Experiment

• USA The Experiment

V šokujícím psychologickém thrilleru si zahrál Adrien Brody a Forest Whitaker. Téma filmu se točí kolem dvaceti čtyř mužů, kteří se účastní experimentu, který má simulovat život ve státním vězení.  V šokujícím psychologickém thrilleru natočeném na základě nechvalně známého Stanfordova vězeňského experimentu si zahráli oscaroví herci Adrien Brody a Forest Whitaker. Tým vědců provádí dvoutýdenní psychologický experiment, kterého se účastní čtyřiadvacet dobrovolníků. Pravidla jsou jednoduchá: některým ze zúčastněných bude přidělena role dozorců a ostatní budou vězni. Ačkoli jsou bachaři jasně poučeni, že musejí udržet pořádek mezi vězni bez použití násilí, po vypuknutí vzpoury mezi trestanci jdou jakákoli pravidla stranou. Čím více se muži vžívají do svých rolí, tím více se o slovo hlásí moc, strach a celý experiment se dostává absolutně mimo kontrolu... (oficiální text distributora)

fafejt001

No zdařilá verze . Tlupa chlapů se rozdělí a za dolar navíc jdou do experimentu . Postupně to graduje a finále se dá čekat . Forest se vydařil , jelikož jej máma doma stále ponižovala , tak to musel někde vybít . Známe to z vojny a tak podobně . Lepší než originál . ()

kolodej1

sice nemám srovnání s německým originálem, ale to mi nijak nevadí v tom, abych tenhle film neoznačil za strhující. Mimořádný zážitek, při jehož sledování jsem se ani trochu nenudil, některé scény mě vysloveně zvedaly ze sedačky. Skvěle natočené drama s excelentními výkony Brodyho a Whitakera. Spousta silných scén, žívé a moc dobré dialogy. Zde velmi podhodnocené, řadě lidí evidentně k odsouzení stačí, že se jedná o remake. Já se ale spíš zajímám o to, jaký je to film. Super zážitek ()

tatka

Taký dobre zriedený odvar nemeckého Experimentu. Najlepší na celom filme bol potetovaný nácko, škoda, že mu tvorcovia nevenovali viac priestoru. Slabé 3, z toho jednu dostane scenárista, ktorý si vymyslel despotickú Forestovu mamičku, aby nám, sprostým drúkom, vysvetlil prečože je ten Forest nakoniec taká psychopatická bešťija. ()

fininka

Kdyby tento film nebyl podložen skutečnou událostí, považovala bych to za blbost. Nikdy by mě nenapadlo, že by se normální, duševně stabilní civilizovaní lidé, kteří vědí, že je to jen hra co za pár dní skončí, se můžou takto brutálně projevit. Lidská psychika je opravdu nevyzpytatelná. ()

Goumen

docela silný psychologický film. Hodně se mi líbilo sledovat vývoj postav - jak se bachaři se získanou mocí měnili. Hlavně F.Whitaker zahrál tuhle roli opravdu perfektně ()

Thailon

Tak zly vyber hercov som davno nevidel :( skoda, ze aj napriek jasnym udalostiam sa nedokazali vyhrat s psychologiou postav a pridavaju nasilie, ktore sa nestalo. ()

johnnie78

Němce jsem neviděl, ale tohle bylo též dobrý. Jojo, jsme prostě svině, je to v každém z nás. Ačkoliv Brodymu jsem jeho roli celou dobu tak nějak nevěřil, Whitaker zahrál toho zamindrákovaného, úchylného zmrda naprosto výborně. ()

kokofek

Co všechno se v nás skrývá?Možná to o sobě ani sami nevíme.Některé vlastnosti jsou potlačeny a vyplavou na povrch až pod vlivem určitého tlaku kladeného na člověka.Jsme opravdu na vrcholu evolučního vývoje?Adrien Brody tvrdí, že s tím můžeme něco dělat.Doufám ,že má pravdu. ()

TonoM

Výborné Psycho- drama se skvělým obsazením dvojcí Whitaker a Broady. Skvělý scénář udrží diváka v napětí takřka po celý film. Film je originální a věrohodný. 80% ()

LencaN

Můžu to porovnat jen s verzí z roku 2015 The Stanford Prison Experiment. Musím proto říct, že oproti tomu je tahle verze s Brodym slabší. Sice se tu dějí jiné nekalosti a možná i horší, ale psychicky víc působila právě verze z 2015. Tohle se člověku málo dostalo pod kůži, malý nátlak, málo vystresovaní účastníci experimentu, podivný přístup vedení pokusu, které bych vyfackovala hned za to, jak se chovali, respektive nechovali. Brody tady byl zbytečně agresivní a tvrdohlavý, bylo to dost na sílu a protivné, protože málo zapojoval hlavu, přitom mu spoluvězeň radil dobře. Proměna onoho dozorce byla drsná, ale nějak se mi tomu nechtělo věřit. A konec byl propadák. Asi se už víc vyjadřovat nebudu. ()

Goldenstein

Tak zajímavé a fascinující téma, ale bohužel dost nešťastně zpracováno, námět by si zasloužil lepší "kabátek" než dosavadní zpracování. Takže krom tématu Stanfordova vězeňského experimentu, které je prostě zajímavé samo o sobě film vyzvyhlo ještě jeho herecké obsazení a to zejména Forest Whitaker, který naprosto sofistikovaně ztvárnil svoji postavu. A samozřejmě Adrien Brody, který mě svýma nekonečně lítostivýma očima labradora nikdy nezklame. Všechno ostatní hodnostím velmi neštastně. ()

Tomx112

do háje tak tohle je dost silný kafe, film není úplně do detailů přesně podle standfordského experimentu o kterém něco málo slyšel snad každý, ale takový maso jsem nečekal teda. A konečně po Predátorech pro změnu role pro Brodyho do který se dokonale hodí. ()

skunkos

Leckdo tento snímek shledá povrchním, lehce mainstreamovým, možná bezobsažným nebo nubným, ale já mezi ně patřit nebudu. Napětí, psychologická hra či snad i cosi pocitového - to vše v The Experiment najdete. Od začátku do konce vše lemuje "souboj" dvou stran - jedna má být bezcitná a představující zvěř a druhá - to mají být obětní beránci, kteří necítí nic. Touha dokázat, že lidé jsou jen zvířata se vlastně nezdařila. Stále vidíme a i cítíme tu ochotu sebe obětování, nezištné pomoci a mnoha dalších prvků, které nás od zvířat odlišují. Skouknutí tohoto filmu nám připomene, že se od zvířat nelišíme jen stavbou těla, ale také schopností milovat a mít rád, ale také schopností nenávidět. Vše umocňuje perfektní výkon jak A. Brodyho tak F. Whitakera. ()

Brabíček

Já nemám slov. Úplně normální člověk a proměnit se po pár dnech v takového psychopata? Ve filmu zazněla věta "myslíš, že jsme na evolučním žebříčku výš než opice?" Já osobně si to nemyslím a z tohohle snímku taky vyplývá že to tak celkem pravda není. Je celkem brutální jak se z lidí, co na dva týdny dostanou výžší roli než ti druzí, během pár dní stanou zvířata bez náznaku soudnosti a arogantně si vybíjejí svůj hněv na spoluúčastnících experimentu. Říkal jsem si, že bych možná takovýhle experiment podstoupil, to bylo na začátku filmu a pak ze to začalo přiostřovat. Mno nic já dávám 4 hvězdičky ()

montel

Travis (Adrein Brody) příjde o práci a naléhavě shání novou. Zaujme jej inzerát v novinách, který nabízí denní výdělek 1000 dolarů. Na konkurzu se dozví, že jde o projekt, kde se vybraní jedinci nechají dobrovolně zavřít na 14 dní do věznice. Zpočátku vše vypadá docela idylicky, až do chvíle, kdy vězni a dozorci začnou porušovat pravidla...Docela dobrý remake i když originál jsem neviděl. Chování některých dozorců sice bylo dost zvláštní a silně pochybuju, že to tak opravdu bylo ve skutečnosti, ale budiž. 55% ()

Pointed

Průměrný, předvídatelný film. Ubohé prostředí z něj děla ještě více propadák. Místo nějaké dramatické schátralé budovy s "mega" mřížemi a děsivou architekturou, je všeho všudy pár místností ohraničené pouze jakýmsi trapným pletivem. Jediné, co se mi asi doopravdy líbilo, byla role Foresta Whitakera - každý, jakmile má jistou moc, tak se mění. Jinak je to celkem nudné klišé. ()

Crael

The Experiment je film, ktorý dokazuje že najväcšiou ľudskou potrebou je potreba byť slobodný. Skvelý film, ktorý si zaslúži uznanie. Film ktorý dokazuje že síce sa hráme na najdokonalejšieho tvora planéty, ale v skutočnosti sa zdokonaľuje iba naše telo, psychicky sme stále na úrovni opíc. Skvelý Brody ktorý ma prvýkrát zaujal v The Pianist a odvtedy si musím pozrieť každý film kde sa objaví :) 4* ()