Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

Mefistofelle

Ujeté:). Filmů o pomatených doktorech a jejich experimentech není zrovna málo, ovšem tento se řadí k jedněm z nejbizarnějších. Koho by tohle normálně napadlo? Konečně je kromě ordinérního exploitationového mučení k vidění také něco zcela jiného a svým způsobem mnohem úchylnějšího. Děj se sice občas zadrhává na mrtvém bodě, kde má tendenci pěkně dlouho zůstat, ale jako celek se film jeví jako ne podprůměrná podívaná se zajímavým nápadem. ()

Rocky88

Odvážný krok, odvážný námět, ale strašný scénář. Takové lidské blbosti jsem během hodiny a půl ještě neviděl. Představte si, že jedete v hluboké noci němčourskym lesem, najednou píchnete pneu. Takže vystoupíte a skrz ten les jdete někudy někam, prostě hledat někoho. Pro jistotu začne pořádně pršet. Když najdete dům, kde se svítí, hnedka zazvoníte. Vstoupíte do vnitř po tom, co vám otevře chlap s nejhororovější držkou, jaká vůbec existuje, a první, co vám řekne, je "Jste samy?"?... Věřte mi, že takových kravin tam je habaděj... Ale holkám to v předkolu slušelo, to jo. A je to i docela zábavný :) ()

Nach

Zajímavý námět, který byl ale totálně pohřbený pod nelogickým scénářem. Jednání postav (dobrých i zlých) je naprosto stupidní (když můžu utéct pro pomoc, tak se vrátím do sklepa pro omámenou přítelkyni) a ač se herci snaží a hrají skvěle, jejich motivům (tedy konkrétně motivu hlavního záporného hrdiny) jsem prostě nevěřil. Za promarněnou příležitost a docela slušnou atmosféru uděluji 40%. Více si tento horor u mě nezaslouží. ()

Rodriguez

Celkem zajímavý potenciál, který se bohužel ve filmu trošku táhne :-( Hlavní hrdina (tedy spíš záporák) vypadá jako dozorce, který vypadl zrovna z koncentračního tábora! Bohužel logika (nebo spíš stupidita) některých lidí v určitých situacích je hodně směšná a člověk to už musí brát hodně s nadhledem. 35% ()

TommyLeeJape

Už jenom fakt, že někdo dokáže přenést takovouto myšlenku na filmové plátno bez toho, aniž by mu lidi mířili pistolí mezi oči, je docela znepokojující. Myslím tím, představte si vánoční večeři Toma Sixe s rodinou: "Tak co mami, viděli jste s tátou můj nový film?" Co by mě ale zajímalo ještě víc, je vánoční večeře u herečky, která ztvárnila prostřední článek stonožky. Ale dost bylo o večeřích. Postavit film na takto zvrácené myšlence je sice zajímavé nebo možná i odvážné, ale rozhodně ne obdivuhodné (stejně jako Twajlajt). ()

dubinak

Něco, co se fakt nevidí. Už jen ten nápad s lidskou stonožkou si zaslouží pár hvězdiček. Pak tu máme toho zvráceného Martina. Děj se nijak nevleče. Rejža se s tim nepárá a od první minuty ukazuje, co je hlavní postava zač. Těch dvou Američanek mi bylo chvílemi fakt líto. Stopáž tak akorát a vyváženost děje vcelku dobrá. Tom Six talent nezapře, ale doufejme, že není takový perverzák i v reálu. ()

destroy83

Komentář může obsahovat možné SPOILERY. Řádně úchylný kousek ze země tulipánů, ve kterém režisér nechává uskutečnit vskutku zvrácené fantazie německého chirurga na penzi. Že půjde o ujetou zábavu, dávají tušit hned úvodní scény, kdy se americké turistky na své okružní cestě po Evropě pokoušejí dostat do německého klubu jménem Bunkr a po cestě narazí na slizského maníka ve starém meďáku, který jim na prosbu o pomoc odpovídá velmi svérázným způsobem za názorné ukázky práce s jazykem. Naděje na pomocnou ruku svitne až při navštívení domu postaršího doktora, jenž má s nimi ovšem úplně jiné plány. Do trojky následně přibírá mladého Japonce a celý pokusný ansámbl vězní v suterénu svého domu, který má ke svým pokusům patřičně vybaven. Tvůrci se i přes nějaké to řemeslné klopýtnutí daří v divákovi vzbudit nepříjemné mrazení a slabším povahám přivodit pocit na zvracení. Tyto pocity si divák udrží s přehledem poslední dvě třetiny stopáže, po kterých jej čeká opravdu nářezový konec, kde se dočká i nějakého toho gore. Celý snímek táhne především ultraúchylný nápad a vynikající herecký projev představitele Dr. Heitera, což je záporák par excellence. Ovšem ani ostatní herci nejsou vůbec špatní a spolu s obstojně podaným příběhem dotvářejí lehce nestandartní hororovou zábavu, kterou nemůžu ohodnotit méně než čtyřmi hvězdami. ()

pufina

Asi nepochopím, jaký zvrácený člověk může přijít s tímto nápadem. A to nemluvím o hercích, kteří do toho šli. Po většinu filmu jsem nevěděla, zda mám stonožku litovat, smát se nebo jít zvracet. ()

PainM8

Zajímavej nápad. No jelikož je film v jistejch státech zakázanej, tak jsem se o něm dozvěděl až z epizody South Parku. Tenhle díl nebyl špatnej, ale měl asi zůstat jako jedinej, pak to není nic zajímavého už, ale tenhle díl doporučuju. ()

tojowoeZNK

Bavil sem se dobre protoze sem se uplne vcitil do role toho doktora a sledoval to s fanatickym smichem .)) a jeste sem mel chute prcat stonozku ze se mi i nachvilu postavil :D ()

Ketchi

Jako komedie je to špičkový! A Dieter Laser byl skvělej záporák už v Lexxu, tak jen potěší ho vidět v něčem jiným. ()

WolfR

Byl jsem svědkem jednoho z nejzvrácenějších filmů historie, ale také svědkem jednoho velmi špatně napsaného a idiotského filmu. Zároveň však ten nápad je, přinejmenším zajímavý. Tom Six to nemá v hlavě v pořádku, ale já asi taky ne, 2 hvězdy. ()

KajusaK

Velice zajímavý horor, který stojí za povšimnutí .. Režisér si opravdu umí vybrat pořádného uchyláka :-)) .. Taktéž se skláním nad hereckým uměním prostředního článku. ()

animaxis

No,nevím jestli bych se za to měl stydět,ale jelikož mě názory na mě nezajímají,tak říkám že jsem se na to vydržel dívat do konce.Od nizozemců jsem takhle odpudivou věcičku nečekal,ale nemůžu říct,že by mě to šokovalo.Šokoval mě spíše druhý díl,ale ten budu komentovat až za chvíli.Lidskou stonožku můžete brát jako odporný horoůrek(já to jako horor neberu),nebo jako takový zajímavý a šokující,lékařsky přesný dokument o zvrhlosti lidské mysli,co se stane,když si chce šílený německý doktor hrát na Boha s dvěma Američankami a jedním japoncem.No,tři hvězdičky jen za to,že jsem u toho vydržel,protože se mi na to dalo dívat a za to,že to tak šokovalo a znechutilo svět. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013