do plachet Českého filmu. Pokud se tedy bavíme o filmu současném. Z jeho pera už vzešly i filmy zajimavější, nicméně ve stejném stylu tady pokračuje. Mystifikace a jemné absurdno. ()

axcris

No toto teda bolo zaujímavé. Nemôžem to hodnotiť ako klasický film, lebo to určite nebol. Príbeh o tom, ako bol točený film, ktorý je taktiež filmom? Dokument, ktorý je takpovediac hraným filmom? Pekne poporiadku. Zo začiatku pekný námet, schopný herci, šikovná kamera. Vyzeralo to na z tých lepších českých filmov (ahoj Slováci). Keď sa k tomu ešte zamiešala takzvaná francúzska koprodukcia so známymi hercami, pche. Mohlo z toho byť pekné internacionálne dielo. Teraz to ale prišlo, niečo viac než pekné. Čarovná 33. minúta. Risk, ktorý film zatratí alebo dostane na výslnie českej kinematografie. Všetko ostalo len v rukách režiséra a hercov. Musím povedať, že som sa dlho prikláňal k tomu prvému variantu, smutnejšiemu. Prišiel ale moment. Z čisto jasna ma ujasnil v mojom rozhodovaní. Režisér nenechal všetko len na neodskúšaný risk, nenechal všetko len na škodoradostný humor, ktorý bol vyšperkovaný do maxima. Vsunul tam to, o čom by sme mali vedieť a učiť sa. Na čo by sme mali byť hrdý. Mníchovská dohoda a Edvard Beneš. Nechcem Vám tu film ohádzať spoilermi, preto len poviem: “Pozrite si ho.“ Musí Vás prekvapiť svojou originalitou, suverénnosťou, tým ako sa na Vás vrhne. Zoberie na kolotoč, kvôli ktorému ste si nekúpili lístky, lebo ho ešte nikto pred Vami neodskúšal. Ztracení v Mnichove ma očaril, nečakane rozosmial, psychologicky nadchol. Hádam sa táto originalita v jeden deň dostaví aj na Slovensko. Ak nie, čakajte, že ak vystúpite z auta pred Vašou svadbou, zasiahne Vás zmes originálno odtieňového vtáčieho exkrementu. Pre dôveryhodnosť, nebude mať vôňu po francúzskom marcipáne. ()

rigby

Natočené je to skvěle. Ale nevím, mám s tím trochu problém. Nemám rád takové až moc za vlasy přitažené příběhy. Originální humor sice oceňuji, ale zde se mi to jeví už nad mou míru. Je to prostě nevšední komedie, kterou stačí vidět jednou a víckrát už se k ní nevrátím, protože mi nic hlubšího nedává, vlastně ani dostatek humoru, který bych chtěl vidět. Z mé strany je to škoda, ale tím nechci říct, že by se jednalo o vyloženě špatný film. Jen je určen pro jiné obecenstvo. Za mě tedy 3- ()

fafejt001

TAK nevím , nápad zajímavý , ale pak se to nějak zbytečně ,, komplikuje ,, . ASI je to pro klub náročného diváka . Nějak mne to neoslovilo . INU což , proti gustu . . . . . ()

topvideo odpad!

Asi som príliš jednoduchý človek. Musel by mi to pán Zelenka vysvetliť. Chce tromfnúť Davida Lyncha? Takto nie. ()

vitruvius

Za genialitu bych neváhala tomuto filmu dát čistou pětku - excelentně naservírovaný běžně nepředkládaný pohled na Mnichovskou dohodu, navíc bravurně vsazené do současného společenského myšlení...ať už tomu věřit budete nebo ne, je jisté, že tato alternativa osmatřicátého vyvolává nejméně zášti jak vůči vlasti tak vůči našim sousedům. Bohužel česká specialitka komedie a dramatu v jednom přináší složitost a někdy i nepřehlednost. Některé scény si nedokáží udržet divákovu pozornost, a tak vám může lehce něco důležitého uniknout, což je u tak komplexního filmu velice nežádoucí. ()

serdehelan

Zelenka je určite široko ďaleko najlepší scenárista v našich vodách. To čo predviedol tu je absolútna špička. Mnohovrstevnatý film, pseudodokument, odkazy v odkazoch, zamyslenie nad českou povahou...je toho skutočne mnoho. Určite pozriem ešte raz, aby som poobjavoval veci, ktoré na prvé pozretie uniknú. Oproti starším Zelenkovým filmom som mal dojem, že je tu vážnejší tón, ale zodpovedá to nosnej téme filmu. To bude asi dôvod nižšieho diváckeho záujmu. Škoda. ()

halberdier

Ze čtyř loňských českých filmů, které jsem viděl, jsou Ztraceni v Mnichově společně s Kobrami a užovkami nejlepší a zároveň jsou Ztraceni v Mnichově jeden z nejoriginálnějších českých filmů za poslední roky. Fungují v něm obě jeho "části" - samotný film i druhá, "dokumentární" část. Pro lepší vychutnáni si doporučuji o filmu vědět co nejméně. Petr Zelenka již mnohokrát prokázal, že umí natáčet "jiné" filmy a v tomto směru nemá v českém filmu konkurenci. Ztraceni v Mnichově nejsou možná tak zábavní jako Kobry, ale jsou na poměr českého filmu originální, svěží a inteligentní zábava, která se nejspíš ale nebude líbit všem. ()

bezprezdivky

Ten film je tedy trochu úlet, ale pro mě správným směrem ………. Vtipný, skvěle vypointovaný, ve snesitelné míře poučný (dokonce jsem si v knihovně objednal knihu, o který ve filmu mluví). ()

Saxos

Mystifikace vložená do zobáku Sira "P". Škoda, na rozdíl od Koflíkářů a Samotářů, pouze na jedno podívání. Klady: už vím proč na hradě s Vaškem a Dášou žila jen Sugar, ta nic nevyštěkala. Zápory: absence přežívajících hlášek; film o filmu. ()

filmovyfan

Pokud chcete zhlédnout tenhle film, což vřele doporučuji, nezjišťujte si o něm vůbec nic, protože jinak to jednoduše nebude ono. Proto se ani já nezmůžu na delší komentář než tento: Výborní herci, skvělý scénář a geniální film. ()

Dawydov

85%, skoro pět hvězd. Vlastně tomu není co vytknout, je to zábavné, chytré, dobře vymyšlené, napsané i zahrané. Má to i několik hezkých point (pokud tedy byly myšleny vážně). Ale přeci jen je to celkově převážně na odlehčenou. Nijak silně to neprožíváte. Daný nápad ale snad ani lépe vytěžit nešlo. Zelenka je velmi šikovný tvůrce. ()

Winster

Konspirační teorie na toto téma jsou opravdu trošku mimo mísu a jsem rád, že se toho hodně lidí nedožilo... ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky