30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

FilmFan24

Sterilní horrorový vývar natočený digitální kamerou přímo k uvedení na BD a DVD. Televizně a hrozně staticky aranžované scény nezachrání jedna nebo dvě lekačky. Zbytečné pokračování, které kdyby nevzniklo, nepřipravilo mě o drahocenný čas... ()

AlistairMir

Tak tohle je absolutně dokonalá ukázka průměru. Člověk se u toho nenudí, usekne se tam pár hlav, herci jsou snesitelní, upíří královna ukáže své přednosti ze zadní části těla, upírů bude hromada a budou nenávistně ječet, napětí si vezme dovolenou a závěr se pokusí být překvapivej. Nikdo mi tam nevadil a zároveň jsem ale ani nikomu nefandil a bylo mi úplně jedno kdo umře a kdo se konce dožije. Na jedno podívání ale určitě dobrá volba, člověk se u toho odreaguje. ()

Trevor

Zbyyočné pokračovanie vynikajúcej jednotky. Preživšia hrdinka z Barrow na Aljaške sa spojí s lovcami upírov a chcú ich zastaviť v ich "hniezde", ktorým je loď. Atmosférou, bohužiaľ ani efektmi či hereckými výkonmi sa to príbehu v Barrow ani len nepriblížilo a tak sme videli jedno z najhorších pokračovaní pomerne úspešného hororu. ()

Dubro

Aj keď nápis „(viblejo film)“ som bral za niečo ako „vopred ospravedlňte zníženú kvalitu filmu“, tak na takú biedu som pripravený nebol. Dobu temna za sequel skvelých 30 dní považovať nemôžem a Ben Ketai urobí najlepšie, ak v budúcnosti sprzní nejakú vlastnú myšlienku. Hlavne bez účasti tragédov, čo si pol filmu obhrýzajú palec a druhú polovicu krčia čelo. Veru, zo Sančézovej žiadna Alica nikdy nebude a Števovi Nilesovi, čo naškrabal scenár aj k pôvodnej tridsiatke, by som dnes trošku preriedil prsty na tých rukách. ()

berusche

LEHKÝ SPOILER: Oh!!! 30 minut dlouho na tuhle krátkou, i když nepopíratelně temnou, pointu! Upíři mluví jazykem, jenž zná pouze hrstka vyvolených a ty zuby jsou tak příšerný, že z nich nejde ani strach, a zakrvácená trička si aktéři mohli asi tak 3x za film převlíct! No ono se vůbec tou krví nešetřilo, ale nevím, jestli ku prospěchu. A ten závěr? To má být jako neotřelé? To je zbytečné, zombie se dávají do béčka, ne do hororů o upírech, a to i přes echo, které na tuhle bombu dostanete v polovině filmu, abyste nakonci nebyli překapeni. Já byla, ale spíš tím, proč je hlavní hrdinka nutně v některých záběrech za zenitem a co do krásy taky moc nepobrala. Že by to nikdo hrát nechtěl? ()

Chen

Od videoprodukce se nedají čekat úžasné triky, ale atmosféra a gradace se dá zvládnout i s minimem prostředků. Tady to nevyšlo. ()

Martin741

30 Days of night Dark Days je "horor" v ktorom sa niet coho bat. Jedine, co by ako - tak mohlo nahanat strach, je katastrofalna rezia Ben Ketai-a a tragicke herecke vykony /zlate casy dvojice Hartnett -- Melissa George su minulost ...../ 1 % ()

bourec

Přiznám se,že od určitý doby se snažim pokračováním vyhejbat,tady sem udělal vyjímku.Ale skvělej první díl tady dostal úplně trapnýho bratříčka,na kterýho se nedá koukat.Proto sem po necelý hodině usnul.10%. ()

dubinak odpad!

Absolutně nechápu, co tohle mělo společného s bezkonkurenčím prvním dílem.. Zjev upírů ubohý, zklamalo mě ,že už umí s lidmi komunikovat, atmosféra Los Angeles se nedá porovnávat s ledovou Aljaškou a herecké výkony...škoda mluvit. Nevím, proč tento hnus nese název 30 dní dlouhá noc: Doba temna, když v LA žádná noc netrvá měsíc. A když dají do tak dlouhé stopáže (bylo to tak hrozné, že už jsem se nemohla dočkat, až to skončí) nějakou tu erotickou scénu, myslím, že tím nezvýší hodnocení diváků (alespoň doufám). Kdyby to byl pořádný horor, tak proti takové scéně nic nemám, ale podle mě se to vážně nehodilo. A pokud si tím někdo kompenzuje tu hrůzu okolo, tak to potěš. ()

Martrix

Velmi, velmi průměrný film, který se snaží navázat na o něco povedenější jedničku. Žádný nový příběh, pointa, nebo aspoň náznak neotřelého pohledu na úpíry. Jen jsme se přesunuli do LA. Stejně jako spousta jiných úpířích filmů, se ani tento nevyhnul spoustě nelogičnostem. Ono se to nejspíš nepovede žádnému filmu o úpírech, ale i blbina se dá podat s nadsázkou, nebo aspoň stylově, jako třeba u Bladea. Jenže 30 dní dlouhá noc: Doba temna, postrádá nejen šmrnc, ale i charismatickou postavu, které by měl člověk chuť aspoň trochu fandit. Mia Kirshner byla už od začátku bezchutná jako hamburger pro vegetariána a když se pokusila působit drsně, bylo asi tak děsivé, jako kdyby šla s pletací jehlicí na Predátora. Díky tomu, že jsem si před projekcí přečetl hodnocení na CSFD, nejsem zklamaný, ale těch 92 minut, jsem určitě mohl využít smysluplněji. ()

bartias

Po originálu s atmosférou, která se dá krájet (řezat, kousat, rvát na kusy... vyberte si) přichází bídné pokračování za málo peněz. Špatně (ne)vygradovaný film vyloženě nudí. Je tak zvláštně nepovedený, že béčková sexbomba Diora Baird se v něm dokonce neobjevuje v tradiční roli prsaté blondýny z Playboye. Fanouškům se doporučuje omrknout upíří královnu Miu Kirshner v traileru a jinak tuhle záležitost úplně přeskočit. 3/10 ()

tom88

Úplne zbytočné pokračovanie úslešného a kvalitného upírskeho hororu. Film postráda hlavne dej, nejakú zaujímavejšiu zápletku a dejovú linku. Dá sa povedať, že to bola nuda, kde divák spozornie iba na nejaký ten výstrel alebo vreskot. Jediné čo bolo ako tak znesitelné bol vizuál a nejaký ten efektík, ale to film neospravedlňuje, no aspoň bolo vidieť že v projekte boli peniaze. Inak herci, réžia, atmosféra nič moc a ani kamera za veľa nestála. Ani upíri nestáli za to. Na tie 2* to je len tak tak. 38% ()

Radiq odpad!

Nedokonalej zfušovanej slepenec všech možnejch sraček, tak to vidim já a už nikdy to snad neuvidím. Furt tam omílaj městečko Barrow, kde se odehrával první díl, kterej mimochodem považuju ze velice originální a dobře udělanej. Tohle jenom využívá jeho úspěchu, kurví tomu jméno a nějakej Dane vubec nevim, proč tady vůbec byl. Bohužel místo kvality narazíte na tuny omletejch situací (jak kdybych každej nápad už viděl tak v 5 až 10 filmech), nelogickejch rozhodnutí a iracionálního chování a pokaženejch detailů, kterejch si nejde nevšimnout, jak jsou trapné (fleky na tričku má v každé scéně uplně jinak a když ho sundá, tak ani podprda nejde dolu). Pak mě teda navíc ještě furt štvalo, jak ti upíři furt pištěli, jak nějakej pišta hufnágl nebo poraněny prase. A asi je moderní všude nasypat hejno bab - hlavní záporačka, hlavní klaďaska, vedlejší drsná klaďaska, zachráněná holka... a v podstatě jenom jedna až dvě větší mužské role. Jo, je to jenom další zkurvenej upírskej video film bez nápadu, kvality a bez šance... A všimněte si těch zubů - všichni upíři vypadaj, jak kdyby je měli buď z levného obchodu se srandičkama nebo od babičky ze sklenice... ()

Nivenx

Hodně smutné, trapné a bez nápadu, št'ávy a inovace. Vlastně téměř bez ničeho a úplně zbytečný film, který kazí pověst skvělému prvnímu dílu! ()

Doudis19

Nedůstojné a otřesně nízkorozpočtové pokračování jednoho z nejlepších hororů posledních let. Uznání zaslouží snad jen několik poměrně slušně nasnímaných, akčních scén a pár svěžích myšlenek scénáristy. Naopak veškerá snaha o vážnost, dialogy, charaktery to vše je naprosto špatně. Značnou část viny nese i každý kdo se podepsal pod tak nezajímavý a mdlý casting. Ebene Olsenne, odpočívej v pokoji! ()

ecceHOMMO

Porovnávať s jednotkou je snáď strata času - je to neporovnateľné!!! Toto je len ďalší z radov upírskych filmov, ktorému chýba náležité napätie i akčnosť a v ktorom inteligencia je len cudzie slovo. Rozdiel od iných takýchto filmov je len ten, že 30 dní dlouhá noc: Doba temna môže ryžovať na svojom názve pretože jednotka sa vryla do pamäti hádam každému priaznivcovi takéhoto žánru..... ()

st.jim

Proč? Proč se tohle natočilo? Děj byl zajímavý asi jako Paroubek v politice. Dialogy "bohaté", jako děti v Somálsku. Scénář a režie? To je minimálně na kopanec do prd... Kameraman musel něco hulit, protože jsem občas čekal, že se ta kamera otočí o 90°....Šmarjá, a ten konec, to byla třešnička v kanálu. ()