Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Johnny.ARN

Ďalší film, ktorý prepisoval historiu kinematografie. Skvelé obsadenie, skvelí herci, dokonalý scenár. Raz nestačí vidieť! ()

Liznic

Nějak nevim co napsat.. Fincher je boží, Pitt, Norton i Carter jsou skvělí. Je to asi můj druhý nejoblíbenější film vůbec. ()

Helmutek

O tom, když člověku přeteče pohár, rupnou nervy... jako úplně. Když se stane něco, cokoliv, po čem se člověk už na VŠECHNO a nenávratně vykašle. Právě v tomhle filmu jsem mimochodem našel všechno to, co třeba Falling Down pojmout nedokázalo. Každopádně Fight Club není jen nadprůměrnej mysteriózně akční film - to, co z toho filmu sálá mnohem víc, je kritika dnešní spotřební doby, dnešních mladejch a znuděnejch generací... A člověka to nutí se zamyslet, některý věci si přehodnotit, (znovu) si položit některý otázky. Je to o hranicích přijatelnýho, o společnosti a konzumu, o konvencích, zvycích, o tom, co se dělá a co je společensky přijatelný a co ne - o tom, co se řiká nebo neřiká, jak se přemejšlí, jak se funguje a žije. O hledání hranice mezi tím, co je společenská konstrukce a co je lidská přirozenost - a o překračování těchhle hranic, o jeho odůvodněnosti, oprávněnosti nebo relevantnosti. O tom, jestli opačnej směr vůbec něco řeší, jestli vede k dobrýmu konci a štěstí, k naplněnosti života - a taky je to o bodě, ve kterym už to zasahuje do svobod a práv lidí kolem, a ze kterýho není návratu. Pro mě je to doslova fascinující sonda do myšlenkovejch pochodů (a do jejich podhoubí souvisejícího s touhou uniknout, vykašlat se na konvence, teplo a smrádeček a popustit uzdu tomu, co jinak musíme potlačovat), který nakonec vedou předevšim bezprizorní a ztracený mladý kluky hledající sebe sama k extrémním postojům, do extremistickejch spolků a jak moc je to ve výsledku věcí nevybouřenosti, davový psychózy a čistý touhy každýho člověka realizovat se a "jenom" někam patřit. Je to ukázka toho, jak hrozně špatně takovejhle (i jakejkoliv jinej) extrémismus je, toho, jak z něj plynou zoufalý mechanismy vedoucí k nešťastnejm výsledkům a ke křečovitejm řešením daleko za hranou toho, co už je jenom vyjádřením určitýho postoje - a taky ukázka toho, jak moc tenká a plynule nenápadná hranice mezi timhle všim je. O tom, jak moc nebezpečný a zhoubný je to pro člověka (toho jednoho konkrétního člena společnosti, tu jednu konkrétní lidskou bytost, osobnost a duši) a jak nemilosrdně dnešní společenskej systém lidi vysává a drtí (přehnanej pesimismus ale neni na místě: tohle je věc, kterou v určitý míře řeší a řešila každá společnost, každá civilizace, každý společenství lidí; chápu to i od Finchera spíš jako pohled na korporátně-efektivistickej koncept dnešního způsobu života jako takovej). Klobouk dolů, takhle si představuju nesmrtelnej a nadžánrovej film. ()

Mrkvič

Na poprvé byl film zajímavý. Pod dlouhých letech mě bavil už jen v první polovině. V té, která kritizuje společnost, která hledá a nabízí východiska, se kterými se mohu v základních myšlenkách ztotožnit. Ale je zajímavé, že jsem chtěl dát stejný počet hvězd jako před lety. Druhá polovina je už postavena na překvapivém zvratu, tedy něco, co napodruhé už ani nemůže mít kouzlo. A všechny další plány ujetého Tylera musím také odsoudit a ve filmech, které z velké části vychovávají nové mládež, je opravdu nerad vidím. ()

Lachtaan

"Říká se tomu změna. Film běží a žádný divák nic netuší". A podle téhle citace z filmu tomu tak skutečně bylo až do posledních 20 minut, kdy přišel onen zásadní převrat, jež vysvětlil celou rozkouskovanost tohoto díla. Originalita zde srší ze všech stran, pochmurné téma zdánlivě obyčejného dramatu z oblasti duševně chorých je pro mě skvostem, avšak v porovnání s Nortonovým prakticky stejně starým Kultem hákového kříže je tenhle film o stupeň níže. ()

