Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výtečně vystavěný a skvěle zahraný příběh o US generálu Pattonovi, nejlepším americkém veliteli za 2. světové války. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=LI4_58YmzBA(16.2.2013)

Učebnicová ukázka americké propagandy. Když se ale chtějí Amíci plácat po zádech, tak ať, nevnucují-li to nikomu... Generál Patton, coby naprosto typická hlavní postava, která má šlechetné srdce ukryté pod hodně tlustou slupkou arogance a oplývá několika sociálně akceptovatelnými výstřelky má ten problém, že je u ní vyobrazen jen zlomek jejích charakterových vad a i tak je nepříjemná. Nevím jaký byl cíl tvůrců tohoto filmu - věrně zachytit život Pattona v období války nebo zidealizovat tuto postavu divákům? Na mě to každopádně nezapůsobilo ani jedním způsobem - na poctivé poselství je to příliš jednostranné, na snahu podpořit dojem Pattonovi nedotknutelnosti je hlavní postava neuvěřitelně nesympatická, někdy až protivná. A dívat se na postavu, kterou nemůžete vystát, takřka tři hodiny?! To je fakt moc. Coby válečný film jde pak o standard, kterého ve své době vznikly desítky. // Pokud jste nabyli dojmu, že k historicky významným (kladně významným) postavám nemám úctu, pak jste na omylu. Úcta nemá s dobrým filmem co dělat - Patton je věc jedna, film o něm věc druhá.(15.9.2011)

Zatím nejlepší Schaffnerův film, který jsem viděla. Válečné snímky nepatří mezi mé oblíbené a délka tohoto kousku mě už předem omračovala, avšak Generál Patton si mě dokázal získat. Válečné scény se střídají s těmi komornějšími a všechno dohromady tvoří působivý portrét jedné velké historické postavy. Oceňuji i edukativní potenciál, herecké výkony. Film mě bavil, nenudil, zaujal.(12.9.2012)

Špičkový portrét legendárního generála. Starosvětský, narcistický, neomalený, nebojácný, Patton byl opravdový charakter a Scott ho zahrál naprosto bezchybně a charismaticky. Ať už byl generál jakýkoli, kdybych šel v té době do války, bylo by mi ctí nastoupit pod jeho velením. "Compared to war all other forms of human endeavor shrink to insignificance."(22.3.2011)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, ktorý ale neradím ani tak medzi vojnové filmy, ako skôr životopisné. A že je to výborný životopis, vynikajúco prenesený do filmovej reči a s do kolien zrážajúcim Georgeom C. Scottom, ktorý je presvedčivý, podmanivý a zábavný (v celej šírke významu tohto slova) každú stotinu sekundy, čo je pred kamerou! Aj vďaka nemu je Patton monumentálnym, možno trochu prikrášleným, ale inak verným portrétom jedného z najzaujímavejších ľudí v celej histórii. [100%](21.9.2005)

• - Jedním z účelů vytvoření filmu byl nábor vojáků do armády Spojených států. (Kamiiik)

• - George C. Scott odmietol prevziať Oscara, ktorého dostal za tento film. (andykovac)

• - Téměř polovina rozpočtu byla vynaložena na vojáky a zařízení pronajaté od španělské armády. (Herr_Flick)