Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

Mirokukii

Slušná porce zábavné akce v rychlém tempu. Jen se to nesmí brát moc vážně. V USA si může koupit pušku každej, tudíž bych jako problém neviděl, že to v tomhle filmu těm mladým s nima jde. ()

Liznic

Jak to řekl Jeffrey Dean Morgan "I hate these kids. I hate them!". Zhruba bych sem mohl zkopírovat komentář k "originálu", ale tohle se mi líbilo o kousek víc. Osudy těchto postav mi byly ukradený (s výjimkou té brunety jejíž jméno neznám), ale v původním filmu jsem doufal, že všichni brzo umřou a navíc hnusnou smrtí. Film má slušně vypadající akci a většinu postav i dobře obsazenou (Hemsworth a Morgan), ale proti ostatním aspektům je to prd platný. ()

karlik4801

Vše se seběhlo moc rychle, větší vysvětlení by si to to tedy zasloužilo. Ale jde hlavně o tu střílečku, v tom se Red Dawn ukázal dobře. Chybělo mi větší přiblížení postav. Herecky je to zvládnuté, ale režisérsky to není zase taková bomba. Scénář se jeví slušně, jen se to dalo zvládnout mnohem lépe. I tak jsem si film užil a bavil mě. Chris Hemsworth a Josh Hutcherson jsou jediní herci, kteří se aspoň trochu se ukázali. Ostatní se ani nijak ukazovat nemuseli.. ()

ecceHOMMO

Ak si odmyslím absurnosť akou kórejčania ovládli Ameriku a ako parta rosomákov poľahky likvidovala protivníkov tak ma to celkom bavilo. ()

Johnny.ARN

Dobré, akčné B-čko s Hemsworthom v hlavnej úlohe, ktorý tomu kraľuje a vedie partu teen do boja proti zlým šikmáčom. Škoda, že som tomu neveril ani minútu, ale jeho príhovor a smrť boli fakt skvelé. Taká oddychovka. 2 z 5 ()

Mrkvič

Kdybych neměl u klasiky z roku 1984 tři hvězdy, možná bych je dal i tady. Ale ač po třiceti letech je originál takový srandovně naivní, nový Rudý úsvit je často prostě blbý. Chris Hemesworth měl už před lety charisma a jen díky jeho postavě se na film dá koukat. Nápad je samozřejmě super, ale ten není žádnou novinkou. Dál je na filmu bohužel hodně moc znát nízký rozpočet (pokud teda byl nízký, jinak je to ostuda). ()

noriaki

Z hlediska realističnosti je to pochopitelně krystalicky čistý odpad. Pokud uvěřitelnost akce stojí na vodě, tak námět visí rovnou ve vzduchoprázdnu. Ve scenáristové vizi mohl na USA zaútočit v podstatě kdokoliv a menší smysl by to nedávalo. Škoda že to nebylo třeba obrozené Britské impérium, alespoň bych měl komu fandit. Jako zábavný akčňák už je to lepší, ale ne o moc. Jediný slušný herec je totiž Chris Hemsworth, kterému toho vojáka doopravdy věřím a ostatní jsou sotva do počtu. Vždy skvěle upravení, ultra drsní, ale nevěrohodní. U některých filmů je holt remake nejen zbytečný, ale rovnou pitomý. ()

neoBlast

Převážně neškodný tento Úsvit jest... A pokud dokážete účinně vypnout mozek u nedávné Battleship či Transformátorů, toto vám nemůže ublížit. Nový Rudý úsvit si na nic nehraje a i když můžete něco proti partizánskému boji Američanů morálně namítat, z filmového hlediska jde o poctivě odvedené řemeslo. A že zdejší teenage casting naplňuje žánrové limity více než vrchovatě... 70 % ()

ywo666

Absolútna spokojnosť. Po tých komentároch a percentách som čakal oveľa väčší prúser. Jasne sa potvrdzuje, že očakávania výrazne ovplyvňujú kvalitu filmového zážitku. Aby bolo jasné. Originál som nevidel a to, že sa jedná o remake je mi úplne fuk. To, že sa jedná o absolútne naivnú zápletku a nesympatický teenegeri sa hrajú na vojakov som vedel od začiatku a psychicky som sa na to pripravil. Odhliadnúc od veku hrdinov sa ale jedná o drsný akčný film so skvelou akciou. Z hercov kraľuje Hemsworth, ktorému úloha sadla a vidím v ňom potenciál do budúcnosti. "That not a plan. That's a shit sandwich without the bread". Film je tak za 70%, ale táto hláška prevážila hodnotenie na 4* ()

MishKonn

Kdy už sakra přestane ta česká zášť vůči USA ovlivňovat hodnocení filmů... Velmi příjemný old-school akční film s vynikajícím Hemsworthem v hlavní roli a skvěle podanou akcí, která se mi líbila třeba mnohem víc, než ta digitální v tisíckrát omílaném The Raid. Epic movie. ()

