Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

Jizni Tlapa

Bratři Dlouzí, tahouni každého filmového kousku, které,když máte štěstí shlédnout pospolu, máte takřka vyhráno. Není tomu jinak ani v Domině, která, ač zahalena do výstředního latex oblečku, nestydí se povysvléknout a dát nahlednout do nitra kvalitní krimi zápletky....navíc je došperkována precizním hudebním doprovodem..hloupý,kdo by odolal.. ()

honz

slušná detektivka se zajímavým a napínavým dějem a neobvyklým, nejednoznačným zakončením. Dobré herecké obsazení. ()

Master19

Bohužel to na mě nefungovalo, ani rozdělování obrazu ani zapletená zápletka. Jen ty herecké výkony bratří Dlouhých a Pavla Nečase stojí za zmínku. ()

Autogram

Nebojím sa dať aj tie štyri hviezdy, pretože nie je bežné v miestnych malých podmienkach natočiť kriminálku, ktorá má zmysel, spád a je pútavá. Držala ma po celý čas až do jej (takmer) vyriešenia, záverečné prelievanie viny zo strany na stranu sa vymyká bežným konvenciám o závere v súčasnej krimi tvorbe. Vedľajší poučný poddtext o nehlásenom domácom násilí bol natoľko okatý, až ma privádzal na nesprávnu stopu v hlavnom prípade. Na rozdeľovanie obrazu som alergický, ale tu nebolo použité samoúčelne a pre efekt. Už po pár minútach som si nielen zvykol, ale až vychutnával možnosť vybrať si, z ktorého uhla sa na scénu pozerám, prípadne vybrať si medzi obrazmi moment strihu v rozsahu niekoľkých sekúnd. ()

ghatos

Jiřímu Svobodovi sedí kriminálky ze současnosti, kde dochází k závažným zločinům. Umí vhodně narýsovat (někdy specifické) české reálie v souvislostech (politika, nové "elity", zkorumpovaný systém, peníze...). Domina není nějak ohromující svým závěrem (dalo se to natočit lépe), ale zaujme vyprávěním. V tom je to dobré. 59%. PS: Pavel Nečas zahrál skvěle. ()

Roman Albach

Kvalitní, poctivá česká detektivka s nečekaným(i) vrahem(y)... A především poslední televizní role Vladimíra Dlouhého, který v každé minutě dokazuje jakým byl výjimečným hercem. Je to obrovská ztráta... Už jen kvůli jeho výkonu musím dát to nejvyšší hodnocení. ()

Přemek

Řemeslně dobře odvedená kriminálka, "postižená" ovšem svobodovskými klišé - vekslácký polosvět, bordely, nejvyšší městští funkcionáři do všeho řádně namočení a všemocní atd. atd. K tomu všemu předvídatelný scénář s předvídatelnými dialogy - po chvíli jsem již postavám diktoval... - Dělení obrazu á la "24" je většinou pouze formální, takže jediné, o čem lze hovořit zcela kladně, jsou herecké výkony: oba bratři Dlouhých (Vladimír fascinuje jakousi jurodivostí a zabejčeností a občasnými dětskými plaménky v očích), výtečná Markéta Hrubešová a nadprůměrně fungující brněnská "sešlost" (Petr Halberstadt, Martin Siničák, Pavel Kunert). - - - Scény z policejních chodeb byly točeny v Univerzitním kampusu Brno - Bohunice. ()

Kovaja

Já na bráchu,brácha na mě.Co víc dodat.Sledovat tenhle kousek pár dní po smrti V.Dlouhého je fakt hrůza.Měl sem kolikrát kvůli slzám problém to dokoukat. ()

Foxhound#1

Přiznávám, že jsem se na ten film kouknul jen kvůli poslední (nebo předposlední?) roli Vladimíra Dlouhého. Nakonec jsem byl celkem příjemně překvapen. Jako televizní kriminální příběh to nebylo špatné, samozřejmě tomu pomáhaly herecké výkony hlavních rolí vyšetřujících policistů v podání bratrů Dlouhých. ()

Piškotka

Nelíbí se mi detektivka ala Amerika. Moc moderní a sterilní, i s dominou v zubařském křesle. Dějová linie nemusela být tak zašmodrchaná, v jednoduchosti je větší krása. Daleko silnější než samotný příběh byli bratři Dlouzí. Takhle spolu jsem je viděla poprvé, jsou to mistři svého řemesla. Michal mě opakovaně dostával svými ironickými komentáři. ()

jacksax

Ne zrovna povedená česká kriminálka. Co se mi líbilo - herecké výkony spíše kladné, postavy některé výborné (bohužel ale jen 30 minut, pak šly veškeré charaktery do šedi), nemusel jsem sledovat č(c)ákance krve, detaily lámaných kostí a podobné rekonstrukční nesmysly. Co se mi nelíbilo: VladD se při titulcích mihne u hřiště a MichD mu pak celý film říká Muríňo... ach jo, vůbec nic jsme se nedozvěděli o soukromí vyšetřovatelů ani vyšetřovaných... to mi přijde docela slabé, ty časy telefonátů(?), a probůh TY ROZDĚLENÍ OBRAZOVKY - to jste jako viděl kde pane režisére? (počítám, že odpověď by asi byla: to jsem odkoukal z amerických kriminálek, protože osobitost s tím mám poněkud problém.) ZÁVĚREČNÉ RESUMÉ PŘED TITULKY: ta osoba je žalovaná, ta né, ta jo, ten případ se neřeší, ten jo - všechny osoby i skutečnosti jsou smyšlené. To je závěr na odpad! ()

mh.mail

50% - Česká televizní detektivka, která byla natočena ve stylu amerických sérií CSI (především dělení obrazu). Není to žádná hrůza, ale jako detektivku sráží otevřený konec, kdy se vlastně nedozvíme, kdo tedy nakonec vraždil a proč. ()

Bozvav

Škoda dobrého příběhu i dobrých herců. Způsob rozdělení obrazu rozhodně v tomto případě byl spíše na škodu. I herecké výkony jinak vynikajících protagonistů působily nějak křečovitě až bezpáteřně. Celé to bylo zbytečně dlouhé a natažené. Závěr zase nedotažený. Taková velmi průměrná televizní inscenace. ()