gumolit

Na začiatku len napíšem že moc sa nejedná o remake, je to úplne iný film no ale všade sa ta uvádza tak nech je tak. Dielo Daria Argenta mal iba 98 minút, bol urobený v super jasných farbách, pohyboval sa ako blesk a mal desivé skóre. Tento má viac ako 150 minút, vyzerá fádne a ponuro, má hrozné herecké výkony, škaredú krv, nezmyselnú ženskú nahotu a nakoniec to nedáva veľký zmysel. Sú tam nezmyselné sekvencie zahŕňajúce politiku a nudné hodiny tanca. Tiež príliš veľa tanečných sekvencií, ktoré sú jednoducho smiešne zlé. V niektorých momente to bolo také hlúpe a až som sa začal smiať! Tupé, nezmyselné a urážlivé. Preskoč to. ()

Flopik

Neviem ani čo ma nalákalo na tento film možno Dakota no bohužiaľ nuda.Zaujímavo poňatí horor, popravde veľmi mi to nesedelo. Čo sa hororu týka tak pár naozaj skvelých scén striedajú asi 2 hodiny nudy. Na balet moc nie som , tancovanie ma nebavilo a na rozprávanie o ničom som tiež nebol zvedavý. Postavy ale hrajú a atmosféra miestami super.Čo sa konca týka zaujímavý. Ak to mám zhrnúť tak 2* za parádnu lámaciu scénu, vydarené masky a peknú Dakotu.Film ale veľmi nedoporučujem ale ak máte 2 a pol hodiny času tak kľudne do toho. ()

petikacka

Na mě to bylo asi příliš umělecká slátanina...Vydržela jsem sice až do konce, ale pak jsem byla vyloženě na. raná co to bylo za blábol...Pořád jsem čekala co se z toho vyvrbí a NIC! Proč byl doktor namaskovaná Tilda?! Paralela s nacismem je jasná, ale to pojetí je úplně mimózní...Možná by to chtělo nějaké psychedelické povzbuzovadlo...Jinak pro mě blábol a halucinogenní nesmysl...Za mě 35% ()

VictorMartel

Scéna s rituálem trochu jako z Rodrigueze (From Dusk Till Dawn/1996), nic moc. Striga v The Witcher/2019 byla lepší. Po všech stránkách, které mě zklamaly u původního Suspiria/1977, lepší, ale na stopáži, z níž si mohli třetinu až polovinu odpustit. Přitom nejsem z těch, kdo běžně promýšlejí, co podle nich ve filmu být nemuselo. Tady by se mi to celé líbilo na stejném přibližném základě, ale jinak. Podle mě se tu experimentuje na úkor vlastní hodnoty děje. S pochvalami se mluví o mnohovrstevnatosti, ale já tu spíše shledávám nedotažené náznaky souvislosti mezi politikou, dějinným dramatem a metafyzikou. Dialogy jsou úderné, odžité, efektně citovatelné: přelud = lež říkající pravdu, údělem lásky je propletenost s manipulací, náboženská symbolika = přenášení přeludů (tedy lží říkajících nějakou pravdu)... Jen kdyby alespoň z těch rozmluv, leckdy jednotlivě velmi dobrých, vzešlo nějaké kompaktní sdělení. Pak bych si mohl být jistý 60 %. / CITACE: „Movement is never mute. It is a language. It's a series of energetic shapes written in the air like words forming sentences. Like poems. Like prayers.“ „Spells?“ ()

warrenur

Znepokojive a vizualne podmanive. Sexualne podfarbeny tanec a genialne zachyteny pohyb i zivot tanecnicok tomu tiez dodal jedinecnost a atraktivnost. Ale kvoli znacnej stopazi a obcasnym az prilis premrstenym obrazom, kvoli forme a znacnej vate ma sem-tam nudila. Skoda. Slabsi priemer. Dakota Johnson vsak bola celkom presvedciva. ()

noelcoward73

Původní Suspiria byl velmi povedený film, který měl výbornou atmosféru, dobré gore a vraždy. Bylo to mé první seznámení s žánrem giallo. Ovšem 2. díl, Inferno, byl již pro mě průměrný a závěrečný díl trilogie mě příliš nezaujal. Tento remake se příliš nepovedl. Je neúměrně dlouhý, nenabízí příliš zajímavou atmosféru ani gore (kromě závěru). Vyzdvihnout si zaslouží taneční výkony, „lámací“ scéna; slušné byly rovněž herecké výkony. Zajímavější mohla být také hudba. Byl jsem zvědav na nové zpracování, ale jsem velmi zklamán. ()

Jurkodak1

Dobrej, mrazivej a navíc smysluplnej remake. Nesnaží se nic kopírovat z původní předlohy a interpretuje příběh po svém, díky čemuž se nemusí zarytí fanoušci původní verze vztekat, že to někdo pokazil (přiznám se, že se tak taky chovám u svých srdcových filmů a videoher (ach, má drahá Mafie, co ti to ti Amíci provedli?!)). Akorát nechápu proč Tilda Swinton hrála toho dědka. Fakt to nechápu, nenašel jsem žádnej objektivní důvod proč to tak udělali. ()

molcan2

Jeden z mála prípadov, že mám radšej remake ako originál, Suspiria je remake klasiky z roku 1977, film režíroval Luca Guadagnino a rozpráva príbeh Susie Bannion, americkej baleríny ide do prestížnej spoločnosti Markos Tanz v Berlíne. Susie sa nakoniec spriatelí s ďalšou tanečnicou, Sarou, ktorá sa s ňou podelí o všetky svoje temné a hrozivé podozrenia týkajúce sa vysoko ceneného miesta. Chcel som zdôrazniť, že Tilda Swinton je ohromná herečka, v tomto filme hrá tri postavy a je úžasné, ako je nerozoznateľná, tiež vyzdvihnúť Dakotu Johnson, obe podávajú neuveriteľné výkony. Lucova réžia je jednoducho úžasná, každý záber z uhla je umelecké dielo, pokojne by mohol zaujať plátno, ktoré by tvorilo skvelé pozadie. Suspiria je neuveriteľný remake, ktorý podľa mňa prekonal originál, neuveriteľné a veľmi bizarné tanečné scény, veľmi prítomný soundtrack, ktorý sa hodí k temnej atmosfére, ktorú nám film priniesol. ()

Rathalos

Tak ako original z roku 1977 tak aj tento remake je ukrutne dlha a nudna zalezitost,ktoru som nedokazal dopozerat bez pretacania a nebudem to zbytocne natahovat,jednu hviezdicku dam za jednu scenu,ktora fakt stala za kuk,ale neprezradim,ze ktora...:-) ()

Ben Nevis

Možná umístění děje do Evropy umožnilo zakomponovat do děje odvážnější scény, kde se ukazují nejen bradavky. Vůbec mi nevadila absence Hollywoodských standardů. Akorát mi chyběla u tanečních scén hudba. Propojení chmurného Berlína, kde se kromě železné opony řeší i terorismus a důsledky války, s temnými nadpřirozenými silami funguje. ()

xmy

Artový snímek s horovým nádechem. Líbila se mi skvěle udělaná atmosféra Berlína sedmdesátých let, vůbec celý vizuál filmu je zdařilý. 152 minut není málo, vyloženě hluchá místa naštěstí nebyla. Dakota Johnson a Tilda Swinton vynikající. ()

kkarx

Nedokázal jsem se vcítit do žádné postavy, takže zbyla jen chladná profesionálně odvedená práce. Argentova Suspiria není pro všechny, ale tato verze je vyloženě pro okrajové publikum s velkou dávkou trpělivosti. Víc než Argentovu Suspirii mi to připomnělo Svatyni od Soaviho, která mě bavila víc, a to nemám Soaviho rád. ()

JB2203

Je velmi těžké, a vlastně i nevděčné, psát cokoli k tomuto filmu. V podstatě se nabízí dvě možnosti, jak k němu přistupovat. Buďto jako k něčemu magickému, co si žádá být dekódováno a odhaleno, nebo jako k něčemu v konečném vyznění nesmyslnému, co si žádá být ignorováno a zavrženo. U mě se během sledování periodicky střídaly oba dva tyto pohledy, no nakonec převládl pocit estetického uspokojení, rozpitý v cákancích zjitřené imaginace. Tanec v pentagramu. Záblesky fascinace kvasící v balastu mystického rmutu. Kdo vydrží až do konce, bude odměněn scénou, za kterou přidávám (proti svému veškerému přesvědčení) pátou hvězdu. ()

