Chlupatá odplata

Furry Vengeance

Komedie / Rodinný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 87 min

• Olík

Generál Mýval a jeho armáda lesních zvířátek bránících si svou domovinu před ziskuchtivou organizací zastoupenou nasazeným zaměstnancem Danem (Brendan Fraser). Nenáročná lehce infantilní rodinná eko-komedie hodící se spíš do programu Studia Kamarád než na plátna kin. Jestli si Roger Kumble myslí, že stačí, když značně obtloustlého Frasera (místy jsem si nebyl jistý, zda se nedívám na Kevina Jamese) navlékne do růžové teplákové soupravy jeho ženy a je postaráno, tak by mu měl někdo otevřít oči - tudy cesta nevede ani pro něj ani pro Brendana Frasera!!!!!!!!(31.5.2011)

• E lan

Na hranici odpadu, tohle je neskutečná kravina. Ještě ten film neskončil, ale radši ho ohodnotím už teď protože jedeme drasticky rychle z kopce:-) Asi největší katastrofa je scénář, následují herecké výkony a v těsném závěsu pak i špatné triky. Ne po právě probíhající závěrečné scéně měním na Odpad! ODPAD!!!!(25.1.2011)

• iamek

Chápu, že se jedná o rodinnou komedii, ale přece i tenhle žánr se dá aspoň trošku dobře natočit. Připadá mi, že pan scénarista, producent a vlastně celý štáb byl na zatím dosud neobjevené droze, která musí mít šílené účinky. Díky násladkům téhle drogy vidíme lesní zvěř jak řídí auto, neustále prdí obtloustému Fraserovi do ksichtu a samozřejmě mu dělají jeden naschvál za druhým. A Matt Prokop je klasický Disney rychlokvaška díky " peckám" jako Hannah Montana nebo Muzikál ze střední. A nejsmutnější na všem je, že se v kině nesmály ani malé děti.(4.6.2010)

Hlavní hrdina je vzásadě proekologický nadšenec, který se v dobré víře snaží pouze plnit své pracovní povinosti, na něhož útočí podivně se šklebící zvířátka, protože se domnívají, že je zlý. Hrdina na to reaguje tím, že se chová jako idiot, načež si o něm i jeho rodina začne myslet, že je zlý (a chová se jako idiot). A tak hrdina prozře. Škoda, že film mnohdy postrádá jakoukoliv logiku a motivaci. Škoda, že zvířátka se tolik šklebí a že hrdina se chová tolik jako idiot. Na druhou stranu jsem se vlastně bavil, bavil jsem se upřímně a příjemně. Není to rozhodně inteligentním humorem, ba naopak, ale to na tom nic nemění. Kdyby mi bylo 6, tak bych ten film miloval.(29.9.2010)

Brendana Frasera jsem si strašně oblíbila po jeho úžasném výkonu v The Air I Breathe a je tedy pravda, že poslední dobou to sním jde dolů a vybírá si opravdu role, do kterých se nehodí a má rozhodně navíc...Ken Jeong jako obvykle nezklamal...příběh už sme tu měli několikrát a ano, ty efekty zvířat jsou, na holywoodskej film, prostě příšerný...ale přes všechny klišé jsem se často musela smát...a nakonec, film je hlavně pro pobavení dětí a tenhle účel to, podle mého názoru, jednoznačně splnilo...(24.8.2010)

• - Brendan Fraser (Dan Sanders) přiznal, že se stydí, že hrál v tomto filmu. (Cheeker)

• - Ve snaze ušetřit náklady bylo mnoho zvířat ve skutečnosti ztvárněno loutkami. Brendan Fraser tvrdil, že v celém filmu byla jen jedna scéna, kdy pracoval se skutečným zvířetem. Jednalo se o scénu s krocanem. (rafix)

• - Do hlavní role byli původně zvažováni Steve Carell a Jeremy Piven, nakonec byl obsazen Brendan Fraser. (rafix)