Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

vander19

Dlhšiu dobu som sa nevedel rozhodnúť pre presný počet hviezdičiek. 3* alebo 4*? To je dylema...Lenže nakoniec som sa prvý krát rozhodol dať vyššie hodnotenie aj keď je to niekde medzi...Zo začiatku celkom sranda, pak príde taká trošku nudnejšia časť, ktorá sa ku koncu premení opäť na niečo príjemne sledovateľné. V tomto roku sa jedná asi o to lepšie z animákov čo som videl. Ale po tom čo hovorili na toto ľudia, sa priznám očakával o niečo viac. Tvorcovia pekným spôsobom zobrazili vynálezy, ktoré človek jaskynný využíval, ako aj šablozubé tvory, ktoré ho ohrozovali. Možno kapánek by to potrebovalo viac akcie, lebo dosť dlhú dobu Krúdovci len pochodujú. Niečo ako Mojžiš na púšti a len občas dáke dobrodružstvo. Hlášky napr. starej ženy sú perfektné a rovnako je super aj malá Sandy, ale starý foter, mi občas liezol na nervy.... ()

Prochy38

Dnes je těch animáků celkem hodně a dá se i říct, že kvalita postupně stoupá. Croodsovi nejsou výjimkou. Bylo to vtipné, svižné i moc hezky namalované. Pobavil jsem se a fakt bych tento snímek řadil k těch lepších z posledních let. Pro mladší diváky, kterým byl jistě spíše točen, to muselo být moc fajn, podle několika málo ohlasů, které se mi donesly... Takže splnil, co se po něm požadovalo a pro nás starší určitě nejde o ztrátu času. Jediné lehké zklamání vidím ve fantazii autora při tvorbě pravěkých zvířátek. Proč?? Tak dokonale, byť to není vůbec důležité, ztvární homo sapiens neandrthalensis i h. s. sapiens (krásně zvládnuté základní rozdíly!!) a potom se takto barevně, nelogicky až dětinsky vyřádí na zvířatech. Kdyby ten tygr byl prostě šavlozubý, ti lemuři měli každý svůj ocas atd. atd. atd., dal bych 5*. ()

Piri

Výborné efekty, pekný a poučný príbeh pre deti. Animátori si to užili, až na ten príbeh, pár vtipných chvíľ tam bolo, ale rozhodne to nedosahuje kvalít filmov ako Hľadá sa Nemo, Rataouille či Ako si vycvičiť draka. Čo ma na tomto pobavilo boli tie pestré evolučné prechodné medzičlánky, toto by si mali pozrieť hlavne antropológia a biológovia, nech ich vidia aspoň vo filme :) ()

Paldiny

Úvod navnadí invenčnou animáciou, aká dá po chvíli zbohom a v duchu tej modernej prechádza nenáročným rozprávaním. To na pár výkyvov vypĺňajú vydarené gagy (snáď sa raz dožijem rozprávky bez prvoplánových pádov) či odkazy, aké majú do zamyslenia viac, než tvorcovia plánovali. Krúdovci neurazia ani nezanechajú výraznejšiu stopu, čím by sa líšili od takého Shreka alebo Doby ľadovej, ktorých chtiac-nechtiac citujú. ()

Matematicka

Kromě (místy až bláznivé) zábavy tu nechybí pěkný příběh, který nám připomene hodnotu rodiny, pospolitosti a přátelství, ale i chuti dělat něco nového, na první pohled neefektivního. Krok do neznáma za světlem... Jak říká Chesterton, jen šťastní lidé si mohou dovolit dělat neužitečné věci. No a tady uvidíme pár "šťastných" lidí z velice dávných dob. Kdo ví, možná právě na takových lidech stál další vývoj lidstva :-) Tak vzhůru ke světlým zítřkům! Zajímavé komentáře: yakoob, Tuax, T2, PauloZ, predators, LiVentura, freddy. ()

Wishkah

Pro mě se jedná o podobný případ jako Avatar. Tím myslím, že forma přebíjí obsah. Stejně jako v Avataru je tu úžasný svět (který mi ale několikrát přišel, že zmíněný Avatar přímo vykrádá), se zajímavými zvířat, rostlinami a sceneriemi. Ale ta péče, kterou dostala animace světa, se bohužel už nedostala na postavy, kterí mi přišly jako spíš rušivý moment, a příběh samotný je sice originální, ale takový neslaný nemastný a plný rodině poučné vaty...přesto je tu několik parádních gagů, u kterých sem se od srdce zasmál a taky ten asi nejroztomilejší a nejvtipnější lenochod jakého sem viděl ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 43 639 736 $ (4046 kin)// Náklady na výrobu: 135 mil. $ // Ocenění: Oscar - nominace: animovaný film // Zlaté glóby - nominace: animovaný film ()

