I přes stáří snímku jde o vynikající válečný film, který sleduje jednoho z nejgeniálnější generálů historie. Na to, že film má bezmála tři hodiny, mě film hodně bavil. Dokonce jsem se i nasmál, protože G.S. Patton byl docela fanatický velitel a vtipný člověk k tomu. Pro mě je tento válečný film jedním z nejlepších.(16.8.2011)

Scénář: Francis Ford Coppola, Edmund H. North .. “Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou." ___ George Patton - nevymáchaná huba, pobožný historik a především milovník válek. Proč jen nedostal víc nafty a nezastavil svoji Třetí armádu až někde na Slovensku aneb kdo zná historii, jistě chápe, kam tímto povzdechem mířím. Politika není pro válečníky a Patton byl jednou z jejich obětí, což ukazuje film nejen v této zmíněné rovině. Skvěle natočený výpravný portrét velkého válečníka, který se ve své druhé polovině stává jedním z vrcholů válečných filmů. Vedle herce George C. Scott září přinejmenším herecky stejně i Karl Malden jako generál Omar N. Bradley. Nelze opomenou ani scénář Francis Ford Coppola, který se tímto počinem rozehříval na svoji nadcházející "dobu" slávy, která už byla za dveřmi a mimo jiné mu přinesl první Oscar. 90%.(20.10.2007)

Prostořeký důstojník. Výborný stratég, který má naučené všechna významná válečná tažení historie. Ale hlavně vášnivý a oddaný vojevůdce, který se asi narodil, pro něj, v nesprávné době. Výborný výkon C. Scotta, který za tři hodiny ani na chvíli nenudí, ikdyž snímek postrádá napětí, a válku jako takovou bohužel lehce idealizuje.(9.2.2014)

Generál Patton byl velmi zvláštní muž. Měl moc rád své vojáky a nenáviděl sbabělce a ufňukance. Měl spoustu much a nectností, ovšem mezi nimi nebyla hrdost, čestnost a smysl pro fair play. V každém případě to byl Pan voják. George C. Scott ho naprosto brilantně zahrál, co zahrál, na čas se do něho převtělil. Po zásluze obdržel Oscara a s ním ještě film obdržel dalších šest. Franklin J. Schaffner opět dokázal, že na co sáhl, to se povedlo. Propagandistický, ovšem velice kvalitní válečný film. 80%.(12.5.2007)

Celkem by me zajimalo, jak hodnoti Pattona ti, kteri vidi propagandu i v Pysne princezne (spise bych tipnul, ze davaji pet hvezdicek)? Vyborne zahrane Georgem Scottem, vyprava je slusna, pouzita technika je ale celkem ostuda na takovy oslavny velkofilm. Hlavni povahove rysy generala jsou ukazany dobre. Zbytecne vidim vsuvky na nemecke velitelstvi, ktere dej filmu nikam neposunuje. Schaffnerova rezie tradicne dobra, zustanu ale jen u prumerneho hodnoceni.(5.9.2014)

• - Film je považován za symbol amerického patriotismu ve studené válce. (Kamiiik)

• - O roli generála Pattona usiloval i John Wayne, ale producent jej odmítl. (('Butcher'))

• - Druhý a poslední film natáčený systémem Dimension 150, speciální čočkou používanou pro natáčení 70 mm filmů. Prvním filmem natočený tímto způsobem byla Bible od Johna Hustona. (HenryS.)