Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

kacer4

Úvod sa ešte dal. Pred bojom som ešte pociťoval mierne napätie, čo sa vlastne stane. No po nástupe draka to išlo dole vodou. Nebyť rýchleho uzemnenia menšieho kusu v predchádzajúcej časti, vôbec by ma nebilo do očí veľmi rýchle rozmätanie celej flotity a hradieb. Cersei si uvedomuje, že prehrala a ja som rozmýšlal, o čom bude ďalších 40 minúť dielu... Bolo to o padaní kameňov, opätovnom blúdení Aryai (ako aj na Winterfell), padaní kameňov, Cerceinom psychickom zrútení (čakal som "dôstojnejšiu smrť" typu podrezané hrdlo, pri ktorom by sa smiala), padaní kameňov, Cleganbowl (jediný svetlý moment) a padaní kameňov. Škoda ešte zopár častí kde by bol prerod Dany ešte zretelnejší. Seriál dostáva riadne cez hubu a autori sa ho chceli čo najskôr zbaviť. ()

Hellhajzl

Taky se vám někdy stalo, že netrpělivě čekáte na každý díl svého oblíbeného seriálu a odpočítáváte, že zbývá už jen 10000 minut do další epizody? Že při zvuku úvodní melodie vám naskakuje husí kůže a radši byste si nechali tu ruku i s ovladačem useknout, než abyste onu melodii přetočili? A stalo se vám taky, že najednou veškeré nadšení z něčeho, co tak milujete, najednou někdo spláchne do hajzlu a neutře po sobě ani mísu? Už od první série byl GOT moje číslo 1, ale po této epizodě se všechny kladné emoce změnily na.....naprosté prázdno. Osmou řadu jsem si užíval už jen z takové nostalgie, ale toto??? Nebudu se opakovat, komentáře ostatních členů dost vystihují fakt, že touto epizodou zabili celých těch 8 let nádherného příběhu a vyplodili akorát tak zmetka bez špetky čehokoli, co dříve dělalo seriál takovým fenoménem. Pokud poslední epizoda bude pokračovat v podobném duchu, nevím, jestli mám už teď zvracet nebo poslat režisérům kytici růží, že mě během 2 dílů zbavili jedné závislosti. Jedna hvězda za souboj Cleganů, protože jsem si ho přál už od prvního dílu. ()

OzzyCobain

2 hvězdy za nádherné vizuály. Opravdu krásně se na to kouká. A to ve smyslu, že kurva něco vidím, že 3. epizodo? Každopádně rozepisovat se nehodlám. Mám pocit, že všichni víme jaká to je sračka. ()

Facik.

V poslední epizodě vyleze Hora z ohně, v xichtu dýka, na zádech bratr Ohař jenž mu neustále bodá do krku a společně budou hledat v Rudé baště nějakou nálevnu kde už bude sedět Jamie kterého po dvou bodných ranách nezastavila ani hromada suti. Záběry na trpící děti nelze sečíst ani pomocí kalkulačky stejně tak jako nelze popsat vztek který mě po této epizodě popadl. 10 let trvající kult totálně dojebaný poslední sérií a především tímto dílem. Škoda že Luftwaffe neměla toho draka. Děkujeme ale už děte s GOT do hajzlu. ()

HennessyVSOP

Je tu spousta dementnich komentaru od lidi, kteri absolutne nepochopili pointu. Konecne se na platne objevil explicitni scenar toho, jak to vypada, pokud se sveri do rukou zbrane hromadneho niceni jedne osobe. Tolkien nechal Boromira vcas zabit, zatimco v GoT nechali tvurci moci opojenou Denerys prekrocit hranici pricetnosti. Hirosima a Nagasaki mavaj z platna jako vysity. Finalni epizoda bude hodne narocna a pokud se nedockame nejakeho dementniho holywoodu "vsichni zili stastne az do smrti" je tahle serie jako celek naprosto epesni dilo pripominajici odkazy valecnych zlocinu a tyranie absolutisticke moci. ()

PrezidentRickS.

