• Nizozemsko

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2018, 112 min

VENOM je rozporuplný film a ťažko sa mi hodnotí. Je to niečo, čo som po upútavkách ( hlavne tej prvej ) neočakával. Pre koho vlastne je? V jednej scéne to má detinský humor, ktorý je v nasledujúcej scéne rozdrtený síce násilnou, ale v rámci PG 13 natočenou sekvenciou. Tom Hardy sa hodí, teda aspoň som si to hovoril v každej druhej scéne. Jeho polohy sú, ako keby trpel schizou. Raz mu to sekne, raz nie. Zhodnotím to asi takto. Je to zatiaľ najčudnejší veľkorozpočtový komiksový kus, aký som mal možnosť zhliadnuť a zrejme to má po niekoľkých rokoch našliapnuté do dvorany slávy filmov, ktoré sú tak zlé, až sú dobré.(6.10.2018)

S počiatku mi to prišlo na Marvel až moc vážne, pretože atmosféra miestami fakt nemala chybu, nebolo to až tak typicky detské a ten hororový nádych tam bol. Škoda, že sa to od polky muselo zmeniť na klasickú marvelovku, kde nakoniec aj tak bude nezáživne bojovať nudný záporák s jedničiek a nul a popritom sypať hlášky nech sa publikum zabaví. Trochu ma mrzí, že s toho vážneho tonu sa upustilo, pretože ten tomu sedel rozhodne viac. Inak je to slušný film, ktorý ponúkne tradičný zrod hrdinu, ktorý stojí hlavne na Tomovi Hardym. 70% - 3*(8.10.2018)

Pěkný comicsák, u kterého je škoda, že nezapadá do rozjetého universa. Ze začátku je to vlažnější, ale když přijde na řadu symbiont, tak je to pěkná podívaná. Venovům origin je v comicsu úplně jiný, ale už jsem si zvykl, že filmy si berou z předlohy jen málo. Já jsem spokojený a film se mi líbil. Dávám 80% :)(22.10.2018)

Abych byl upřímný, když se začal točit Venom měl sem radost, radost přetrvávala i po prvním traileru, nicméně měsíc zpátky, sem měl pochybnosti, od našeptávačů, kteří prorokovali špatný film a já se přiznám, ukázal sem slabost, pustil sem je do své mysli a do svého srdce a byla to má slabost, ale nakonec sem ji přetvořil v něco víc, v něco silnějšího. Našeptávači však dál, našeptávali a stále našeptávají, "ten film měl být eRko a neni" "ten film přišel o třicet minut" to sou takzvané slabé stránky filmu a nutno uznat, že tohle nejsou slabosti filmu. Ale aby bylo jasno, kdo má Venoma načteného, aspoň minimálně (jako já) tak ví, že Venom neni ani tak o tom, že by v jeho komiksech byli tuny a tuny krve a brutality, ano samozřejmně, je to záležitost komiks od komiksu, každý autor k tomu jinak přistupuje a Ruben Fleischer, k tomu jakož to autor, přistoupil po svém. A byť si toho hodně bere z komiksů, je to osobité a jede si to svoji linku. K tomu hlavnímu, Tom Hardy je prostě úžasnej, víc k němu snad ani nejde dodat, je prostě úžasnej. Venom je zde.........hodně originální a to jak, ke všemu přistupuje.........hodně osobitě a po svém, a je fajn vidět v kině antihrdinu, který se s tím nesere a jde rovnou na věc. A délka je velmi vyhovující, těch třicet minut, co zmizeli, nejsou znát, tak jako u nového Predátora a film velice dobře utíká, takže nuda, ta tady neni. Akční scény sou dobře rozložené, pokaždé je to jiná akce, mají skvělou dynamiku a ta honička, je jedna z nejlepších, za poslední dobu, plus výborná hudba. Záporák má boží a záchranářský komplex a taky bych raději zde viděl Cassidyho/Carnage, Woody Harrelson z těch třiceti sekund, vymáčkl úplně všechno a jestli bude pokračování, tak pááááni, Harrelson do toho dá, "Takového (ne)normálního zabijáka", ale Drake/Riot na rozjezd stačí. A tak, našeptávači neuspěli, aspoň né u mně a byť sem byl připraven filmu něco vyčíst, tak nemohu, nebylo by to férové, protože my jsme Venom. https://www.youtube.com/watch?v=c0VsdxFyoNQ PS : Kočka je srab, pes je drsňák.(5.10.2018)

Po všech těch negativních reakcích mi to nepřišlo tak hrozné, jak jsem se obával. Je to mišmaš všeho možného a zase jednou je zde vidět velký zásah studia, který poznáte jednoduše tím, že každou třetí scénu máte pocit, že se vynechala část děje, a tak ty scény k sobě často vůbec nesedí. Sony bych vážně přál, aby našlo odvahu k natočení drsného a nekompromisního eRka, jak před pár lety našli Foxové. Zatím se ale musíme spokojit s kupou špatných rozhodnutí, která pravděpodobně pohřbila další šanci na úspěšnou komiksovou sérii. Bojím se, že Venoma postihne stejný osud jako tři roky starou Fantastickou čtyřku a stane se díky totálnímu sestřelení kritiků komerčním failem a za rok si na něj už nikdo ani nevzpomene. Ale dle mého názoru házet Venoma s F4 do jednoho pytle je dost nespravedlivé, protože marvelácký antihrdina i přes značnou absenci mnoha minut drží jednoznačně více pohromadě. Bohužel se díky tomuto značnému prostříhání nevyhneme spoustě wtf momentům a nelogickému a zbytečně uspěchanému přerodu Venoma v obyčejného superhrdinu. Když si to prostě scénář vyžaduje, tak se holt nedá nic dělat… Ale stojím si za tím, že si Venom rozhodně nezaslouží stejné nebo nižší hodnocení jak F4, Liga spravedlnosti, Sebevražedný oddíl nebo letošní Predátor, jenž studia domrvila vskutku kolosálně. Hardy mi navíc přes veškerou kritiku přišel v pohodě. Bylo víceméně osvěžující ho vidět zase v jiné herecké poloze než v jeho obvyklém civění do prázdna a hlasitém mručení. Kromě druhé potitulkové scény mě tu tedy vyloženě nic neotrávilo a překvapivě mi to celé rychle uteklo. Pro příště (pokud nějaké bude) bych ale poprosil výraznějšího záporaka a přehlednější finální akci. Děkuji. 6/10(6.10.2018)