Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

Moraldo

Mdlé a podivné zpracování, které nedokázali vytáhnout výš ani herecké výkony. Krimi lehce zaměnitelná s ostatními českými filmy daného žánru. ()

a-ja

Mdlé. Dělení obrazu naprosto zbytečné a neskutečně otravné, herecké výkony nic moc, Vladimír Dlouhý už tu působil (při vší úctě, měla jsem ho ráda, byl výborný herec) mrtvolně (a ano, byla to jeho poslední role), až mě to děsilo, stejně mrtvolně a prkenně tedy působila i slečna Veronika, takže nejsympatičtěji nakonec působil hajzlík Kouble v podání Pavla Nečase (takže byste mu rádi věřili, že prostě jen nechtěl podrazit kamaráda)... Logické a vyšetřovací lapsy. ()

Sa.sa

Skvěle natočená kriminálka se zajímavým dějem a super rozuzlením... Kvalitně natočené i herecky obsazené... ()

quokam

Souhlasim s kritikou rozdeleneho obrazu, nepomahalo to atmosfere, naopak. Taktez za nelogicnost deje hvezdicka dolu. Zaverecne titulky snad psala nejaka rozdvojena osobnost. Chvali se tu herecke vykony, ale chvala prameni spise z ucty k velkym jmenum. Vladimiru D role nesedla a ani jeho bracha moc nezazaril. Libil se mi pouze pan Necas jako hlavni zlosyn. Skoda. Pribeh mel potencial, zustal nevyuzit. 4/10 ()

prskvik

Slušný průměr ale to parcelování obrazovky je vážně šílená věc. Kdo to vymyslel, nebo spíš odkud to je okoukaný...? ()

bratr_jezek

Průměr bohužel detektivka nepřekročí. Komisař s nádherným jménem Brouček (Michal Dlouhý) je příjemně zahrán jako inteligentní vyšetřovatel se slabostí pro rybolov a krásné ženy. Ani jedné vlastnosti však ve filmu není využito, což je škoda. Jeho parťák, vyšetřovatel Falta (Vladimír Dlouhý) má zase zajímavou minulost, neustále ho to až zoufale táhne ke krásné zubařce (Markéta Hrubešová), se kterou kdysi něco měl (opět bohužel jen náznaky a linka nikam nevede) a ona dala přednost jinému, vlivnému místnímu politikovi (Tomáš Töpfer), se kterým ale ve vztahu není moc šťastná. Když se v ordinaci zubařky najde mrtvola v kostýmu "batmana" (pardon, vlastně S/M kostým dominy), začne detektivní práce. Jedná se o nejlepší část filmu, podezřelí jsou snad kromě vyšetřovacího týmu všichni, vyšetřovatelé ověřují všechny stopy, z filmu je cítit obtížnost policejní práce. Bohužel všechno kazí konec filmu. Uspěchané tempo honem honem vše odhalit, aby nakonec bylo více otázek než na začátku není nejšťastnější. Sice i v reálu některé případy tzv. vyšumí, ale tady to působí dojmem bezradnosti, jak slibně vypadající kolotoč podezřelých dotáhnout do finále. ()

PetrJJ

Povedená a napínavá kriminálka. Již jsem viděl podruhé a rád jsem se opět podíval. Velice dobré výkony herců například Vladimíra a Michala Dlouhého a Tomáš Töpfera. Podle mého názoru dobře a zajímavě natočený film. ()

Trucker

Zpočátku to vypadá jako docela podařená detektivka, ale když se do toho postupně přidá složitý spletenec osobních vztahů (a z něj vyplývající množství keců o ničem), politika a bulvární novináři, vznikne z toho naprosto nezajímavý guláš. Posledních 30 minut jsem se na to vydržel dívat už jen proto, že mě přecejenom trochu zajímalo, kdo je pachatel činu. Ale kdybych věděl, že to má tak pitomý konec, tak bych na něj opravdu nečekal. Celé to je ztráta času a měl jsem dojem, jako kdyby to trvalo tři hodiny. Nicméně hláška "Děvka a bývalý pingl si hrajou na honoraci." bohužel docela vystihuje dnešní dobu. ()

trezorkabila

Moc šancí jsem českým filmům nedávala . Za mě velmi milé překvapení, kriminálka která má hlavu i patu . Excelentní bratři Dlouhých . ()