Strážci na Zdi (S04E09) (epizoda)

The Watchers on the Wall

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2014, 48 min

V 1. sérii se mi to nezdálo, ale od 2. série jsou 9. díly ty nejlepší z celé řady. Jeden ryze bojový už tu byl, ale tenhle je lepší. Na rozdíl od některých zdejších názorů si nemyslím, že je na škodu, jednou za čas se zaměřit jen na jednu událost na jednom místě zvlášť, když je to důležitá bitva. Pár logických kopanců by se našlo: proč bitva skončila a nepokračovala dále - Divocí měli lidí dost, nechali dlouho dobývat vnější bránu a pak jednoho obra ji nechají otevřít, navíc to evidentně zvládne sám a předtím potřebuje na pracné vytržení mamuty. Bitva ale jako celek super a podruhé dávám plný počet (první top byl díky Rudé svatbě).(27.9.2017)

• sidonka

Nemám ráda filmy, kde se pouze nebo v převážné většině bojuje. Jeden dva silné momenty přišly, ale neberu ten fakt, že se náhle zapomnělo na všechny ostatní kraje, postavy a děje. Poprvé se seriál jednostranně zaměřil jen na jednu, byť velkou bitku odehrávající se na jednom místě a vše ostatní opomněl.(8.8.2017)

Devátou epizodu bych klidně ohodnotil pěti hvězdičkami, ale to bych musel boj pořádně vidět. Chápu, že by na Zeď za dne zaútočil jen sebevrah, ale někdy jsem se v té tmě trochu ztrácel. Navíc opět nemohla chybět srdceryvná scéna s umírající citovou investicí, boj náhle téměř utichá a divákovo oko uroní slzu. Hezky si to klišé tvůrci narýsovali.(14.12.2017)

Ryze severský díl. Famózní vysokorozpočtová bitva o zeď.(20.5.2017)

Úha, ale, čo... Zatiaľ najlepší diel všetkých sérií. Možno aj preto, že sa príbeh odohrával iba pri severnej stene (také moje najobľúbenejšie miesto v tomto svete) a zachytával tvrdé boje medzi divochmi a vranami. Boje boli pekne znázornené, bez viditeľného sekania rozpočtu, boli tu aj obri.... No proste fantasy paráda na ktorú som čakal pééééééééééékne dlho.(13.9.2016)