BROKEN_

DAVID FINCHER JE NADČLOVĚK! Holy shit, je neuvěřitelný jak perfektní tenhle film je. Celý příběh mě dostal, hned od začátku, a nejspíš za to může úžasný Edward Norton, a výborná režie, díky tomu je film neskutečně přitažlivý. Pak tu máme Brada Pitta, tak jako v SEDM je skvělý. Všichni herci podávají bezchybný výkon. Klub rváčů je snímek s dravým tempem o životní frustraci, návratu k nekompromisnímu boji proti Systému. Každá scéna je výborně vystavěna, a Fincher dává nápovědy do několika scén, jak vlastně celý film nejspíš skončí. GENIÁLNÍ. Film má několik, výborně propracovaných momentů. A pak tady máme to rozuzlení celého příběhu. POSADILO MĚ TO NA PRDEL. Závěrečná pointa, podle mě, nemusí sednout každému, ale mě to dostalo, a vlastně to dává smysl. Ty nápovědy o kterých jsem psal před chvíli, jsou potvrzené v zajímavostech, a díky tomu, jsem to pochopil o to víc. Samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající scénář. Prostě lahoda. Tenhle film vám otevře oči, a celý svět se vám otočí o 360 °stupňů. NEUVĚŘITELNÝ. ()

LUKICKK

GO HARD OR GO HOME!!! Film, který si každý chlap oblíbí. Postavy napsané a zahrané úžasně, message filmu a její zpracování je úžasné, reálně nemám co vytknout, miluju filmy co takhle vynikají od klasických filmů, co vidíte každý den. Konverzace mezi postavami jsou jako v Tarantinovce. ()

BS

Pohled na muže, které už nebaví žít v tom konzumním světě, který je všude okolo. Nechtějí nakupovat, nechtějí spotřebovávat a baví se na ulici bitkami jako za starých časů. Ikdyž mají dále svá zaměstnání, stávají se z nich na ten okamžik zvířata, zvířata, které jsou pod dobrým(?) vedením schopná všeho. Film tak spěje k tragickému závěru se zajímavým rozuzlením vztahu dvou hlavních hrdinů (tady opravdu skvěle zahraných Nortonem a Pittem). Konec je vážně hodně pesimistický a opravdu mě dostal. Jasných pět. Ano před titulky to tam opravdu je :P ()

Hádés

Moderní filozofické dílo s nezapomenutelným koncem. Jeden z mála filmů, o kterých nemůžu říct, že kniha byla lepší (a to jí napsal můj nejoblíbenější spisovatel). Pro mě rozhodně jeden z nejpůsobivějších filmů v mém životě. ()

gjjm

Kdybych film nemusel srovnávat s knihou... Jenže Chuck Palahniuk je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších spisovatelů a filmová adaptace jeho příběhu opravdu genialitě knihy neodpovídá. ()

asirtes

Zaujímavá, efektne napísaná a natočená ultrablbôstka, ktorá poriadne vyprášila psychické kanály antispoločenskym kopancom rovno do prekernych partií. Sympatický psychoojeb. Norton a Meat Loaf sú tu fantastickí. ()

kurcatovium

Imho životní role B.Pitta, méně životní E.Nortona. Vcelku zajímavý film, který i přes svoji značnou délku nikterak výrazně nezačínal nudit. ()

Muse

Tak tohle jsem kvůli zavádějícímu názvu nikdy nechtěla vidět (nemám ráda rvačky a násilí..), ale velice, opravdu velice mile mě to překvapilo... ()

tomxxx

Od začátku do konce jsem netušil na čem jsem. Děj byl nepředvídatelný a z normálního průběhu se doslat do mysteriózního. ()

VittaBella

Fight Club je prostě filmová třešiňka na dortu! Geniální, zvrhlé, psychopatické a senzační zároveň...máte pocit, že všechno ve filmu je tak přirozené, i když to vlastně nedává žádný smysl. ()

DonHUS

Anarchie, sebedestrukce, konzum, chaos. Parádní film, který i se znalostí pointy funguje pořád na jedničku. Pitt a Norton ve Fincherově nejlepším filmu. Výborná kamera, neobvyklá hudba. Co dodat? Jasných 5*. You're not the contents of your wallet. You are the all-singing, all-dancing crap of the world. ()

tnp101

Snímek s perfektním scénářem prošpikovaným humornými narážkami, s ohromně silným obsazením, skvělou režií, kamerou, hudbou i zvukem. Vše do sebe dokonale zapadá a další projekce jsou i při znalosti rozuzlení stále jednou velkou slastí, která mě nepřestává fascinovat. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Nyní se zblízka podíváme na „Klub rváčů“ na Blu-ray, který v našich prodejnách seženete. Nejdříve se podíváme na technickou stránku. Obraz v poměru 2.40:1 je jedním slovem prvotřídní. Nikdy byste filmu nehádali jeho víc jak deset let starý věk, protože se kvalitou v klidu vyrovná i novinkám. Nejlépe působí všudy přítomné detaily. Zrno je použito ve velmi rozumné míře a barvy, i když nepatří mezi nejvíce fascinující (to je však díky samotnému snímku), tuto skvělou prezentaci jen podporují. Zvuk, ten je možná ještě lepší, než obraz. Je tak akorát agresivní, krásně prostorový a podpořený úžasně čistými, hlasitými a srozumitelnými dialogy a sytou hudbou. Mluvil jsem nyní o anglické DTS HD 5.1. Český dabing je prezentován ve strereu, takže přednost před originální stopou jí dá jen opravdový blázen. Technická stránka je tedy celkově výborná a využívá z BD formátu to nejlepší. Nyní se podíváme na bonusovou výbavu. Ta začíná čtyřmi audio komentáři – vyjmenovávat osoby v nich nebudu, ale vybere si tu opravdu každý. Dalším bonusem je fíčurka „A Hit in the Ear“ s níž si můžete v několika scénách vyzkoušet všemožně mixovat zvuk, přičemž celá fíčura a každá scéná obsahuje krátký video úvod, jež je často velice zajímavý. „Flogging Fight Club“ je další 10 minut dlouhý bonus z předávání cen „Guys Choise Awards“ z roku 2009 spolu s pohledem do zákulisí. Pokračujeme velice užitečnou fíčurou, která zčásti nahrazuje nepřítomnost jakéhokoli uceleného „making of“ dokumentu. Jedná se o „Topic Search“, v níž si podle abecedy najdete jakýkoli pojem a po kliknutí na něj budete přesunuti na část nějakého komentáře, ve kterém zrovna dané téma probírají. Druhá část této fíčury umožňuje sledovat při spuštěném filmu to, co se v každém ze čtyř komentářů zrovna probírá a rychle si je přepínat. Asi nejobsáhlejší je souhrnně pojmenovaná várka krátkých videí „Behind the scenes“. Jedná se o krátké filmečky k různým scénám, které obsahují nějaké zákulisní scény, previzualizační materiály, videa s komentářem a podobně s možností si dodatečně pustit například storyboardy k dané scéně. Bude vám trvat minimálně 2 hodiny, než se vším prohrabete. Další na řadě jsou vynechané a alternativní scény, kterých je 7 a jejich celková stopáž činní zhruba 16 minut. Další docela obsáhlá složka obsahuje publicistické materiály a čekají vás v ní 3 trailery, 17 TV spotů, 2 PSA (Public Serice Announcement – taková poučná reklama), videoklip (žádný interpret, jen sestřih dialogů v hudbě), 5 internetových spotů, galerie propagačních materiálů a nakonec rozhovor s Edwardem Nortonem v textové formě. Posledním bonusem je pak umělecká galerie obsahující fotografie na téma: vizuální efekty, dům z Paper Street, kostými a make-up, preprodukce, brain-ride map a nakonec také storyboardy k celému filmu. Většina bonusů je v SD rozlišení a podpořena českými titulky. Jedná se o kvalitní titul, u něhož mi asi nejcitelněji chybí již dříve zmíněný shrnující „making of“ film. Jinak jsem však spokojen. 80% () (méně) (více)

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)