Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

(=LIFTY=)

Po slabém Umění lhát je Ricky zase zpátky mezi vtipnými. Navíc si pro sebe napsal jednu z nejvtipnějších postav, jakou jsem za poslední dobu viděl. Škoda, že tam byl taťka tak málo. A to klišé mi vůbec nevadilo, když bylo podáváno s tak skvělým hereckým obsazenstvem. ()

jopal

Pekny, oddychovy snimok, ktory ma preniesol do mojej mladosti, zaspominal som si na vlastne "sarvatky", lasky, ci sny, ktore som bohuzial z casti neuskutocnil. Ale aj tak, som na svete rad... ()

kolodej1

moc příjemný film, ke kterému mě zlákala osoba Rickyho Gervaise. Celkem nenápadný snímek s řadou míst k zasmání, ale i k zamyšlení, pěkné dialogy. To všecho podmalované dobrou muzikou. Příběh o naději a o hledáni místa v životě ()

kolly13

Takovou usoplenou nudu a zabití Fiennes jsem neviděl. Gervais musí dospět, tahle líbivost a sociálnost je k poblití. ()

p.a.douch

Život mladých troubů ve Východním Readingu na počátku 70-tých let. Práce, hospoda, rvačka, basa a tak stále dokola. Nebo ne? Snaha dostat se ze zajetých kolejí je, takže to snad vyjde. Jyn Erso před útokem na Hvězdu smrti je roztomilá, partička cápků taky ujde a tatík hlavní postavy perlí (a to makal i na scénáři a režii). No a hudba, ta skvěle sedí a je boží. Děkuji Netflixu. ()

Mangus

Veľa dobrých nápadov, mnoho životných právd, často smutných, satiricky servírovaných, avšak hlavne počas prvej polovice, potom sa film prepadne do priemeru a až ku koncu, konkrétne zápletka medzi otcom a synom chytá za srdce a film opäť dvíha z priemeru do nadpriemerného diela, ktoré je však stále skôr drámou ako komédiou, čo nie je na závadu. Keby mi aj uprostred filmu bolo servírovaného viac humoru, viac deja, viac dojímavých scén, išiel by som bez problémov do plného hodnotenia, takto za 4. 8/10 ()

siki37

otrasný príbeh. film mal tak pomalý rozjazd, že ho predbehli aj záverečné titulky. proste nuda od začiatku do konca. strach z cudzincov, arabov, černochov, homosexuálov, liberálov, hippiesákov, feministiek a čo ja viem čoho ešte. množstvo myšlienok, ale žiadna nebola rozpracovaná do hĺbky. bola škoda sa na to pozerať, radšej som mal počítať ovečky ()

skodovak

Nevyhledávám příliš komediální žánr, ale občas udělám výjimku a někdy i nelituju. Tohle je zrovna ten případ. Příběh tří dobrých kámošů, z nichž každý očekává od života možná trošku něco jiného a jejich cesty se během filmu nepatrně rozdělí, aby se v závěru každý z nich dočkal toho, co si přeje nejvíc. Kluci to místy rebelsky rozjíždějí, což bylo pro 70. léta v UK docela typický. Ralph Fiennes si střihnul roli, co mu sedne nejlíp, takže kromě vlastní manželky dokázal vydeptat i starouška, když se s ním loučil při odchodu ze své firmy do penze. "Říkají mi Šnorchl, protože ho mám jako chobot." A nakonec i Šnorchl zjistil, že jen o chobotu to v životě není. ()

acervena

Tak zas po dlouhý době moc dobrý britský film, skvělá hudba, Ricky Gervais je mistrem trapných situací a znamentých dialogů. Pár krátkých scén beze slov, které vyrazí dech. Pro mě se řadí po bok Billyho Elliota a Tajností a lží. Vřele doporučuji. ()

Welsiot

Není to žádné umění, dějová linie je předvídatelná téměř od začátku...vrtá mi tedy hlavou, proč jsem ten film hltal minutu po minutě. Asi to bude pohodou, která vládne po celý film, anglickým humorem a hereckým obsazením. Slušných 7,5/10. ()

Alvin

Od tvůrců Kanclu je pro mě tenhle výlet do sedmdesátých let nečekané překvapení. A vůbec ne špatné. Jsou tu povedené dialogy s lehce černým humorem a výborná atmosféra tehdejší doby. Cooke v hlavní roli ušel, ale víc mě potěšili vedlejší herci. „Freddie, stop listening to music made by poofs. Stick on some Elton John.“ ()

Tomulka

Film se sice jako komedie tváří, ale když se na film člověk dívá pozorně uvědomí si, že je spíše dramatem o skutečných lidech a jejich příbězích. Autoři tyto životní dramata všedního života pojmou naštěstí s humorem a proto snímek nepůsobí depresivně. Já osobně jsem se lehce viděl v osudu Freddieho až na ten konec nikdy jsem se neodhodlal odjet.Film rozhodně musíte vidět. ()

D||X

Velmi rozporuplný film, který jde z jednoho extrému do druhého. Chvíle absolutní nudy a deprese střídají chvíle skvělého suchého humoru a ty střídají chvíle čisté geniality. 3* ()