A pak se člověk diví jak mohl Harrington shrnout osmou serii v jedinem slově jako Zklamání.. stejně tak hromada dalsích herců.. dokud osmou serii opravdu neuvidi.. je to hnus co udělali s praci GRRM. Za cenu nepředvídatelnosti se dopustime absurdnich nelogickych dejovych zvratů, ktere proste nedavaji smysl. Nekdo tady oponoval Rudou svatbou.. ta sice byla drsná a nepredvidatelna, ale byla naprosto logická v celkovém ději dáavala smysl.. nejako tohle zverstvo, ktere absolutne vypustilo intriky a špičkové dialogy a nahradili to CGI bordelem s absolutně dementním jednáním postav.. je to opravdu veliké zklamani uz proto ze opravdu miluji GoT, a tohle GoT prostě neni... ()

zurivymlok

Nějak mi to zase nesedí. V jedné epizodě Euron v pohodě zabije jednoho draka a druhého málem taky, o epizodu dál samotný drak zničí celé Euronovo loďstvo, zlaté společenství a vypálí celé město jakoby nic. Navíc mu jak se zdá sílí oheň každým dnem. Hradby boří jakoby nic až mi to přijde přehnané. Děj se nevyhnul poněkud klišoidním scénám, mezi něž řadím především souboje Cleganea a souboj Jamieho a Eurona, kdy zvláště ten druhý byl velmi nepravděpodobný. Daenerys již totální šiblo a až se budu v budoucnu dívat opět na tento seriál, už se na ní nikdy nebudu dívat stejnýma očima. Jelikož nás od konce seriálu dělí pouze jediný díl, už se nedá předpokládat, že by se toho mnoho událo jako bitva severu, řekotočí a dalších rodů proti Daenerys. Napadají mě zatím dvě možnosti. Buď jí oddělá Arya nebo Danerys za cenu dalších mrtvých včetně Johna či Sansy nakonec na železný trůn přece jen usedne. Tak či onak, nejhorší je, že od sedmé série nemám z tohoto seriálu dobrý pocit. Pořád jsou tam skvělé scény a skvělé dialogy, ale v globálu mi přijde, že to prostě už do sebe nezapadá. Nevím, zda to tak zamýšlí i Martin (nedivil bych se, jistou logiku by to mělo), ale i přesto, že v ní i dříve v seriálu probleskla její temná stránka, a po přesunu do Západozemí toho hodně ztratila, tak se mi nějak nechce věřit, že by jí najednou až tak šiblo v hlavě a spálila tolik nevinných lidí. Věřím, že v Martinových knihách bude tento vývoj Daenerys více prokreslený. Z tohoto pohledu se mi osmá série začíná jevit jako hodně uspěchaná. No nic, nezbývá než si počkat týden na rozuzlení. ()

Forty

Tak takto zničiť moj naj rod a mesto. Daenerys som nikdy nemusel, ale po tejto časti nič ine ako smrť nechcem. Cakali sme boj dojemne emócie krutosť. Dostali sme nasranu mrchu s posahanou gebulou. Jeden súboj, ktorí mohol byť lepší a ten druhy obrovské sklamanie. Take postavy si zaslúžili emotivnejsi a silnejsi koniec. Scenáristi si zasluzia popravu. A po konci tejto serie si myslím, ze ich do par rokov popravia fanusikovia. Shame ()

termyks

Poslední série už má s původním feelingem seriálu pramálo společného a tento díl to jen potvrzuje. Nelogičnosti v ději, naprosté zploštění postav a jejich motivací. Vždyť to, co udělali s Daenerys za poslední sezónu, naprosto podrývá všechny její akce ze sezón 1 až 5. No nic, 3 hvězdy, 60%, průměr. Je to prostě TV zábava, lítá tam drak a všechno to tak nějak vybuchuje a "hezky" to vypadá. Prostě hlavně, aby to bylo dost epic a aby výsledný EFEKT vypadal dobře. Kvůli tomu se ale tento seriál vůbec populární nestal. Škoda. Velká. ()

arianasko

Nuda, nuda, nuda... Nemůžu uvěřit, že kvůli tomu dobrovolně vstávám... Jako sorry ale fakt takhle ukončili život tolika podstatným osobám? Jako oni míchají karty všechny série, jsou nejdůležitějšími postavami a pak jako hahahahaha spadnul na tebe kámen... Celou dobu se těším na konec Hory a dočkám se jen prostřihů??? Naštěstí už chybí jen jeden díl,,, a bohužel si myslím, že bude stejným utrpením... Ještě že nekývli na nápad GRRM o tom, že mohlo být 13 sérií.... díky bohu za to.... Dívám se už jen ze setrvačnosti a myslím si, že rozhodně nejsem jediná. ()

Sashmen13 odpad!