Gumrice

Za poslední dobu skvělý animák s nápadem. Ta scéna s ohněm a následným popcornem se povedla a rodinné foto na konci je vrchol. ()

Marys

Krúdovci sa nezaradia na úplné výslnie mojich obľúbených animákov. Príbeh bol veľmi plochý, postavy nepôsobivé, "fantasy" svet pomerne zvláštny, až to skôr pripomínalo Pandoru, či Futuramu, nie pravek, napriek tomu som sa na niektorých veciach schuti zasmial, a tak by ma mrzelo ísť v hodnotení pod 4 hviezdy. Od piatich to má ale ďaleko. ()

Phorbo

Krůdsovi nepřinášejí filmovému průmyslu nic nového. Příjde mi to jako slátanina Avataru, Year One a nějakých dalších srand, které se vyžívají ve vytváření nových organismů. Jo místy je to vtipné, některé zvířata jsou k popukání, ale víceméně je to pořád na jedno brdo. To samozřejmě není chyba Dreamworks, ale scénáře, který stojí za prd. ()

Lovely.Bones

Jo! Konečně něco normálního, ne přestřeleného, ne nudného, ne přehnaně psychologického. Oddychovka obrovského kalibru. Moc se mi líbil humor a animace rostlin a zvířat. Jediné, sčím jsem měl ze začátku problém byla animace postav a hlavně vlasů. Nepřišla mi nějak přeborná, ale když otevřely hubu, tak zní vždy vyšla nějaké úžasná hláška. Po mírném zklamání z Epic, jsem jenom seděl na zadku jako malej capart a čuměl na to. Líbí se mi silná ženská protagonistka, kterých máme v poslední době ale trošku pře-feministikováno. Tohle je opravdu zábava pro celou rodinu, která nezklame a budete si ji pouštět znova a znova, protože to je opravdu hodně líbivé. ()

kritiklon

Velmi nápaditá rodinná podívaná se skvělým dabingem a ztřeštěným humorem potěší děti a nebudou se nudit ani rodiče a dospělí. 5* za 86% ()

filipvrbik

Jakýsi akční , nepříliš povedený animák zasazený do doby kamenné a světu avataru...no pokud máte rádi modrozelené tygry šavlozubé a chodící velryby, tak si to užijete. Má to naštěstí pár vtipných momentů...50% ()

Zombi

Parádní, zábavnej animák pro celou rodinu. Příběh není nijak kompikovanej, spíš se redukovalo na sled zábavných scének, ale v takto zábavném podání to vůbec nevadí. Pravěká fauna a flora sice občas trochu vykrádá Avatara, ale jinak je využita na maximu, za což jsem hodně rád. Silné 4 hvězdy. ()

bobstock

Příběh z pravěku prostinký, vše je ale vynahrazeno vtipem, nápaditostí zvířecích a lidských postav, kde každá má svůj vyhraněný charakter. Zdůrazním také animaci a ty barvičky z kterých mi přecházel zrak. Nádherné a efektní dobrodružství. 85% ()

Yardie

Nevím, jestli jsem se nedíval na jiný film než většina hodnotitelů. Ale 100 lidí, 100 chutí. Mně se to od začátku nelíbilo. Bez nějakého většího děje, zápletky, takový ten rádoby humor - honění, padání, řvaní, bez nějakého inteligentního humoru. Prostě nic, co by mě nějak chytlo, spíše mě to iritovalo. Přiznám se, že jsem vydržel dívat se do poloviny, potom jsem šel spát. Přítelkyně to dokoukala a říkala, že to konečně začalo mít asi půl hodiny před koncem nějakou dramatickou linku alespoň. Ale já to prostě nedal, bylo to zlé. Ty dvě hvězdy jsou jen za to, že jsem to nedokoukal a tak nehodnotím celý film. Jinak by to byla hvězda jedna a to ještě s odřenýma ušima. Asi nejhorší animák, co jsem viděl. A to už jsem jich viděl celkem dost. Howgh! ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman