30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

Meteorista

S původním filmem to má společného pramálo. Snad jen černé roztáhlé zorničky a pár detailů, jen nastiňujících, že se tento film nějakým jiným (krom názvu) inspiruje. Chování hrdinů je nelogické a zmatené - proč jdou zrovna tam, kam jdou/proč jsou zrovna tam, kde jsou/proč udělali tohle a támhleto... Potěšil mě na tomto fakt, že hrdinové nejednou přeci jen přiznají, že nemají žádný plán a že neví, co dělat. Ale celkově na jedno zkouknutí určitě dobré a tak toto "pokračování" původnímu filmu ostudu přeci jenom neudělalo. ()

Matli

Jednička byla luxus, dvojka je jeho slabší opak. Ale na seriálový herce ne úplně špatný. Vše (včetně kamery) vypadá docela lacině. Blbější sebevražedný upíry jsem dlouho neviděl a ta jejich queen taky neni moc hezká (v obličeji:-) ). Viděl jsem ale i mnohem horší filmové pokusy, jako kulisa dobrý. 34% ()

Yarwen

Příliš klišovité a mnoho nelogičností v ději. Kdybych si nevšiml, že jsem první díl už hodnotil, ani bych nevěděl, že jsem ho už viděl - doufám, že na jeho druhý díl zapomenu stejně rychle. ()

Bozvav

Jako horor nefunkční, jako příběh o upírech taky nefunkční, neb film žádný příběh nemá. jen bezduchá vyvražďovačka. Nicméně po druhém shlédnutí poopravuji hodnocení. Je to pořád stejná sračka, ale jistou temnou atmosféru to má a občas nějaké to napětí se taky vyskytlo. Tento díl měl mnohem větší potenciál, než jednička, bohužel zůstal dosti nenaplněn. Za mne 50%. ()

Hapretor

Trapné, nudné, nezáživné, předvídatelné, lacině zahrané, jednoduché, vůbec ne napínavé, a znám mnoho dalších negativních slov. Jen na jedno kouknutí. Mimochodem ani jednička se mi nezdála bůh ví jak skvělá. Ještě, že tu byl někdo tak schopný a natočil "Bladea". To by pak v rámci upírských filmů nebylo skoro na co koukat. ()

Raziel_cz

Nevím, co jste všichni čekali? Je to VIDEO FILM, chápete?! VIDEO FILM! To znamená, že to nešlo do kina, ale rovnou na DVD, čili film spadá do úplně jiných měřítek! Jediný podnětný komentář tady má verbal111. A co můžu říct za sebe? Hlavní hrdinka je strašná, ale to byla už v komiksu a stejně jako v případě 30 Days of Night jsou i Dark Days příběhově velice nepřesnou adaptací, ovšem se stejně dobrou atmosférou. Čili pro ně platí to samé, co pro jedničku. Já se bavil. ()

johnywalker

Po nadprůměrné jedničce přišlo pokračování, které jí nesahá ani po kotníky...nuda!!! - tak by se dal film popsat, 1* ale nechám, přece jenom, jsou tam upíři...:D ()

Wolvie

Zkusil jsem to a neměl jsem.Zatímco 30 dní dlouhá noc pod vedením Davida Sladea představovala světlý bod v současné hororové mizérii,její video-sequel je prachsprosté béčko toho nejhrubšího zrna,který zabíjí vše,co bylo na prvním dílu dobré.Fanoušci původního filmu,myslím to s vámi dobře,proto zapomeňte,že něco jako tenhle film vůbec existuje. ()

burton odpad!

Chtěla bych být upírem. Ale ne v tomhle filmu. Ale podívejte se na to, konec za to vážně stojí! Pustila jsem si to v půl třetí ráno, nemohla jsem spát. Těšila jsem se na pokračování z roku 2007. Ale tohle bylo, horší, než poněkolikáté vylouhovaný čaj. No a ten konec! Vážně nekecám a....není to bojler....?....počkat???ale ne není, to byste fuck nevymysleli :)... budete čučet. ()

Johny M.

Po vynikajícím prvním díle docela slušný video pokračování. Prostředí už není takový, originalita taky žádná (skoro jsem tam viděl Bladea) a kameraman epileptik... ale jinak slušný, bavil jsem se... (souhlas s: verbal) ()

Manhattan odpad!

K tomuhle není nic co dodávat.Kdyby tohle nemělo název 30 days of night , ale jmenovalo se to například "o upírech a lidech" tak bych alespoň jednu hvězdu dal, jenomže tohle bylo i na mě moc. ()

foundation odpad!

Komu sa prvy diel pacil u druheho z 90 percent nadseny alebo vobec spokojny rozhodne nebude. Komu uz jednotka pripadala nicim vynimocna a skor slabsia, dvojku nech nepozera ani omylom. Menej ako polovicu som vydrzal pozerat regulerne, druhej polovici som musel pomoct fast forwardom a koniec bol tak trapny ze som to len hned vypol a zmazal. Takmer nepozeratelna kravina. Tym nemyslim len ten scenar ktory uz ani neberem do uvahy, co ineho sa dalo cakat. Myslim tym vsetko od hercov, cez reziu az po kameru. Dalsia z nekonecnej rady tragedii. ()

Wopat

Tohle snad ani nemělo přijít na svět. Raději bych to ani nenazýval pokračováním poměrně úspěšného upírského hororu. Vše, co bylo původně to dobré na prvním filmu, se tady vytrácí. Z upírů už vůbec nejde strach, všude samá profláklá klišé, kterými si člověk pouze připomene starší, mnohem lepší filmy o upírech. Rádoby lovci krvežíznivců ve stylu Wesleyho Snipese pro mě byli tak nedůvěryhodní, že jsem měl co dělat, abych to dokoukal do konce. A co prosím měl znamenat ten goauldí hlas Lilid, poloviční upír, gramofon, a další a další chabé pokusy napodobit něco, co se tak osvědčilo už dříve někde jinde. I přes všechny hrůzy jsem tomu pořád dával šanci. Ale jakmile bylo vyřčeno: "Už strašně dlouho jsem nic necítila..." Tak jsem pohřbil veškeré naděje. ()

dandislav1991

Co čekat od pokračování poměrně průměrného, tedy spíše lehce podprůměrného snímku, prostě když 1. díl stojí tak za 2-3 hvězdy ,tak tenhle stojí tak za polovinu, takže 1 hvězda a to snad jen za slušnou kameru a střih. ()