Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do studeného Zimohradu náhle přijíždí celá královská rodina navštívit Lorda Eddarda „Neda" Starka. Jeho starý přítel a král Robert Baratheon za ním přichází s nabídkou, kterou bohužel nemůže odmítnout. Catelyn, Nedova žena, dostává vzkaz od své sestry Lysy, s jehož pomocí by mohla obvinit některé členy královské rodiny z vraždy. Malý Starkův syn Bran učiní nečekaný objev, bude ho to málem stát život. V téže době mladý princ Viserys, patřící k sesazené královské dynastii Targaryenů, tajně vytváří nepředvídatelnou alianci s vidinou zisku vysněného Železného trůnu. Divokému válečníkovi, Khalu Drogovi „přenechává" za manželku svou sestru Daenerys s tím, že jej vojensky podpoří... (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

buzzwoody 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po shlédnutí všech epizod seriálu a následnému návratu k prvnímu dílu (který jsem viděl už asi potřetí), se mi zdá Zima se Blíží celkem průměrný díl GoT. Ovšem když mi byl seriál mnohokrát doporučován, a já se rozhodl vyzkoušet první díl, zoufale mně nezaujal a já se k němu vracel až po nějaké době, kdy jsem náhodou viděl jeden díl ze třetí série a rozhodl se, že to doženu. Pilot nahazuje fajnovou středověkou atmosféru, která by byla málem věrohodná (nebýt fantaskních prvků jako White Walkers), jenže byť jsou Starkové hlavními protagonisty, sever sám celý díl neutáhne a je to znát. Cítil jsem se, jako bych sledoval seriál z prostředí Skyrimu, pokud vynecháme dějové vložky od Daenerys. Díl zaujme, ale člověk nepokračuje dál kvůli tomu, že ho k tomu díl navnadil, ale jednoduše proto, protože chce ten nášup, o němž všichni tak mluvili a ten první díl pochopitelně příliš neposkytuje. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Úvod strhující, poté se tempo trochu zpomalí, přece jen je potřeba diváka vsunout do epické kulisy všech národů s hlavními hrdiny a území. Mystická atmosféra špinavého středověku vynikající, titulky na jedničku, hudební doprovod rovněž impozantní. Tváří se to celé jako sandálový spektákl za 150 mega a přitom je to televizní minisérie. ()

Reklama

JohnMiller 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak nakoniec ma po presviedčaní mnohých mojich kamarátov-fanúšikov fantasy, donútili začať sledovať tento neskutočne komerčne známy seriál. A verte mi, že sa mi do toho dvakrát nechcelo. Nepochopil som, prečo to tak masy milujú a asi nepochopím ale našiel som aspoň pravdepodobne niektoré prvky. Rovnako ako naše mamy sledovali Kolumbijské telenovely, tuto nachádzam plno intríg, nekonečné-nečakané osudy postáv, vzťahy, lásku, zradu, takže medzi týmito dvomi žánrami nevidím skoro žiadny rozdiel. Akurát väčší budget a plášť fantasy. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ako posledný žijúci tvor na Zemi som sa odhodlal vyskúšať trochu z tohto televízneho fenoménu a zistiť, či sa mu venovať aj ďalej. Tvorcovia umne nadávkovali predstavovanie zrejme všetkých najdôležitejších postáv, ktoré je prehľadné a ukázali nám aj to, v čom by malo tkvieť kúzlo seriálu. No a to je brutalita, sex, politické intrigy a v budúcnosti snáď aj megalomanské sekvencie. Nakoľko mám pravdu, sa snáď presvedčím už v ďalších dieloch prvej série. Zatiaľ po pilote vysoká spokojnosť. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po dlouhé době se znovu začínám dívat na Hru o trůny, abych pak plynule navázal sedmou sérií, kterou jsem ještě neviděl. První epizoda má solidní tempo i slušnou atmosféru, tvůrci mě v ní dokázali poměrně rychle seznámit s postavami (tedy samozřejmě pouze s jejich nepatrnou podmnožinou) a zhruba mi nastínili poměry v Západozemí. Závěr okořenili leteckou scénou, která rozšiřuje trhlinu mezi rody. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (4)

  • Keď sa v Zimohrade zhromaždia všetci z rodu Starkov, aby privítali Roberta Baratheona (Mark Addy), ide o jedinú scénu v seriáli, kde môžeme vidieť celú rodinu Starkov pohromade. (Jozko)
  • Díl byl původně natočen s jinými herci. Nakonec se však kompletně přetočil s novým hereckým obsazením. (fabecc1222)

Reklama

Reklama