• strobl.r

První díl tohoto úspěšného seriálu spíše, než aby přilákal diváky, tak mnohé odradí. Ocenil bych dokonalé ztvárnění atmosféry příběhu, ovšem příběh samotný je velmi stručný a dalo by se říct, že hodina je pro něj příliš času. Podle mě jako vstup do celého příběhu velmi slabé a osobně bych seriál po shlédnutí tohoto dílu skoro zavrhl. Zvědavost mi však nedá dát mu ještě šanci a pokračovat dílem druhým. Celkově bych první díl shrnul jako snůšku násilí, sexu a minima příběhu.(2.9.2017)

Po dlouhé době se znovu začínám dívat na Hru o trůny, abych pak plynule navázal sedmou sérií, kterou jsem ještě neviděl. První epizoda má solidní tempo i slušnou atmosféru, tvůrci mě v ní dokázali poměrně rychle seznámit s postavami (tedy samozřejmě pouze s jejich nepatrnou podmnožinou) a zhruba mi nastínili poměry v Západozemí. Závěr okořenili leteckou scénou, která rozšiřuje trhlinu mezi rody.(7.12.2017)

Mrazivě atmosferický prolog v podobě setkání s Jinými každého doslova přišpendlí do křesla, aby se v další fázi epizody postupně seznámil s jednotlivými rody Západozemí a jejich přístupu ke hře o truny. Objevují se první kladné postavy (Arya Star) i ty vyloženě záporné (Jaime Lannister). Daný díl vrcholí shozením Brana Starka z věže Zimohradu, čímž začne hra o trůny ke spokojenosti diváka nabírat na obrátkách.(28.12.2015)

• Daertelon

Neuvěřitelně otevřený snímek nám ukazuje ta nejhorší témata k publikaci. Někdejší poodhalené dámské kotníčky coby erotika nejvyšší úrovně jsou pasé a na řadu přichází obnažená nahota beze studu. Někdejší stín ruky svírající dýku na zdi je ta tam a na řadě je vraždění v přímém přenosu. Všude jsou mrtvoly jak z hororu, nahé ženské jak v pornu, k čemu to je? Komerční nesmysly na plátně, které nám mají vychovat děti v dospělé nestoudné jedince beze špetky studu a ostychu. Kinematografie dřívějších let měla své jisté kouzlo tajemna a zahalených pasáží "domyslete si sami". Krom toho je to nudné, scenáristicky nezajímavé a vleklé. Zápletky jsou příliš jednoduché, než aby dokázaly příběh popostrčit o úroveň výš. Svět, ve kterém se nacházíme, ani není dost dobře vykreslen. Celou dobu mám pocit, že jsme někde na Zemi. Zajisté je to krásný svět, ale tenhle díl nám ho nedokázal prodat tak, abychom jej docenili. Na druhou stranu to má moc hezký soundtrack, úvodní melodie je hezká a herci nejsou špatní, včetně těch nejmladších. Snad následující díl bude lepší. <36%(2.5.2016)

Winter is coming. Tak týmto to všetko začalo... Prvá epizóda ma asi pred mesiacom fantasticky vtiahla do deja GoT a teraz na druhý raz, keď už človek po šiestich sezónach vie, ako sa príbehy daných postáv postupne vykryštalizujú, je návrat na až harmonicky pôsobiaci Winterfell ešte lepší. Predsa len bez znalostí knižnej predlohy nemá človek šancu na prvýkrát pochopiť jednotlivé súvislosti (napr. kto sú Targaryenovci a prečo sú vo vyhnanstve), ktoré sa lepšie objasnia až neskôr s ďalšími epizódami, rovnako ako možnosť zorientovať sa okamžite v tom, kto je kto. Teraz už by sa mi také faux pas, keď som nevedel, kto patrí k Lannistrom, keď na nich padali narážky, stať nemohlo :D(14.8.2016)

• - Keď sa v Zimohrade zhromaždia všetci z rodu Starkov, aby privítali Roberta Baratheona (Mark Addy), ide o jedinú scénu v seriáli, kde môžeme vidieť celú rodinu Starkov pohromade. (Jozko)