Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  NFR 2003, Oscar 7 : Nejlepší film, Režie, Herec HR - George C. Scott, Výprava, Střih, Zvuk, Scénář + 3 nominace: Kamera, Hudba, Speciální vizuální efekty(9.3.2004)

 • Revanx
  *****

  George S. Patton bol štvorhviezdičkový generál, avšak film o jeho živote si zaslúži o jednu hviezdičku viac. A to hlavne vďaka dokonalému Georgovi C. Scottovi, pre ktorého je Patton životnou úlohou. Masterpiece. Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(14.2.2009)

 • mm13
  *****

  Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, ktorý ale neradím ani tak medzi vojnové filmy, ako skôr životopisné. A že je to vyborný životopis, vynikajúco prenesený do filmovej reči a s do kolien zrážajúcim Georgeom C. Scottom, ktorý je presvedčivý, podmanivý a zábavný (v celej šírke významu tohto slova) každú stotinu sekundy, čo je pred kamerou! Aj vďaka nemu je Patton monumentálnym, ale neprikrášleným portrétom jedného z najzaujímavejších ľudí v celej histórii. [100%](21.9.2005)

 • baribal
  ****

  válečný film o hrdinovi jak má být! škoda že dnes se takové filmy už netočí... sice velké bojové scény jsou přeskočeny, ale to nevadí... jde o přece o pattona a ne o bitvy(23.9.2010)

 • Matty
  ****

  Fascinující portrét jedné velké osobnosti druhé světové války, pojatý skutečně velkolepě. Jen málokterý válečný film pokrývá tolik významných bitev: od Tunisu přes Sicílii až k Bastogne. Scott je jako Patton navíc velmi přesvědčivý. Jen kdyby z toho nebyl cítit nezdravý obdiv k armádě a válčení. 80% Zajímavé komentáře: Pohrobek, Terminus(5.6.2005)

 • - Původně byla hlavní role nabídnuta Rodu Steigerovi, který ji odmítl, což později označil za svou největší chybu. (Kamiiik)

 • - V jedné ze scén, kdy přijdou generála Pattona (George C. Scott) vzbudit jeho důstojníci, je záběr na rozečtenou knihu nesoucí název "Tankový boj od Erwina Rommela". Ve skutečnosti žádnou takovou knihu Erwin Rommel nenapsal. Podepsán je pouze pod knihou s titulem "Infanterie greift an", tedy "Pěchota útočí". (bejkovec)

 • - Snímek byl natočen na motivy knihy "A Soldier´s Story" Omara N. Bradleyho a knihy "Patton: Ordeal and Triumph", kterou napsal Ladislas Farago. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace