Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

Jurkodak1

Po scenáristické stránce celkem zajímavá (ale trochu kýčovitá) detektivka, po technické stránce katastrofa, vizuálně to vypadá jak nějaký americký béčko z devadesátých let a ze zvuku se mi chtělo zvracet, hudba sice poměrně dobře navozuje atmosféru, ale ty zk**vený post-synchrony! Jo a mimochodem, na konci mají v titulcích v textu o smyšlenosti postav překlep. ()

MickeyStuma

Jedná se o jeden z mála povedenějších   detektivních TV počinů, kde si hlavní   vyšetřovatele střihli bratři Vladimír a   Michal Dlouhý. Scénář je napsán vcelku   dobře. Vše je cílené a nezabývá se   zbytečnými vedlejšími motivy. Tempo není   zrovna nejrychlejší, ale aspoň je děj mírně   napínavý. ()

Evander

Průměrná česká kriminálka. Vyzdvihnul bych nepředvídatelný a trochu tajemný příběh a nadmíru vydařený hudební podkres. Na druhou stranu je v příběhu mnoho nedokonalostí a celkově je film docela nedotažený. Škoda, mohlo to být i na 4*. 65% ()

PavelZava

Celkem slušná detektivka s bratry Dlouhými a scénář JUDr. Michal Dlouhý. Vadila a zlobila mě ta okýnka, nebo je mám nazvat Windows *** Policie ví opravdu všechno. A k tomu ještě pomáhá a chrání. ()

quixote

Tradiční detektivka (možná až příliš, je jako vystřižená z tvorby 70.let) s poněkud překombinovaným dějem, formálně ozvláštněná děleným obrazem. Ten je občas na místě a je použit nápaditě, občas je naprosto zbytečný a a diváka ruší při sledování hereckých výkonů, a postupem filmu víceméně unavuje. Zajímavé herecké obsazení: neokoukané tváře z Brna a skvělí bratři Dlouzí! ()

E lan

Nijak špatný, nijak výjimečný film, který měl být asi spíše prvním dílem nového seriálu. Duo Dlouhých (umocněné ještě smrtí Vladimíra) funguje dobře, ostatní herecké obsazení nevybočuje z ryze televizní kvality. Na nedělní večer příjemný film. ()

FireTight

Český detektivní příběh, na který jsem se chtěl původně dívat jenom kvůli poslední roli Vladimíra Dlouhého. Kupodivu mne po několika minutách dokázal zaujmout nejenom jeho, jako vždy, dobrý výkon, ale také samotný film. Domina je tak sice průměrná, ale na novodobé české poměry ucházející kriminálka, která vám na delší čas zůstane v paměti (například výkonem Tomáše Töpfera v roli nechutného starosty (nebo co to bylo)). ()

mdouglas

Na to, jaké televizní filmy u nás většinově vznikají je tohle poměrně koukatelná záležitost. Ne, že by se na tom nic nedalo změnit. Primárně některé herecké výkony, dělení obrazu atd. Co je naopak na celém filmu pozitivní je jeho spád a celkově ponurá atmosféra. 65% ()

mira.l

No, podívat se na to dalo, ale docela mě vytáčely dva až čtyři obrazy v obraze najednou, a taky mi to ke konci přišlo až nějak moc překombinovaný. průměrné tři a jednou stačilo. ()

rivah

Velmi dobře zvolené téma plné korupce (Svoboda se nezapře) a inscenačně zvládnuté (jen to dělení obrazu bylo trochu přehnané). I po letech působivé, poměry se u nás nezměnily, naopak. Poznámka: v obsazení chybně uveden herec ŠKUBAL jako Martin, skutečně se jmenoval DUŠAN. Na IMDb je uveden správně ()

Astrebleue

,,Look" celého filmu byl takový prazvláštní, jakoby natočený na počátku devadesátých let.Dobrá obsazení, ale mohli z toho vytěžit víc. ()

maoc

Slušná detektivka, kvalitní scénář, režie, která nenudí a bezchybní herci. Na ČT mi to přišlo víc než dobré. ()

macetoma

Česká detektivka v moderním střihu. Zvláště záběry více kamer na obrazovce se mi fakt líbily a zajímalo mne, jak se bude příběh vyvíjet dál. Proto jsem to dokoukal až do konce-nekonce, autoři jakoby se báli to nějak uzavřít a nechali to skončit "volně". Dávno je pryč doba, kdy Rada Vacátko pátral po kasařích s lupou v kapse. Dnes je to samá PC technika, stopy tělních tekutin, sado-maso salóny a dvě pressa za 150 Kč. Dávám 4 hvězdy. ()

Nalimator

Slabé, zmatené, takový nepovedený mišmaš, spoustu věcí nesedělo, podivné chování postav, často i špatně zahrané. Škoda, že se Michal rozloučil touto nepovedenou kriminálkou. ()