Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

Nettrass

Dr. Heiter je blázen, nedovede si spočítat, kolik v dnešní době utratí za boty. P.S Nikdy jsem netuši, že někdo může být, až takhle v řiti. ()

Flego

Nejde o tú zvrátenosť vymyslieť takýto príbeh o ľudskej stonožke, skôr stupídne výkony zainteresovaných. Režisér a scenárista v jednej osobe hľadá len spôsob šokovať divákov, čo sa mu aj darí, ale to je asi všetko. Je to hlúpy film. Predpokladám, že pripravovaná dvojka pôjde v podobných stopách. Hoci si neviem predstaviť o čom by mala byť. Ale to možno preto, že nie som úchyl. ()

virus10

Nechutný, zvrácený, nelidský. Přesto musím dát vysoký hodnocení. Vůbec jsem se totiž nenudil a i těm nesympatickým policajtům ( jak Schimanski :D ) jsem přál, aby toho hnusáka oddělali. Naštěstí je ta nechutnost ve filmu spíš pocitová, protože tam nejsou nějaký přehnaný detailní záběry. Což se prý o dvojce říct nedá, tak nevím jestli se na ní taky dokážu podívat. ()

anais odpad!

Ústřední motiv jako od Clivea Barkera, ale tím ta podobnost končí. Six se vyžívá v povrchní nechutnosti, a na atmosféru kašle. Nebo ji prostě neumí, protože Lidská stonožka působí filmařsky velmi amatérsky. ()

GigaPudding

Velmi velmi bizarní nápad lidské stonožky, na kterém se nese vlastně celý film, protože nic víc tam ani není. Nejdřív divák dostane trošku lehčí zábavu se starým prasákem v autě, ale hned za chvíli se to přenese k domu opravdového úchyla. Nebudu řešit jestli byly herecké výkony dobré nebo špatné nebo jestli je scénář a chování postav nějak přiblblý, ale v téhle části přichází to opravdové hloupé chování postav, protože kdyby mi v noci otevřel někdo jako tenhleten úchyla z filmu, tak bych řekla slušně nashledanou, otočila to a šla znovu bloudit lesem :). Ten herec asi ani nemůže hrát kladné role díky své vizáži. Dál už se řeší jen stonožka a scény se stonožkou jsou docela fuj :). Úchyla si hraje se stonožkou tak dlouho než k němu přijdou policajti a on předvede scénu, za kterou by mu nasadil rovnou kazajku i komisař Rex, ale vzhledem k tomu že v tomhle filmu jsou postavy scénářem nasměrovávané okatě jen k tomu nejhoršímu, což se mi na tom moc nelíbilo, tak to nakonec dopadne jinak a skončí to velmi bizarně, vyhroceně a beznadějně a to tomu zas naopak pomohlo, takže to bude dneska za stonožku ****. Ale pro běžného diváka je to asi jen pěkně bezdějová blbost s úchylem a stonožkou. :) ()

jonyyy

Druhý a třetí článek stonožky, neboli dvě Američanky, podávají na začátku filmu neuvěřitelně špatné herecké výkony. To šlo vidět, že jsou naprosté neherečky. Naštěstí se film vyvíjí tak, že od jisté doby už vůbec nemluví :D. Co se týká hlavního představitele, taky chvílema podává špatné výkony, ale chvílema je zase dost přesvědčivý a když se nad tím zamyslím, tak se přesně tento způsob hraní k jeho postavě hodí. Lidská stonožka je naprosto zvrácený film, ale za ten nápad se musí ocenit. Opravdu nechápu, jak někdo mohl něco takového vymyslet. Při prezentaci pacientům, kde doktor vysvětluje průběh operace, jsem se musel nahlas smát, jak moc to bylo absurdní. A nikdy mi tak nevadilo, že ve filmu někdo sere, jako když musel ten Japonec. Brr. Rozporuplný film - 60% ()

Pítrs85

Forma jaksi zvítězila na obsahem, pokud se to dá takhle napsat, aka kterak kontroverzní námět zabít ale fakt jako hafo nudným scénářem, tohle je totiž kurevská nuda, vážení. A to, že nám tu pomalu nejpodstatnější věc, tedy operaci a přerod těch tří chudáků na stonožku, ani neukázali, je podraz největší. Tohle už dneska dokáže šoknout asi fakt jenom hororem diváky nijak nepoznamenané. Ale Dieter Laser byl jako novodobý doktor Mengele výživnej, takovej Udo Kier 2.0, škoda, že je to to jediné, co by se tady dalo vypíchnout... ()

eraserhead666

Zde jde veškerá objektivnost stranou. Tady se nebudu pohybovat s vrámci roků, ale rovnou desetiletí. Lidská stonožka byl pro mě zážitkem desetiletí, s hororovým nápadem desetiletí a úchvatně démonickým záporákem (v podání zcela geniálního Dietera Lasera, jehož tvář je neuvěřitelnou kombinací Christophera Walkena a Lance Henriksena) desetiletí. Je to nechutnost, jejíž krása spočívá v tom, že po obrazové stránce film zase až tak nechutný není, jenže po celou dobu sledování, vám něco neustále v mozku brnká a buší na centrum vnímání nechutnosti. Aniž by k tomu potřeboval Pasolliniho explicitní zobrazování nechutného a odporného, je The Hunam Centipede pro mě v konečném důsledku mnohem nechutnější, brutálnější a bizarnější, než Pasolliniho Saló aneb 120 dní Sodomy. Podrobný popis dr. Josepha, jakou operaci podstoupí jeho oběti a závěrečných několik desítek vteřin filmu, patří k tomu nejsilnějšímu, co jsem za poslední dobu viděl. Viděno na FF10, kdy během projekce omdlela jedna dívka, ono to teda bylo s největší pravděpodobností kvůli vydýchanému vzduchu v sále, ale kdyby to bylo kvůli filmu, vůbec by mě to nepřekvapilo. ()

SOLOM.

Když jsme se na letošním FF2010 dozvěděli, že se bude v pozdních nočních hodinách promítat film z názvem Lidská stonožka, tak jsme si ho nemohli nechat ujít. Do té doby mi sice tohle dílo absolutně nic neříkalo, ale z vyprávění mých kolegů jsem byl docela nažhavený a jak se později ukázalo absolutně nelituji toho, že jsem na něj šel. Po dlouhé době jsem měl možnost vidět něco tak zvráceně úžasného z čeho mi během projekce několikrát nepříjemně zamrazilo v zádech. Byl jsem naprosto uchvácen nejen samotným námětem, ale i hereckými výkony a především solidní atmosférou, která mě doprovázela během celé projekce. Navíc když zhruba po půlhodině u tohoto filmu omdlela mladá dívčina, dostal film ještě větší vážnost. Zcela určitě to bylo tím hnusným vzduchem jenž v místnosti panoval, ale možná se na tom mohl lehce podílet i samotný film či jeden z návštěvníků a zvuky jenž občas jeho tělo vydalo. Naneštěstí se ve filmu objevilo několik nelogičností, jenž byly přímo k smíchu a to trochu ovlivnilo mé hodnocení, které nebude za plný počet. ()

Scrytcher

Film, o kterém je zábavnější mluvit, než ho sledovat. Tom Six je jako malé děcko, co právě objevilo slovo 'hovínko' a baví se tím, že ho nacpe všude, kam to jenom jde. To nejsmutnější na tom je, že kromě konceptu a implementace stonožky nemá snímek, co nabídnout. A tak nám nezbývá, než si z nudy všímat všeho toho echt bordelu (chování postav, harakiri s proslovem, policie!!!...). Škoda, mohl to být kult. ()

Xeelee

Mein lieber 3-Hund :-). Pěknej náhrobek. A naprosto stupidní nefungující film. Tom Six dostal zajímavej nápad a přetavil ho v nudnej primitivní scénář s postavami, který se chovaj jak idioti. Ve stonožce je pár slušnějších scén a konec se povedl, ale většina filmu postrádá atmosféru, nechutnosti, emoce, zajímavý dějový zvraty a prostě všechno, co by člověk od takový šílenosti očekával. BTW ve filmu je myslím správně naznačeno, že životnost dalších článků nemůže být moc vysoká. ()

kajda.l

Filmové Holandsko mám moc rád. Jsou to správní řízci, nápadití, uvolnění (patrně díky THC), provokativní, nechybí jim laskavá porce černého až morbidního humoru, tak jsem si řekl, proč nezkusit stonožku vytvořenou z lidí. A prvních čtyřicet minut je to vskutku výborná podívaná, chirurg je laskavě zábavný - fotky a pomníček pejska vrcholem filmu, holky z Ameriky odvádějí přesně to, co jsem si přál a jsou kitty a úvodní lov kamionisty nemá chybu. Smíchy jsem se válel u lékařské přednášky ke svým pacientům, bohužel veškerá sranda končí útěkem prostředního článku, tedy jeho chycením. Od té doby se pan Six snaží dát snímku něco jako "hlubší" rozměr, film si začne odporovat a sledujete smršť zvratků z pera rebelantského kokota. Ano, Tome Six, jinak než kokotem Vás nazvat nedokáži, snad i nebezpečným kokotem. A pokud jsem dobře porozumněl nákresům, ona lidská stonožka měla mít jednotný trávicí trakt, tudíž by nebylo možné, aby se první článek vykálel do úst článku druhému. Vylučovat by měl pouze článek poslední. Pane Six, běžte se léčit... Nešokující, pouze povážlivě špatný a primitivní blábol nedoceněného rebelanského umělce. Hodnota nula, za zábavnost v první části a perverzitu herce, co hrál něco jako novodobého Mengeleho dávám 2* [Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií] ()

ARI50

Sadistický film který mě úchylný nápad ale zaujal spojení 3 těl takovým zvráceným způsobem a tak jsem ve směs viděl experiment ve filmu který byl působivý ale zároveň nechutný ale beru to jako pokus. ()

MeanWhile

Jednou jsem viděl díl South Parku kde na konci poslední prdele byl připevněnej iPad, a byl to lidský iPad, ale nikdy by mě nenapadlo že to natočí někdo ve skutečném neanimovaném filmu. Zde to mám na zlatém podtácku i se řvoucím japoncem vepředu. No, čekal jsem o mnohem větší hnus, tohle jsem přežil s naprostou pohodou a nemůžu říct že se mi to nelíbilo ani líbilo, je to zajímavej nápad, ale snad nějakej krátkometrážňák s jednim pedofilem přišitýmu k řidiči náklaďáku by snad stačil ne? I přes to vše dávám tu jednu hvězdu pouze za toho němčourskýho doktora, kterej vypadá jak zrovna zrozená zombie, která si udělala výlet do koncentráku a zpět. ()

JASON_X

Mám hodně rád divné a úchylné filmy a tenhle kousek je určitě jedním z těch lepších. Divák je v něm svědkem velice podivného a zvráceného chirurgického experimentu. Ale myslím, že ta aureola ultranechutnosti a šokéznosti, která film obklopuje, je malinko zveličená. Mně to celé přišlo hlavně k smíchu. Ale možná jsem už tak otrlý a cynický dobytek. Každopádně Herr Doktor Heiter, "nemající rád lidské bytosti", je typově naprosto dokonalý. No a pobavil mě ještě i tlustý německý prasák v tílku a v Mercedesu ve scéně s píchlou pneumatikou hned ze začátku. ()

oLí

Nejsem žádnej fajnšmekr filmů jako Kanibalové, Martyrs, Saló a podobně, ale vzbuzují ve mě určitou zvědavost. To samé námět Human Centipede, ten nápad mě docela zaujal, ale výsledek je takovej, že mezi zmíněný chuťovky se Human Centipede určitě nezařadí. Spíš by tomu sedl kraťas do desíti minut. Do těch by se v pohodě vešlo oněch několik chvil napětí a né zrovna každej den viděných bizarních scén, při kterých jsem si nutno říct zakrejval nejen voči, ale párkrát i uši, poněvač stačily i zvuky a člověku bylo jasný, že kamera zrovna nesnímá zahrádku doktorova příbytku. To všechno kolem není ničím zajímavý... je to spíš nudný, nechtěně vtipný a až moc nelogický. Jinak vedle výrazu obličeje onoho hravého chirurga vypadá Danny Trejo jako metrosexuál desetiletí >:) [3/10 květen 2010] ()

Morholt

Co musel Tom Six vychlastat, vyhulit a vyšňupat, než tohle vymyslel? Kolik mixů si musel píchnout? První polovina nic moc a už jsem se začínal bát, že to bude další variace na téma "dvě krávy píchnou v lese, jdou pro pomoc a ztratěj se". Pak se ale objevily u domečku Dietera Lasera a začalo peklo, na který jsem vejral s hubou dokořán. Tu jsem zavřel jen ve chvíli, kdy Kitamura prohlásil, že se mu chce srát. 70% ()

Genero

Kdyby nebyli holandští producenti zaprdění intoši a měli cit pro avantgardu a neotřelé nápady, mohl tenhle film dopadnout mnohem lépe. Takhle si musel Tom všechno cálovat z vlastní kapsy a vystačit si tak s obtloustlým japonským stipendistou, dvěma holkama z Red Light Districtu a německým ochotníkem. Za takových okolností by nesvedl zázraky ani Cronenberg a vzniklo tak veselé domácí video o tom, jak to dopadá, když doktor Bolíto sveřepě odmítá uvěřit, že Mathausen už dávno zavřeli. Jestli se Tom rozhodne začít točit filmy na jiné téma než jsou členovci, nebo neskončí na neuroleptikách v polstrované cele, mohla by být jeho tvorba ještě zábavná. Bohužel se vzhledem k odvážnému tématu asi remaku ze Svatého lesa s Cameron Diaz s obličejem v prdeli Seana Penna nedočkám, takže musím trochu nadhodnotit a dát tři kousky. ()

BoPo

Úroveň bizardnosti sa podarilo udržať na rozumnej úrovni. Hneď vysvetlím. Ano, deje sa tu čo sa tu deje, ale film neskĺzne do fekálnosti. Základný nápad je zaujímavý, divný, neokukaný a dostalo sa mu veľmi dobre zvoleného vizuálneho prevedenia. Všetko pôsobí správne drsne a realisticky (v rámci možností). Problémom je záverečná tretina, ktorá dojem zrazila dosť dole. Policajti už dlho nepôsobilo tak amatérsky. Obete sa bohužiaľ nevyhli klasickému klišé: Mám možnosť doraziť, ale nedorazím. Doktor bol síce ideálne vyšinutý, ale zároveň mu chýbal väčší zmysel pre minimalizovanie rizík. Naopak úplne záverečná scéna je krásne krutá a len umocňuje dojem, že som mohol dostať hororovú perlu, ale dostal som bohužiaľ len zaujímavú netradičnosť. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013