Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

Lucasion

Zpátky do minulosti..... Zachránit budoucnost Legendární agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) jsou zpět. K se sice pouze mihne na začátku, a když se musí agent J vrátit časem do roku lásky a míru 1969 tak potká jeho mladší já. Josh Brolin se této role zhostil na výbornou a i když jsem byl trošku skeptik, tak jeho charisma to rozptýlilo jako nic. Záchrana celé planety spočívá v minulosti a tak je opět na agentech Mužů v černém, aby našli toho šmejda z vesmíru a skoncovali to s ním. Po výborné jedničce a tragické dvojce je trojka svěží a plná humoru. Film se vrací ke kořenům a hlášky padají jak na běžícím páse. Zkrátka a dobře ty roky odstupu dalšímu pokračování neskutečně prospěly. Trojka navíc má drobnou zpětnou vazbu na jedničku. Prostě skvělé! (87 %) ()

Sprite

Po skončení filmu přemýšlím o 5* protože ten konec mě dostal, ale uvědomuji si, že celkově byl celý film spíš na 4*. Každopádně mě to hodně překvapilo a myslím, že tento díl předčil první dva. 75% ()

Morholt

S Muži v černém to jde od desíti k pěti. Nechtěl jsem zázraky, ale čekal jsem, že se zasměju, užiju si nějaké to bizarní monstrum i slušnou akci. Jenže mi připadalo, že Sonnenfeld ve snaze neopakovat se vsadil na úplně něco jiného, než měl. Ne že by zmíněné propriety chyběly, ale bylo jich málo a nevyužito zůstalo i cestování v čase. Co přibylo oproti předešlým dílům, byla protivná hra na city, výborný Josh Brolin a samostatnou kapitolou je pětidimenzový Griffin, asi nejgeniálnější postava v historii sci-fi. Jenže to všechno stačí jen na 40%. ()

Genero

Kdo by se nadál, že jde po deseti letech ještě z Mužů v černém něco vyždímat. A ono jo a je to ještě ke všemu vtipné a příjemně retro. Časové paradoxy vždycky neklapou, jenže to se přece nesmí tak brát a lebku jsem si naštěstí vycpal slámou, už když jsem tahal kačera. Takže se můžu zaradovat nad scénkami s transcendentálním mazalem Warholem a tím intergalaktickým Rain Manem, který sice vidí, co se v pěti dimenzích kde šustne, ale počítání sirek ho moc nebere. Nápad s výměnou starého dobrého bručouna K za mladého K, který je proti svému alter egu naprostý extrovert, protože se dvakrát skoro usměje, mě předem mírně děsil, ale po shlédnutí jsem přesvědčený, že pan Brolin bude za nějakých sto pět, sto šest let vypadat úplně stejně vyschle jako pan Jones. Spíše jsem naplněný splínem z toho, že ta blonďatá čičinka vyzrála v babochlapa Emmu, na kterou odmítal vlézt pan Thompson už v pětasedmdesátém. Ale co, máme tu báječného záporáka, vesmírného Rusáka Borise a ten by mohl zaskočit na šňůře za všechny ZZ Top, kdyby tedy měli místo očí triedry a ne flašky od bourbonu, takže je to vlastně nejlepší díl. ()

ScarPoul

Rovnaký prúser ako v prípade dvojky s tým rozdielom, že príbeh je zaujímavejší a cestuje sa tu časom. Len akosi nedokážem pochopiť čo sa deje zo žánrom sci-fi tento rok. Looper, Prometheus, Totall Recall. A teraz toto. Všetky tieto filmy majú jedno spoločné. Výborný úvod, ostatok je neznesiteľná filmová predvídateľnosť. Muži v čiernom 3 majú kopec svetlých momentov a aj keď neobsahujú žiadnu trápnosť - až teda na úžasný hlasový prejav Emmy Thompson, jedná sa o celkom znesiteľnú jednohubku. Lenže od polovičky - kedy sa vo filme objaví znova ultimátum, zo mňa všetko nadšenie odpadlo. Bolo to furt o tom istom a neviem prečo som vôbec nepredpokladal, že to dopadne zle. Výborný vtip s Warholom aj s mimozemštanom, vidiacim mnohé alternatívy jednej budúcnosti, a samozrejme Brolin, ktorý výborne paroduje Lee Jonesa, ale to je všetko. Ak cestovanie časom tak Back to the Future a ak Mužov v čiernom tak prvý diel. ()

