Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

Cortesz

Sice jsem v případě tohoto filmu, když jsem viděl jména tvůrců, čekal komedii, ovšem v tomto případě mi to ani tolik nevadilo, spíše naopak. Příjemné drama s pár vtipnými momenty, s výbornými a neokoukanými herci a především se skvělou dobovou atmosférou. Milé překvapení. ()

Creony

Tak tohle musím určitě doporučit, nemá to chybu!! Super obsazení, dialogy, příběh o ničem a vlastně o všem, o našich snech, touhách, strachu... A dokonale chladný Ralph Fiennes... ()

DoubleJo

Ricky Gervais je nielen vynikajucim komikom, ale vie aj napisat a zrezirovat chytlave filmy. Tento spolu aj s Merchantom,a vysledok je viac ako dobry. Prijemna, pohodova komedia plna zaujimavych typov, dobrej muziky a vtipov. Skvele sa na to pozeralo a ja mam skratka britske komedie velmi rad. ()

J.Cobra

Klidně by mohl být o další hodinu a půl delší. Koukalo se na něj vážně skvěle, pořád se něco dělo a ani na chvíli jste nevydechli, aniž by vás něco dojalo, potěšilo, rozesmutnilo... Všechny tyto emoce ve vás film probouzí od začátku do konce. Vžít se do hlavních postav, není vůbec těžké. Všichni jsme to zažili a nebo zažíváme. Chceme od života něco víc. ()

Ernie_13

Priznám sa, ostal som troška sklamaný...pretože som sa tešil na ďalší Rickyho film po Ghost Town a The Invention of Lying. Namiesto toho som zistil, že Ricky si strihol vo filme malinkú rolu otca hlavného hrdinu. Napriek tomu som sa cez sklamanie veľmi ľahko preniesol, lebo Ricky a Stephen Merchant sa postarali o réžiu a scenár z čoho vznikol opäť celkom zaujimavý počin pretkaný pre nich typickým humorom. Ja osobne som vo filme videl podobný recept aký páni namiešali v seriály Extras a teda vtipné epizódy ruka v ruke s tragédiou, šťastím a hladaním zmyslu života. ()

Wooke

Tento film sa ku mne dostal viac menej náhodou. Vyzeralo to zaujímavo a povedal som si, prečo nie. Film o tom, ako traja mladí chalani prežívajú svoj stereotypný život, ktorý nestojí za veľa a snažia sa niečo zmeniť vo mne vyvolal rôzne pocity. Hlavne postava Brucea ma na konci takmer rozplakala. Freddie je zas postava, ktorá chce niečo zmeniť a ide si za tým. Príbeh o priateľstve, láske, zábave a povinnostiach a vôli niečo zmeniť. Krásne, dojemné, vtipné a hlavne zaujímavé sledovanie života, ktorý je snáď podobný ako ten náš. Dokonca mám pocit, akoby som sa tam videl. ()

iz67

Mravoučná limonáda podle žervého. Je tam spousta bizarních postaviček pouzitych pred i po tomto dile, spousta fajn situací. Docela jsem si to uzil, asi 3,5, ale na plnotucne 4 to neni, ten zakladni pribeh je prilis velky klišé! ()

Pete

Cemetery Junction je obyčejný film o dospívání na malém městě (buran, kam se podíváš), o nadějích na útěk do světa a vzepření se nalinkovanému osudu, o prvních láskách šakalích let high school rebelů proti generaci rodičů. Na jednu stranu je v tomto žánru jedním z nejsnesitelnějších a nejpohodovějších, ale také vzhledem k tvůrčímu duu Gervais/Merchant překvapivě bohužel málo vtipným a ničím nevyčnívajícím zástupcem v řadě dalších. Nicméně chápu, že měli potřebu na svůj Reading 70.let zavzpomínat. Za to, že postavy zvládly nakonec každá po svém přecejen dospět, a hlavně za super vybrané dobové songy hvězdu přidávám. ()

lmc

Celkem zábavný film, který má však vše co už jsme viděli jinde. Pro lepší hodnocení až příliš ohrané a neoriginální (a také nevtipné), na druhou stranu technicky dobře zvládnuté a skvěle zahrané. ()

