Chlupatá odplata

• USA Furry Vengeance (více)
Trailer 1

VOD (1)

Dan Sanders (Brendan Fraser) se kvůli práci přestěhuje i s rodinou z Chicaga do oregonských lesů, kde má dohlížet na stavbu zdánlivě ekologického projektu. Zpočátku si myslí, že největším problémem pro něj budou zhýčkaná manželka (Brooke Shieldsová) a pubertální syn (Matt Prokop), jenž má z přírody panickou hrůzu. To ovšem ještě netuší, že se kvůli své nové funkci stal nepřítelem č. 1 pro všechna místní zvířata, která se nehodlají svého domova vzdát bez boje! Divoká stvoření z místních lesů ztrpčují Danovi život na každém kroku. Ničí jeho práci, rodinný život i oblečení. Zoufale se brání útokům perfektně organizované zvířecí armády. Postupně ale zjišťuje, že jsou jeho pokusy zcela marné a navíc mu nikdo nevěří. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Fujara777

ÁNO: Odpad to nie je, pár vtipných vecí sa tu dá nájsť. Medzi ne určite patria myšlienkové bublinky, krátke náhľady do minulosti a chlapák v ženskom športovom úbore s dúhovým dáždnikom. Ak je vám Brendan Fraser sympatický, chcete pri niečom naozaj vypnúť a máte pri sebe aj deti, tak aha, niekto nakrútil Chlpatú odplatu. NIE: Brendana mám rád, ale... Keď sa v svojej role trápi, necháva na seba cikať a prdieť zvieratá a v každom druhom zábere padne na zadok, mám ho rád menej. Ako si ešte dnes môže niekto myslieť, že je to vtipné? Nie som veru jeden z tých, čo sa bavia, keď vidia chlapa s mokrým rozkrokom ani keď pozerajú na chlapa, ktorý si na seba kydá paradajkový pretlak (aj keď, táto scénka mohla vyznieť vtipne, ak by sa v nej pracovalo v náznakoch a Dana by sme uvideli až vtedy, keď ho vidia v okne robotníci). ()

blackrain

Ty tam jsou časy, kdy byl Brendan Fraser štíhlý mladý muž s okouzlujícím úsměvem. Teď pěkně zfotrovatěl, tvářičky má jako melounek a pod košilí se mu rýsuje kulaťoučké bříško, které samozřejmě několikrát předvede. Opět rovnýma nohama skočil do nenáročné rodinné komedie. Je to předvídatelná hovadinka. ()

Incantator

Z obsahového hľadiska Pomsta chlpáčov okrem ekologického podtónu veľa neponúka. Ten je však zabalený do zábavného príbehu a prijmú ho teda aj takí, ktorí sa o prírodu veľa nezaujímajú. Hlavný hrdina sa nakoniec napriek príkoriam spôsobeným pomstychtivými obyvateľmi lesa rozhodne správne, čo nepriamo nabáda aj divákov, aby si svoje životné prostredie väčšmi všímali. Film však okrem toho ponúka iba zopár zábavných scén, z ktorých sú za najlepšie zodpovedné zvieratá a stará zábudlivá dáma. Okrem nej postavy ani ich herci veľmi sympatickí nie sú; za veľa nestoja ani vizuálne efekty a scenár. Pomstu chlpáčov je preto dôležité považovať za ľahko pozerateľnú rodinnú komédiu vhodnú na jedno pozretie a vyvolanie niekoľkých úsmevov a podľa toho k nej i pristupovať. (6.8.2010) ()

drankeryth

Mna to celkom pobavilo, aj ked to bolo urcene pre mladsie publikum:) Stale sa nieco dialo vo filme, takze som sa ani moc nenudil. Dobre odvedene sceny zo zvieratami mi robili radost, ako sa pohravali zo zivotom jedneho typka, ktoreho si zahral Brendan Fraser. Takto vam film rychlo ubehol a ani ste sa nenazdali a cochvila vas vitali zaverecne titulky, ktore ukoncili tuto v pohodicke stravenu rodinnu komediu. ()

kingik

V této bláznivé rodinné komedii hraje Brandon Fraser developera, který v Rocky Springs vede výstavbu obchodního komplexu pro bohatého asijského podnikatele, který lživě tvrdí, že jde o ekologický projekt. Problém je v tom, že projekt má být vybudován na území lesní rezervace, a to se ani trochu nelíbí lesním zvířátkům, které svůj milovaný les nehodlají dát zadarmo. Vykácením lesa by totiž přišla o svůj domov. Od té chvíle začnou zvířátka tropit schválnosti a ztrpčovat rodině Sandersových (Fraser, Shieldsová, Prokop) život všemi možnými i nemožnými způsoby, až do závěru s morálně ekologickým poselstvím. Tvůrci naštěstí diváka ochudili o "vymoženost", že zvířata nemluví lidskou řečí (i když sova v závěru přece jen lidským hlasem promluví) a s řídkým scénářem se pokusili dělat zázraky v podobě chrlení, pokud možno, infantilních a trapných gagů v každém druhém záběru. V praxi to znamená, že po většinu filmu dělá Brandon Fraser před kamerou šaška, různě se pitvoří, někam padá, popřípadě před nějakým zvířetem prchá a dost často to taky pěkně schytá. Zdatně mu sekunduje jeho filmová manželka Brooke Shields, která si ze sebe v závěrečných titulcích také udělá legraci a uvidíme ji, jak paroduje svou postavu v Modré laguně, nebo nám předvede Britney Spears. Jasně, Chlupatá odplata je komedií z kategorie velmi infantilní a silně předvídatelná, ale asi víc nikdo od ní nečekal. 50% ()

• Ve snaze ušetřit náklady bylo mnoho zvířat ve skutečnosti ztvárněno loutkami. Brendan Fraser tvrdil, že v celém filmu byla jen jedna scéna, kdy pracoval se skutečným zvířetem. Jednalo se o scénu s krocanem. (rafix)