30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

cerbygerby

Pokračování skvělého hororu, které určitě nedosahuje kvalit 1 dílu, ale jak tu někdo píše že je to hrozné, tak to je podle mě až moc tvrdé, prostě se jedná dobrou střílečku se zombíkama, přesně rok po té.... kterou já hodnotím průměrně za 3* a 55% ()

Ygnor odpad!

Jestli byl první díl slabý, kdy mě štval zejména umělý sníh v přetopeném studiu, ale dalo se na to s jakýmsi sebezapřením podívat, tak včera jsem omylem začal sledovat tuto "upíří kauzu". Některé filmy jsou debilní už ze své podstaty, třeba krokosaurus vs psychopiraňa, a pokud to tvůrci myslí jako satirickou parodii, tak je snad na místě dát i pět hvězdiček. Jenže tady, kde se tady celý tým tváří vážně, vyberou (vykradou) ty největší scénáristická klišé, seberou ty nejtupější herce, (přirozeně genderově a rasově správně namíchané), nastrkají jim do ruk plastové atrapy a do úst veskrze oduševnělé dialogy (některým přidají i cigára, aby to byl ten pravý underground) a pak na ně pustí místo bandy zfetovaných negrů z ledlampama, nějakou kvazigotickou pop(!)subkulturu v čele s rádoby Alžhumbrou Čachtičákovou. Omlouvám se všem filmům, kde jsem dal třeba jen tři hvězdičky, jelikož jsem byl přísný. Bohužel budu muset ještě dlouho revidovat svá dřívější rozhodnutí v porovnání s tímto "opus dementiae". ()

Alexandre

V porovnání s atmosférickou napínavou jedničkou jsou Dark Days pouze otřesným až směšným pokračováním, které s prvním dílem nemá téměř nic společného. Kde je to úžasné mrazivé prostředí a napětí na každém rohu? Zůstává pouze hlavní hrdinka, kterou vyhledá skupina lidí se stejným příběhem a co mají asi v plánu? Zničit upíří klan, nebo spíš jeho organizátorku, proč ne? Já osobně bych dal přednost úplně jiném příběhu, útok na odlehlé město byl ideální, ale tohle? Děj nudí po celou dobu a víc než pár leknutí divákům nenabídne. Tohle pokračování nikdy nemělo vzniknout! Vy, kdo jste viděli jedničku a líbila se vám, tak si ji uchovejte v paměti jako jeden z hororů roku 2007 a na tohle pokračování radši zapomeňte, pokud jste ho již neviděli. ()

Petulka88

Už dlouho jsem neviděl nic tak laciného. Tady je totiž laciné úplně všechno: akční i násilné scény, dialogy, příběh, prostě všechno. I ta krev vypadá jako notně zředěná malinovka. A omluvit to tím, že je to prostě jenom béčko, je nesmysl. I to nejnaivnější béčko má totiž aspoň hlavu a patu. Všechno je to ještě o to horší, že první díl byl opravdu poctivý horor. Tohle je ale úplná zbytečnost. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Pokračovanie, ktoré nie je najhoršie. Dej sa nám presunie do LA a naša Stella sa po udalostiach na Alijaške, rozhodne informovať svet o upíroch. Po nejakom čase si ju nájde skupina ľudí s podobnými osudmi s začne hon na kráľovnú Lilith. Príbehovo je film fajn a je aj zaujímavý ale bohužiaľ len príbehovo. Akcie je to až príliš na 89 min filmu, keďže prvý bol pekne atmosférický a tento skôr akčný ako atmosférický. Herci sú sympatický a hrajú celkom fajn ale opäť pokles oproti prvému filmu. Tempo je šialené oproti predchádzajúcemu filmu. Masky sú slabé a pôsobia až vtipne. A ten koniec? Človek by čakal nejakú poriadnu nadupanu akciu ale toto? Prečo meniť atmosféru a tempo filmu cca 10 min pred koncom? Film môžem odporučiť ale s upozornením, že si pokazí prvý film. Celkové hodnotenie za mňa je 40%. 20% za nápad, ktorý nie je najhorší a 20% za sympatické postavy. ()

web-dat

Není mnoho dobrých upírských filmů. Ani tento není úžasný, skvělý brilantní. Ale má něco do sebe. Atmosféra filmu, hudba a herci drží tento film nad propastí - odpadu. 4 hvězdy dávám , protože mě film bavil. celkově 65% ()

coinneach

Je pokračování nedávno vzniklého upírského kultu 30 dní dlouhá noc takový průšvih, jak naznačuje hodnocení na mnoha filmových webech? Ano, vzhledem k předchůdci, který svou přímočarostí dostal do transu nejednoho hororového fanouška, musí zákonitě přijít zklamání. Doba temna se celou dobu plahočí od nikudy nikam, dějová linka je nedůvěryhodná, motivy chování postav nepříliš jasné a co je hlavní, přestože krve přilíš neubylo, děsivý potenciál scén se výrazně zmenšil, chce se říct zakrněl a to lze přičíst na vrub značně neumětelské režii, která de facto pohřbívá celý snímek. Přes všechny zápory si ale tento videosequel zachovává určitý zábavný potenciál, je možné se i párkrát leknout a divák neznalý jedničky si film může dokonce užít, jelikož lákavé je již téma samotné. Výsledný dojem ale zůstává značně negativní a pomsta přežívší od masakru v Barrow steží někoho nadchne, už jenom pro ten zápach laciného sequelu, kterým čpí celých 90 minut. 40 % ()

TSZ

Naprosto nezajímavý a hloupě nudný horor, který vůbec ničím nevybočuje z řady mnoha a mnoha dalších obdobně špatných děl. Jednička byla relativně osvěžující dílko (ačkoliv také nepřinesla nic nového), ale druhý díl je opravdu zcela zbytečný. Nefunguje tu vůbec nic, dokonce ani lekačky (které snad zvládně natočit i dítě) a o přímo do očí bijící blbosti hlavních postav se nemá smysl rozepisovat. ()

Megynka

Nebylo to špatné, ale hlavní hrdinka byla silně nesympatická a protivná, což mi hodně ubralo na "líbivosti". ()

Knor

Zbytečný, naprosto zbytečný. 30 dní dlouhá noc byla dokonale fungující upírská řežba s perfektní atmosférou a obří porcí strachu. Tady nefunguje nic, jen tu a tam je nějaká akce, jinak nic. Z upírů nejde strach, postavy neajímavý, děj nudnej. Atmosféra žádná, zbyla jen chabá střílečka a upíři. Budu asi dělat, že tohle pokračování nikdy nevzniklo a hotovo. ()

intro

No nebylo to tak vynikající jako prvních 30 dní, ale zas takhle nízké hodnocení si tohle nezaslouží. Jo má to své slabé chvilky, ale koukat se na to rozhodně dalo. Já dávám 65%. ()