Mike.Myers

Strašně moc jsem chtěl tento film vidět a přijde mi trošku hrubé, když od někoho slýchávám něco typu : Nejslabší díl série, já si to osobně nemyslím a MIB 3 je stejně dobrý jako předchozí dva díly.. Konec byl takový jaký byl, ten se mi líbil nejméně ale.. To je věc názoru 90% :) ()

Dydzej

Nejnovější kousek ze série Man in Black je přesně takový jaký ho očekáváte. Průměrný. Určitě v něm najdete vše, co tam má být. Vtipné hlášky, záporák, střílení emzáků a nějaký příběh. Bohužel ani jedna z výše zmíněných vlastností není dotažená do konce. Některé hlášky jsou opravdu sofistikované a nutí člověka zavzpomínat (Andy Warhol), ale s prvním dílem se to nedá srovnat. Záporák má sice schopnosti na pobytí celého lidstva, ale z nějakého důvodu není schopen svými trny připíchnout diváka do sedačky. Krom jedné scény, kde dvojce JK vyčistí bar od "špíny" si moc akce neužijete, většina příběhu je tažena kupředu rozhovory a nikoliv krva.. slizkými bitkami. Několik logických nesrovnalostí by se dalo vytknout (V roce 1969 mohli být generálové černoši?), ale vzhledem k povaze filmu je můžeme přehlédnout. Zajímavé je, jak je svět v roce 1969 představen. Především ukazuje kam se od té doby posunuly hodnoty společnosti a že i kdysi se žilo dobře. Závěrem snad jen dodám, že film má pouhých 100 minut, takže byste se stejně neměli nudit a pokud letos nemáte na co koukat, mohu to doporučit jako neutrální komedii na večer. 70% ()

BoPo

Úvod síce vzbudil dojem, že sa bude jednať o naozaj pestrú, oku a duši lahodiacu zábavu. Bohužiaľ, potom prišlo zapadnutie do dvoma filmami vyjazdených koľají. Boris napriek svojmu nepeknému menu dokázal vzbudiť dojem kvalitného zloducha, ale žiadna veľká diskotéka sa nekonala. Tommy Lee Jones dostal brolinovský facelift, to beriem ako príjemný benefit. Suma sumárum dobrá, jednorazová, black jednohubka, ktorú už by som po štvrtý raz nerecykloval. ()

maseer2

příjemná nostalgická zábava, která po scenáristické stránce místy malinko skřípe.. přesto spokojené 4* :) ()

Lordkolol

3.7/5 - Milé překvapení! Nic jsem od toho vlastně ani nečekal, šel jsem na (čsfd před-premiéru) s pocitem, že ten film bude jen další vykradačkou námětu prvního dílu a ve výsledku jen tupou "zábavou" alá vytočme z týhle značky další peníze. Samozřejmě, že se nekoná žádný super zázrak, který by film posunul do vyšších levelu kinematografie, ale zábava je to dobrá. Will Smith, skvělý pop-kulturní narážky (viz. Andy Warhol, hippies a celkově ztvárnění 60's) dělá z filmu příjemnou pop-cornovou zábavu u které není potřeba nijak přemýšlet, jen si sednout a bavit se. ()

Avalon820

Pokud jsou vaše očekávání střízlivá (což by vzhledem k tématu, žánru, režisérovi, nepovedenému předchozímu pokračování a mnoha dalším faktorům být rozhodně měla), pak se můžete těšit na příjemné překvapení. MiB 3 se hravě vyrovnají "kultovnímu" prvnímu dílu a ač si to mnoho diváků nedokáže připustit, je to zkrátka tak. Muži v černém byli vždycky ptákovina, pestrá a akční, zkrátka bezmyšlenkovitá jízda s trefnými vtipy a jinak k tomu snad ani přistupovat nelze. V roce 1997 to však bylo něco nového - proto také ty ovace. Třetí pokračování v roce 2012 už pak asi logicky tak originální nebude. Ovšem co do kvality jsou tyto dva filmy zcela vyrovnané, zatím si stojím a o to jde. Pokud se vám tedy předchozí díly (nebo alespoň ten první) líbily, určitě se podívejte i na tento. Ale zdůrazňuji - berte to střízlivě. ()

Idée_fixe

Ja krůtí brko, to tedy docela čumím, jak to tu tolik lidí odsuzuje! :-( Já jsem přímo nadšená, to tedy byl mazec! :-D Líbilo se moc moc moc, dokonce mnohem víc, než "jednička"! Žeru filmy, kde se (jakkoliv, kamkoliv, za jakýmkoliv účelem) cestuje v čase, a tady to byl prostě extra nářez. :-) A to jsem se původně trochu bála (navzdory tomu cestování v čase), že se mi tento díl moc líbit nebude (obzvláště po menším zklamání s "dvojkou"). Ale samozřejmě tak neslintám jenom proto, že se tu cestovalo v čase. Je tu velká spousta dalších podnětů - za všechny např. (má oblíbená) 60. léta, (můj oblíbený) Andy Warhol (a jeho "druhé já"; vtipné poznámky ("Co je to za kreténa?" - když mu J. sdělil, že ho obdivuje; nebo jak v nouzi "dělá už jen polívky" :-D :-D, atd... )), perfektně vybraný herec pro mladého K., který mi ho dobře připomínal (a to nejen podobou, ale i gesty, mimikou, dikcí...), vtipné průpovídky a hlášky, různé drobné odkazy pro pozorné (mnohdy zmerčitelné jen na pár vteřin), etc., etc... ()

bouncer

MiB byly vždycky odpočinkovým filmem, u kterého můžete vypnout a pobavit se. Líbilo se mi, že si na nic nehrál, tedy alespoň jednička. A trojka jde přesně v tomhle duchu. Nabízí zábavu, nenáročnou a možná trochu prvoplánovitou. Ale stále dobrou, v duchu komedií let devadesátých. A to se mi v dnešní době líbí - není to přeplácaná sračka, ale solidní film, který (ač nemám rád pokračování) si bere to nejlepší z prvního dílu a vypráví prostý příběh s několika dokonalými narážkami (Warhol, Obama atd.). Za mě slušné 4*. ()

MoiJe

Hromada zbytocnych chvil a kecov, malo vtipnych mzakov, malo oh yeah akcie, malo vyuzity 3D potencial. Proste malo. Oci z toho ale nebolia, OK. ()

Terva

CITÁT - Tohle není manželská návštěva, tak se přestaňte žužlat....... Tak teda, pojďme přepsat historii. Hlavní protivník tohoto příběhu je Boris "Bestie". CITÁT - Jmenuju se jenom Boris!!!........ Je to Bogledit - vyhubená mimozemská rasa. Film nabral novou dimenzi a tím je cestování časem a časový paradox. To je přesně dle mého gusta. Zazní i nejznámější klišovitá otázka ze všech klišé o cestování časem. CITUJI - Jaký je dnes den? A měsíc? A rok? Nebojte, nejsem blázen........... Spousta hlášek v celkem známém příběhu o mužích v černém, který se moc nevychýlil ze své linie, což je myslím dobře. CITÁT - Oh nééé, to je tahle budoucnost!!........... Ke konci je to i velice dojemné. No, prostě uronil jsem slzu. Natočeno podle stejnojmenné komiksové předlohy Lowella Cunninghama v produkci Stevena Spielberga. CITÁT - Tam, kde je Smrt, je vždycky Smrt......... CITÁT - Prosím majitele modré rakety s Warpovým pohonem ať se hlásí v kanceláři.......... Tak tohle byla skvělá jízda. Pokud to tedy není ta budoucnost, kdy "K" zapomene dát dýžko. To bylo o fous. ()

Chermy

Nikdy jsem nečekal, že to povím, ale třetí muži v černém jsou překvapivě dobrý film. Po příšerném druhém dílu a dnes už trochu nudném prvním, přišel překvapivě svěží vítr. Umím si představit proč se tolik škrtalo ve scénáři, i proč došlo na dotáčky a odložený termín premiéry. Třetí muži v černém si totiž hrají s cestováním v čase a to je vždycky na bednu. Nutno říci, že scénárista moc bedna nebyl, protože film je samý časový paradox! Ale myslím si, že nad tím všichni zúčastnění po třetím kole dotáček nakonec mávli rukou....ono to totiž překvapivě funguje i tak. Většinou mě nesmysly ve filmech dráždí, ale tentokrát ne. Je to vtipné, svižné a dobře natočené po všech stránkách....klobouk dolu, milé překvapení. ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den