Nicku Charlesovi (William Powell) se povedla se svojí novomanželkou Norou (Myrna Loy) výborná partie. Je pěkná, bohatá a velkoryse akceptuje Nickův nestejnorodý přátelský kruh z let, kdy býval detektivem. Když je policie v nesnázích se sérií vražd, jež jdou zřejmě na konto beze stop zmizelému podnikateli Clyde Wynantovi, byla by Nora ráda, aby si jeji muž ještě jednou zahrál na detektiva... Podle bestselleru Dashiella Hammeta - první z šestidílné série detektivek o o Nicku Charlesovi a jeho paní Noře, jež založila slávu dlouhá léta jednoho z nejslavnějších filmových párů Hollywoodu Powella a Loy, kteří přes svých 14 společných filmů vždy zůstali "jenom" dobrými přáteli. (Pohrobek)

corpsy

Detektívka, ktorá pohltí. A nebojím sa povedať, že by oslovila aj dnešné generácie divákov svojou svižnosťou, hláškami a nadmieru skvelými hereckými výkonmi. ()

Astaroth12

Vidíte, dôležitý je rytmus. Vždy by ste mali mat rytmus pri trepaní drinkov. Manhattan  traste v rytmu Foxtrotu. Bronx v Two-stepu a suché Martini vždy traste v rytme Waltzu. To je len malý vyklaď dialogov, ktoré boli podarené i vydarené. Práve pri tomto dialógu som sa zoznámil z charizmatickým detektívom Nickom, ktorému vychádzal nejeden zábavný dialóg. Duo Powell- Loy boli vynikajúco zohraný a v jednej scéne si vyskúšali aj staré časy grotesky, keď sa v jednej scéne nádherne doťahovali. A neskutočne im to ako paru pristalo a mali niekoľko dôvtipných dialogov a scén. Ale aj herecky to bolo z ich strany roztomilý koncert a hlavne kvôli Powellovi chcem vidieť aj ostatne časti tejto serie. Preboha žena, dal som ti tri vraždy a ty stále nie si spokojná. A scéna, kde Nick pozval všetkých podozrivých a skúmal ich, ako sa tvária, tak to ma nikdy neomrzí i keď som to videl už vo veľa filmoch aj seriáloch. Ale neponúka len vtipnosť, ale aj svižnú detektívku, ktorá je nádherne vyvážená a tak sa tu spojil harmonický vzťah medzi nimi. Režisér to nádherne ukočiroval a tak  vytvoril detektívku, ktorá nezostarla a baví až do dnešných dní. ()

Krt.Ek

Postavy (konkrétně Nick Charles a jeho manželka Nora; výborní W. Powell a M. Loy), resp. jejich poznávání je v této konkrétní kriminálce zajímavější než detaily vyšetřovaného případu (k němuž titulní hrdina přijde jako slepý k houslím, takřka proti své vůli, což je též pozoruhodné), tedy se udrží v paměti déle; jestli to něčemu vadí, či ne, to si musí rozhodnout každý sám za sebe. Co se týče mne, tak to ničemu nevadí. Na každý pád, závěrečný banket s odhalením vrahovy totožnosti patří k těm scénám, které se nezapomínají, a jako takový si zaslouží být zvěčněn v komentáři. 75 % ()

kaylin

Výborný snímek, který ukazuje, že temnější detektivka se snadno může doplnit s komedií. Ale je pravda, že komedie v tomhle případě převažuje. Když ale máte v hlavní roli tak skvělou dvojici, je to prostě paráda je sledovat. Navíc je to skutečně příjemný detektivní příběh, kterému nechybí christieovské odhalení vraha v závěru. ()

Foma

Vtipný, velmi vtipný a dialogy mezi Powellem a Loy jsou jedny z nejlepších nejen mezi holywoodskými komediemi let třicátých. ()

radektejkal

I když nejsem přítel detektivek, občas (když se nechci příliš duševně angažovat) se na nějakou podívám. Třeba na Komisaře Rexe nebo Komisaře Astu (jako v tomto případě). To, že se ve spleti podezřelých ztrácím, mi nevadí, nakonec to stejně někdo objasní. Větší problémy mi dělala celková atmosféra filmu a prostředí, ve kterém "se koná". I když zřejmě nereprezentuje americkou společnost oné doby, anoncuje tu její ideál: easy money, vtipné kecy pod vlivem alkoholu, totální neohroženost (zřejmě rovněž pod vlivem alkoholu), egoistická hra na city (s alkoholem i bez alkoholu) atd. Prostě je těžké najít nějaký vztah k filmu, který se odehrává v prostředí tak odcizeném - třetí hvězda je za to, že už to je 80 let za námi. ()

Martin741

Film ani nie je vyslovena detektivka, kde sa intenzivne patra po vrahovi.  Skor je to vyboirna spolocenska konzervacka z 30. rokov minuleho storocia. kde sa hodne pije, nechybaju podvody, obcas aj nejaka ta vrazda. Ta sa vyriesi a vrah sa nasiel a potrestal. Len to nebola hlavna dejova osnova filmu, vrah sa nasiel akokeby  pomimo dalsich cinnosi. malokedy s avidi takyto film, väacsinu detektivok co som videl - tak tam hlavnym motivom bolo hladanie vraha a jeho identity  : 85 % ()

Topco

Interiérová konverzačná detektívka opradená povesťou chémie medzi ústrednou hereckou dvojkou. Ako znalec predlohy som kritický (nezaujímavo sprostredkovaná kriminálna rovina, akcia skratkovitá, "salónne" pasáže zasa zdĺhavé) a musím uznať, že knihu som si neporovnateľne viac užil. Tu treba podotknúť, že toľko vyzdvihované dialógové výmeny už figurujú u Hammetta (ktorý svoj posledný román poňal humorne a odľahčene).  *3,5 ()