Torpid

Film rozhodně není rímejk původní Suspirie. Spíš použit základní Argentův příběhový motiv, stejně jako v hudbě Thoma Yorka tušený původní Goblin. Druhá delší taneční scéna mi vyrazila dech. Rozhodně se podívám znovu. Od maximálního hodnocení mne odradila délka a výsledný pocit přeplácanosti. ......Po druhém zhlédnutí ze 4 na 5 hvězd. ()

helraiser

Půvosně mě představa předělávky Argentovské atmosferické bomby dost děsila, ale po zkouknutí můžu prohlásit, že jsem se bál zbytečně a děkujem, že něco takového vzniklo. No porovnávat to z originálém nemá cenu, společného toho opravdu moc nemají až na Matky, prostředí a díky bohu za to. Jedná se o atmosférickou bombu, čarodějnice jsou prvotřídní i jejich vzájemnej boj o moc v rámci sabatu, je prostě parádní a především vyvrcholení boje na konci je opravdu dech beroucí a má opravdu koule. Po technické stránce se nedá nic vytknout, naprosto famózní snové scény, taneční sekvence, pomalé odhalování pravdy a především závěr, který by nikdo nečekal. Za mě tedy absolutní spokojenost a prosil bych další podobná díla, to prostě byla radost pohledět. ()

misbos

Všichni čumte, jak máme dobrý maskéry! - aneb - blábol nám nedrží pohromadě ani trochu, nacpeme tam hóódně politiky (ale tý bezpečný, aby nikdo nemohl říct ani A), ať je to jakože hluboký. Což vo to, hluboký to pak je - asi jako hluboká jímka, tak je taky všechno možný ... bez ladu a skladu... opět dildo pro snoby. Dodatek 11.2.19 - tenhle film dělali lidi, ze kterejch si Velvet Buzzsaw utahuje... ()

Johny M.

Remake, co vypadá starší než 40 let starý originál, ale to je OK. Horší je to s přehnanou stopáží, kde je až zbytečně moc tance a naprosto zbytečná linka s psychiatrem. Lepší by bylo zaměřit se na odkrývání tajemství školy. Hudba taky nevýrazná, Yorke nudil. Přesto pár slušných scén se najde: 3,5* ()

Vabr

Jako já nevím, proč to mělo tak dobrý start a pak se to tak totálně podělalo. Doslova film začíná Chloë Grace Moretz (což je bezpochyby ta největší ikona 21. století), která je u psychologa a chová se chaoticky a paranoidně (což diváka navnazuje na to, co bude) a otáčí knížky vzhůru nohama. Poté přijíždí hlavní postava do taneční školy a dočkáme se zajímavých kreací a totálně cool gore „voodoo" smrti... A to je asi tak všechno zajímavé, protože poté to pomalu sjíždí do podprůměrných vod každou ubíhající minutou přestřelené stopáže, u které jsem div nezaspal. Vidíme pouze, jak holky tančí, čarodějnice mluví a psychologa u Berlínské zdi. Abych nekřivdil tak také dvě znetvořené holky a další zajímavou smrt za pomoci černé magie. Jo a na konci, jako by si chtěl film šplhnout, tam hodí nechutnou babiznu a nahatýho psychologa, vybuchují holkám hlavy a tečou hektolitry krve v zašmudlené čarodějnické komnatě během „šokujícího" odhalení, které vzešlo odnikud. Wau. Tak po tom jsem teda dychtil. Nejprve supr start, pak nuda, nuda a nuda a nakonec úplně náhodný gorefest. Za mě se film zkrátka a dobře ubral totálně špatným směrem, který mně, jako divákovi, absolutně nevyhovoval a nezbývalo mi nic jiného, než jen tupě zírat, čekat na nějaké zlepšení a nudit se. Škoda, mělo to potenciál. Vyhodnocení: Wtf ta jedna 🧙‍♀️ ()

Kalimero13

Originál jsem neviděl, ale asi jsem o nic nepřišel. Vidět toto ve svých 10 letech, asi bych měl následujících 20 let problém podívat se ženě do očí a nepočůrávat se u toho. Což o to, atmosféru buduje Suspiria krásně, ale čím dále ve filmu jste, tím více tušíte, že scénář tu není proto, aby vám přinesl promyšlený příběh, ale jen jako kus papíru, se kterým si můžete vytřít vaše překvapené zadele, až vás naprosto nesmyslný závěr vodstřelí do wtflandu. Bejvalo období, kdy bych to asi dost ocenil, ale dneska už mě čarodějnický/satanistický rituály se spoustou svíjejících se nahotinek a dekadentním nádechem s trochou toho vražedného koření nepřekvapí. Jako reálný akce furt sranda, ale ve filmu meh. A taky totálně nechápu tu potřebu, aby starého psychologa hrála Tilda. Proč? V prvních 3 sekundách poznáte tu masku, díky které má postava mimiku jak po mrtvici. Nedává to žádný smysl. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa