Marsik

14 dní po dokoukání Total Recallu s Arnoldem, jsem si dal remake s Colinem. Musím říct, že jsem byl spokojen. Efekty a vizuální provedení byly na té nejvyšší úrovni. Film strašně rychle utekl a říkal jsem si, že se nevidí takový film, který by 130 minut bavil úplně stejně. Nebylo zde hluchých míst a tempo se drželo obdivuhodně po celou dobu. Trio Farrell Beckinsale Biel já osobně jedině chválím. Nevím, v čem jiná je klasická verze filmu, ale prodloužená režisérská se mi fakt líbila. I přesto, že má film pouze 64%, já vybočím z davu a dám určitě víc. 80% ()

stiw

Docela bych chtěl mít fyzičku Colina Farrella, dokázat běhat celých 90 minut v kuse, a navíc se přitom snažit přežít - slušnej běžecký výkon... jinak film stojí maximálně za jedno zkouknutí, když ho vynecháte, o nic se neochudíte. ()

yakoob

Kamerové Lens Flare...Možná až někdy moc...Jsem byl zvědavý, zda tento efekt dělali postprodukčně a oni jenom svítili baterkama do objektivu...Jinak vizuálně krásné...Dal bych méně hvězd, pokub bych šel do kina se srovnáním s původní verzí...Jiný film, sci-fi blízké mým představám... ()

ledzepfan

Docela překvápko-vůbec to nebyla taková sračka jakou jsem čekal...Je fakt, že krom motivace odboje a místa děje se zápletka až nesmyslně pevně drží původního filmu a všechny ty twisty a hry s divákem jsou předem vyzrazené-což je zároveň vlastně i jakási urážka diváka od kterého se asi předpokládá, že je buď takový ignorant, že nekouká na starší(i klasické) filmy, nebo je prostě tak blbý, že ho znovu ohromí známý zvrat....no nic......Je fakt, že místo nadsázky, až komiksové stylizace a brutální syrovosti roku 90 nový Recall vsází spíše (a jen) na dechberoucí digivizuál......Je fakt, že tenhle parádní vizuál je okopírovaný z jiných filmů(Nadruhou stranu, např. tam kde Recall kopíruje od Blade Runnera, tam Runner kopíroval z kreseb Moebia a ten čerpal čertvíkde ..atd..) Je fakt, že se nad dějem nesmí moc přemýšlet protože je tam spousta naprosto nelogických a- i na sci-fi- fyzikálně nesmyslných momentů(např.průlet skrze zemi a zemské jádro?..a za 17minut?...fííííí..).Je fakt, že jsou obě herečky typově stejné,což je naprosto nesmyslný tah castingu..A je fakt, že je to celé tupější a měkkčí a dočkáme se drobných ale o to hloupějších změn(např. kapka potu z nervozity vyměněná za slzu opravdového citu..Ach-jak plytce holywůdské)......Ale-pokud zapomeneme na parádní Verhovenovku a trošku vypneme mozek, je to celé vlastně docela svižná a lehká zábava ve které nechybí legendární tříkozá štětka a ve které se(a teď se držte!!) sekundy na odpočtu bomb odpočítavají v reálném čase i mimo záběr kamery(nevídané, neslýchané=Nolane uč se!) ()

Kryton

Po všech směrech špatný áčkový film, kde se kompletní rozpočet nasypal do PC a zbytek vše kolem filmu se prostě vyhodil do kontejneru. Onanie nad krásným vizuálem si strčte někam! Lejno krásně vykálené je stále lejno. Neuvěřitelné jak se film a režisér vykašlali na něco jako scénář a logika. Takto se béčkově skáče ze scény/střechy na scénu/střechu a z diváka se děla totální idiot, který to má sežrat. Verhoeven se sice nedržel Dicka tak věrně, ale jeho Total Recall dává smysl, má atmosféru a Arnold byť minimalisticky je uvěřitelný a má věší charisma než Farrell, který v poslední době sedá do špatných remaků jako do autobusů do šichty. Tady se najednou mávne proutkem a hrdina umí pomalu mrknutím oka sundat helikoptéru. Nevěřícně koukám, že jediný sympatický výkon vytvořila Kate Beckinsale a zbytek si jen užil tučná konta v Karibiku. Mimochodem Recall nebo Rekall, protože ve filmu se Recall neobjeví ani jednou.....objednám si jednou Recall a nechám si smazat zážitek z tohoto nepovedeného remaku. ()

maddy

Vykrádačka Blade Runner + Minority Report + I, Robot + Dark City = Total Recall 2012. No a čo!? Ako správny fanúšik sci-fi túto akčnú sci-fi pecku nemôžem hodnotiť menej ako 4* Takýto nárez som vážne nečakal! Navyše Kate Beckinslae a Jessica Biel v sexi úlohách, čo viac si priať. Film ako taký ma v prvom rade baviť, a Totall Recall počas dvoch hodnín bavil na veľkom plátne priam dokonale! Perfektný vizuál, vynikajúca non-stop akcia, príjemná hudba, solídne herecké výkony (.. a ehm nelogický príbeh). Síce nadhodnocujem, ale vôbec sa za to nehanbím! 4* PS: pôvodná verzia so Schwerzenggerom sa môže schovať do kúta. / edit: pri Director's cut nie sú badať veľké rozdiely ()

nirvana91

Hodnotím ako podivný film s rozhádzanými bojovými scénami kde nebolo dokopy nič vidno (až nakoniec ste si uvedomili, že sú všetci kaput, samozrejme okrem dôležitých postáv), podivným osvetlením (to čo boli za mimozemské lúče, akože nejaký efekt nový?), s umelou, vždy na správnom mieste sa objavujúcou a po čase iritujúcou Kate (pre mňa bude však stále dokonalou Selene), nesympatickou Jessicou Biel a stále dobre vyzerajúcim Colinom (sa nezdá ;)). Ako 3D by celý film pôsobil lepšie. SPOILER: Načo sú nám v budúcnosti chodiace autá ak už máme lietajúce? Vlastne mám pocit, že v každom sci-fi dominujú lietajúce autá ako hlavný dopravný prostriedok. Tak usudzujem, že sa nechceli opičiť.. až tak moc. Z celej dejovej línie som bola zo začiatku zmätená, ale môj typ bol, že sa Colin nakoniec prebudí v Rekalle a zistí, že to všetko bolo fakt len jeho sen, fantázia, imaginárnosť. Taký koniec by sa mi páčil. Trocha reality do tej sci-fi budúcnosti. Colin by si uvedomil, že jeho život je fakt len nudný a stereotypný, že musí každý boží deň makať a žiť so svojou ženou, aj keď to nebolo také, aké si mysleli, že to bude. THE END. ()

Lukaviz

Už jen kvůli originální verzi z devadesátých let s A. Schwarzeneggerem jsem se opravdu těšil! Od L. Wisemana samozřejmě znám Underworld, Underworld: Evolution a Smrtonostnou past 4.0. Filmy, ve kterých akce, zbraně a boj jsou velmi zásadní část snímku. Bylo tohle vše nutné i v Total Recall? Ne, nebylo. První polovina mě přišla ještě poutavá a koukatelná, ale druhá půlka byla každou další minutou jen horší a horší. Moc akčního pojetí dle mého názoru. Několik chabých pokusů na odkaz k původní verzi bylo fajn, ale spíše úsměvně působící. Bohužel lepší 2. ()

VojinRyan

Čisto akčná jazda až do konca založená iba na vizuálnych efektoch. Ale Farrel ako návštevník Recallu mi moc nesadol. Stará dobrá verzia s Arniem bolo omnoho zaujímavejšia a lepšia, ako Wisemanovo dielo, ktoré sa tiahne na jednej nóte celý čas. Akcia celkom dobrá, hudba taktiež k tomu sedí, ale žiadna gradácia, veľké finále ani nič čo by vás upútalo sa nekoná. Beckinsale a Biel sú moje obľúbené herečky, a som veľmi rád, že sú spolu a majú svoj fight, ktorý ale bohužial bol nedotiahnutý dokonca. Priemerná akčná jazda bez napätia a chuti dokázať niečo viac. 60% - 3* ()

baribal

Příliš sterilní a bez duše, slušná akce, ale chybí tomu lepší příběh. Jestli tohle měla být jedna z akčních pecek roku, tak se něco někomu nepovedlo. Moc se to podobá underworldům, ale to je na škodu.. S herci není problém, spíš s tím kdo to režiroval. ()

Adasin

Dejme tomu, že jsem nevnímala (nebo spíš ignorovala) kopírování jiných filmů, ale i tak je to spíš nic než moc. Akce je takový ucházející standart a hudba... řekněme, že mi byla povědomá, ale to už dneska není tak vzácné. Kromě nic moc příběhu mi nejvíc vadil vyblitý šedý vizuál, kde mi občas některé věci skoro splývaly. Na film s víc než slušným rozpočtem docela ostuda. A jako remake naprostá zbytečnost. Nevím, proč v televizi stále dokola opakují takovéhle remaky místo původních filmů. 4/10 ()

