30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

moviefan4

Postaviť toto ako pokračovanie tak dobrej jednotke je hanba. Proste nedá sa na to kukať s takým nadšením ako na jednotku. Celé zle ()

Bilky

Tak toto je totálny průser (po našom priekak)! Prachsprosté použitie námetu a parazitovanie na prvom filme je postačujúce iba pár úvodných minút, potom sa naplno ukážu všetky slabiny od nudnej réžie, trápneho scénara a neuveriteľne stupídneho deja, až po amatérske herecké výkony, mizerné triky a hlavne: úplnú absenciu horrorovej atmosféry. Vydržal som do konca len so sebazaprením a odmenou mi bol finálny boj hl.hrdinky s upírskou kráľovnou, pri ktorom som sa až rozosmial nad tou stupiditou. A záver je typicky wtf. Ani len ľakačky neboli správne načasované, proste celé zle! 20% ()

Xpat

Tohle pokračování si nezasloužil nikdo. Čert vem, že hlavní postavou se stala jiná herečka, ale 1 díl byl originál a bohužel už asi i jen bude. Připadalo mi to prostě moc suché. ()

HakuSaku

Na pôvodný snímok z roku 2007 sa to vôbec nechitá... A okrem toho tý pištiaci a vreštiaci "šašovia" ma výtačali do nepríčetnosti... ()

MFZB

Upírske horory nejak zvlášť neobľubujem, ale tento spolu s perfektným predchádzajúcim dielom boli fakt super. Podľa tunajšieho hodnotenia som očakával nejakú jebnutú a stupídnu sračku, ale dostala sa mi našťastie pomerne dobrá podívaná. Film ako taký moc kvalitný nie je a taktiež sa nedá porovnávať s prvým dielom, ale niečo do seba má ale dialógy to teda niesu. Stupídnejšie dialógy ako v tomto filme som ešte hádam ani nepočul, čo slovo to "fuck, shit,...". Takže v tomto smere je to kokotina, ale ináč dosť dobrá podívaná. V niektorých prípadoch aj dosť dobrá atmosféra a krvavé scény taktiež nie sú na zahodenie. Proste taký trocha lepší priemer. ()

Scenixia

Jako pokračování je Doba temna opravdu špatná. Kdyby to byl upíří horor, který by se neustále nesnažil tak navazovat na předcházející první 30 dní dlouhou noc, bylo by to dobré a hodnotila bych ho 3 hvězdami.. Jako pokračování je to zlé. Zklamání bylo veliké. ()

Snibrota

Akože nie som nijaký fanúšik twilight, ale 5 hviezdičiek za toto??? Akože nehnevajte sa na mňa, ale dopozeral som to len kvôli tomu že mi to bolo ľúto vypnúť, keď som si to už zohnal. Upíri mi pripomínali mimozemšťanov, Stella sa hviezdnou rýchlosťou stane z ťuťky vodca klanu pomstychtivých a nakoniec ten trápny koniec, ktorý som čakal už od tej lode. Ale tak budiš. ()

djcremo

Tak až takýto prepad oproti jedničke som nečakal. Žiadny dej, slabé výkony hercov, bez energie, bez fantázie. Deravý scénar, začiatočnícke chyby vo filme, ako napríklad prichádza do hotela za tmy a jak vojde do izby, tak vidno cez záves ako svieti slnko ako na poludnie, vyjde von a tam zasa tma a kopu iných nezmyslov. A ten najväčší prišiel nakoniec. Celkovo film o ničom. ()

Atten

Četl jsem komentáře ostatních uživatelů a rozhodl jsem se, že neudělám stejnou chybu, jako oni a nebudu brát film, jako pokračování. Bohužel, ani to nepomohlo. Chybí mrazivá atmosféra, stejně jako blažený pocit nevědomosti (co jsou skutečně zač a odkud se vzali). Prostě to, co měla jednička. Zato tady nechybí stupidní, nudné dialogy a krev s hustotou čaje, nepochopitelné chování a reakce postav. Výměna herečky v roli hlavní hrdinky je asi největší kůl do srdce filmu. Určitě si takhle nízké procentuální hodnocení nezaslouží. Ale pokud hodnotím jedničku čtyřmi hvězdami, tady i při nejlepší vůli nemůžu dát víc než dvě. - ,,Co to k čertu provádí? To je krev?" - Neasi, ty debilní hovado. To je jahodová poleva... ()

brasek odpad!

Nestráviteľné pokračovanie geniálneho upírskeho hororu. Je mi na zvracanie a stále kričím "STOP" ! Od videofilmu som nečakal nič skvostné, ale ak už dej musím posúvať manuálne dopredu lebo nemôžem sa pozerať na tú úbohosť, tak len odpadom hodnotiť môžem. ()

Sentinel

Ale jo, bylo to celkem fajn, takový horší průměr. Srovnávat s původním klenotem je samozřejmě mimo mísu, tohle pokračování je béčko-céčkové každým coulem, ale to se dalo čekat už z ukázek. ()

MorraEddie

Já bych to zase neviděl tak černě. Na to,že se jedná o video film jsem docela spokojený. Efekty byly docela slušné a akce taky nebyla zrovna dvakrát hrozná. Herci hráli celkem obstojně a jako výsledek je to celkem stravitelné. ()

gpx

První půlka a všechny její půlky se mi moc líbily, ale od okamžiku, kdy partička vstoupila na loď se z toho stala totál-brutál odpad žumpa jako Brno. ()

Catella

Pokračovačka upírskýho řádění. Tentokrát v normálním městě. Rozhodně stojí za to, shlédnout začátek. To doporučuju všema deseti úplně všem. Úplně všem! Takže i ti, co neradi horory. I ti, co neradi krev. I ti, co neradi filmy obecně. Prostě všichni. Mrk na to, jak ty upíry na začátku usmaží na konferenci :-D. Doufám teda, že je tahle scéna na začátku, už je to totiž docela doba, co jsem to viděla... Co mě trochu mrzelo je to, že ve filmu sice pokračuje postava Stelly, ale nehraje jí stejná herečka. Proč?? Co to má za smysl?? Takže jak jsem psala, doporučuju začátek a zbytek úplně v pohodě oželíte :-) ()

miromir

prijemny akcni horor ve stylu blade,lehce navazujici na 30 dlouha noc ale nema to tu stavu a ty koule jako zminovana "1" nektere sceny jsou velmi povedene, jine mene, hlavne konec je divnej. ()

v0jt1s3k

Totalni demence postav. Profici, co zlikvidovali v par mestech hnizda, se chovaji jako deti a delaji vsechno pro to, aby se o nich vedelo. To, ze umi zachazet se zbranema, to jim clovek uz verit nemuze vubec. Hlavni hrdinka mela oblicejovy vyrazovy fond asi jako Steven Seagal v soucasnosti. A do toho budget na efekty. Jako video film proc ne, dat to v patek na nove, tak zatleskam. Ale vydavat to za pokracovani 30 days of night, to je moc. Jednicka misty za atmosferu, ale jinak spatny, spatny spatny ()