30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

habertek

Tak jedničce toto nesahá ani po paty! Celý děj převedli do města, kde ve spojitosti s FBI upíři ve velké zabíjejí a skrývají se na lodi, na které jezdí od kontinentu ke kontinentu, kde vyvražďují. Jistě, že mejí svou královnu, teda čekal jsem nějakou zrůdu, ale královna byla nad očekávání hezká! Nic moc...jedničce jsem dal 5* (tu bych asi zařadil do první desítky nejlepších hororů co jsem kdy viděl), ale toto má u mě 50%...Jinak herecké nahrazení Joshe Hartnetta a Melissi George je ubohé a směšné!!!! ()

deep odpad!

Pevně doufám, že si tenhle paskvil nikdo nekoupí, takže se nezaplatí (i když, rozpočet musel bejt směšnej) a nevznikne další díl. Nulová atmosféra, tupí herci, tragickej scénář a vůbec: Tohle je plivanec do ksichtu velmi dobrýho prvního dílu. ()

Solverino

Tak jsem byl zvědavej na pokračování, ale ztráta času. První díl velmi velmi dobrý, pokračování skoro na odpad!. Jedna hvězdička z piety k prvnímu dílu. Tak takhle teda ne, to se na to rovnou vys.rte! Takový hovadiny točit. Herci nehrajou, jen trapně blábolej, horší je něco říkaj a dělaj něco úplně jinýho = no prostě hnus fialovej :( Ztráta času. ()

Havala

Ze začátku docela slibný horror, postupně ale dominují špatné herecké výkony, předvídatelné situace a klišé průběh. Pochválit lze místy dobrou kameru, vizuální stránku, zato surroundy prakticky nevyužity. Jako několik komentářů přede mnou - film nemá větší dynamiku, jen tak se bezcílně brouzdá dál, toto se nedá trpět u dramatických filmů natož u horrorů. Tři hvězdy za ty krvavé efekty. Dvě jsou přece jen hodně málo :-) ()

rob_troy odpad!

Omylem jsem zaměnil tenhle díl za původní z roku 2007 s Joshem. Tak naivně jsem si říkal, že vysoké hodnocení podporuje trapnej hereckej výkon Diory Baird, idiotský ksichty upírů a rádoby fiktivní upírskej jazyk, kterej zněl teda nechutně uboze. Snesl jsem necelou půl hodinu a potom jsem si říkal, že Josh nikde, tak je asi chyba. Díky Bohu, že jsem zjistil ten omyl a film vypnul. A pak, že člověk používá jen 10% svýho mozku. Negativy jsem zmínil, všechno se odráží do hodnocení, jelikož jsem film bral jako více než 70ti%. ()

mark9th

Po jednotke sklamanie. Herci vymizli, príbeh tápe v originálnosti predchádzajúceho dielu, prostredie je nezaujímavé. Jednoducho všetko dobré sa stratilo a jedná sa o ľahko podriemerný béčkový horor. Ako povinnosť pre milovníkov jednotky áno, ale ako plnohodnotný sequel a horor NIE! ()

johnsnow odpad!

Nuž hneď po jedničke som sa vrhol na dvojku a mal som sa na to radšej vymrdať. Bože môj s tak dobrej pecky urobiť takto drblé pokračovanie. Akože najprv to začína celkom sľubne ale keď sa objavia tí "profíci" ktorý tvrdia, že majú skúsenosti s lovom upírov a hneď pri prvej akcii s nimi upíri vytrú koberec, tak je vám jasné, že to neni dobrý film. Aspoň mne to z toho jasné bolo. Vypol som, dávam odpad a nikdy som o druhom dieli 30 dní nepočul. ()

Olafsson

Teda tohle je oproti vyborne jednicce katastrofa.  Nuda od zacatku do konce. A sexy hlavni vampyrice to opravdu nezachrani. ()

mrclTV odpad!

Dalo sa to čakať, pokračovanie celkom sľubného prvého filmu je nízkorozpočtová tuctová skupinová vyvražďovačka, ktorá skončí v prepadlisku dejín (či vašej pamäti) ešte skôr ako skončia záverečné titulky. Pôvodne som chcel dať jednu hviezdičku zo súcitu, no za ten smiešno-trápny koniec (kde hlavná postava nejak vypustila svoj mozog z hlavy) si film zaslúži odpad. ()

p.i.t.b.u.l odpad!

Tak tento film byla hrozná nuda. Po prvním a o mnoho úspěšnějším prvním dílu, jsem si myslel, že to bude solidní pokračování se vším všudy. Místo toho jsem se nedočkal ničeho, jen mně to stálo 1,5 hod mého času. Co se mně na tom líbilo nejvíce byla návaznost na první díl. Tím to však končí. Děj, herci to vše bylo na bodě mrazu. O akci ani nemluvím. Hrozná otrava. Lekavé scény byly předvídatelné už při úvodních minutách filmu a to raději ani nemluvím o závěrečné scéně na lodi, kdy se nám zrodila nová akční hrdinka, která má vše na milimetr připravené a naučila se zacházet se vším za 1 den. Ale i to bych prominul, kdyby ten film nebyl tak strašně nudný a ubohý. Pro mně totální katastrofa, která se neměla dostat na denní světlo. ()

patsandor

Bohužel po lahůdkové jedničce zklamání. Při formátu Direct2DVD, jsem to trochu očekával, ale pořád jsem doufal, že to vyjde. Na tricích a maskách je vidět, že rozpočet byl hodně skromný. Jednička dokázala s 30 mil. rozpočtem super atmosféru, masky i triky, o to víc teď jednička vyniká. Nejvíce mě ve dvojce iritovala hysterka Amber, ta měla zařvat hned v začátku filmu. Ponurá atmosféra pryč a akce poskrovnu, kecající pasáže se dotohoto typu filmu prostě nehodí, ale asi ušetří hodně peněz. ()

CrazymanM

Ach bože,to zase byla hrůza!Dalo mi hodně přemáhání shlédnout tento film celý,protože to stálo hodně úsilí.Celý film byl velice slabý,dementní,přiblblý,se zjevně omezeným rozpočtem(což ovšem častokrát není překážkou pro dobrý film).Dávám jednu hvězdu z úcty k filmu "30 dní dlouhá noc",který byl velice dobrý a zároveň bych tento film doporučil shlédnout těm,kteří tuto sračku hodnotili vysoko,např.Verbal111,protože jestliže toto bylo nadstandartní,pak ten tzv.Tvajlajt,který jsem bohužel neviděl,ale vím,vo co go,musí být all exclusive.Souhlasím např. s J*A*S*M*em,protože i já jsem usínal a dodívat jsem se musel až druhý den,jen se mi to,bohužel,nestalo poprvé,neboť takovejch slaboučkejch hororů je vícero! ()

djbarrel

Dle mého se nejedná až o takový průser jak tady mnozí rozepisují. Jasně pokud to budu srovnávat s geniální a v mnoha ohledech takřka dokonalou jedničkou je to průser. Průser totiž je že v názvu je 30 DAYS OF NIGHT . To je vlastně jediná chyba. Kdyby to tam nebylo, řeknu, že se jedná o takovou upírskou vyvražďovačku ala Blade, ale v tomhle případě myslím o dost lepší, protože naši hrdinové nejsou superhrdinové se super mocí, ale jen banda nakrknutých lidiček což filmu dodává jisté plus. Někdo by řekl, že tím to postrádá jiskru, ale mě nadlidi moc nebaví. Takže v poho, herecký výkony v poho, celkově je to dobré. Jasně o horor se zrovinka nejedná ,snad jen první scéna s upíry, když se nořili ze tmy v nějakým tom bunkru byla trochu děsivá, ale jinak nic moc. Přesto bych film klidně hodnotil celkem vysoko, ale právě ten problém v názvu film dost zazdívá. Kdyby to byla jen a prostě DOBA TEMNA a byla označena jako akční scifi bylo by to v poho. Takhle to ovšem dost pokulhává, ale myslím že jen proto že jsme se namlsali skvělou jedničkou, nicméně o průser se určitě nejedná. 60 % ()

kacir

Uz tradicne cakam menej od pokracovania, ale toto bola teda riadna kravina a citelne horsia asi o dve triedy. Uplne zbytocny film. Neushlasim s tym, ze pre fanusikou prvej casti je to povinnost vidiet. Je to skor urazka. ()

Sattiens

Film je sice na 4* ale tu pátou přidat prostě musim, jelikož takhle nízký hodnocení si nezaslouží! Řekl bych, že to verbal vystihl přesně. ()

vodkasesemte

tolik teplejch hodnocení, dám verbalovi s pětkama (po těch debaklech) ještě jednu šanci. nuda. v pulce jsem byl v lednici a hledal něco, do čeho bych se zakousnul sám. byl tam jen pudink, tak jsem to říznul vodkou a šel spát. ()