Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Wolfvater

Někdy vám prostě něco nesedne. A já si nesedl s tímto filmem. Proč vlastně? Nechci snižovat herecké výkony (zejména Cage hrál výborně a věrohodně, Shue mi již moc věrohodná nepřišla), depresivní náladu, jež na mne dýchala od počátku do konce... Vlastně vše, jak má být, ne? Ale já nedokázal udržet pozornost, od poloviny jsem se začal nudit. Deprese je vleklá záležitost, to jistě. Ale já jako divák to nedokázal ocenit. Zkrátka když se začnu u filmu nudit tak moc, jak jsem se nudil, nemohu dát vysoké hodnocení. Chvíli jsem spekuloval o třech hvězdičkách, ale pak jsem zjistil, že to bych dal pouze pod vlivem vysokého hodnocení, jaký tento fil má. Ale když budu hodnotit čistě sám za sebe, musím dát pouze 2 hvězdy - pardon! Řekl bych, že po dalším shlédnutí třeba upravím své hodnocení, ale bojím se, že žádné příště už nebude. Nevím, co by mě přimělo k dalšímu shlédnutí filmu. ()

(fun)tomas

I came here to drink myself to death.....You can never ever ask me to stop drinking. Do you understand? Ešte nikto predtým a nikto potom nezobrazil sebadeštruktívny život alkoholika tak hodnoverne a sugestívne ako Nicolas Cage. Neovládateľná a nekontrolovateľná chuť na akýkoľvek alkohol, triašky uprostred noci, výpadky pamäte, občasná agresivita, to všetko je podané naozaj realisticky. Každý okamih v Benovom živote je po traumatickom zážitku podriadený alkoholu. Pije uprosted noci v posteli, za volantom pri šoférovaní, v sprche, dokonca aj pri potápaní sa v bazéne. Po určitom okamihu s tým nedokáže a už ani nechce prestať. Kiežby som tento film videl pred trinástimi rokmi. ()

MartinSTFC

Toto se prostě nedá slovy popsat. Neskutečně smutné drama a popravdě, nejsilnější film na toto téma, který byl kdy natočen a za tím si stojím. Nicolasův výkon v tomto filmu je strhující, ovšem osobně mě více chytl za srdce příběh Sery, která jediné, co chtěla, bylo milovat a být milována, za jakoukoliv cenu. ()

skok01

Film mě nezklamal. Naopak ani po přečtení upoutávky k filmu jsem nic takového nečekal. Film naprosto předčil má očekávání. Film je surový, surově realistický, je naprosto drsně reálný v každém svém okamžiku. N. Cage v hlavní roli podal naprosto bravůrní, strhující výkon, zahrál to skvěle, až mi z toho běhá mráz po zádech. Doporučuji. ()

Tezuka

Oskarová role Nicolase Cage, kterého jsem viděl v mnoha rolích a velice si ho jako herce vážím, protože dokáže každé roli dát přesně takové charisma, jaké je potřeba. V Leaving Las Vegas hraje opuštěného a citlivého Bena, který propadne alkoholismu a rozhodne se utéct do světa Las Vegas, kde se seznámí s půvabnou Sérou, která se živí tím, že poskytuje "služby" za peníze, a když na ni náhodou narazí Ben, řekne si taky o jednu noc. Nicméně místo noci plné vášní se mezi nimi vytvořilo zvláštní pouto, oba se začali sbližovat a zamilovali se. Pozoruhodné bylo, že se oba navzájem tolerovali, i když se Ben upíjel alkoholem k smrti a ona dál pokračovala v tom, co jí šlo nejlépe. Musím říct, že se jedná o poměrně silné psychologické drama, které se neštítí zachytit i tu nejdrsnější realitu, a od toho se odvíjí i ten závěr. I přesto, že se mi to líbilo, tak nemůžu dát 5, protože pochmurný film ve mně vyvolává pochmurné myšlenky a takových si užívám dost i tak. ()

intheend

Cage určitě není nejlepší herec na světě, ale v tomhle filmu předvedl svůj životní výkon a Oscar je na místě. Dechberoucí příběh člověka, který je odhodlán skoncovat svůj život a upít se k smrti. Odcestuje do Las Vegas, potká štětku, která se do něj zamiluje i přesto, že ví jak to skončí. Za mě jeden z filmů, u kterého neváhám dát 5*. Doporučuju písničky One Bourbon, One Scotch, One Beer a I Drink Alone od George Thorogood and the Destroyers, které se k tomuhle filmu perfektné hodí. ()

SantaCruz

Nebýt Kejdže tak po filmu ani pes neštěkne. Nuda,táhlo se to jak.. Nebudu se opakovat se zdejším hodnocením na chvostu, ale absolutně se shoduji se všemi. Ze slušnosti tu jednu loupnu tomu Nikimu. ()

Awer

Vlastně dost naivně a "levně" natočené, ale ten typ filmu, u kterýho fakt nezáleží, kolik detailů bylo mimo ()

CradleSKS

Asi bych se zeptal proc se takovy film toci, deprese, prusery vse ostatni zpusobene chlastem, za ktery si muze clovek sam. Rekl bych jeho vec, at si tak zije, kdyz chce, ale za tim chlastem je nejaky duvod, ktery ho nejspis k tomu vsemu dohnal. Bohuzel mi to pripomina jednoho kamarada, ktery do toho podobne spadl a cesta zpet moc snadna neni, pokud vubec nejaka je. Nick Cage postavu zahral brutalne presvedcive, toho kamarada mi hodne pripominala, zmeny nalad, vybuchy vzteku, radosti, atd..proste ztracena existence. Klobouk dolu zatu roli..zato davam 4*, mozna i proto, ze mam rad atmosferu Las Vegas.. ()

jauahaoas

Nicolas Cage není pro postavu alkoholika vůbec vhodný. Vzpomeňte jen z českých notorických klasiků: Zdeněk Štěpánek v Dnes naposled, Josef Vinklář v Hadí jed, Menšík v Dobří holubi se vracejí, David Švehlík v Úsměvy smutných mužů nebo polští notoričtí klasici: Robert Więckiewicz v Výmyk nebo U strážnýho anděla, popř. celá partička v Klér (o Skandinávcích ani nemluvě). Cage zahrál maximálně v "60 sekund" jinak je to arménská nafouknutá bublina. No a ten dabing od Mahdala je také příšerný. Je sice podobný intonací k originálu a to je právě ta hrůza. ()

Bogrant

Alkoholizmus, prostitúcia, hazard, Las Vegas - všetky tie, pre film zaujímavé veci, zabalené v jednom balení s nápisom (Ne)hľadanie zmyslu života. Fantastický Cage, hriešna Shue, ale nebyť to až tak depresívne, úzkostlivé a chladné, bolo by to možno pútavejšie. Aspoň pre mňa. ()

nikhaj

Prostituka co robi nocne spozna notorickeho alkohola ktory pije 24/7. Nerealna kombinacia najde sposob ako "spolu fungovat" ale aj tak to nieje dlhodobo udrzatelne. Zaujimava psychologia vstahu ale toto je skor tragicka romantika. Kazdy z nich bojuje so svojimi demonmi ()

remotrumpet

* Pitie ti snáď poskytuje možnosť sa zabiť?" - "Alebo zabíjanie poskytuje možnosť piť."  "Jediné k čomu sa vraciam domov je zubná pasta. Aby ma zbavila chuti semena." " Mám chuť sa spraviť keď  ti dávam peniaze." - "Urob sa..." My one and only love je super krásny jazz štandard song.✓ ()

besito

Zpočátku jednoduchý a předvídatelný vývoj příběhu se mi dostával stále hlouběji pod kůži,až jsem ke konci trpěl spolu s Cagem,který zde podává výkon hodný obdivu a poprávu byl za něj odměněn. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007