zdenny

Parta lidí, z nichž každý si nese svůj hřích, je společně s ďáblem v lidské podobě uvězněna ve výtahu. Jeden po druhém umírá nepěknou smrtí a divák se stejně nikdy netrefí, kdo je onen ďábel. Můj tip byl zároveň první obětí. Ten se ale ďáblovi vizuálně blížil nejvíc. Nakonec to dopadne tak, že nám nezbude skoro nikdo. Ale na jedno podívání to není špatné. ()

Brandon

Ďábel neměl svůj den. Psychoteror zapomněl asi doma na nočním stolku vedle skleničky se zubní náhradou. 2,5* ()

Samuell84

Zábavní horor ktorí nijak nevyniká z radi,ale ani nenudí. Celkom svižný vývoj príbehu ktorí neuspí ale ani neprekvapí. Prijemne prekvapenie. ()

Danny F.

No lekačky byly a taky mě i mrazilo a dokonce mě překvapilo že se děj odehrával jen ve výtahu. Počítal jsem s nějakou nudnou kravinou ale byl jsem příjemně překvapen. 65% ()

Andreas83

Vtáhne a upoutá, povedený scénář doplněný o celkem obstojné výkony neznámých herců u kterých neustále nevíte co od koho očekávat. Bohužel se tajemno poněkud rychle vytrácí až najednou sledujeme jen průměrnou akční zábavu, nenadchne a neohromí ! ()

VasaX

Musím uznat, že ač jsem se toho bál (po stránce kvality obsahu), tak jsem byl příjemně překvapen. Ďábel pomalu předvádí své triky a svou definitivu. Zahrané je to obstojně a v daném kontextu se těžko něco vytýká. Ano, mohlo to být třeba děsivější. Nebo vypjatější, či to mohlo mít silnější vygradování či pointu. Ale i tak je to v pořádku. Nezaryje se to pod kůži, ale příjemně to na sedmdesát minut napne pozornost. A o tom to je. ()

VanTom

Přestože "totožnost" zla známe vlastně již z titulu a legendu vyvražďování nám voiceover prozrazuje dopředu, stejně se dařilo průběžně vypátrávaným okolnostem a stupňujícímu se hysterčení pětice individuí uzavřených ve výtahu slušně napínat. Logiku a vykonstruovanost celého námětu ovšem lépe neřešit, pak lze tuto jednohubku slupnout hned od intenzivních úvodních titulků. ()

lykan9

Začátek byl sice trochu mdlý, ale jinak se jedná o velice povedenou napínavou podívanou. Ač preferuji originální znění, tak v tomto případě doporučuji dabing, protože se opravdu hodně povedl a dodal celku takové tajemno, které na mě s originálním zněním nedolehlo. Velikým plusem je i délka filmu, protože 77 minut nesmírně rychle uteče a divák ani nemá šanci se nudit. Herecky se sice jedná o průměr, ale o to víc se tu vyšvihli Chris Messina a Logan Marshall-Green. Pointa byla také velmi dobrá. To se však dalo čekat, když Ďábel vznikl pod taktovkou M. Night Shyamalana. Pro ztvárnění Ďábla si však dovedu představit i lepší herce.... ()

ghatos

Pěkný nápad sliboval příjemný hororový zážitek. Stačilo si s tím trošku pohrát a mohl z toho vyjít parádní film. Po uplynutí 30 minut vylezla na povrch nepříjemná pravda. Slabý scénář klopýtal a zoufale čekal na svižný závěr. Ke konci se to rozjelo, vyvrcholení bylo fajn - kromě rozhovoru v autě, ten už byl navíc. Po sečtení + a - jsem se přiklonil ke třem hvězdám. Hudba, zvuk i plakát zaslouží pochvalu, ale jinak je to promarněná šance. 57%. ()

headcrab

Nakonec to neni takovej průser, jak jsem myslel. Nepřemrštěná stopáž, neznámí herci, kteří imho nehrajou vůbec špatně, docela dobrá hudba, a pořád se něco děje. Jako horor bych to sice neoznačil, páč strach se vůbec nedostavil, ale nutno přiznat, že pár scén bylo lehce creepy. Navíc s perfektnim ozvučením jde zážitek samozřejmě ještě výš. Jedno zkouknutí určitě neublíží, podruhé bych to ale vidět nepotřeboval. ()

