• strobl.r

První díl tohoto úspěšného seriálu spíše, než aby přilákal diváky, tak mnohé odradí. Ocenil bych dokonalé ztvárnění atmosféry příběhu, ovšem příběh samotný je velmi stručný a dalo by se říct, že hodina je pro něj příliš času. Podle mě jako vstup do celého příběhu velmi slabé a osobně bych seriál po shlédnutí tohoto dílu skoro zavrhl. Zvědavost mi však nedá dát mu ještě šanci a pokračovat dílem druhým. Celkově bych první díl shrnul jako snůšku násilí, sexu a minima příběhu.(2.9.2017)

Tento seriál mne minul, tak jsem dnes dal první díl a musím přiznat, že tahle středověká rytířská fantasy začne ve vysokých obrátkách - uřezané těla, nahatý ženský, skvělá výprava a solidní obsazení, jenže podtrženo sečteno už hned v prvním díle to neudrželo mou pozornost a já se v tom trochu ztratil.(30.3.2019)

• Daertelon

Neuvěřitelně otevřený snímek nám ukazuje ta nejhorší témata k publikaci. Někdejší poodhalené dámské kotníčky coby erotika nejvyšší úrovně jsou pasé a na řadu přichází obnažená nahota beze studu. Někdejší stín ruky svírající dýku na zdi je ta tam a na řadě je vraždění v přímém přenosu. Všude jsou mrtvoly jak z hororu, nahé ženské jak v pornu, k čemu to je? Komerční nesmysly na plátně, které nám mají vychovat děti v dospělé nestoudné jedince beze špetky studu a ostychu. Kinematografie dřívějších let měla své jisté kouzlo tajemna a zahalených pasáží "domyslete si sami". Krom toho je to nudné, scenáristicky nezajímavé a vleklé. Zápletky jsou příliš jednoduché, než aby dokázaly příběh popostrčit o úroveň výš. Svět, ve kterém se nacházíme, ani není dost dobře vykreslen. Celou dobu mám pocit, že jsme někde na Zemi. Zajisté je to krásný svět, ale tenhle díl nám ho nedokázal prodat tak, abychom jej docenili. Na druhou stranu to má moc hezký soundtrack, úvodní melodie je hezká a herci nejsou špatní, včetně těch nejmladších. Snad následující díl bude lepší. <36%(2.5.2016)

Po dlouhé době se znovu začínám dívat na Hru o trůny, abych pak plynule navázal sedmou sérií, kterou jsem ještě neviděl. První epizoda má solidní tempo i slušnou atmosféru, tvůrci mě v ní dokázali poměrně rychle seznámit s postavami (tedy samozřejmě pouze s jejich nepatrnou podmnožinou) a zhruba mi nastínili poměry v Západozemí. Závěr okořenili leteckou scénou, která rozšiřuje trhlinu mezi rody.(7.12.2017)

Po shlédnutí všech epizod seriálu a následnému návratu k prvnímu dílu (který jsem viděl už asi potřetí), se mi zdá Zima se Blíží celkem průměrný díl GoT. Ovšem když mi byl seriál mnohokrát doporučován, a já se rozhodl vyzkoušet první díl, zoufale mně nezaujal a já se k němu vracel až po nějaké době, kdy jsem náhodou viděl jeden díl ze třetí série a rozhodl se, že to doženu. Pilot nahazuje fajnovou středověkou atmosféru, která by byla málem věrohodná (nebýt fantaskních prvků jako White Walkers), jenže byť jsou Starkové hlavními protagonisty, sever sám celý díl neutáhne a je to znát. Cítil jsem se, jako bych sledoval seriál z prostředí Skyrimu, pokud vynecháme dějové vložky od Daenerys. Díl zaujme, ale člověk nepokračuje dál kvůli tomu, že ho k tomu díl navnadil, ale jednoduše proto, protože chce ten nášup, o němž všichni tak mluvili a ten první díl pochopitelně příliš neposkytuje.(3.7.2016)

• - Díl byl původně natočen s jinými herci. Nakonec se však kompletně přetočil s novým hereckým obsazením. (fabecc1222)

• - Keď sa v Zimohrade zhromaždia všetci z rodu Starkov, aby privítali Roberta Baratheona (Mark Addy), ide o jedinú scénu v seriáli, kde môžeme vidieť celú rodinu Starkov pohromade. (Jozko)