Válečná kořist (S07E04) (epizoda)

The Spoils of War

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2017, 56 min

4,5* tak toto už hej, toto bola pecka. Prvá polovica nemastná neslaná strategická odrhovačka (nie zase až tak úplne nudná) sa však rýchlo presunula na frontu kde sa pár Lanisterovských cínových vojačikov pustilo do bitky s celým khalasarom a drakom. To bolo peklo!!! efekty boli fantastické, lepšie ako mnohé iné komerčné hollywoodske trháky. Fakt, čo sa týka tohoto, dole klobúkom.(21.8.2017)

• Eleanor05

Dumb and Dumber zase v akci. :-/ Jeden by si myslel, že když se spojí dohromady Tyrion, Jon Sníh a Daenerys, tak to bude nejsilnější společenství dosud a budou se dít velké věci. Místo toho tyto postavy postávají už druhým dílem vedle sebe na pláži a kecají nesmysly ("já jsem královna... blá blá, za můj neúspěch můžete vy... blá blá"), které by nikdy tento seriál neproslavily, kdyby tohle byla první až třetí série. Setkání Aryy a Sansy taky nic moc, Bran je totální mentál - postava, co tam už dávno nemá co dělat (spolu s Missandei, Šedým červem a Samem). "Vtipná dvojka" Jaime a Bronn, ti tam straší všechny diváky s vkusem už nějaký ten pátek a jsou čím dál otravnější. A tvůrci ani neměli na to, na konci takto jalového dílu, zabít jakoukoli postavu. Když bývalo těch dílů deset v sérii, v každém se toho stalo víc, než teď, kdy už jsme za polovinou a akorát v minulém dílu zemřela jedna z posledních dobrých, zábavných, dobře napsaných a dobře zahraných postav. Dala bych jednu hvězdičku, ale ta druhá je za ten obstojný souboj na konci, který teda k ničemu nevedl a za draka.(7.8.2017)

Spoilery! Já se teda v případě tohoto dílu nerozplývám nadšením. Bezesporu patřil k tomu lepšímu, ale třeba taková 7 sérií očekávaná shledání pro mě osobně byla nemastným a neslaným zklamáním.Tento díl měl pouhých 50 minut, přesto si hodně prostoru našla putovní dýka, kterou nikdo nechtěl. Je velmi pravděpodobné, že ještě sehraje významnou roli, jinak takový příval prostoru opravdu nechápu. Závěrečná bitva byla naprosto skvělá a luxusní. 7 sérií museli diváci čekat na ty kokoty na koních, ale stáli za to. Sice zněli tak, jako by se někomu nepodařilo jim udělat obřízku, ale v takovém počtu to znělo děsivě. V závěrečné bitvě jsem ovšem žalostně postrádal smrt nějaké úhlavní postavy, kterou bych mohl následně oplakat. Na plný počet to z mého odborného fanouškovského pohledu prostě nebylo.(8.8.2017)

Zhutnenie deja na len 3 (4) dôležité miesta pre mňa vôbec nie je problém. To, že George R. R. "kill only for pleasure" Martin nestíha dopísať knihy skôr, ako sa začína točiť séria, mi nevadí. Dej síce neobsahuje žiadne nové postavy, ale vzhľadom na to, že ide o poslednú sériu, to nemôže nikomu vadiť. Dej sa potrebuje uzatvoriť, preto sa žiadne nové dejové linky netvoria a dochádza častejšie k dramatickým stretom (bitkám). No tieto strety sú plné napínavých momentov vzťahujúcim sa k starostlivo budovaným postavám (a je jedno, či sa budoval charakter, dejová linka postavy, alebo len hype) a funguje to. Najmä pre milovníkov istej ambivalentnej postavy sa epizóda skončí dychberúcim záberom. Každý fanúšik má byť prečo spokojný a kritik si už niečo nájde.(8.8.2017)

Dlouho jsem přemýšlel zda dát lepší hodnocení, avšak nemohu. Vypadá to, že každý už má do konce série roli jistou. To co předvedl Chaime, ho mělo stát život, ale ne superman v podobě Brona opět zasahuje. Jak jsem psal u předchozích dílů, čekal jsem něco lepšího od tvůrců. Hlavně ten scénář je dosti slabý a začíná se motat kolem ničeho a být přitažen za vlasy.(24.8.2017)

• - Po této epizodě, ve které Bronn (Jerome Flynn) střelí draka Daenerys (Emilia Clarke) s hercem údajně přestal mluvit jeho pošťák, jelikož byl na něj naštvaný. (vyfuk)