DooFooS

Film, který odsýpá přesně tak, jak to mám u vyprávění rád. Nic není přitažené za vlasy a vše se odehrává přirozeně a nenásilně. V tomto duchu se i scéna, kdy se syn, co nejde pro ránu daleko, smiřuje s otcem, který kdysi jednal naprosto stejně, obejde bez zbytečného sentimentu a přesto mě dostala. ()

KERUOCOK

tak tohle je moje srdcovka... humorné, milé a popisující pocity všech "skoro" dospělých lidí.... vřele doporučuji :) ()

CrazymanM

Taková trošku černá komedie,místy i drama,přesto mě zaujala.Britský humor je trochu těžší,ale dá se skousnout.,když člověk chce! ()

Pajela

Film, který mě, i přes jeho dost smutných momentů, pohladil na duši. :-) (SPOILER: Manželský pár natlačený do pojistky a "díky" za čaj mi vehnaly slzy do očí...) ()

MrFarmer

Nemám skoro co vytknout. Trochu hořká komedie, o třech kamarádech, kteří chtějí konečně vypadnout z malé díry nedaleko Readingu. V době před punkovou vlnou a s happyendem :) moc pěkný fimek ()

veverysiak

Nejde o pravú britskú komédiu, skôr o jemne psychologickú drámu s vydarenými humornými grifmi, predsa len nosným prvkom je snaha o vymanenie sa zo zakoreneného priestoru, stihnutie odchádzajúceho vlaku, lebo aj keď každú chvíľu chodí ďalší, na ten nasledujúci už niet sily nastúpiť, ten malomestský dobrovoľne-nedobrovoľne znášaný a trpiaci mantinelizmus je tu vykreslený úplne trefne a zároveň milo, na relatívne malom priestore dokážeme úplne jasne čítať množstvo ostro rezaných typických postáv, ktoré sa v miliónoch kópií nachádzajú vo všetkých kútoch sveta, výborne napísané aj podané, takže 80%. ()

vlasto24

Priemerná retro komedráma. Už pri minulom Gervaisovom filme som sa nenasmial tak ako som očakával a tentoraz takisto nie. Ale treba povedať že výbuchy smiechu ani neboli zámerom od tvorcov tohto filmu. Je z toho cítiť snaha o komplexnejší a hlbší príbeh, čo sa vcelku podarilo aj napriek celej tej vate naokolo. ()

zodiak217

Musím napísať, že som mal podstatne väčšie očakávania od tohto filmu ako sa nakoniec ukázalo. Páčila si mi doba v akej sa odohrával daní dej, hudba bola úplne úžasná a skvelá, ale nejako sa neviem preniesť cez herecké obsadenie, čo sa mi nezdá ako najlepšia voľba, ďalej dej mi pripadal byť veľmi vláčny a išiel si takým svojím tempom, keby jeden z hlavných predstaviteľov nebol na konci zistil prečo je jeho otec aký je a aké chyby v živote urobil, bolo by moje hodnotenie ešte horšie. Určite som už videl aj lepšie filmy, aj keď snaha tu určite bola. Je to dosť ľahký film na pozeranie skoro žiadne ťažké situácie, kde by človek musel premýšľať a naviac sa aj tak nič podstatné nezamotá, jedine že dvaja chalani si uvedomia, že je im dobre tam kde sú lebo práve vo chvíli keď majú odísť môžu nájsť nový rozmer samých seba a začať novú etapu ich života a hlavný predstaviteľ nájde odvahu a ujde od svojho stereotipu so svojou láskou zo základnej a to je celé. Takže podľa mňa nič extra. ()

lehkoživka

"Jsou líný a kradou nám práci". "Tak jsou líný, nebo nám kradou práci?" "Jo." ......... // Freddie poslouchá klasickou hudbu: "Přestaň poslouchat tu buzeranstkou muziku. Pusť tam Eltona Johna!"........... Nebyla to až taková pecka, ale občas jsem se zasmála (což by člověk od komedie chtěl a většinou nedostane), takže 4 hvězdy. Hlavně za: Freddieho rodinu, především babičku; Snorkyho tetování nahé upírky pozorující nahého Snorkyho pozorující nahou upírku; Snorkyho - hvězdu večírku; majitele bufetu posedlého sexem. ()