Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

t0ny

Tak. Konečně jsem, po několika měsících, našel odvahu hodit i sem pár zbytečných slov. Po dobu sledování jsem si pořád říkal, na co se to sakra koukám. Nějaká podstata, motivace, cíl, myšlenka? Nic. Ale se záverečnými titulky se něco zvrtlo. Někde se se zaduněním přehodila obrovská páka poznání a já si řek: Co jsem to sakra viděl? Celý film se totiž tváří strašně nevinně, ale jak se čas naplní , to co má být jasné a nevyhnutelné, je najednou hrozně nestravitelné. Nicolase Cage nemám moc rád, ale co tady předvedl, je mimo mé chápání. ()

GOREGASM

Leaving Las Vegas je opravdu depresivní záležitost, na kterou musíte mít náladu, abyste si to užili se vším všudy. Příběh je jednoduchý, ale maximálně úderný a naléhavý. Beznaděj z něj doslova stříká formou hektolitrů chlastu, které do sebe postava Nica Cage nalívá a bezmocný divák ví, že ani snaživá prostitutka v podání­ Elizabeth Shue ho z těchto sraček nevytáhne. Pár úsměvných momentů se ve Vegas sice odehraje, ale Figgis dobře ví­, že nechce rozesmát, a proto když už se zasmějete, čekejte rychlou štiplavou facku. Nicolas Cage si tady střihnul stejně jako Elizabeth Shue životní­ roli, kterou se Elisabeth narozdíl od Cage nepodařilo­ zopakovat. Těžká deprese, ve které vás režisér nenechá ani na vteřinu vydechnout a po 112 - ti minutách vás vyplivne upocené a pokroucené. 100% ()

JirkaLexa

Smysl mi to dává asi stejný jako film Strach a hnus ve Vegas. Ale své kouzlo to má do určitých mezí. Příběh boužel není moc zajímavý a vše se točí okolo napájejícího se Cage, který ale zahrál jednu s životních rolí a film rozhodně pozvedl. Stejně tak i jeho věrná "pretty woman" Elisabeth Shue. K tomu všemu neutrální prostředí Vegas a kasína, milostné scény nebo spíše dramaticko alkoholické scenérie a místy vhodná hudba. Výkon Nicolase Cage zvedl pro mne tento film z 3 na 4*, ale nedělám to rád... 65% ()

Hubis_

Velmi zajímavý snímek.Někdy až neskutečně depresívní a kolikrát si člověk řekne,jak se někdo může takhle dobrovolně ničit chlastem.Úžasný Nicolas Cage svoji roli vzal opravdu zodpovědně a je to jeho jedna z nejlepších rolí. ()

Rockerman

Takovým lidem, kteří se nezdržují naléváním do skleniček a pijí alkohol takzvaně "z krku do krku" nebývá už většinou pomoci. Nicolas Cage ve své životní roli, za kterou získal Oscara a nejspíš poprávu. ()

AnanAss

Takhle by si asi Elvis ódu na Las Vegas nepředstavoval. Nicolas Cage, dokonale vystihující citát, že více než nadměrná konzumace alkoholu je metla lidstva, v autentické roli ožralce, který žije jen proto, aby mohl ráno vstát, kopnout do sebe půl litru vodky, vykoupit polovinu regálu s chlastem, před obědem stihnout rvačku v baru, dorazit se v bezvědomí v kasinu a noc strávit v záchvatech po boku prostitutky Elisabeth Shue, jediného světlého bodu na konci jeho života. A to vše jen proto, aby mohl ráno vstát, kopnout do sebe půl litru vodky, vykoupit polovinu regálu s chlastem,… Za jazzových tónů pomalu plynoucí vztahovka dvou ztracených existencí, kterým není dáno se jakkoliv změnit, ale i přesto spolu zažijí nejhezčí chvíle v jejich nejhorší fázi života. Geniálně podané herecké výkony v hlavních rolích, jsou už jen třešničkou v pomyslném panáku Chupita. ()

Besyn

Neoddiskutovatelné kvality to samozřejmě má,ale já tenhle snímek prostě nedávám.Jsem totiž vášnivý konzument piva (jakmile jednou začnu,skončím až budu pod stolem) a při představě,že bych mohl dopadnout jako Cage....no,radši nic. ()

pravo

Tento film ma zasiahol ako blesk z jasného neba a odkedy som ho prvýkrát uvidel už viem ako by som chcel zomrieť. Smrť uchľastaním a usexovaním podľa mňa nie je strašiak ale závan rajského vánku. N. Cage je v LLV neobyčajne presvedčivo vykreslený ako skrachovanec a alkoholik a E. Shue je prostitútka pre ktorú by som ja osobne asi prehodnotil svoje plány. Tak nazdravie. (ideálne by bolo upiť a usexovať sa tak v 80-tke) ()

Biopler

Skvelá psychologická dráma, za ktorú bol Oscarom ovenčený Nic Cage - ozaj bravúrny výkon, lebo svojho Bena prežil dokonale. Veľmi starostlivo je vo filme vybratá hudba, hlavne songy od Stinga sa k určitým pasážam filmu strašne hodia. Great job. ()

lxbch

Nejlepší výkon Nicolase Cage ze všech filmů, které jsem s ním viděl (ne jako že by seděl vedle mě a koukali jsme na to spolu). Taky film s nejlepší přípravou na roli - opíjet se do němoty. Tenhle biják mě hodně dostal. Emočně velmi silný příběh, jež je zároveň odstrašujícím příkladem pro začínající alkoholiky, ale v žádném případě to není žádná lékařská agitka. Scéna, kdy Nick na ex dojíždí flašku alkoholu je celkem mrazivá... Kdyby se natočil komornější český remake, asi by se to jmenovalo Leaving Stodolní ulice. ()

sumperacek

Postřehy: Asi nejlepší Cagova role. Během filmu převážně zelená barva jeho obličeje, depresivní film skoro po všech stránkách, Elisabeth Shue je pro mě typ herečky, která zraje v průběhu filmu. Zakomponovat do filmu druhý příběh nebo trochu humoru a hodnotil bych více. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007