Santa je pořád úchyl

Santa je stále úchyl

• Nový Zéland

Bad Santa 2

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2016, 92 min (Televizní verze: 85 min)

skoro stejny jak jednicka..takovy proste cool vpohode...jak ten kokot de poprve do prace a de si pro oblek santy a vlepi granat ty babe jak mu dava ty hadry :D:D a nebo jeste sem chcal jak domlouval sexik tomu neschopnymu,tlustymu zmrdovi a ta negrice na nej na to ti seru debile posledne sem nemohla 2tejdny sedet jak me bolela prdel di do prdele :D:D skvela sleha ! o vanocich si to davam k cukrovi oba dva!(16.12.2018)

• Oktavianus

Jednička působila v předvánočním čase roku 2003 jako zjevení a příjemné osvěžení v kýčovitém moři dojemných vánočních příběhů. Sice co se zprvu tvářilo kontroverzně, utopilo se ve stereotypních vtipech a nakonec i unavujícím moralizování, ale pobavit se u toho pořád dalo. Do dvojky se pustil prakticky stejný tým - a vyšla z toho strašná kravina. Zatímco u jedničky se dalo na několika místech zasmát povedeným žertům na téma "ožralý Santa fuckuje malé děti", ve dvojce to už nefunguje. Tak jako když Willieho máma vzpomíná na dobu jeho mládí, že Willie byl sexem posedlý od dětství - to všechno má být vtipné, je to přesně nadávkované, víte, že to měl být vtip, ale nějak to k smíchu není, zůstává jen u trapnosti. A té je ohledně všemožných fekálně-sexuálních vtipů hodně. A jsou pořád dokola. Úchyl tu totiž není Santa, ale všichni - sexem posedlá tlustá sekuriťačka, Dianin manžel a nakonec i samotná Diane (nedovedu pochopit, proč by kočka jako Christina Hendricksová, plachým půvabem tolik podobná Vice Kerekes, tolik stála o zváleného Willieho). Ze všech postav se tak stala jen přehlídka karikatur, takže nikdo nepůsobí vtipně, když se chová divně. V jedničce totiž bylo Willieho okolí jakž takž normální, proto vynikal prvek jeho komicky abnormálního chování v běžném světě. Ve dvojce to už neplatí, postavy se pouze přehánějí, kdo je zvláštnější. Jedině tlustý a tak trochu retardovaný Thurman Merman je opět nejzábavnější figurkou - vtipnou, dojemnou a milou. Toť ale vše.(11.3.2018)

• Zodd

Hrozně velká blbost a nebýt Billyho Boba Thorntona, asi by se na to dívat nedalo. Ale občas jsem se smíchu neubránil, i když ta konsternovanost silně přebývala.(4.12.2016)

Líbil se vám první díl? Bude se vám líbit i tento, jen už ničím nepřekvapí a těch úchylných postav už je tentokrát moc. P.S. pokud si dobře pamatuju, žádná z postav není normální a kdokoliv se objeví, časem se ukáže, že to je jen další úchyl.(4.8.2017)

Ne, že by se mi to nějak extra líbilo, ale stejně to má něco do sebe.(19.2.2017)

Přišlo mi to krapet lepší jak jednička ale to asi vše místy se člověk zasmál místy zas nuda ale blonďák kudrnač hotofson :D(16.2.2017)

• BoPo

Santa je úchyl! sa zaradil medzi moje obľúbené vianočné klasiky typu Sám doma a Vánoční prázdniny. V pokračovaní sa už nejako vytratila tá správna chémia plná znevažovania Santu, Vianoc a sviatočnej atmosféry. Navyše z malého tlstého blba vyrástol veľký tlstý blb typu Joey z Přátel. Jasne, Billy Bob Thornton je stále skvelý ožrala, stále s chuťou zozadu przní prdelaté či kozaté ženštiny, stále má problém s telesnými tekutinami, ale už nie je tak sympatický, ako keď po ňom drandila nadržaná Gilmorka. Nie je to kolosálny prúser, ani prúser, takže pre fanúšikov jednotky povinná bezpečná jazda, ktorá sa však z pamäti vytratí rýchlo ako kombinácia zemiakový šalát a sladkosti zo sviatočne vystresovaného tela.(4.12.2017)

Naprosto stejná klasa jako první díl. Perfektní dialogová smršť krutých hlášek, vulgarit a neskutečně trefných stěrů. Plus typický Thorton, který je prostě boží vždycky. Nechápu ty nízký % ani u jedničky ani u dvojky, která je možná ještě lepší. Fekální humor se musí umět a není pro každého. Vy pseudointelektuální suchaři. Totální námrd. 80%.(6.3.2017)

• MontyBrogan

Sen každej americkej ženy, nechať sa ošukať vychudnutým šesťdesiatnikom vo vypĺznutom kabáte Santa Clausa. Kľudne na ulici alebo na záchode, veď jeho neoholený ksicht páchnuci chľastom má nepochybne čaro. Keby to niekomu náhodou nestačilo, nosí so sebou černošského liliputána a basistku na dôchodku s námorníckymi tetovaniami. V prvej časti, kde bol mladší a jeho šarm uveriteľnejší, si paradoxne za sex občas aj platil. A žena, ktorú zbalil, mala úchylku na uniformy. Tu už sa však musí jednať o vianočný zázrak.(18.11.2018)

• 6thSun

Dvě hvězdy za občasný nostalgický závan připomínající skvělou jedničku a za Thorntona, kterej ten nihilismus v sobě pořád má, což ale nic nemění na tom, že jde o naprosto zbytečnej sequel.(15.2.2017)

Když jsem poprvé viděl jedničku, bylo to originální a vánoce ala Méďa. Ve dvojce dostáváme opět smršť nechuťáren, tak jak jsem očekával a nic moc nového nedostaneme. Některé vtípky jsou moc za hranou, příliš tlačí na pilu a slabších momentů se najde také dost, tak jako těch výborných. Nicméně vidět postavy po x letech, zvlášť Anděla má nádech nostalgie a čekal jsem větší tragédii.....5/10(1.12.2016)

• Johny_fork

Naprosto zbytečný druhý díl originálního a vulgárního kultu. Jasně, Billy Bob Thornton hláškuje, jak vzteklej a občas člověka ty prasečiny úchylně rozesmějou. Ale film ničím nepřekvapí, ani neposadí na prdel. Je to taková rekapitulace prvního dílu, akorát hůř.(7.1.2019)

Původně sem chtěl vykrkat "Štědrý večer nastal" ale Mertax mně tak trochu předběhl, takže napíšu jenom další trapácký komentář, k tomuhle vulgárnímu snímku. Oproti jedničce, která je skvělá, mi tady ale příběh příjde ucelenější s jasně daným cílem okrást charitu. Jednička místy působila chaoticky, a do jisté míry jako by scénárista, neměl co vyprávět, tak Willieho poslal do tropů. Postavy tady byli dobře napsaný a každá z nich dostala dost prostoru, aby se vykreslil jejich charakter - kdo je větší hajzl. A teď k humoru, no u některých vtípků sem doslova smíchy slzel, takhle hezky a nahlas sem se už dlouho nezasmál, ohh tahle silná dávka smíchu pomohla. Humor zde je vulgární, oplzlý, uráží ženy, liliputy, muže a všechno co je o Vánocích svaté, takže palec na horu. No takže zatímco děti, rodiče, prarodiče, tety a strejcové, bratranci, sestřenky a dávno zapomenutí příbuzní vyrážejí do kina na pravou českou Vánoční komedii, Anděl Páně 2, tak já sem šel na tohle a užil si to. A vám doporučuji to samé. Veselé vánoce, vy mamrdi.(5.12.2016)

Problém možná je, že Santa už právě moc úchyl není. Pořád ale dokáže se sebe vyblít dobrou hlášku, rozjet dobrou scénu a ojet hezkou ženskou. Přidanou hodnotou a důvodem dvojky tak zůstává skvělá Kathy Bates. Naopak ted protivný otylý kudrnáč je stejně prostivný jako v jedničce, zde ale navíc úplně zbytečný.(21.6.2017)

Jednička je pro mě skoro kultovní záležitostí, která má šmrnc, vulgární, ale ještě únosný humor a k tomu vánoční kouzlo, které tomu dodává ten malý tlouštík. Dvojka je ale jen zábavou pro ožraly a už po 10 minutách mě to začalo nudit a celý film se nesl v podstatě ve stejném duchu. Ani zápletka s loupeží, ani Brett Kelly (tlouštík) nijak úroveň nezvedli. Jedním slovem - zklamání. Nebýt dabingu, kde byl pan Mahdal stejně jako v jedničce skvělou volbou, šel bych určitě pod 50%. Takto alespoň ten průměr. 55%(24.8.2017)

Santa je sice možná pořád úchyl, ale na jedničku to nemá. I tak se ale pořád jedná o slušnou porci zábavy.(20.11.2017)

• BMW12

Natočit pokračování po 13 letech, to prostě není dobrý nápad. A tady se to potvrdilo, zatímco první díl je skvělý, tak tohle bylo špatné. Už to není skoro vůbec vtipné, příběh také za moc nestojí a hrozně mi tam vadila postava Kathy Bates.(15.4.2018)

Je to teda ještě debilnější a nechutnější jak jednička, ale nějakým (asi vánočním) zázrakem mě to zase bavilo. Může za to hlavně Billy Bob Thornton, ten je pořád skvělej a celej film na jeho cynické póze víceméně stojí. Vtipy sice moc inteligence nepobraly, ale jsou docela vtipné, ale pravda je, že v mnoha ohledech jde film až moc přes čáru. Kathy Bates je tu fakt dost odpudivá. Slabší 3*.(20.5.2017)

• Reesam

No tak tohle byl úlet. Vtipy mi přišly jako pro publikum 16 let a níž. Vesměs pointa žádná, ačkoliv kdo by ji u komedie očekával. Ale ani herecké obsazení nebo důvtip to nezachránil. Chvilku jsem přemýšlela, že z toho sálu i odejdu. Nicméně lístek do kina bych za to nedala, a ani bych se na to podruhé nepodívala. Nechápu, proč má někdo potřebu točit film s naprosto podprůměrnými vtipy. Jediné, co bylo vtipné, bylo to jednadvacetileté dítě, na jehož jméno si nevzpomenu. Bože, to bylo fakt špatný. Eh.(1.12.2016)

• kaylin

Santa je pořád úchyl - a ten český název je pořád blbý - ale navíc je dobrý úchyl i jeho máma. Snímek stojí na tom, že je zde Kathy Bates, která je naprosto skvělá. Jinak je to... jinak je to naprosto to samé jako první film, jen Billy Bob už je prostě trochu okoukaný a krimi zápletka je prostě nuda, protože se odvíjí v zajetých kolejích. Jinak je to místy pořád krásně politicky nekorektní. A to je asi vše.(27.12.2016)

Skvělá fekalitka :) jednička je jednička, ale takhle zvrhle jsem se naposledy bavil u Grimsby !!! 60%(19.4.2017)