Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

MoiJe

Predlohu nepoznam. Samostatne je to celkom priamociary a prudko PG prijemny filmik s asi mozno cool postavami a neprehladnou akciou s chvilami hroznymi trikmi. ()

evilmind

Povedená fantasy pohádka pro děti. Možná škoda, že není víc takhle propagována, protože mnozí pak přijdou na něco jiného, a odcházejí z kina nasraní, že přesně tohle dostali. ()

corpsy

A máme tu adepta na tohtoročného víťaza nejednej Zlatej Maliny! Je viditeľné, že na filme sa šetrilo ( 60 melónov je na snímok takýchto rozmerov vražedný ) a kompenzáciou mali byť slávne mená. Teda až dve ( tri ). Idris a Matthew sa svojich úloh zhostili, ako to povedať, asi štýlom ,,nechužjetozamnou,, a je to kur€vski badať. Hrôza pozerať. Zvyšok je nezáživný, v akcii chabý a nudný, ale hlavne akýmsi trápnym narcismom prekypujúci film, ktorý ma body hlavne za to, že niekoho napadlo to zostrihať len na nejakých 90 minút. ()

liquido26

Knižní předlohu jsem nečetl. Tento fantasy svět Stevena Kinga vypadá zajímavě, ale příběh je příliš nezajímavý ... teenager a souboj dobra a zla ... nebylo to už v nějakém jiném filmu? ()

hous.enka

Jednu hvězdu navíc dávám za to, že jsem při Temné věži měla pocit, jako bych koukala na variaci Nekonečného příběhu - zdravím Falca! Jinak jde ale o kingovskou adaptaci plnou akce a dobrodružství, a to se mi líbí. Líbí se mi i Matthew McConaughey jako záporák - je tak uvěřitelně slizce zlý, až se z toho tají dech. Měla jsem trochu strach ze ztvárnění postavy Pistolníka, ale není to tak westernové, jak by se mohlo zdát. Mně se Temná věž rozhodně líbila a určitě se vrhnu na knižní předlohu. ()

agentmiky

Nejsem znalcem originální předlohy od spisovatele Kinga, taktéž nijak neznám ani samotný knižní svět a jednotlivé hrdiny. Temná věž vás zabaví a připraví vám po celou svou dobu pohodovou náladu, ale vězte, že vám toho v hlavě po zhlédnutí zůstane minimum. Začátek byl podle mě perfektním navozením atmosféry, malý kluk coby hlavní hrdina byl sympatický, což je dnes spíše s podivem, ale zde se casting povedl na jedničku. McConaughey nahodil prostě jeden obličej, ale šel z něj strach, tudíž zde také musím zatleskat. Výběr Elby, což je asi nejdiskutovanější věc týkající se filmu, mi také nepřišel moc vhodný. Já jsem mu jeho roli moc nevěřil, v roli pistolníka bych si dokázal představit mnoho lepších alternativních variant. Trochu mě zarazilo přeskakování v příběhu, které se místy zdálo chaotické, což je škoda. Scénář bych nezařadil mezi ty nejlepší, ale žádné hloupé nesmyslné chyby zde také nenajdete. Fantasy prostředí nastolené vcelku impozantně a hezky se na to dívalo. Je pravda, že bych preferoval spíše akční scény bez tak rychlých prostřihů, neboť z toho chvílemi bolely oči (souboj s monstrem by také vypadal efektněji, pokud by se neodehrával v takové tmě), ale aspoň jich bylo habaděj. Závěrečný souboj to vše vynahradil, užíval jsem si ho až do posledního okamžiku. Je to celkem zdařilý film, ale chtělo by to lepší obsazení a přehlednější akci, abych filmu mohl udělit lepší ohodnocení. Film viděn v rámci ČSFD projekce v kině Cinestar Černý Most. Za mě dávám 68 % ()

depony

Měl jsem možnost vidět příběh, kde Kingovu vizi nenajdete. Jsou tam postavy, které vás vlastně moc neosloví, vyvolený chlapec je otravný a nezajímavý. Ale tu hodinu a půl dáte ... uteče to a předvídatelný závěr je tady. Takže vás to neurazí, ale návrat po letech nečekejte. A o DVD/Blue-ray nejspíš nebudete uvažovat do vaší filmotéky. ()

SaNcHeZ_cz

Ambice střídá zklamání. Velkolepé plány jsou ta tam a zdá se, že i po právu. To co mělo být velkolepou filmovou událostí končí jako docela průměrný a povrchní mix fantasy a sci-fi, který skončí dříve, než začne být zajímavý. Slušné obsazení to i přes potenciál zachránit nezvládá. Vyložený průšvih se nekoná, nic zásadního ovšem také ne. [40%] ()

Bakllazaan

Nakonec prijemny film, ktery si na nic nehraje. Vzhledem k cene, za kterou byl natocen, docela uspech. Kingovky jsou v podstate čtivá béčka a ikdyz mohl byt film panoprstenovaky epictejsi, tahle beckova nota mi vyhovuje. ()

Hannibal92

Co to sakra bylo? Posledni vic nez rok jsem cetl vsech 8 dilu temne veze a rikal jsem si, jestli se ted s manzelkou na film podivat, aby si nevyspoilovala knizky. No, uplne v pohode. Krom toho, ze se tu temna vez vyskytuje a par postav, to nijak s knizkou nesouvisi. Katastrofa. ()

Praxis

Popravdě jsem to po zdrcujícících recenzích čekal ještě horší. Nakonec se z toho vyklubala celkem neuražející fantasy, která by se ale neměla jmenovat po Opus magnum Kinga. Jako takový klon všech těch Dárců, Jsem číslo 4 apod je to vlastně na chlup stejné. Jen tam není žádná holka, do které by se celkem sympatický hlavní hrdina zamiloval. Záporák je správně zlý, Elba nemá chudák co hrát. Chápu, že fanoušci musí být zděšení, mě to neurazilo,ale kdoví jak nenadchlo. 55%. Shlédnuto na ČSFD premiéře Cinestar Černý Most ()

Lukrecie

"Prohráváme, protože všichni přestali věřit." Dokonce tu je i pár hlubokých myšlenek (poselství), taky jsem ráda za příjemnou stopáž, 90 min. dle mého ideál. Překvapivě v jedné scéně mrazení, ale kdybyste mě zabili, tak si na ni nevzpomenu. ;) Velmi dobré tempo, jak má u správného akčního filmu být. Trailer mě tedy moc nenalákal, ale film celkem příjemný. ()

Ellmariachi

Dost těžko se to celé dá uchopit, ale jisté je to, že film vyloženě špatný není. Ve vodách béčkových by byl i vynikající, ale je jasné že to celé mířilo někam výš. A zde je kámen úrazu. Na to, jak se to asi chtělo brát vážně, to co jsem viděl nestačí. Kolem pistolníků, ale i celého světa mi chybí nějaká mytologie. Něco co by mě do světa vtáhlo. Z toho i pramení, že jsem si nezvládl udělat k postavám jakýkoliv vztah. Mladej mi nebyl sympatický ani za nehet. Nevím proč, ale vybavil jsem si kluka ze Šestého Smyslu. Tam člověk trnul aby se nic zlýho nestalo. Pistolník fajn, ale jak píšu prakticky to pro mě byl nepochopený úkaz, protože chybělo něco co by se dalo uchytit pro člověka neznalého předlohy. To pan čaroděj to byla jiná káva. Záporák je opěrný bod celého filmu a proto mě mrzí, že finále nebylo víc ..jak se říka .. na dřeň. Nakonec jsem zjistil, že jediná postava na který mě záleží byla mamina. No ale sečteno a podrženo přes všechny nedostatky jsem se bavil a dám 68 procent. ()

Laxik

Takové nemastné neslané, je fajn se na to kouknout, ale zážitek to není ani při sledování, ani po něm. Řekl bych nenadchne, ale neurazí, jenže pokud máte k dispozici Kingovu (údajně - neměl jsem zatím tu čest si ji přečíst) geniální předlohu, je takovýhle nesoustředěný, neživotný, obyčejný a vykalkulovaný polotovar skutečně zklamáním. Víc než jako cokoli jiného to působí jako celovečerní pilot k plánovanému seriálu... seriálu, kterého se samozřejmě nedočkáme, protože Dolarová věž babylonská sotva překoná hranici zisku. ()

PKD

Jediný,ale za to brutálně zásadní problém tohoto dílka,je ta absurdní a naprosto nedostatečná (vzhledem k rozsáhlosti předlohy),délka čili stopáž čili total time. Ne,opravdu s 87 min.děje,toho moc nestihnete vyčarovat. Být to minimálně o hodinu delší,nebyl by problém i s mnohem vyšším hodnocením. A to jsem byl dost pevně přesvědčen,že to hl.co mi bude zvedat mandle,bude černoch Roland,co dle legendy,pronásledoval muže v černém. Nestalo se tak. Zkrátka,než se vzpamatujete,je po filmu. Tím pádem se v tak síleně krátkém čase,nestihne vytvořit pořádná atmosféra,natožpak aby se divák mohl ponořit do postav. Což u herců jako Elba či McConaughey,dost pořádně na.......!!! P.s.scénář byl prý tolikrát přepisován,že to ve výsledku nemohlo dopadnout jinak. Průser to vyloženě není,ale takovýto geniální epos si zasloužil SAKRA!!! mnohem víc! P.p.s. v reálném čase film trvá zhruba těch 87min.bez koncových kreditů:) V subjektivním čase,trvá (alespoň pro mne) tak 22min. A poslední dodatek. Jak přesně napsal J*A*S*M,nejvíc vytočí,že tato adaptace či co to vlastně je,je nevýrazná,nevyčnívající,zkrátka bezvýznamná. Takže 2 zásadní problémy jsou: délka a průměrnost. Tohle si série DT fakt nezasloužila. Ale možná,že to je rafinovaný pokus,jak přinutit další lidi k přečtení této ságy. Kdo ví? :-) V každém případě bych se mooooooc divil,pokud by z tohoto trháku,vzniklo něco dalšího. Ale zase je fakt,že při rozpočtu 60 melounů,toho zase tak moc neriskujete,takže bych se divil,že by se film nezaplatil či posléze(díky prodeje dvd a bluray),dokonce i nevydělal. P.s.viděno dnes (8.12.2017) po druhé a s čistou hlavou a musím přiznat,je to o něco lepší. Hl.scény s bořícími dětmi jsou až fascinující. Leč...pořád bude platit,že tento film s tím jak je koncipován a posléze předkládán divákovi,by potřeboval,minimálně 30min.navíc a to je ještě málo. Jake je mi určitě sympatičtější,než v knihách a je tu pár dalších prvků,které mají velký potenciál,ale jsou brutálně zabité tou kreténskou délkou,díky které (a tomu konci),to vypadá jako zajímavý a dost dobrý pilot k seriálu,než samostatný film. Jako samostaný film,to totiž nemělo vůbec vzniknout. Ne,s touto délkou. Hudba 95% ()

kaylin

Když se podíváte na to, jaké se točí ságy a kolik se jim dává péče, je smutné vidět, kolik se dalo péče "Temné věži". Byl bych raději, kdyby se film raději nenatočil, než aby se natočil v téhle podobě. Kingova sága je pro mě nadosmrti bohatou studnicí inspirace, jeho nejlepší dílo, které si takovou adaptaci ani trochu nezasloužilo. ()

blackrain

Jako dobře. Beru. Odprostím-li se od faktu, že předlohu má na svědomí Stephen King. Budu dělat, že takový spisovatel tu není a nikdy nebyl.Taky budu dělat, že jsem od něho nic nečetla a jeho knihy mi rozhodně nezabírají poměrně velký prostor v knihovně a tudíž jsem naprosto nepolíbená naivní osůbka. Takže po tom všem mi z toho vyšlo sci-fi s velmi zajímavým příběhem. Ten mě nenechal chladnou. Bylo to příjemné pokoukání. O Idrise Elbu bych se měla mnohem více zajímat. ()

movieband

Na Temnou věž jsem si dělal zálusk už dlouho. Po zopakování True detective, kde McConaughey exceluje, jsem si řekl, že jeho čaroděj by taky nemusel být špatný. Minimálně v ukázkách mě zaujalo hlavně jeho charisma. A nezklamal. Co se samotného filmu týče, tak se mu nedá upřít kvalitní herecké obsazení. Ani samotné zpracování není vůbec špatné, jak monster, tak samotné temné věže. Co už je horší, je scénář, který je dle mého od určitého bodu dost uspěchaný, a na rychlosti ubere až při závěrečných titulcích. Konec ten mi přijde vyloženě odbitý. Ale co by člověk chtěl, když má předloha 8 částí. Já osobně jsem ji nečetl, ani nevím, kolik toho tvůrci chtěli nacpat do 95-ti minut. Co ale můžu s jistotou říct je to, že film mě dostal právě McConaugheym, půvabnou Katheryn Winnick, fajnovým Elbou a působivým námětem, který si ale bohužel, podrazil nohy právě svou uspěchaností. Škoda. Dle mého by z toho mohl být kvalitní a asi i relativně originální filmový vesmír. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017