Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

topi

" I am doctor Joseph Heiter!! " Haha, chvílemi se člověk směje, na druhou stranu mu tuhne krev v žilách. Tom Six stvořil nenapodobitelné dílo, kterému není rovno. Vyšinutý bývalý chirurg v roli Josepha Heitera mě občas přípomíná našeho výborného herce Jana Třísku, fakt některé jeho grimasy jsou mu hodně podobné. Film mě od začátku zcela polapil a nepustil až do výborného finále. Už jsem ho shlédl třikrát a pokaždé mě výborně pobavil, samozřejmě v rámci možností. Tohle je přesně ten druh filmu, který se vám bud´ líbí a bavíte se u něho, anebo ho pošlete do pekel. Já jsem příznivec první možnosti! Doporučuju si přečíst perfektní zajímavosti k filmu od kolegy Afroupíra Headcraba. ()

JohnMiller

Ten nápad a myšlienka celého filmu je tak nechutná, tak bizarná, tak zvrátená a abnormálna, že si pamätám ako v rokoch 2009 a 2010, rozprúdila vlnu záujmu a hľadanie odpovede na otázku, kam až komerčný moderný horor môže zájsť. To mi bolo asi 17 a fičal som výlučne iba na hororoch no je zaujímavé, že si pamätám ako som sa tomuto kúsku dlho vyhýbal. Dneska už môžem povedať, že je to slušne nakrútená prasačina ale rozhodne nestojí za to nejako sa nad tým morálne pozastavovať. Niečo také ako zošiť ľudí do tvaru stonožky cez análny otvor a ústa, môže napadnúť iba totálneho magora. A magor na tom zarobil. V podstate sa tu nachádzajú skvelé substancie na obstojnýhoror. Krásne mladé dievčence, šialený doktor (ktorý bol mimochodom zahraný skvelo), vynikajúce exteriéry a plno krvi. Ale pravda je taká, že s toho nakoniec vzišla úplne plytká rutinná koláž scén, ktoré pripomínajú svojou kostrou svojich predchodcov . Áno, človek má niekedy potrebu si zatvoriť oči ale až na ten skvostný nápad tu nie je spracované originálne takmer nič. Tupé dialógy, správanie, logika a konanie hercov sa rovná debilite a sú až na smiech. Škoda. ()

L_O_U_S

Ano, nápad je to opravdu úchylný, ale pokud se vám kdysi podařilo přelouskat de Sada bez pozvracení, už vás tady toho mnoho nepřekvapí. Chválím záporáka v podání Dietera Lasera a závěrečnou scénu. (702., 7. II. 2012) ()

kajas

Nápad je opravdu bezkonkurenční. Jakmile se na scéně objevila ta kapacita v oboru chirurgie, lezl mi mráz po zádech. Kdybych byla o pár let mladší, věřím tomu, že bych jeho obličej ještě dlouho vídala v nočních můrách. Takže oceňuji Sixův smysl pro hledání záporáků a také jsem mu děkovala za poměrně nízký počet nechutných scén. Ono úplně stačí poslouchat lékařův monolog. Oběti působily poměrně sympaticky, divák jim samozřejmě fandí. Bohužel se tvůrci nevyvarovali jistých nedostatků (proč mladík s tím sklíčkem raději neudělal něco jiného a podobně). Zážitek každopádně zajímavý, do druhého dílu už se ale radši nepustím. ()

Trevor

Po tom, ako bol tento film viackrát zaradený medzi rozporuplné či najstrašnejšie horory som sa naňho naozaj tešil. Výsledkom nie je nadšenie, ani sklamanie a už vôbec nie šok. V podstate je to béčkový horor/thriller s bizarnou myšlienkou. Dej má spád, herecké výkony priemerné ( snáď najlepšie sa do úlohy vžil predstaviteľ Dr.Heitera ), a ako väčšina žánrovo podobných filmov nepochopiteľné správanie postáv. Kto by sa už vydal hľadať pomoc cestou, ktorou prišiel a na ktorej nič nebolo a následne do lesa. Lenže, akosi sa tam slečny dostať museli. A krátka poznámka k niektorým komentárom. Je to film. Nie je to skutočné. Pozrieť si 10 minút filmu a ohodnotiť ho ako odpad, je ako zaujať stanovisko k 300 stranovej knihe po prečítaní 20 strán. Najlepšie 110 až 130.Neviete o čom to je a načo to je, ale podstatné je že si vytvoríte názor. A ten potom prezentujete ako ten najsprávnejší. ()

