Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Beata.Zajaco

Úprimne čakala som od toho viac. Lady Gaga vypadala konečne ako človek a bola tam za peknú ženu. Klasická romantika čo mi však bolo lúto, že na konci zomrel a inak ničím výnimočný film, ale Lady to zahrala naozaj super. 60% je viac než dosť. ()

TadashiCZ

Bradley Cooper zvládl herectví i režii, Lady Gaga zvládla hraní skvěle. Přiběh není ten úplně nejohranější romantický film, ale pořád to není žádný vyčnívající přiběh. Asi je to i tím, že se něco podobného děje v téhle branži dost a film je už 3. remake. Hezká oddechovka, hezky odzpívané, zvládnete u toho uvařit oběd a o moc nepřijdete. ()

tata22

Překvapivě docela slušná podívaná. Zejména herecké výkony, brilantní Bradley Cooper a musím říci, že i Lady Gaga na to, že není herečka zahrála výborně. Tenhle typ muziky mi nic neříká takže jsem byl asi trochu ochuzen o celkový dojem z filmu ale úplně to nevadilo. Jen si neodpustím poznámku, že Lady Gaga není úplná krasavice jak se nás snažily ve filmu občas přesvědčit :-) ()

Osud

Nepatřím mezi cílovou skupinu, ale chytlo na začátku a nepustilo až do konce. A té písně se asi jen tak nezbavím. ()

Ondak

Nebýt skvělých hereckých výkonů a skvěle natočeného filmu, jednalo by se pouze o průměrný romantický film. Pro oblíbence romantických filmů si přidejte jednu hvězdu. Pro ostatní se jedná o průhlednou romantickou zápletku napěchovaný emocemi. Zachraňuje to dramatická zápletka osudů obou hrdinů. Hudbu Lady Gaga musel už slyšet každý (písničky ve filmu hrají snad všude), takže pro fanoušky další hvězda navrch. ()

KuceraJohny

Snímek jenž na mě působí čím dál tím lepším dojmem. Hned po shlédnutí jsem neměl pocit ničeho výjimečného, ale zůstalo něco ve mně co mi nedalo spát a jak jsem neustále o tom snímku přemýšlel začal jsem se ponořovat hloubš a hloubš do děje i když už jsem ho měl za sebou. Na první dojem bych rozhodně neřekl že mi bude tak ležet v hlavě až se dokonce těším až ho uvidím znovu. Vím že tentokrát si ho budu moct vychutnat ještě více. Bradley Cooper tu předvedl nejlepší roli kariéry a to jak dokázal zpívat mě ohromilo. Lady Gaga byla ve své roli opravdu věrohodná, a zpěv asi netřeba komentovat. Natočeno je to krásně akorát se někomu nemusí zdát rychlé a lehce zmatené plynutí děje, ale to je přesně to proč vám to nedá spát. Stane se tam toho spousta a není to pouze krátké časové období a proto to zasáhne mnohem víc. Na závěr zmíním písně, ty byli krásné. ()

Bogrant

Moc pekná cukrovinka pre zamilovaných, ktorá sa síce pevne drží tej zaužívanej, trošičku naivnej romantickej linky s osudovým a možno nie až tak veľmi prekvapivým záverom či nepredvídateľným zvratom, ale v tomto prípade to až tak neprekáža. Cooper tu totiž hrá možno najlepšie v kariére a Gaga je tak skvelá, že jej tú obyčajnú holku uveríte okamžite. Obidvaja navyše hrajú najmä očami (samozrejme aj hlasom) a robia z toho silno emočne vyťaženú drámu, ktorá proste zapôsobí aj keby nechcela a 90% obecenstva (hlavne dámskeho) bude spokojné a to bol zrejme cieľ, ktorý sa vydaril. Trochu paradoxne to po tom samotnom zrode hviezdy stratilo to svoje čaro "obyčajnosti", ale má to srdce a ide o jeden z mála hudobných filmov, v ktorom mi nevadila snáď ani jedna pesnička, takže spokojnosť. ()

draxxi

Ano, je to po tisici natocena lovestory, kterou uz vsichni zname. Zadne prekvapeni... Ale ono to porad funguje. Sympaticka hlavni dvojka, chemie funguje, k tomu byborna muzika a clovek si tak tak moc preje happyend... 3/2/2021 83% ()