Mol

HEY, WOULD YOU MIND PUTTING THAT GUN AWAY? MY WIFE DOESN'T CARE, BUT I'M A VERY TIMID FELLOW!!! Mno slabších prvních dvacet minut, ale pak se film rozjede, to detektiv Nick začne pátrat po vrahu Julie. Trošku mi tam možná vadilo, že hrdinové jsou až takový alpy. To je u hlavních hrdinů, tak trochu slabost a proto jsem se ze začátku divil, proč je tolik pokračování. Ale jak už jsem říkal, film se rozjel a začal být zajímavý. ()

hanagi

Okouzlující krimi-komediální konverzačka, která mi znovu připomenula, jak byly v minulosti geniální dialogy naprosto běžným hollywoodským standardem. ()

Hollohlaway

Geniální konverzace ústředního páru a jejich nepřetržité nalévání se alkoholem je místy neskutečně vtipné. To z tohohle filmu dělá o něco víc, než typickou Hammettovskou detektivku. Některé bývají celkem prostinké, tahle ještě ujde. Myrna Loy k Williamu Powellovi fakt sedí, jdu shánět další díly série. ()

vitekpe

Prvni dil vytecne "krimi serie" s ustredni dvojici Nick & Nora...Doporucuji vsem kteri maji radi odlehceny styl a zabavu na urovni. :-) ()

Babous

Sympatická ústřední dvojice a pejsek, ale ztratil jsem se v příběhu (popletly se mi vedlejší postavy, na můj vkus jich tam bylo přespříliš). Ten námět - vtipná manželská dvojice, kteří řeší případy - je ovšem vynikající. Pár hlášek mi utkvělo v paměti. ()

Zagros

Neskutečná chemie mezi ústředí dvojicí, to je na filmu tím nejlepším. Nejen, že jim to dohromady skvěle funguje, ale také dialogy mezi Nickem a Norou jsem si velmi užíval a těšil se z každé jejich scény. Tahle dvojice se doslova narodila pro začátek zvukového film a vůbec se nedivím jejich následné časté a plodné spolupráci. Kriminální zápletka pro mě nebyla tak důležitá a nevymyká se průměru. Přesto i ta dokázala zaujmout a zejména závěrečné rozřešení bylo velmi povedené. Jsem rád, že jsem objevil poměrně neznámý filmový klenot. Rozhodně se podívám na další filmy z celé série. ()

Rozjimatel

"Would you mind putting that gun away? My wife doesn't care, but I'm a very timid fellow." "You idiot!" "Alright, shoot! I mean, uh... What's on your mind?"     Bláznivá kriminálna komédia, právom odmenená zaradením medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Kriminálna zápletka tu vlastne slúži skôr len ako pozadie pre neskutočnú smršť iskrivého humoru, s priam zabíjackou kadenciou ("Did it ever occur to you that Chris might work?" "Shh! Oh! Now you've hurt his feelings!"). V centre rozprávania sú vyslúžilý detektív Nick Charles so svojou manželkou Norou, čo je jedna z najpodarenejších dvojíc strieborného plátna, akú som kedy videl. Obaja, tak William Powell, ako aj Myrna Loy, sú skvelí a chémia medzi nimi je doslova neskutočná ("Do you want a drink?" "What do you think?"). A samozrejme, nemôžem zabudnúť ani na významnú a hlavne zábavnú rolu, ktorú v príbehu zohráva ich pes Asta ("Now don't make a move or that dog will tear you to shreds."). Záver v štýle Agathy Christie ("The murderer is right in this room. Sitting at this table. You may serve the fish.") je parádnym zavŕšením tejto poriadne strelenej záležitosti.     "Here's to you two." "And to you two, too."      ()

Mikino00

Velice povedená detektivka srší vtipem a neztrácí na své kouzle ani po tolika letech. Případ není nijak složitý a děj je standardní. Vyjímečným ale film dělá ústřední trojice (detektiv, manželka a pes), která ve svém alkoholovém opojení a skvělou vzájemnou chemií, i s minimem vyšetřování dospěje k rozhřešení na finální večeři. ()

fleurette

Nádherná Myrna Loy, okouzlující William Powell a jejich roztomilý foxteriér Asta. Velmi vtipný snímek, především díky neustálému špičkování ústřední dvojice, zaslouženě na sebe strhávají veškerou pozornost a srší vtipem, který přerušuje jen jejich neustálá konzumace alkoholu. ()

JimiH

Film podle předlohy Daschiela Hammetta se nezapře... dobře napsaná kriminálka plná bonmotů a sympatických postav a trochu skřípajícícho rozuzlení, což však snímku pro jeho odlehčené pojetí divák s radostí odpustí. ()

Johnny Depp: western nebo detektivka?

Johnny Depp: western nebo detektivka?

04.09.2011

Fantasy western The Lone Ranger má pořád problémy. Původní suma, kterou režisér Gore Verbinski na film žádal, byla úctyhodných 275 milionů dolarů. Důvod? Armáda digitálních vlkodlaků, se kterými měli… (více)

Deppova dobová detektivka

Deppova dobová detektivka

13.05.2011

Johnny ještě ani nedoplul Na vlnách podivna do kin a už plánuje s režisérem Robem Marshallem další projekt. Konkrétně remake kultovní detektivky The Thin Man podle románu klasika žánru Dashiella… (více)