Trustme

Jižní Korea již zahájila světovou invazi za pomoci PSYchoterapie výplachem mozků podprahovými zvuky známými pod názvem Gangnam Style. To Severní Korea má vyšší ambice. Naštěstí zatím jen ve sci-fi filmu Red Dawn. Už původní film z roku 1984 byl z kategorie nepravděpodobných událostí, ale doba si žádala tyhle filmové studené války. Dnešním strašidýlkem je militantní země, kde je víc vojáků než much a to přerostlé dítě, co jim vládne je nemá jen pro ozdobu... Člověk nemusí mít důstojnickou akademii ve West Pointu, aby nepostřeh, že tenhle filmový vojenský konflikt je nevyrovnaný, byť by Korejcům pomáhali dvoumetroví ruští Specnaz a EMG/EMP zbraně. Filmy jsou ale o tvůrčí fantazii a tak se tím nebudu trápit. Problém mi činí věková kategorie a způsobilost k vedení války v podobě teenagerů a roztleskávaček (i když jsou vedeni samotným Thorem) proti trénovaným severokorejským jednotkám. Pokud se nějaký film pro mládež odehrává v lese nesmí chybět chlapecký představitel všech chlapců Josh Hutcherson. Věřím mu jeho postavu, jeho zmužnělé pohledy otesané tvrdou nečekanou realitou, ale ten SAW M249 ti kluku fakt nevěřím, že bys ukočíroval. Ale když zde můžou křehké blondýnky odpalovat RPG... Partyzáni se zkrátka umí povznést nad situací. Red Dawn (2012) je vhodný film pro jemný bezbolestný přechod patnáctiletých diváků z emotivních dramat o upírech, vlkodlacích, kouzelnících do žánru soft action, aniž by přišli o romantiku a fantazii. ()

Aven

Patriotismu je tu naštěstí pomálu, ale naprostá absence scénáristického umu to stejně posílá do kopru - postavy jsou strašlivě šablonovité, veskrze nesympatické a na partyzánský odboj až příliš namejkapované a čisté. Navíc tak nevýrazného záporáka už jsem dlouho neviděl. ()

Mishqo

Až na samotný koncept (banda stredoškolákov sa postavila na odpor severokórejskej armáde, ktorá spustila okupáciu ich územia) to bola aj tak pičovina. Malý plus za akčné sekvencie a inak nič. ()

JohnSmith

Novodobý remake je znatelně akčnější a nutno uznat, že akce je natočená hodně solidně. S herci už je to horší, krom Hemswortha a Morgana moc sympatických hrdinů nenajdete. Výměna Rusů za Korejce byla zřejmě oprávněná, nicméně ani Rusové nepřišli zkrátka a zúčastnili se invaze. Podtrženo sečteno, je to trochu zbytečný film se spoustou patosu. ()

VanTom

Zápletka je samozřejmě naprosto naivní a přitažená za vlasy, jak celá severokorejská invaze, tak aby partička středoškoláků ukrývající se v lesích byla schopna nějak výrazně škodit. Čistě po akční stránce se ale není za co stydět, všechny ty přestřelky a infiltrace mají patřičnou dynamiku i napětí (roztřesená kamera a rychlý střih udělaly nepřehledný maglajz jen z jednoho souboje na pěsti) a hlavně přerušují teen rozumování / láskování v pravidelných, častých intervalech. ()

Sany33 odpad!

Hneď na úvod komentu by som rád pánovi Peckovi pogratuloval k vyhranému kástingu na rolu v tomto filme. V druhej rade by som ho veľmi pekne chcel poprosiť, aby ostal pri natáčaní animákov, kde je počuť iba jeho hlas, pretože ak ešte raz uvidím tú jeho krivú 93 minút otvorenú papuľu v ďalšom filme osobne za ním prídem a rozkopem mu ju. Celkovo prvých 10 minút filmu som si myslel, že to bude pecka, bože veď tam hrá Hemsworth v úlohe bývalého mariňáka. Avšak o pár minút neskôr keď začali z neba padať ropixelovaný Kórejci som trpko oľutoval chvíle strávené pri tomto filme. Absolútna nerealickosť, demencia a slaboduché americké reči o slobode a o tom ako im stále každý iba ubližuje a ako sa zas oni stanú najväčšími hrdinami. Popravde 3x ma naplo, 2x ma vyplo a nakoniec som sa tuším aj dogrcal. 0,21% ()

Avari.73

Ty tři hvězdy jsou zasloužené. Nebýt klasického US patosu a krásných herců s kulometama, šel bych i výš, protože akce je opravdu skvěle nasnímaná. Děj se nezastavuje, občas to má sice za následek otázky typu "sakra, jak se odsud odstali", ale nenudil jsem se ani na chvíli. Je to taková Světová invaze v lese, s děckama a bez mimozemšťanů. ()

V.Silver

Tak jsem se podíval, jak ti Amíci kosí ty zlý Severokorejce a Rusy - když došlo na akci, bylo to hezký, jinak se nejednalo o nic jiného než takřka přesnou adaptaci původního Rudého úsvitu. S tím rozdílem, že toto mi přišlo ještě plošší - a to jsem si myslel, že to ani nejde :) ()

Guzo

Původní film jsem neviděl, ale porovnávat můžu třeba s Tommorow, When the War Began a to se mi líbilo víc. Tady se sází především na charismatického Hemswortha (tahle role mu dost sedne), ale jinak mi to přišlo po všech stránkách slabší (i když už je to nějakou dobu, co jsem TWtWB viděl). Podobných filmů ale moc není, takže na jedno zhlédnutí proč ne. 6/10 ()