JimWalker007

Neoriginálna nuda, film vyvrcholí prakticky v polovici spoločným vystúpením hlavných protagonistov. Potom sa už rozdelia, Gaga ide hore na vrchol svojej slávy, a Cooper sa šmýka dole, do čiernej jamy alkoholikov a šnupačov. Obaja síce vedia hrať, LG je sympatická vo svojej civilnej verzii, ale to je všetko. Zbytočne dlhý pôrod hviezdy. ()

Pythonator

Jako romanťák ucházející a Lady Gaga překvapivě hraje a je i sympatická, než ze sebe udělá tu načančanou popovou krávu. Nějak jsem nepochopil, co nám tím příběhem chtěl autor říci. Zpěvačka je na začátku nadějnou písničkářkou zapadající někam mezi kvalitní rockovou či country tvorbu. Pak se z ní stane primadona zpívající trapné popové songy s elektronickým hnusným pozadím, tančící a kroutící se jako kurva, se spoustou tanečnic v pozadí (asi jako skutečná Lady Gaga nebo jiná bezcharakterní pipina z MTV). No a manžel když to vidí, tak se asi chce oběsit, protože jiná volba prostě není, když vám stará takto zvlčí a vůbec nevidí rozdíl mezi hudbou a "hudbou". Takže asi takové poselství má tento divný film, tedy krom toho o škodlivosti chlastu. ()

lele

Dtto komentář monologa a za sebe dodám, že takhle mě už dlouho film neotrávil. Na spravení chuti si musím co nejdřív pustit Johnny Cashe s jeho June. ()

remotrumpet

"Jack vždy hovorieval, že hudba je len dvanásť tónov v jednej oktáve. Dvanásť tónov a potom to isté. Rovnaký príbeh. Vždy znova a znova. Hm, večný... A muzikant môže svetu ponúknuť len to, ako tých dvanásť tónov vidí." ()

Naby

Moc dobrá a zároveň i hodně temná romantická podívaná. Za mě to mělo super náboj a příběh jak má být. Pro milovníky muziky a romantiky k doporučení. Celkem 4,1* ()

Chicharron

Hrozný doják plný odpudivých cliché od začátku do konce. No a navíc je to vykrádačka stejnojmenného filmu z roku 1976  Zrodila se hvězda (1976)  s Barbra Streisand, který je zase vykrádačkou stejnojmenného filmu z roku 1937 Zrodila se hvězda (1937)  ... Takže milý Bradley Coopere, inspirace na koncertu Metallicy, jo? Už to nehul... a tobě Hollywoode díky za další recyklované lejno. No a ti, co tomu dali víc jak dvě hvězdy, by si měli nafackovat... ()

K19XX

Nejsem zrovna fanoušek romantických filmů, ani tento není žádnou výjimkou, nicméně musím extrémně vypíchnout výkon Lady Gagy, která zahrála roli Ally naprosto famózně. Předvedla skvělý herecký i pěvecký výkon a opravdu jsem si ji v tomto filmu zamilovala. Duo Lady Gaga & Bradley Cooper tu opravdu dobře zafungovalo. ()

adzedan13

Spoiler (tak trochu?): Bradley Cooper je skvělý herec, Lady Gaga mě také překvapila. Už dlouho jsem u filmu nezažila mix všech možných emocí. Moje chyba, že jsem od toho očekávala romanťák se šťastným koncem. Ale i tak tomu musím něco vytknout. Na to, jak je film dlouhý, tak mi určité věci přišly docela uspěchané. ()

Nataraja

První polovina skvela, ba co vic, vyborna, ta druha bohuzel prestala byt uveritelna. Proste nemuzu zbastit, ze by nekdo za to co na podiu predvadi solo Gaga, dostala Grammy, a ze by nekdo manzilka nezachytil pri dekovacce na Grammy... skoda. jako rezijni debut Coopera je to dost dobrej film, ale "hype" okolo hereckych kvalit Gagy je moc velikej a bohuzel ne zase tak zaslouzenej. ()

Rk14

och... tak toto bola teda riadna dvoj hodinova nuda :/ herecke vykony sa mi pacili, hudba tak isto, ale ani nie v polovici filmu som zacal viac pozerat po kino sale nez na film :) ()

pornohavo

Dejovo dosť plytké, príbeh opäť recyklovaný, ale zato je to hudobný skvost. Skvelé vokály a navyše aj výborné herecké výkony robia z tohoto snímku takmer muzikál a ten je výborný :) ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz