Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

easaque

+2* Sice úspěšný seriál Kancl neznám, ale přece jen mě vyšší hodnocení a britský humor nalákal na tuto komedii. Příběhově i svým zpracováním je takový průměrný a tak mé 2 silnější hvězdičky naznačují hlavně zklamání z filmu. Působil totiž na mě hrozně utahaným dojmem a bez špetky originality a od britů rozhodně očekávám víc. Takže ho úplně nezavrhuju a pokud máte náladu na trochu romantiky smíchané s lehkým a naivním humorem a zrovna poběží v televizi, tak se Vám může trefit do vkusu na rozdíl ode mě. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Joe321

Tak konečně se Rickymu zadařilo po těch dvou nezdarech. Těžko říct jestli je to kvůli tomu, že se film netočí kolem něho nebo díky Merchantově pomoci. Vyšel z toho každopádně moc příjemný film, který je více drama než komedie (jako třeba finále Extras). Vyvedené dialogy tu ale jsou a pobaví více než dobře. Dál třeba kluk ničící plot. Herci všichni sympatičntí. -"Hello. Dougie Boden, assistant agency manager, Life Sales. With me... my wife." -"Sorry, can I stop you there? I'm gonna go and talk to the lady over there with the lovely tits." -"Bit rude. If he wants to look at lovely tits, yours are perfectly adequate." ()

M.i.k.e

Gervais s Merchantem tentokráte vsadili na vážnější notu a ono to povážlivě funguje.Byť není Cemetry Junction nijak přehnaně originální,jeho jednoduchý příběh prostě funguje.Pravděpodobně asi každý si někdy projde "krizí" a snahou v životě něco změnit a dokázat.Od CJ nečekejte komedii,ovšem jako "obyčejný" film ze života poslouží skvěle...80% ()

Hees

Tento film sa mi páčil. "Hlášky" nemusia každého baviť. Dôležité je to, že tento film nesie zo sebou dve zásady, ktorými sa má človek riadiť. Úcta niekoho kto venoval svoj život aby si sa ty mal lepšie. Bojovať za svoje šťastie aj keď okolitý svet vyzerá, že sa bojovať vôbec neoplatí. Film nás nenaučí to čo život ale keď niekto pôjde pre tento film povedať svojej mame či otcovi mám ťa rád... (nedokončená myšlienka) (ani dokončená nebude keby niekto čakal) ps: domyslieť sa dá ľahko (čo? no veď tá myšlienka omg?) ()

Hennes

Komediální drama je opravdu asi přesný název. Anglie roku 1973 a trojice mladíků se snaží žít si svůj život a nebýt jako "ti dospělí". Výborný humor se zde velmi přirozeně prolíná s chvilkami melancholie a smutku. Ten který chtěl nejvíce vše opustit, nakonec zůstává doma a ten co se chtěl usadit, zase vyráží do světa. Třetí mladík "sleví" ze svých nároků a je šťastný. Pohodový a příjemný snímek. ()

honajz2

Nečekal bych, že zrovna Gervais a Merchant stvoří něco tak... lidského, řekněme? Kancl je cynický a většina jeho postav jsou neskuteční pitomci a zbytek jejich tvorby vypadá podobně, takže jsem od jejich společného filmu čekal asi cokoli, jen ne příjemný a v rámci možností silný příběh o třech klucích, kteří se protloukají životem v Británii sedmdesátých let a kteří mají mizerné vyhlídky na život. Je to víc drama než komedie, ale to je jasné už od začátku (za což jsem rád, nesnáším (převážně české) schéma "do 30 minuty to je třeskutá komedie, ale zbytek filmu bude čistě depresivní drama") a hlavně ty gagy ne vždy fungují a občas stojí jen na jednoduchém sexuálním humoru. I tak jsem se ale místy bavil a především to krásně zapadlo do celku. Solidní je i filmařská stránka a herecké výkony, skvěle funguje i prostředí a taktéž i vzpoura proti tehdejším konvencím a podpora myšlenky, že život máme jen jeden a nemá smysl se v něm neustále podřizovat ostatním, zvlášť, když si nás za to vůbec neváží. Jen je škoda, že to není propracovanější, některá místa by si to určitě zasloužila, ale jinak se mi to hodně líbilo. Z Gervaisovy tvorby zatím to nejlepší, co jsem viděl. 4* ()

BarryLyndon

Občanský průkaz ve jménu retra Anglie a asi 100x lépe. Nádherná lehkost. Tam kde Hřebejk začíná nudit, tam Gervais baví. Krásná poetika, Felicity Jones naprosto k sežrání. Skvěle vybranej sountrack, byl jsem unešen. Ten film si zasloužil mnohem víc pozornosti. 9/10 ()

TommyLeeJape

Komik Ricky Gervais, od něhož jsem mimochodem očekával něco úplně (ale totálně) jiného, natočil komediální drama, ve kterém je humor až druhořadým prvkem. O to více mě překvapilo s jakou bravurou dokázal Ricky tu naivně klišovatou hromadu hnoje, kterou námět bezesporu je, proměnit v tak příjemný film. Nejdříve mi tedy vadilo, že snímek obsahuje pouze stopové prvky suchého britského (Gervais) humoru, po chvíli jsem si ale postavy společně s obrazem Anglie sedmdesátých let oblíbil takovou měrou, že jsem na jakákoliv očekávání úplně zapomněl. Abych to shrnul, šel jsem si pro malinko hloupější komedii, dostal jsem malinko naivní drama, proč ne. Třešničkou na dortu byl výborný Ralph Fiennes, ten prostě nikdy nezklame. "Why does Noddy have a bell on his hat? 'Cause he's a cunt!" ()

carlos 2010

Známy scenár - traja kamaráti: pekný-múdry, bitkár a tučko-blbeček. Užívajú si život v 70-tych rokov v Anglicku. Každý má svoje problémy, ale keď sú spolu, tak to rozbalia. Super hudba a dobové stvárnenie, ale nie je to komédia, skôr tragikomédia. ()

C0r0ner

Parádní obsazení v průměrném filmu, který je fajn vidět, nicméně brzy vyšumí, protože nemá nic výjimečného, co už by člověk neviděl v padesáti jiných filmech. Gervaisův styl se ale nezapře a většinu času je to příjemné, i když si na tom člověk nenajde jediný moment, který by znamenal něco víc. 70% ()

Flynn

Nevím jestli bych to nazval komedií. Rozhodně více sedí označení drama, úsměvné drama musím podotknout. Párkrát jsem se pousmál. Příjemný film s příjemným tématem problému přechodu mezi dospělé pracující vrsty (pojišťováci jsou lůza :o) ). Příjemné obsazení, tradiční závěr. Závěru však musím dát tisíc hvězd za bezkonkurenční zakomponování celého songu od mých srdcovek Led Zeppelin. Sedlo to tam jak prdel na hrnec a mě z toho šlo příjemné mrazení po zádech. ()

Wormboy

V celku pohodova britska komedia od osvedceneho dua Gervais - Merchant, ktora je miestami dostatocne vtipna, inokedy zas mierne poucna, nasledne decentne uletena, aby divaka na svoj cas zaujala, pobavila, no ziadnu vyraznejsiu stopu nezanechala. 3,5/5* ()

Juto

Nie je to komédia, že by sa divák od smiechu držal za brucho, ktorú by sme od Gervaisa očakávali. Je to skôr zmysluplná, jemná dráma skúmajúca mladých mužov, ktorí dospievajú. Film je ako stará pesnička. Nie pre atmosféru 70. rokov, ale pre precíznosť blízkej realite, ktorú cítite. 7/10 ()

Icefist

Čirá filmová krása. Takovéto dílko si představuju že vznikne, když se vytváří s láskou. Jsou zde vtipy, to ano, ale podle mého názoru jde hlavně o dojemný příběh, který se děje na různých místech světa dnes a denně. Partu kamarádů už unavuje jejich život na maloměstě a protože mají celý život ještě stále před sebou, tak to něchtějí nechat jen tak. Impozantně zpracovaná retro atmosféra, dechberoucí výkony herců a to i ve vedlejších rolích (např. hypnoticky démonický Fiennes), okouzlující hudba... Všechno toto zde najdete a já vám zaručuji, že je toho ještě mnohem více. Neskutečně milé překvapení. 100 % Oblíbená část- Slade na plese jedniček ()

campix

Režisérská prácička Rickyho Gervaise nepostrádá zajímavou old school feeling, jen neobsahuje téměř žádný Rickyho humor nebo téměř neobsahuje jeho osobu a kvůli němu jsem se také na tento snímek díval. Takže po komediální stránce rozhodně zklamání, jelikož zde není téměř nic vtipného. Jinak je příběh o vymanění se ze svého osudu v zapadlé části Readingu vcelku slušný a rozhodně vás nijak výrazně nepobouří. Bohužel také nepřidává nic navrch, nebo alespoň já jsem to neviděl. ()

zorro

Ricky má dvě kotvy. Každou na jedné rudce a vypadj jak vytetovaný někde v rohu v továrně. Určitě by to šlo ještě trochu poladit, ale i tak komedie plná života a příchtí léta a pohody. Manchester 18/04/2010 ()

Splasher

"...A bit rude." Filosof Gervais nám ukazuje, jak je to s tím (ne)opakováním chyb svých rodičů. A to ve specifických podmínkách maloměsta. Merchant bdí nad logičností dialogů, které jsou prokládány Rickyho infantilním a nekorektním humorem. Film tak drží pohromadě a nevypadá jako prodloužený díl sitcomu. Stephenův debut se tedy podařil. Hoši mě opět dokázali rozesmát i dojmout. Myslím, že i Ricky může být se svým autobiografickým "Reading tribute" spokojený. _ PS: Trošku mi tam vadil ten Curtisovský nádech. ()

dr.fish

Pěkná, nenásilná a vcelku vesele depresivní romantická komedie. Nic nás nenaučí, mnoho nám toho nedá, poučení si nevezmeme. Přesto ztrátou času není, nedělní večer při lahvince s ní může být příjemný, ale jen pokud zrovna taky nejste v depresi. Jsem rád, že nežiju v Británii, to už jsem někde psal. Jsem rád, že žiju v Čechách, tady je to přece jen o malinko lehčí...70% ()

Cedr

Od prvního okamžiku průhledné jak křišťál, ale tak není divu, vymyslet něco v tomto žánru je složité a tak trochu i zbytečné. Podobných filmů tu nebyly desítky, ale spíše stovky. Cemetery Junction je ale natočen naprosto precizně. Nepochopte to špatně - tenhle snímek nemá vůbec nic navíc oproti "konkurenci". Vyniká totiž ale tím, že mu také nic nechybí a vše co má v něm šlape jako hodinky. Plus anglický zapadákov 70. let má také něco do sebe. btw Ta "komedie" v popisu filmu, je tam spíš jen na odlehčení toho dramatu. Ono totiž i přes nevyhnutelně šťastný konec, jde podle mě v jádru o dost depresivní příběh. ()

andrii

Jiná krajina láká kvítka neklidná. Opojnou příchuť lepšího má. První krok teď stačí udělat. Z šedi k barvám. Do světa. Odklad na "později," znamenající nikdy, se zamítá. Přezout se z domácí obuvi do bot toulavých. S sebou si vzít batůžek toužebný. Mosty spálit, neboť... z rodných pelíšků už vyrostli. Důlků vyležených v nich přespříliš. Stále a ty samé už vyloženě netáhnou. Životy naše, kolovrátkové, a oni by raději překvapení, jak má být. Sami si z té "slavné" bonboniéry chtěli rozbalit. ()