Guzo

Další z filmů odehrávajících se skoro jen na jednom místě (ok, tak na dvou..), ale překvapivě právě ty bývají hodně dobré. Podmínkou je krátká stopáž, protože tak jako tak začne být po čase trošku nuda, tohle naštěstí Devil splňuje. Stejně tak jako dobré obsazení, nijak "extra", ale alespoň je rozmanité - chyběl snad akorát číňan. Trochu zamrzí ne úplně ideální konec, jinak se jedná o celkem příjemné překvapení letošního roku. ()

Mr.Dogman

Já mám z tohoto filmu dobrý pocit, jestli se to tak dá říct. Myslím tím, že se povedl, a je to takový horor, ze kterého vám mrazí v zádech, ale vyloženě se nebojíte, a to mám rád. Nápad zajímavý, těším se na další filmy z dílny Night chronicles. ()

s.e.p.p

Tohle je pro Shyamalana v období jeho režijní krize správná cesta, jak si nadále udržet přízeň fanoušků. Poctivá hororová jednohubka s přijatelnou stopáží, pečlivě budovanou atmosférou, výbornou hudbou a neznámými, přesto slušné výkony podávajícími, hereckými tvářemi. Co se děje týče, ten je komorní a nijak převratný, ale jsem rád, že si tvůrci ani na nic jiného nehrají, jsou si vědomi prostředků kterými disponují a nesnaží se dělat z Ďábla nějaký osudovými kecy nabitý rádoby-blockbuster. Já jsem s výsledkem nadmíru spokojený, skvěle jsem se pobavil a některé scénaristické vychytávky mě dostaly. Dokonce nechybí ani tradiční Shyamalanovský závěrečný twist, ačkoliv samozřejmě není tak rafinovaný jako v dobách jeho vrcholu. 80% a doufám, že nám v blízké budoucnosti Night otevře svou mysl dokořán a z produkční stoličky bude sypat jeden filmek v podobném stylu za druhým. ()

blackJag

Někdejší zářící (především díky hitovému startu ŠESTÉHO SMYSLU) hvězda režiséra M. Night Shyamalana jest asi nadobro vyhaslá, tento snímek ale (ze všech ostatních, spojovaných v nedávné době s jeho jménem) zachycuje poslední záblesky skomírající slávy daleko nejlépe. Příběh opravdu nese charakteristické rysy Shyamalanovy tvorby (když už je autorem námětu), specificky tvarované nadpřirozeno saje z tajemné atmosféry, zápletka je alespoň trochu originální a vyústění můžeme dokonce označit za (minimálně) mírně překvapivé. Konec konců ani režie snímku není úplně špatná (Shyamalan sám zůstává pouze na postu producenta), kamera také nepatří k nejhorším (pěkné agrofobní titulkové intro), chybělo mi tu v podstatě jen lepší herecké obsazení a mohlo to být o pár procent lepší výsledná známka. Přesto, slušná jednohubka. 65% ()

AngelusCZ

Možná herecky ne moc dobře obsazené ( až na detektiva ), ale ani to filmu neuškodí. Bezchybný hororový film s pěknou hudbou a fascinujícím příběhem. Horor u kterého sem se opravdu bál i když, až na konci, ale rozhodně to stojí za to !!! ()

Kosmik 1

Ajajaj, tak to mohl být pěkně napínavý film.....začátek super, nenásilný, pěkně vláčný, všechno mi krásně sedělo, pak v samotném výtahu všechno fajn, až na tu důchodkyni....aby bylo jasno, proti starým lidem nemám vůbec nic, vím co je slušnost a pouštím sedat starší lidi v MHD, ale tohle bylo na mě prostě moc. Jestli byla identita ďábla předem odhalena, to nevím, každopádně já pořád čekal, že to bude ten strážný z ochranky, nestalo se a to bylo pro mě jediné překvapení celého filmu...a zase...ďábel v podání staré babky a ještě pěkně nesympatické babky....no nic nechme babku babkou. :-D Nejvíc mi jde asi o ten konec, čekal jsem trošku víc. V tomto podání nic zvláštního neodhalí, nepřekvapí a neusadí do křesla. Takový jednoduše slabší bez zanechání větším dojmů...ale jinak průměrný spíše psychologický film nežli horor. 55% ()

Ravi

I když je to horor podle mého gusta, kde se nechává volnost divákově představivosti a kde není třeba litrů krve, aby se člověk cítil velmi nepříjemně, čekal jsem, že si tvůrcové nechávají největší eso v rukávu až na úplný konec. Nestalo se. Konec je "zvláštní", ale ne takový, jaký by si film zasloužil mít. 65% = 3/5 je akorát. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana