Chlupatá odplata

Chlpatá odplata

• Nizozemsko

Komedie / Rodinný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 87 min

Brendana Frasera jsem si strašně oblíbila po jeho úžasném výkonu v The Air I Breathe a je tedy pravda, že poslední dobou to sním jde dolů a vybírá si opravdu role, do kterých se nehodí a má rozhodně navíc...Ken Jeong jako obvykle nezklamal...příběh už sme tu měli několikrát a ano, ty efekty zvířat jsou, na holywoodskej film, prostě příšerný...ale přes všechny klišé jsem se často musela smát...a nakonec, film je hlavně pro pobavení dětí a tenhle účel to, podle mého názoru, jednoznačně splnilo...(24.8.2010)

• Sobis87

Brendan Fraser je moc dobrý herec na to, aby hrál v takové kravině, Brooke Shields (zraje jako víno…) je moc atraktivní na to, aby se musela pitvořit v tolika trapných scénách a Roger Kumble je moc velký packal na to, aby natáčel filmy. Bohužel stalo se. Vy ale určitě máte spoustu lepších věcí na práci, než abyste zabili hodinu a půl při sledování takové trapárny. Mě osobně všechna ta divně animovaná, upištěná, „tut-tu-du-dů“ si pobroukávající zvířátka omrzela hned v první minutě a vypnutí filmu až téměř po hodině považuji za téměř nadlidský výkon. Za co tedy ta jedna hvězdička? Ani nevím, nejnižší hodnocení si pro jistotu schovám pro případné pokračování „Ještě chlupatější odplata 3D“.(23.9.2010)

• hrudka

Trochu lituju, že jsem se na ten film podíval, ale bez toho bych jej nemohl ohodnotit a okomentovat, že. A trochu i lituju toho, respektive se ptám, proč se někomu ten film může líbit, proč je do něj nasazen jindy celkem slušný Brendan Fraser (který to ani svým výkonem nezachraňuje), proč je docela zajímavé (ekologické) téma takovým způsobem zničeno, zahozeno, a proč vlastně ty zvířata v tom filmu nemluví, myslím, že by jim to slušelo více...? Takže je to bída, je tam všechno špatně (ač by nemuselo). Dalšího komentáře netřeba. Je to taková téměř půldruhé hodiny ztráta času. Škoda.(26.8.2012)

• sigf07

Nemám nic proti filmům pro šestileté děti. Ba naopak, tvrdím, že těch dobrých (vlastně i průměrných) se v současnosti točí zoufalo málo. Chlupatá odplata má být jedním z nich, ale hned na úvod říkám, že spadá do kategorie průměru. Při hodnocení jsem se snažil naslouchat svému infantilnímu já, kterému se první polovina opravdu líbila a skoro nabylo dojmu, že Hon na myš získal rovnocenného souputníka. Bohužel, v druhé polovině se pokazilo vše, cose pokazit dalo. Závěr, kdy se ti hodní spojí proti těm zlým a vyženou je z města, je opravdu špatný a taneční scénou režisér Kumble rozcupoval na cucky dosavadní spojenost s věrohodnou animací zvířátek. Hlavní hvězdou Chlupaté odplaty je bezesporu Brendan Fraser, kterému stačí po celou dobu jen ječet, smutně koukat nebo se idiotsky usmívat. Přesto to byl z mého hlediska právě on, kdo utáhl celý film a pohled na něj byl rozhodně sympatičtější než na zmatenou Shieldsovou, revoltujícího synka nebo über zloducha Kena Jeonga. Závěrem bych měl jen dvě poznámky k zvířatům, kolem kterých se děj vlastně točí. A to, že na jednu stranu se mě líbil originální způsob, jak byla vyřešena jejich komunikace, na druhou stranu mě už štve zlozvyk amerických filmařů vnucovat nám představu, že mýval, vačice a tchoř dokáží vyrobit superkomplikované pasti a technické vychytávky. Jako by nestačily šišky...(1.10.2010)

Ty tam jsou časy, kdy byl Brendan Fraser štíhlý mladý muž s okouzlujícím úsměvem. Teď pěkně zfotrovatěl, tvářičky má jako melounek a pod košilí se mu rýsuje kulaťoučké bříško, které samozřejmě několikrát předvede. Opět rovnýma nohama skočil do nenáročné rodinné komedie. Je to předvídatelná hovadinka.(15.9.2010)

• - Ve snaze ušetřit náklady bylo mnoho zvířat ve skutečnosti ztvárněno loutkami. Brendan Fraser tvrdil, že v celém filmu byla jen jedna scéna, kdy pracoval se skutečným zvířetem. Jednalo se o scénu s krocanem. (rafix)

• - Do hlavní role byli původně zvažováni Steve Carell a Jeremy Piven, nakonec byl obsazen Brendan Fraser. (rafix)

• - Brendan Fraser (Dan Sanders) přiznal, že se stydí, že hrál v tomto filmu. (Cheeker)