Aleee89

To se musí vidět, to je skoro kult. Ten film zná z vyprávění asi každý, ale až při vlastním zhlédnutí zjistíte, jak to vůbec není hororové, ale zato dost divné, ujeté a někdy až nechtěně vtipné. To je tak pitomý film, až se stává zajímavým. ()

Eldrick

Už jen fakt, že režisér je Holanďan, značí, že nebude normální a jeho nápad mě v tom utvrdil. Ne, že by Stonožka byla tak samoúčelně nechutná, ale film je "přitažlivý" a "zajímavý" jenom díky nápadu a Dieteru Laserovi, zbytek je rutina, kterou už nikdy nepotřebuju vidět. Navíc myšlenka stonožky není tak originální, jak se může na první pohled zdát. Sám Six veřejně přiznal, že ho hodně ovlivnil film SALÓ, OR THE 120 DAYS OF SODOM. ()

kapsomut

Miluju horory, mám rád úchylný horory a nevadí mi ani ty nejnechutnější horory, ale tohle...? Co to jako mělo bejt? Tolik nelogickej věcí, které udělali postavy v tomhle filmu snad neudělali žádný postavy v jinejch filmech. TA NELOGIČNOST BYLA OPRAVDU DO OČÍ BIJÍCÍ. A to snad v každým zásadním momentu tohodle filmu. Slyšel jsem něco o hrozný nechutnosti a krutosti tohodle hororu... ta měla bejt kde? Jak byli spojení v tu stonožku bylo úplně trapné udělaný. Ale jinak na druhou stranu herecký výkon psychopatickýho doktora byl výbornej. Takže za ty výkona dám 1*. Natočený to taky nebylo špatně, ale prostě víc jak 1* nedam. 10% --- tak po pročtení ostatních komentářů koukám, že nejsem jediný, komu na nelogičnost lezla na nervy ;) ()

Moena

Debilnější postavy jsem už dlouho ve filmu neviděl. Každá jedna z postav se chová naprosto nelogicky, pitomě a iracionálně. Jazykový mix leze neuvěřitelně na nervy (aneb odvyprávěj svůj životní příběh v japonštině německému doktorovi a dvěma američankám). Hvězdy snad jen za ten nápad a určitou kultovnost v žánru exploitation. Jinak je to nuda, postavy jsou na nic, jejich jednaní je na nic, děj předvídatelnej a hudební pozadí je buď chabé nebo úplně chybí. Jedno shlédnutí stačí bohatě. ()

kagemush

Křehký glosátor Verbal111 se ve svém citlivě napsaném profilu zmiňuje,že na rozdíl od pseudointošů neřeší pod kterým párem nohou má stonožka kundu. No ,kdyby ho to přece jen zajímalo,tak tady by se dozvěděl že u druhého a třetího páru (tzv.double ochod).---Trvám na tom,že kdo se u tohoto dílka nepoblil,tomu chutnaj hovna a tají to!! ---(prý je už na cestě dvojka??,no to jsem opravdu zvědav) ()

SonG

Film s výbornou myšlenkou, jak přivolat na diváka pravý pocit hnusu, i když v jakémsi nedomrlém a místy absurdním balení. Ovšem ta představa, že jsem prostřední článek........br. ()

berusche

Neuvěřitelně jsem se těšila, byla namotivovaná tím, že to musí být zákonitě vážně hnus, a pak byla zklamaná tím, že je to o ničem. Pochvalu si zaslouží Dr. Heiter za ztvárnění dobrého psychouše a dále námět nebyl asi úplně k zahození v prvopočátku. Ale jinak to stálo za starou bačkoru. Na to, jak je to další z těch, co u nich lidi omdlévají, nemohou se na to koukat a nemohou z toho spát, já se přiznávám, že mě to nechalo celkem chladnou až na jeden moment, takže nějaké má hluboká úvaha nedorazila. Ani to trhání zubů nepatřilo mezi silnější záběry. Škoda, přílišná medializace zvraceného snímku s nálepkou "čistě chirurgické" nenaplnila očekávání, méně je někdy více. ()

ilemas

Úchylárna jak bejk, šílený nápad., pěkný ženský. Zrovna jsem u scény „chce se mi srát" jedl a výborně si pochutnával, takže tak strašný to zas nebylo. Jsem zvědav na dvojku. ()