Já tomu nemůžu uvěřit, vizuálně, tohle byla jedna z největších pecek co jsem kdy viděl, konečně zde vidíme draka v plné síle, jeho krásu, jeho brutalitu, tak proč je mi tak, zle? Protože game of thrones shořelo, tak jako drogon spálil kings landing, tak tenhle díl dokonal, co osmá série začala. Naprostej masakr logiky, charakterů a vlastně všeho, co jsme na sérii GOT měl/i rádi. Nejsem naivní, vím, že už od 5-6 season jsme tam trochu směřovali, ale tohle, tohle jsem si nedokázal představit ani v nejhorších nočních můrách. Já myslel, že v nejhorším, vše skončí happy endem, jo tak to jsem se trochu netrefil no. Nemá cenu rozebírat, co, kdo, proč a jak. To za mě udělá nespočet jiných. Snad jen, netušil bych, že na konci se pokusí ze Cercei udělat něco jako oběť? No to snad opravdu ne?: D Tragikomické, to byla tahle epizoda. A nyní, velké finále... ()

pojslik

Hodnocení scénáře: 7 a půl série se postava Daenerys vyvíjí, ukazuje světlou stránku, chce se distancovat od Šíleného krále, pomáhá otrokům a ukazuje slitování těm co jí zradili no a během 2 epizod 8 série jí prostě jebne, tleskám tvůrcům scénáře jaký hovna produkují. Jo a jeden drak položí celé město??? :-) Hodnocení kamera, hudba: SUPER. ()

Tomulka

Cože??? Tak s bráchou jsem měl pravdu , ale Cersei zasypaná sutí a v objetí Chaimeho to jako vážně? Po tom všem co udělala se jen nechá zasypat nikdo jí neodkrouhne? To byl nejočekávanější okamžik a není? A kdo bude vyhrabávat ten trůn pro Sansu? A ten útok drakem byl hodně slabý. Hlavně, že si Arja může vychutnat chycení blbého koně, ale draka při akci to si vychutnat nemůžeme? A jo! A Varys umře jako zvěstovatel pravdy no to je fakt vrchol! Paradoxně byla jeho poprava nejlepší scéna dílu! ()

WugWugs

67 minúta a ja si opakovane hovorím - "jebe im už s tým drakom?". Holy mother of cringe, alebo Jon Snow a jeho akútna autistická epizóda, sezóna. Takto by vyzeral celý seriál ak by Weiss a Benioff mohli ísť full retard ako tu. Trapošina, kde postavy konajú už len ako funkcia zúfalých scenáristov márne sa snažiacich napodobniť Martinov štýl (tým, ktorí stále nechápu rozdiel silného rozprávania a strácajú sa v "epických" náletoch draka, vyznaniach lásky pri ktorých hercom je viditeľne nevoľno, vážnych pohľadoch do diaľav a drsných to smrtiach postáv, vážne odporúčam siahnuť po literatúre, vizuálna forma v podobe populárneho filmu je v podstate strašný paškvil, ktorý musí esenciu kradnúť z literatúry- co jen budeme natáčet, když se nám PK Dick minul?) ()

Mach666

Běžně nekomentuji, ale tady musím. Za mojí osobu se díl povedl. Každý měl určité představy kdo koho a jak zlikviduje. Ale takové zakončení nikdo nečekal. Tvůrci prokázali, že i na konci maji stále stejné “koule” jako u svatby. Proměna Daenerys byla pěkně podložená přiběhem kdy jí nezůstal během pár chvil vůbec nikdo blízký. Zkratkovitost neřeším, protože sami tvůrci potvrdili, že museli trochu improvizovat vzhledem k omezenému časovému prostoru. Často vytýkaná “nesmrtelnost” Drogona mi přišla více než rozumná. Poprvé to Daenerys necěkala, ale teď věděla do čeho jde. Vždyť si hráli s kamerou aby ukázali, že je s drakem přechytračí tím, že bude měnit výšku a pozici aby nebylo možné zasáhnout. Za mě 90% - smrt Cersei mě přišla nedůstojná a málo vynalézavá. ()

Chadzi

Po čtyřech slabých dílech konečně přišlo to, na co jsem čekal. Ano, bylo tam pár nelogičností, ale co? Ve finále to vůbec nevadilo, protože jsem celý díl seděl s ústy dokořán a ani nedutal. Možná to bylo tím jointem, ale fakt jsem si tenhle díl neskutečně užil. Konečně přišel návrat k těm pravým GoT. Ti co tady po téhle epizodě naříkají, tak asi patřili k fanouškům Dany, bohužel… ()