MartinezZ

Odpočinkový popcorňák bez velkých ambic, nepřekvapí, nepohorší (minimálně ty, co nejsou skalními fandy originálu). Samozřejmě oproti originálu je děj i odlišný (mluvím o filmovém originálu, povídka pro mě není vůbec podstatná). Věci se dějí jinak, některé chybí, prostě standardní nový pohled na známou věc. Pokud se od toho ale oprostíte, moc hezky se kouká na futuristická města a pohybovadla a na efekty obecně, tady se ty peníze promítly a jsou vidět. Pěkně se dívá i na Colina a Kate (na Colina že hraje, na Kate že vypadá :). Bill Nighy tu má jen hodně krátkou epizodku, ostatní herci jen existují, včetně sice hrající, ale nijak zvlášť výrazné Jessicy. Vojáci sice nehrají (nemají to zapotřebí), ale moc hezky vypadá jejich výzbroj a obleky, a to nemluvím o "synťácích", kteří se taky povedly - čímž se zase dostávám k efektům. Jako správný popcorňák na nich totiž film stojí (nepadá, jen stojí). ~ Jediné, co bych tak filmu možná vytkl, je absence gradace vyprávění. Věci se prostě dějí a dějí se dost rychle a dění tak nemá potřebnou šťávu, např. trailerová akce v Rekallu nemá žádný šmrnc. Film by tak klidně mohl být delší s tím, že by trochu déle trvalo vyprávění o Dougovi a jeho nenaplněném životě, a s tím, že by trochu déle trvalo jeho probouzení se do své minulosti - ten začátek byl prostě moc rychlý, hlavně aby co nejdříve začala akce a efekty. Bohužel i ty si leckde nestačíte v rychlosti vychutnat. Fungující město, dálnice, honičky, určitě je tam několik zajímavých nápadů, ale zapomeňte na bližší zkoumání a kochání se, jede se dál a není času nazbyt. ~ Film má samozřejmě i logické kiksy, např. pobití desítky ozbrojenců bez toho, že by se ta trdla vůbec snažila něco dělat a ne tam jen stát jak tréninkoví paňáci. Potěší i pár drobných odkazů na starší filmovou verzi. ~ Film poměrně rychle uteče, nenudíte se, ale po skončení o něm nebudete vést hlubokomyslné filozofické dialogy. Hezky udělaný akční průměr. ~ PS: Z některých záběrů a akcí mi přišlo, že se film připravoval i na možnost 3D - otočky, pády, záběry kamery... ~~~ PPS: 6.1.2013 viděn Extended Cut, jehož konec dává příběhu filmu naprosto jiné vyznění, než kino verze, resp. vylučuje jakékoliv dohady nad tím, jak to tedy vlastně je. Jen si tedy nejsem jist, jestli se mi víc nelíbil konec té kino verze. ()

Hannibal92

No to byla hrůza! Po nejlepším letošním zážitků z kina přišel ten nejhorší. Celý příběh je slátanina příšerností a hovadin a úplně ta nejhorší je průlez unikovým východem v "zeměpádu" kde je nejenom netankuje že jsou jen pár set kilometrů od zemského jádra, ale navíc si klidně při ryhlosti překračující ( né-li několikanásobně) rychlost zvuku šplhají z venku po žebříku. A rozhodně jsem nebyl v kině jediný kdo byl zaskočen podobnýma scénama, které u části publika jehož inteligence překračovala IQ Forresta Gumpa, vyvolavaly nekontrolovatelné výbuchy smíchu, i když k tomu rozhodne nebyly určeny. A to snad ani nebudu mluvit o tom, kolik scén, nápadů a vymožeností až nápadně připomíná jiné filmy. 2* jen za krásně zpracované prostředí polopostapokalyptického světa a moderní technologie. 35% [Cinestar Anděl - 21.8.12] ()

SaNcHeZ_cz

Len Wiseman a jeho óda na propracované řemeslo. Wiseman sice má ve svém futuristickém diktátu několik hrubek, nicméně mohou za něj spíše muži za psacím stolem než on sám. Herecké obsazení, stylizace a vůbec vše funguje dostatečně dobře, aby se divák v téměř dvouhodinovém snímku nenudil. Pokud vynecháme srovnání s originálem, dostává se k ním nadprůměrná sci-fi která nenudí. Komparace a odkazy na původní díl jsou ale tou hlavní kotvou co táhne tuhle slušnou akci k zemi. [70%] ()

Alqarin

Sympatická nová interpretace přeceněné klasiky, která dojíždí na totální plochost zápletky, ale technicky na tom není vůbec špatně. A Farrel je sympaťák, i když zrovna nerozjíždí extra show. ()

Wysch

Bejkárna nejtvrdšího kalibru, při níž s klidem přimhouřím oko nad tím, že by se mělo jednat o Dickovinu a že s Total Recallem od Verhoevena to má společnýho maximálně Quaida a tříprsou děvku. Po řemeslný stránce se totiž jedná podle mýho o naprosto ojedinělej akčňák nesoucí se v rytmu kamerovejch nápadů, který spíš diváka posílaj nahoru a dolů, a to doslova. Tam, kde třeba Bay točí kamerou kolem dokola, tam Wiseman s chutí točí kamerou nahoru a dolů. A tak dál. Viz. Shadwell, jehož komentář mě přiměl se na film podívat ještě jednou novýma očima. [blu-ray extended (2017):] Zajímavý, jak extended cut, který přidává já nevím čtyři minuty Ethana Hawka a dvě minuty na závěr (a pak někde ještě pár minut), dokáže vyznění filmu dost změnit. Je to tak ještě dvojjatější než "původní" Total Recall, protože na ten svůj obojakej konec vyloženě hraje. Beckinsale digguju i v 2017. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011