easaque

-2* Co napsat k tomu asi nejznámějšímu úchylně zvrácenému hororu, který hodně z nás už vidělo - asi proto že takové nechutnosti lidi přitahují. Ale přece jen se chci trošku rozepsat k oběma viděným filmům - občas přetáčeným, bez nichž bych to nedokázal. Nápad je rozhodně "odporně geniální" a Mengele by měl z Toma Sixe určitě radost, takže se režisér trefil do černého, stejně jako s výběrem hlavních protagonistů. Bohužel námět nestačí a režijní schopnosti pokulhávají hlavně v prvním dílu. To platí i o hereckých výkonech "jednotlivých součástí stonožky", ale vlastně se nedivím, že získat pořádné herce bylo těžké. Stejně nechutná byla i dvojka, ale v ní se už rozhodně zdokonalil a je přesvědčivěji ztvárněna a inspirace pro fanouška úvodního filmu mi přijde jako dobrý nápad. Zvrácenost situací je ve své podstatě často zdrojem absurdního černého humoru, tak se to dá brát z nadhledem a proto je to pro mě zkousnutelné. Ale opravdu není další důvod se k nim vracet a třetí už rozhodně nedám. Je to odporné, ale oběma dílům dám nakonec slabší 2 hvězdy, ale každému z jiného důvodu. [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART:0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Naprostá doslovnost "bytí v prdeli". Škoda, že se film zasek ve fázi námětu, záměrná stupidita, která začíná celkovou nápadovou absurditou a projevuje se převážně jako (ne)logičnost jednání postav, má plnit funkci grotesknosti a sebeironie, bohužel je jenom trapná. Minimalismus se zase pokouší navodit pocit zoufalství a beznaděje skrze představu diváka namísto explicitní ukázky násilí. Zde je výsledkem nuda. Odkaz na nacismus umístěním příběhu do Německa a pojmenování postavy Josef (Mengele) Heiter (co asi?) není taky zrovna geniálně sofistikovaný. Naštěstí to celkově funguje celkem uspokojivě jako guilty pleasure a minimálně hvězdu si zaslouží ten počáteční nápad o lidský stonožce. ()

Antabelus

Zvrácené a šokující - vlastně proč ne. Po shlédnutí snímku však vyvstává otázka, zda-li pan režisér není ještě větší magor, než samotný hlavní "hrdina". Výkon kameramanů neuvěřitelně kolísá - některé scény jsou poměrně nečekaně zvládnuté na jedničku s hvězdičkou, jiné však patří do popelnice a s přihlédnutím k roku vzniku filmu ani tam ne. Úplně stejně tak je to i s výkony herců. Naštěstí to celé docela slušně táhne Dieter Laser a to jen díky své Hopperské vizáži (Život brouka). V tomto snímku osobně postrádám alespoň nějakou psychologii, ideálně hlubší psychologickou minulost pana chirurga a nějakou povrchovou psychologii obětí, aby se to do té hodiny a půl vešlo. Konec filmu mi přijde jako snaha o útěk od možného závěrečného fiaska, a tak film tak nějak spíše nekončí než končí, což je velká škoda. Povedená a emocionálně intenzivní závěrečná scéna by totiž mohla vykouzlit třeba jednu - dvě hvězdy navíc. ()

peiton

Na tento film som sa tešila.Je to niečo čo tu ešte nebolo.Strata času to nebola a dráma to teda poriadna.Skvelý námet a nápad tvorcov.Prvá polovica filmu síce vlažná,ľahko predvídateľná,no druhá je o to lepšia.Bolo to celé jeden veľký hnus,ale od takého filmu sa to očakáva.Niekto by dal od tohto ruky preč. Najviac mi bolo ľúto dievčaťa v strednom článku stonožky.Otvorený záver,môžeme si len domýšľať a to je na tom to výborné.Je to vôbec reálne z medicínskeho hľadiska vykonať tak strašnú operáciu?Je!Brrrrr.Musím sa ísť nadýchať čerstvého vzduchu. ()

Martin741

Prilis priemerny horor na to, aby stal za stiahnutie alebo za viacnasobne pozeranie. Napad s luskou stonozkou bol vsak pekne ....... sak viete co. 55 % ()

M.i.k.e odpad!

když si odmyslím,že tohle může napadnout jen absolutního úchyla,dá se to na druhou stranu brát jako originální nápad...bohužel co mě absolutně zklamalo je zpracování a fakt,že i přes značnou nechutnost je to po většinu času jen nuda..20% ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013